Treking na Réunionu

č. zájezdu: 453353/133
od73 800,-/osoba
Treking na Réunionu - Aktivní dovolená

Treking na Réunionu

Země: Réunion


Stravování: bez stravování
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Listopad

Délka pobytu: 16 dnů


Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • bez stravování

Popis

Francouzský zámořský departement Réunion je jeden z mála ostrovů Indického oceánu, kam se nejezdí jen kvůli plážím a azurovému moři. Pláže se nacházejí jen na části pobřeží a směrem do vnitrozemí prudce stoupají neobyčejně krásné hory, jaké v Evropě nenajdeme. Hrany kráterů vyhaslé centrální sopky tvoří bizarní hřebeny s většinou nedostupnými vrcholy. Lávové homole se strmými svahy jsou zarostlé bujnou vegetací, ale přesto se po jejich úbočích vinou stezky, jež sestupují do hlubokých kaňonů a šplhají do vysokých sedel. Přivedou nás i na nejvyšší horu ostrova Piton des Neiges (3070 m), kde budeme při západu či východu slunce obdivovat hory vystupující z moře mraků či ze skutečného oceánu, na jehož obzoru se na vlastní oči přesvědčíme, že Země je kulatá.  Unikátní vulkanický masiv s často endemickou tropickou i subtropickou flórou je plným právem chráněn jako NP Réunion Unesco Ostrov je zkrátka rájem pro romantické duše, kterým nevadí batoh na zádech.

V klidném tempu obkroužíme nejvyšší horu skrze krátery Salazie, Mafate i Cilaos, vykoupeme se v kaňonu řeky Galets a tajuplným horským pralesem pronikneme až k vyhlídce na nejefektnější vodopád ostrova Trou de Fer. V závěrečných dnech zájezdu si užijeme koupání a odpočinek na plážích Indického oceánu, ale s dopomocí pronajatých minibusů stihneme vyjet i na efektní vyhlídku Maïdo, ze které shlédneme na větší část trasy našeho pěšího treku, a absolvujeme i závěrečnou túru unikátní sopečnou kalderou jednoho z nejaktivnějších vulkánů světa Piton de la Fournaise až k jeho vnitřnímu kráteru.


Náročnost:

Jde o 8denní treking s batohem na zádech, poneseme však jen osobní věci a lehkou vložku do spacáku, jídlo pak dle rozhodnutí každého z vás (předpokládaná rozumná váha batohu je do 10 kg). Ostatní vybavení uložíme do depozitu v místě prvního noclehu, kam se po treku opět vrátíme. V programu uvedené lokality noclehů mohou být v některých případech mírně posunuté dle rezervace konkrétní chaty, z čehož mohou vyplynout i mírné přesuny délky denních tras a jejich převýšení. Uvedené hodiny jsou odhadem délky pochodu bez delších zastávek, takže reálně jsou etapy téměř vždy delší. Na treku nejsou technicky náročné úseky, většina horských stezek je dobře schůdná, ale se značným převýšením, často i ve strmých svazích. Výrazněji kamenité pasáže jsou jen na nejvyšší hoře, častěji se vyskytují spíše zabahněné, kluzké úseky, zejména při deštivém počasí. Závěrečná túra na činné sopce vede po pevné i drolivé lávě. Popovezením autobusem 5. den treku si vytvoříte odpočinkové odpoledne ve městě Cilaos. Autobusem si poněkud zkrátíme i výstup následujícího dne.


Klima:

Na pobřeží je horké tropické klima s občasnými teplými dešti, v horách teplota klesá s nadmořskou výškou. Většina treku proběhne ve výšce 800 až 1600 m, kde bývají příjemné letní teploty s trochu chladnějšími nocemi. Na výrazné chladno je třeba být připraven při přechodu nejvyšší hory a při nejvyšším noclehu pod ní, při výstupu na východ slunce případně až lehce pod bod mrazu.


Velikost skupiny:

8–16 účastníků.

Na treku 9× horské chaty, převážně jednoduché vícelůžkové pokoje s palandami (vybavené prostěradlem, polštářem a dekou – z hygienických důvodů doporučujeme vložku do spacáku, případně lehký spacák), společné sociální zařízení, teplá sprcha (s výjimkou nejvyšší chaty Caverne Dufour). Vybavenost chaty je závislá na její dostupnosti, zásobování je často možné pouze vrtulníkem. V zá­věru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování. U moře příjemný hotel se snídaní v ceně, kousek od pláže – dle leteckého spojení 4–5 nocí.

Program zájezdu

1.–2. den

Letecky Praha – Réunion; transfer pronajatou dopravou do Hell-Bourg, malebného horského městečka s tradiční kreolskou zástavbou; příjezdová trasa působivým kaňonem s vodopády ve svazích nás tak dovede do centra rozlehlé sopečné kaldery Salazie.

3. den

Osmidenní etapový trek „od chaty k chatě“ odstartujeme z Hell-Bourgu linkovým autobusem do výchozího bodu treku Le Bélier; pěší putování následně zahájíme po silničce a příjemné pěšině do sedla Deux Fesse (1650 m) s fotogenickými výhledy na obě strany, odtud začneme sestupovat zalesněnými svahy po horských stezkách do nejobtížněji dostupné kaldery Mafate, přenocujeme ve vesničce Aurére na úpatí efektního vrcholu Piton Cabris, jemuž se přezdívá réunionské Machu Picchu (12 km/ ↑ 900 m/ ↓ 1200 m/ 5,5 h).

4. den

Relativně nenáročnou etapu zahájíme na Bord Bazar, vyhlídce nad okolními kaňony, a následně střídáním krátkých, ale často strmých stoupání a klesání budeme traverzovat svahy kaldery, cestou mineme dvě vesničky a případně se dle vodního stavu vykoupeme v tůňkách křižovaných bystřin; přenocujeme pravděpodobně ve vesničce Grande-Place (9 km/ ↑ 500 m/ ↓ 700 m/ 3,5 h).

5.–6. den

Dvě náročnější etapy s velkým převýšením, které vedou ve svazích i dnem kaňonu proti proudu řeky Galets pod závratnými západními stěnami kaldery Mafate. První den sestoupíme do nejnižšího bodu celého treku u vesničky Cayenne, v poledne se vykoupeme v krásném jezírku řeky a pak nás čeká závěrečný výstup k noclehu v Roche Plate (8 km/ ↑ 1000 m/ ↓ 650 m/ 6 h). Druhý den budeme pokračovat místy náročným terénem až k vodopádu Trois Roches, opět s možností vykoupání, a pak nás čeká závěrečný výstup do krásné horské vesničky Marla (1620 m) s panoramatickým výhledem (9 km/ ↑ 850 m/ ↓ 350 m/ 5 h).

7. den

Dopoledne překonáme sedlo Col du Taïbit (2142 m) do kaldery Cilaos k silni­ci (6 km/ ↑ 500 m/ ↓ 850 m/ 2,5 h); odtud se popovezeme linkovým autobusem do města Cilaos, kde nás čeká odpočinkové odpoledne a příjemný večer v rušném centru plném tržnic, obchůdků a restaurací. Zdatní se mohou do Cilaos vydat variantně dále pěšky napříč hlubokým údolím říčky Bras Rouge, kde čeká v nejnižším bodě stejnojmenný elegantní vodopád (navíc 6,5 km/ ↓ 550 m / ↑ 600 m3,5 h / celkově náročné!).

8.–9. den

Přechod  centrálního masivu ostrova. První den opět kousek autobusem a pak nás čeká dlouhý výstup na chatu Gîte de Caverne Dufour (2478 m), která je nejvýše položenou chatou  (7,5 km/ ↑ 1200 m/ ↓ 50 m/ 4,5 h). Od chaty podnineme výstup nalehko na nejvyšší horu ostrova Piton des Neiges (3070 m) s úchvatnými výhledy na celý ostrov i do dočervena zbarvených skalních stěn – dle počasí k večeru na západ slunce nebo naopak časně ráno na východ slunce (6,5 km/ ↑ 670 m/ ↓ 670 m/ 3,5 h). Druhý den po  výstupu na vrchol sestoupíme od chaty otevřeným rozložitým svahem a posléze tropickým mlžným pralesem s občasnými výhledy do kaldery Salazie, zde často po fošnových chodníčcích nad mokřinami, až do 1500 m k chatě Bélouve (9 km/ ↑ 150 m/ ↓ 1100 m/ 4 h).

10. den

Dopoledne od chaty nalehko k vyhlídce na impozantní vodopád Trou de Fer opět bujnou vegetací tam a zpět (8,5 km/ ↑ 300 m/ ↓ 300 m/ 3,5 h); odpoledne celý trek dokončíme sestupem do kaldery Salazie, do Hell-Bourg (4,5 km/ ↑ 50 m/ ↓ 600 m/ 2 h).

11. den

Přejezd pronajatým autobusem do hotelu na západním pobřeží ostrova, pravěpodobně do Saint-Gilles-les-Bains, a zasloužený oddech na pláži prohřátého Indického oceánu.

12.–14. den

Program při pobřeží i v horách s dopomocí pronajatých minibusů:  Vyhlídka Maïdo s „leteckým“ výhledem do kráteru Mafate;  výstup k hraně kráteru činné sopky Piton de la Fournaise – 2512 m (až 12 km/ ↑ 600 m/ ↓ 600 m/ 5 h), při horším počasí případně naučná expozice vulkanologie Cité du Volcan v Bourg Murat či La Saga du Rhum, muzeum pěstování cukrové třtiny a výroby rumu s ochutnávkou; koupání pod vodopády v soutěsce říčky Saint-Gilles, páteční a sobotní trhy s proslulou vanilkou v Saint-Paul. Fakultativně v Saint-Gilles mořské akvárium, bota­nická zahrada, vyjížďka lodí s proskleným dnem nad korálové útesy, záchranná a vědecká želví stanice Kélonia, vyhlídkové lety vrtulníkem rozličné délky a ceny k vodopádu Trou du Fer i nad „našimi“ kalderami.

15.–16. den

Závěrečné plážování, přejezd minibusy přes hlavní město ostrova Saint Denis na letiště. Letecky Réunion – Praha.

Treking na Réunionu - Aktivní dovolenáTreking na Réunionu - Aktivní dovolenáTreking na Réunionu - Aktivní dovolenáTreking na Réunionu - Aktivní dovolenáTreking na Réunionu - Aktivní dovolenáTreking na Réunionu - Aktivní dovolenáTreking na Réunionu - Aktivní dovolenáTreking na Réunionu - Aktivní dovolenáTreking na Réunionu - Aktivní dovolenáTreking na Réunionu - Aktivní dovolená

Podobné zájezdy

Mohlo by vás zajímat:

Dovolená Turecko 2018 letecky z Brna, Prahy a Ostravy

Dovolená v Turecku s all inclusive v last minute

Turecko létáme z Prahy, Ostravy, Brna a Vídně popřípadě z Německa. Oblíbenými destinacemi jsou Alanya, Antalya, Side, Belek či Turecká riviéra. V naší nabídce najdete mnoho hotelů s dětmi zdarma již od 11 let. Nabízíme oblíbené hotelové řetězce Sentido, Smartline nebo SunConnect

Letní dovolená 2023

Na novém portálu Summit Tour najdete nepřeberné množství přehledně uspořádaných inspirací na letní dovolenou 2010 a to nejen u moře, ale třeba i na horách.

Dovolená na kolech 2023

Dovolená na kolech s dětmi

Na této stránce najdete obsáhlou nabídku cyklistických zájezdů, možná vůbec nejrozsáhlejší na českém internetu. Cykloturistika je moderní populární sport a my Vám nabídneme veškeré zázemí, aby jste se mu mohli naplno věnovat ať už si vyberete jakýkoliv zájezd z naší nabídky. Dovolená na kole v roce 2013 v našem podání znamená především volnost pohybu ve spojení s přírodou.

Aktuálně

12.4.2024

Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

11.4.2024

Island nejen pro seniory 55+

Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

9.2.2024

Aktuální stav provozu alpských lyžařských středisek

Aktuální informace o stavu provozu lyžařských středisek nejen ve Francii, Itálii a Rakousku, ale také v Česku, Bulharsku, Německu, Polsku, Slovinsku a Švýcarsku. Kolik % je aktuálně v provozu, zda se zasněžuje apod. vše v přehledné tabulce.

RSS, více aktualit