Možnosti dopravy
- autobusem
Možnosti stravování
- polopenze
Popis zájezdu
CYKLOTURISTIKA bez nočních přejezdů: Kitzbühel – Krimmelské vodopády – Saalbach – Zell am See – Grossglockner Hochalpenstrasse – Bischofshofen…Trasy jsou koncipovány tak, aby vedly z větší části po rovině nebo z kopce a lze je dle fyzické kondice každého účastníka zkrátit či naopak prodloužit. Vzhledem k charakteru cest (asfalt/šotolina) doporučujeme výhradně horská nebo treková kola. NA ZÁJEZD JE VOLNÉ POUZE 1 MÍSTO PRO MUŽE K DOOBSAZENÍ.
Program
1. den: Odjezd z Prahy v cca 6 hod. Odpoledne
vyložení kol na německo-rakouské hranici. Výlet po části tzv. Mozartovy
cyklostezky podél romantického jezera WALCHSEE ležícího na úpatí
skalních věží pohoří KAISERGEBIRGE, přes ST. JOHANN IN TIROL až do
slavného KITZBÜHELU s legendární sjezdovou tratí Hahnenkamm (cca 50 km).
Přejezd autokarem na ubytování do rakouského Brambergu.
2. den: Přesun autobusem k mohutným KRIMMELSKÝM
VODOPÁDŮM, padajícím ve třech kaskádách z výšky téměř 400 m.
Fakultativně přeprava mikrobusem včetně kol (zdatní cyklisté mohou jet na
kole) k horní hraně a odtud na kole úchvatným (mírně stoupajícím)
15 km dlouhým údolím Krimmelského potoka k chatě Tauernhaus, takřka
nadosah impozantnímu ledovci. Sjezd dolů a pokračování po TAUERNSKÉ
CYKLOSTEZCE, podél řeky Salzach až na místo ubytování (celkem cca 20 km,
v případě projížďky údolím Krimmelského potoka celkem cca 50–60 km).
Trasu si lze obohatit výjezdem lanovkou (včetně kol) z Neukirchenu pod
vrchol Wildkogelu (2 224 m) a následným 17-ti km sjezdem po lesních cestách
do Mühlbachu.
3. den: Přejezd autokarem do populárního
lyžařského střediska SAALBACHU, odkud trasa povede idylickou alpskou
krajinou přes Spielberghaus, Hochfilzen, St. Ulrich, Piller See (možnost
koupání) až do cíle etapy ve WEISSBACHU (cca 50 km). Fakultativně
návštěva jeskyní Lamprechtshöhle, které se svými 51 km chodeb patří
k nejrozsáhlejším jeskynním systémům v Evropě, popř. prohlídka
působivých soutěsek Seisenbergklamm a Vorderkaserklamm. Extrémně zdatní
cyklisté mohou tento den absolvovat výjezd po GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE
na Edelweissspitze – 2 571 m – nejvyšší bod panoramatické silnice
(stoupání v délce 28 km s výškovým rozdílem 1 813 m a max.
stoupáním 13 %; autobus ráno zájemce vysadí ve vesničce Bruck a na
stejném místě v podvečerních hodinách opět vyzvedne). Návrat autokarem
na ubytování.
4. den: Cykloturistika z místa ubytování po
dalším úseku Tauernské cyklostezky, přes KAPRUN a mondénní letovisko ZELL
AM SEE ležící na břehu stejnojmenného jezera (možnost koupání).
Ukončení etapy v Saalfeldenu (cca 60 km). Návrat autokarem na
ubytování.
5. den: Autobusem do městečka BRUCK, kde začíná
panoramatická Grossglockner Hochalpenstrasse. Cykloturistika sevřeným
údolím po proudu Salzachu až ke skokanským můstkům v BISCHOFSHOFENU,
dějišti známého „Turné 4 můstků“ (cca 50 km). Příjezd do Prahy
v cca 22 hod.
CYKLOTURISTIKA bez nočních přejezdů: Kitzbühel – Krimmelské vodopády – Saalbach – Zell am See – Grossglockner Hochalpenstrasse – Bischofshofen…Trasy jsou koncipovány tak, aby vedly z větší části po rovině nebo z kopce a lze je dle fyzické kondice každého účastníka zkrátit či naopak prodloužit. Vzhledem k charakteru cest (asfalt/šotolina) doporučujeme výhradně horská nebo treková kola. NA ZÁJEZD JE VOLNÉ POUZE 1 MÍSTO PRO MUŽE K DOOBSAZENÍ.
Stravování
4× polopenze
Ubytování
4× ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
Cena zahrnuje:
- dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
- 4× ubytování v hotelu *** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
- 4× polopenzi
- pobytovou taxu
- průvodce
- pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:
- cestovní pojištění
- mikrobus k horní hraně Krimmelských vodopadů: cca 18 €