Cykloputování krajem řeky Rhony k moři

Francie

č. zájezdu: 471350/1
od24 990,-/osoba
Cykloputování krajem řeky Rhony k moři - Francie - Pobytové zájezdy

Cykloputování krajem řeky Rhony k moři

Země: Francie

Středisko: Rhôna, Start cyklotrasy v historickém městě Vienne, průjezd malebnými kopci kraje Ardéche, zachovalé kamenné vesničky u Annonay, Po cyklostezce Ande te Traverse L’Ardeche, bývalá železnice - cyklostezka La dolce via, ubytování ve městě Orange


Stravování: snídaně
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Aktivní dovolená

Termíny: Září

Délka pobytu: 9 dnů


Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • snídaně

Program

1. den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, noční přejezd přes Německo a Švýcarsko do Francie.

2. den: Ranní příjezd do městečka VIENNE. Možnost prohlídky městečka s krásnou gotickou katedrálou. Cykloputování začneme od mostu Pont de Lattre de Tassigny přes řeku Rhonu na pravém břehu řeky. Etapa rozmanitou krajinou okolo přehrady Barrage de Vaugris přes vesničky až k přírodní rezervaci PILAT a le du Beurre (10 km), která nás seznámí i s původní divokou stránkou Rhôny. Pak dojedeme do městečka Sablons/Serriéres (33km), kde vstoupíme do malebných kopců kraje ARDCHE. Dále opustíme řeku a zamíříme do cíle etapy městečka ANNONAY. Možné jsou dvě cesty: a) kratší – zamíříme do vnitrozemí a přes Peaugres dojedeme po mírném stoupání po 17 km do Annonay na ubytování (celkem cca 50 km) b) delší – užijeme si ještě chvíli u řeky (dalších cca 20km), pojedeme po levé straně a dojedeme k mostu přes řeku před vesničkou Saint Vallier, přejedeme na pravý břeh, trochu se vrátíme přes Sarras a k řece La Cance (53km). Pak budeme mírně stoupat lesnatým údolím až do města Annonay na ubytování (celkem cca 70 km).

3. den: Po snídani vyjedeme na první „horskou“ etapu. Po cyklostezce GRANDE TRAVERSEE DE L’ARDÉCHE projedeme k městečku VILLEVOCANCE (10 km) a dál údolími mezi malebnými lesnatými kopci přes SAINT-BONNET-LE FROID (35km) dojedeme do cíle etapy městečka SAINT AGRÉVE (55 km) na ubytování.

4. den: Snídaně, po které nás čeká jedna z nejkrásnějších cyklostezek, která vznikla místo zrušené železniční trati. Z městečka Saint-Agrve vyjedeme cyklostezkou DOLCE VIA lesy nad řekou L’Eyrieux. Stezka prochází malebnou krajinou kolem krásných horských vesniček, vede mnoha tunely skrz kopce, vysokými viadukty přes hluboká údolí, úbočími nad kaňonem řeky až k řece Rhôně v městečku LA VOULTE-SUR-RHÔNE (70 km) (alt. nebo na parkoviště asi 2 km před městečkem La Voulte-sur-Rhone). Odtud přejedeme autobusem asi 100km na ubytování do města Orange, kde si můžeme prohlédnout jeden z nejzachovalejších úžasných starověkých římských amfiteátrů.

5. den: Snídaně, prohlídka ORANGE a odjezd některou cyklotrasou do vinařského centra CHÂTEAUNEUF-DU-PAPE. Na výběr je několik možností krátké (13 km), delší (22 km) nebo nejdelší (40 km) trasy. Z Ch

Cykloputování krajem řeky Rhony k moři - Francie - Pobytové zájezdyCykloputování krajem řeky Rhony k moři - Francie - Pobytové zájezdyCykloputování krajem řeky Rhony k moři - Francie - Pobytové zájezdyCykloputování krajem řeky Rhony k moři - Francie - Pobytové zájezdyCykloputování krajem řeky Rhony k moři - Francie - Pobytové zájezdy

Podobné zájezdy

Alsasko na kole v pohodě

Alsasko na kole v pohodě

Země: Francie

Typ: Aktivní dovolená

Termíny: Červen

Délka pobytu: 10 dnů

č. zájezdu: 472030/133
polopenze
autobusem
od18 400,-/osoba
  Verdon na kole v pohodě

  Verdon na kole v pohodě

  Země: Francie

  Typ: Aktivní dovolená

  Termíny: Srpen, Září

  Délka pobytu: 10 dnů

  č. zájezdu: 472029/133
  polopenze
  autobusem
  od18 400,-/osoba
   Azurové pobřeží na kole

   Azurové pobřeží na kole

   Země: Francie

   Typ: Aktivní dovolená

   Termíny: Září

   Délka pobytu: 10 dnů

   č. zájezdu: 453454/133
   polopenze
   autobusem
   od19 800,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Pobytové zájezdy pro seniory

    Pobytové zájezdy k moři pro seniory 55+ se slevou. Výhoda komfortního ubytování, delegát s individuálním přístupem. Zájezdy do Španělska, Řecka, Albánie, Portugalska, Itálie, Maďarska, Chorvatska.

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    9.2.2024

    Aktuální stav provozu alpských lyžařských středisek

    Aktuální informace o stavu provozu lyžařských středisek nejen ve Francii, Itálii a Rakousku, ale také v Česku, Bulharsku, Německu, Polsku, Slovinsku a Švýcarsku. Kolik % je aktuálně v provozu, zda se zasněžuje apod. vše v přehledné tabulce.

    RSS, více aktualit