Z Vancouveru na Aljašku

č. zájezdu: 471330/33
od126 990,-/osoba
Z Vancouveru na Aljašku

Z Vancouveru na Aljašku

Země: Kanada


Stravování: bez stravování
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen, Září

Délka pobytu: 21 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • bez stravování

Popis zájezdu

Bestseller pro milovníky přírody! Náš zájezd Vám nabízí průřez přírodou západní Kanady a Aljašky od pacifického pobřeží přes národní parky Rocky Mountains až po aljašské hory a mořské fjordy. Drsná severská příroda plná divokých zvířat Vás nemůže zklamat!

Program zájezdu

1. den: Vancouver (20 mil / 35 km)
Odlet z Prahy do Vancouveru. Po uvítání na letišti průvodcem CK transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem. /V některých termínech může být přílet směrován do Seattle!/

2. den: Vancouver (50 mil / 80 km)
Prohlídka Vancouveru zahrnující největší atrakce města – Gas Town, Canada Place, Stanley Park, Lions Gate a visutý most Lynn Bridge. V podvečer společně navštívíme vyhlídkovou věž, odkud je jedinečný rozhled po celém centru Vancouveru.

3. den: Vancouver, Squamish (55 mil / 90 km)
Dopoledne volno v centru města. Fakultativně nabízíme nezapomenutelný let hydroplánem nad městem a okolím, a novou atrakci Vancouveru „Fly Over Canada“ – simulovaný let nad krásami Kanady. Odpoledne odjezd přes Horseshoe Bay k úchvatným vodopádům Shannon Falls, v podvečer ubytování v podhorském letovisku Squamish.

4. den: Whistler, Kamloops, Revelstoke (360 mil / 580 km)
Návštěva letoviska Whistler známého jako dějiště Olympiády 2010. Pokračovat budeme krásnou horskou přírodou do města Kamloops, ubytování v hotelu v Revelstoke.

5. den: Národní park Mt. Revelstoke, Golden, Radium Hot Springs (175 mil / 280 km)
V úvodu dne navštívíme horský národní park Mt. Revelstoke známý neskutečně barevnými horskými loukami a krásnými horskými traily. Jeden z těchto trailů společně absolvujeme, a poté se rozjedeme krásnou přírodou Rockies do horského městečka Golden. Fakultativně nabídneme návštěvu trailu po visutých mostech nad hlubokým kaňonem. Podél řeky Columbia dorazíme odpoledne do místa ubytování v Radium Hot Springs. Večer možnost posezení v horkých termálních pramenech.

6. den: Národní park Kootenay, Národní park Banff, Canmore (150 mil / 220 km)
Průjezd národním parkem Kootenay se zastávkami na jedinečných vyhlídkách a trailem do Marble Canyonu. Po příjezdu do národního parku Banff absolvujeme trail Johnstonovým kaňonem podél horské bystřiny ke krásným vodopádům, poté se rozjedeme do letoviska Banff. Prohlídka městečka a okolí, pokračování cesty do místa ubytování v předhůří Rocky Mountains.

7. den: Jezera Louise, Emerald, Peyto (190 mil / 300 km)
Den naplněný krásou kanadských Rockies. Ráno fakultativní let helikoptérou nad horským masívem. Návštěva jezera Lake Louise, peřejí Kicking Horse, vodopádů Takakkaw a jezera Emerald Lake v národním parku Yoho. Návštěva ledovcového jezera Peyto Lake. Nocleh v resortu v údolí mezi dvěma horskými masívy.

8. den: Ledovec Columbia, Národní park Jasper (140 mil / 220 km)
Celodenní průjezd po tzv. Glacier Highway. Návštěva ledovce Columbia, vodopádů Sunwapta a Athabasca. Po příjezdu do národního parku Jasper trail Maligne Canyonem, návštěva Pyramid Lake a městečka Jasper. Ubytování ve večerních hodinách.

9. den: Mt. Robson, Prince George (240 mil / 380 km)
Dopoledne fakultativní plavba na raftu po řece Athabasca. Přesun do národního parku Mt. Robson, trail podél Robson River k jezeru Kinney. Ubytování v Prince George.

10. den: Dease Lake (600 mil / 960 km)
Časně odjezd přes Fort Fraser a New Hazelton na západ. Celodenní putování kanadskými horami po kdysi zapadlé zlatokopecké cestě, nocleh v osadě Dease Lake. Setkání s černými medvědy.

11. den: Watson Lake, Skagway (430 mil / 690 km)
Průjezd liduprázdnými horami podél Dease River na Alaska Highway, pozorování zvěře ve volné přírodě, návštěva Watson Lake a „lesa tabulí“. Odpoledne příjezd do městečka Skagway (USA), prohlídka historického downtownu Skagway.

12. den: Skagway, Whitehorse (240 mil / 380 km)
Dopoledne přejezd do Whitehorse, hlavního města provincie Yukon. Průjezd jedinečnou přírodou s možností setkání s medvědy. Návštěva nejsevernější pouště světa u městečka Carcross. Po ubytování návštěva Miles Canyon na řece Yukon a seznámení se s migrací lososů.

13. den: Dawson City (350 mil / 650 km)
Ráno odjezd do Dawson City, městečka proslaveného těžbou zlata na soutoku řek Yukon a Klondike. Prohlídka městečka, večerní návštěva kabaretu a kasina Diamond Tooth Gerties.

14. den: Dawson, Bonanza, Eldorado (60 mil / 100 km)
Relaxační den. Dopoledne volno v Dawsonu. Odpoledne okruh po nejslavnějších místech zlaté horečky, návštěva záborů na potocích Bonanza a Eldorado, možnost vyzkoušet si rýžování zlata. Návštěva hrobu Jana Welzla a vyhlídka na Dawson City z hory Dome.

15. den: Poker Creek, Chicken, Tok (200 mil / 320 km)
Volné dopoledne v Dawsonu. Překročení Yukonu trajektem, cesta po Top of the World Highway, průjezd přes nejsevernější hraniční přechod do USA – Poker Creek. Pokračování přes osadu Chicken do městečka Tok.

16. den: Fairbanks (220 mil / 350 km)
Odjezd se zastávkami v osadách Delta Junction a North Pole (domov Santa Clause). Příjezd do Fairbanks, prohlídka centra města, ubytování.

17. den: Národní park Denali (160 mil / 250 km)
Odjezd do národního parku Denali, výlet busem správy národního parku. Pozorování divoké zvěře, vycházky horskou přírodou. Ubytování ve večerních hodinách.

18. den: Talkeetna, Anchorage (270 mil / 430 km)
Přejezd do Anchorage, návštěva Talkeetny, možnost fakultativního letu nad masívem Denali. Prohlídka Anchorage, návštěva přístavu hydroplánů na Lake Hood. Ubytování, individuální volno.

19. den: Seward, Národní park Kenai Fjords (270 mil / 430 km)
Celodenní výlet do Sewardu, výchozího místa k návštěvě národního parku Kenai Fjords. Fakultativní plavba lodí do národního parku Kenai Fjords. Návrat do Anchorage v pozdních hodinách.

20. den: Anchorage, odlet do Prahy (20 mil / 30 km)
Transfer na letiště a odlet do Prahy (obvyklý je odlet ve velmi časných hodinách).

21. den: Přílet do Prahy, ukončení zájezdu.
Zájezd může být směrován i opačně.

Cena zahrnuje

 • Leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • Letištní poplatky
 • 19× ubytování v hotelech a motelech turistické kategorie
 • Dopravu klimatizovaným vanem nebo SUV
 • Program dle itineráře
 • Služby průvodce CK
 • Komplexní pojištění – speciál pro Ameriku
 • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Pojištění storna zájezdu
 • Vstupní formality tranzitní a cílové země
 • Stravu
 • Vstupy a fakultativní akce nezahrnuté v programu
 • Spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • Eventuální palivové příplatky k fakultativním akcím
 • Poplatky za odbavení zavazadel (letecká doprava)

Slevy

 • Pojištění storna zájezdu (ERV pojišťovna) do 120 000 Kč – 3 190 Kč
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj – 41 200 Kč
 • Pojištění storna zájezdu (ERV pojišťovna) nad 120 000 Kč/osoba – 4 690 Kč
 • Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) – 6 700 Kč

Další informace k zájezdu

 • Zájezd může být směřován opačně.
 • Minimální počet 6 osob.
 • K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.
 • K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.
Z Vancouveru na AljaškuZ Vancouveru na AljaškuZ Vancouveru na AljaškuZ Vancouveru na AljaškuZ Vancouveru na AljaškuZ Vancouveru na AljaškuZ Vancouveru na AljaškuZ Vancouveru na AljaškuZ Vancouveru na AljaškuZ Vancouveru na Aljašku

Doprava

Všechny lety nabízené zákazníkům CK jsou provozovány renomovanými leteckými společnostmi, a to zásadně linkovými spoji. Letecká doprava přes Atlantik do místa začátku zájezdu a zpět je většinou s jedním až třemi přestupy. Běžné přestupní časy se pohybují dle lokality od 40 minut do 5 hodin.

Zákazník vždy obdrží od CK zpáteční letenku podle itineráře zájezdu nebo individuální cesty. Odlety na poznávací zájezdy jsou zásadně z Prahy, na přání zákazníka AT zajistí odlet z jiných letišť za příplatek, časy odletů jsou uvedeny v letence. Při přeletech přes Atlantik je den odletu a příletu, event. první a poslední den zájezdu určen k přepravě.

CK nemůže vyhovět individuálním žádostem o konkrétní místa v letadle (např. okno, ulička apod.). Za všechny změny v letecké dopravě, které se vyskytnou z jakéhokoli důvodu, odpovídá letecký dopravce. CK nenese žádnou odpovědnost za zpoždění, přesměrování nebo zrušení letu, stejně jako za časové odchylky způsobené mimořádnými opatřeními k zajištění bezpečnosti leteckého provozu, za opoždění letu, ztrátu zavazadel a jiné problémy související s leteckou přepravou. O změnách v letecké přepravě je CK dopravcem průběžně informována a v případě časového posunu přizpůsobí začátek programu zájezdu.

Základní cena zájezdu zahrnuje letištní, bezpečnostní a palivové taxy při přepravě Praha – cílové místo a zpět. Tyto položky tvoří konečnou cenu zájezdu hrazenou zákazníkem. Změny se řídí bodem 4.6. Všeobecných podmínek. O letištních, bezpečnostních a palivových taxách při vnitrostátních přeletech hrazených v hotovosti zákazníky na místě podá CK informace při sdělení k odletu. Taxy činí nejvýše 60 USD na celý zájezd. (Týká se pouze Jižní Ameriky). Při vnitrostátních přeletech v severní Americe klienti hradí každé své odbavené zavazadlo na letišti před odletem.


Podobné zájezdy

Poznávací zájezd Perly východního pobřeží Usa a Kanady

Poznávací zájezd Perly východního pobřeží Usa a Kanady

Země: Kanada

Ubytování: hotel

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Září, Říjen

Délka pobytu: 16 dnů

č. zájezdu: 461069/33
snídaně
letecky
od84 990,-/osoba
  -3%sleva
  Poznávací zájezd Toronto, Niagara, New York a Jamajka

  Poznávací zájezd Toronto, Niagara, New York a Jamajka

  Země: Kanada

  Ubytování: hotel

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červenec - Červen

  Délka pobytu: 12 dnů

  č. zájezdu: 270117/72
  snídaně
  letecky
  od87 600,-/osoba
   -20%sleva
   Poznávací zájezd Toronto, Niagara, New York, Washington DC

   Poznávací zájezd Toronto, Niagara, New York, Washington DC

   Země: Kanada

   Ubytování: hotel

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Červenec - Květen

   Délka pobytu: 9 dnů

   č. zájezdu: 270100/72
   snídaně
   letecky
   od62 721,-/osoba
    -31%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Poznávací zájezdy Řecko

    Pestrá nabídka poznávacích zájezdů do Řecka

    Řecko patří mezi státy pohostinné a zvyklé na množství cizinců, kteří přijíždějí za poznáním či rekreací. Turisté zde nepodstupují větší žádná bezpečnostní rizika, ale přesto je nutné uvést některá specifika – především v oblasti dopravy.

    Aktuálně

    16.7.2024

    First minute poznávací zájezdy

    Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2024-2025

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit