Po stopách českých egyptologů

č. zájezdu: 484198/89
od13 490,-/osoba
Po stopách českých egyptologů - Poznávací zájezdy

Po stopách českých egyptologů

Země: Egypt


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Květen - Listopad

Délka pobytu: 8 až 15 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Výhody nabídky 1 pro milovníky historie

Výhody nabídky 2 po stopách českých egyptologů

Výhody nabídky 3 návštěva pyramid 

Výhody nabídky 4 to nejlepší z Káhiry

Výhody nabídky 5 pobyt u moře v Hurghádě

Výhody nabídky 6 poznávání spojené s pobytem u moře

Program zájezdu 1.den: Přílet na letiště v Hurghádě, transfer do hotelu, večeře s nocleh v hotelu v oblasti Hurgháda.2.den: Snídaně, poté se přesuneme klimatizovaným au­tobusem z Hur­ghády do Káhiry, po přijezdu do Káhiry začnete s proh­lídkou slavných pyramid v Gíze, Sfingy a taktéž slavné Chafreovy pyramidy, kterou budeme mít možnost prozkoumat zevnitř. Následně je pro nás připraven oběd v tradiční místní restauraci, transfer do hotelu, ve­čeře a nocleh v ho­telu v Káhiře­.3.den: Snídaně v hotelu, tento den pokračujeme s návštěvou pyramid Sakkára, Memphis, Dahshour (Červené pyramidy). Červenou pyramidu nechal vystavěl faraón Snofru, který také nechal vystavět slavnou Lomenou pyramidu a taktéž pyramidu v Medúmu. Sakkára taktéž oblastí, kde již několik desetiletí pracují naši čeští egyptologové a dosáhli ze fenomenálních úspěchu při objevování egyptských vykopávek. Po prohlídce následuje oběd v místní restauraci a po obědě se přesuneme směrem do hotelu v Káhiře, kde na nás čeká večeře a nocleh.4.den: Snídaně v hotelu. Tento den nás čeká návštěva nejznámějších a nejdůležitějších míst v Káhiře do které patří návštěva slav­ného Egyptské­ho muzea, Cita­dela Salah el –  Din, Koptská Ká­hira, kde můžeme spatřit raně křesťanské a římské památky, a také Khan el Khalili – největší bazar v islámské části Kahiry. Po těchto prohlídkach nás čeká oběd, transfer do ho­telu, večeře a no­cleh v hotelu v Ká­hiře.5.den: Sní­daně v hotelu, transfer z Káhiry do Hurghády, příjezd do hotelu, čerpání all inclusive programu.6.-7.den: Ubytovaní all inclusive v hotelu v Hurgádě8.den: Sní­daně v hotelu, transfer na letiště v Hurgádě.Kli­enti,jež mají zakoupený navazující pobyt u moře,budou mu zajištěný transfer do hotelu.

Cena zahrnuje 4 noclehy v Hurgádě v hotelu  **** s all inclusive3 noclehy V Káhiře **** polopenzestravování dle programu na místěčesky mluvícího průvodce transfery letiště – hotel – letištěleteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatkůpojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Informace Povinné poplatky s platné u průvodce:Návštěvy pyramidy v Gíze, Sfingy a jedné pyramidy zevnitř (Chafreova pyramida) – včetně oběda/návštěvy Sakkáry, Memphis, Dahshour (Červené pyramidy) – včetně oběda návštěva slavného Egyptského muzea, Citadela Salah el – Din, Koptská Káhira, Khan el Khalili, včetně oběda za cenu 140,00 USD na osobu s česky mluvícím průvodcem a 165 USD od zimní sezóny 2023/2024Spropitné pro průvodce/řidiče 40 USD.Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 8 osob. Změna programu vyhrazena.Cena nezahrnuje vízum, které je možné zakoupit po příletu na letiště v Egyptě, spropitné (místní personál).

Po stopách českých egyptologů - Poznávací zájezdyPo stopách českých egyptologů - Poznávací zájezdyPo stopách českých egyptologů - Poznávací zájezdyPo stopách českých egyptologů - Poznávací zájezdyPo stopách českých egyptologů - Poznávací zájezdyPo stopách českých egyptologů - Poznávací zájezdyPo stopách českých egyptologů - Poznávací zájezdyPo stopách českých egyptologů - Poznávací zájezdyPo stopách českých egyptologů - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Egypt lodí po Nilu s pobytem u moře - Bratislava

Egypt lodí po Nilu s pobytem u moře - Bratislava

Země: Egypt

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Květen - Listopad

Délka pobytu: 8 dnů

č. zájezdu: 485231/89
polopenze
letecky
od14 990,-/osoba
  To nejlepší z Egypta

  To nejlepší z Egypta

  Země: Egypt

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červen - Říjen

  Délka pobytu: 11 dnů

  č. zájezdu: 482450/89
  polopenze
  letecky
  od18 490,-/osoba
   Zemí faraónů

   Zemí faraónů

   Země: Egypt

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Říjen, Listopad

   Délka pobytu: 16 dnů

   č. zájezdu: 453714/134
   snídaně
   letecky
   od53 750,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Čína 2023

    Poznávací zájezdy do Číny, s českým průvodcem. Uvidíte to nejlepší z Číny, poznáte tu pravou čínskou kuchyni a budete ohromeni velikostí nejen Velké čínské zdi.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    10.4.2024

    Tipy na zajímavý zájezd každý týden

    Mallorca, USA, Azory nebo třeba Vietnam?....

    RSS, více aktualit