Italsko-francouzská riviéra na kole

č. zájezdu: 484224/133
od20 900,-/osoba
Italsko-francouzská riviéra na kole - Aktivní dovolená

Italsko-francouzská riviéra na kole

Země: Francie


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Červen

Délka pobytu: 10 dnů


Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • polopenze

Popis

Riviéra je naprosto specifickým a výjimečným koutem Itálie a Francie.  Jde o oblast tzv. věčného jara, kraj teplomilné vegetace obklopený vysokými horami, díky kterým je zde i mimo letní sezonu mírné klima. Výhody a krásu tohoto koutu Evropy si uvědomili i mnohé slavné osobnosti a boháči, kteří si zde postavili domy a užívají si příjemné přímořské atmosféry po celý rok. Krajem vede nově otevřená cyklostezka podél moře, postavená na trase bývalé železnice. Z ní občas odbočíme i na výlety do horských městeček a bočních údolí. Bydlet budeme v příjemném kempu plném exotické flóry přímo u moře v západní části italského města Sanremo, které je nejznámějším a nejvyhledávanějším letoviskem Květinové riviéry (Riviera dei Fiori). Poznejte s námi kraj květin, parfémů, levandule, bohaté smetánky a výborného jídla a pití.


V ceně nezahrnuto:

vstupné do památkových a jiných objektů, degustace


Náročnost:

V základní variantě je zájezd nenáročný a vhodný i pro děti. Je ale možné si obtížnost jednotlivých etap individuálně ztížit. Krajina Ligurie je příjemně kopcovitá, vhodná zejména pro silniční kola, ale jsou zde i speciální MTB traily. Oblast Sanrema je cílem každoročního cyklistického závodu La Classicissima di Primavera a cyklistika je zde velmi populární.


Klima:

příjemně stálé přímořské podnebí, denní teploty 14–20 °C, slunečno, chladnější rána a večery


Minimální počet účastníků:

25


Velikost skupiny:

25–44 účastníků


Poznámka:

Podrobnosti k povinném příplatku za elektrokola naleznete zde.

Bydlet budeme v malebném kempu plném tropických rostlin u moře ve 4lůž. mobilhomech. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování. Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůž. ložnice (1× manželská postel + 1× oddělená lůžka); společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, mikrovlnná trouba, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem/lůžkem menšího rozměru, vhodným na sezení či na spaní např. pro děti (při obsazení tohoto pátého lůžka v kuchyňce sleva 2000 Kč – pouze na vyžádání); společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC). Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd večer, noční přejezd do Itálie k Sanremu, ležícímu nedaleko hranic s Francií; příjezd do kempu, ubytování a odpočinek na pláži; na kole či pěšky po cyklostezce do Sanrema (12 km).

3. den

Po cyklostezce starým železničním tunelem do přímořské Bor­dighery s pal­movou promenádou a odtud k pozůstatkům římského města Albintimilium ve Ventimiglii (25 km) či výšlap do městečka Seborga (500 m n. m.), které z recese vyhlásilo nezávislost na Itálii (38 km); možnost prodloužení přes malebnou­ Vallebonu plnou spletitých a strmých kamenných uliček (+5 km) či další městečka (+14–26 km).

4. den

Autobusem do magií opředené Triory, prohlídka městečka a na kole do Taggie (dominikánský klášter), kde se můžete ztratit v křivolakých uličkách (30 km); fakultativně výstup do Realda na skalním ostrohu (+25 km) či dojezd do kempu (+15 km).

5. den

Autobusem do Monaka, druhé nejmenší země na světě: Monte Carlo, katedrála s hrobem Grace Kelly, fakultativně návštěva Oceánografického muzea, Knížecího paláce, nebo Exotické zahrady s komplexem jeskyní Grottes de l’Observatoire (den bez kol).

6. den

Autobusem do Dolceacqua – údolí známé pěstováním oliv Taggiasca a červeného vína Rossese a středověké město s mohutnou hradní zříceninou a jednoobloukovým mostem známým z Monetových obrazů; na kole údolím řeky Torrente Nervia do typického ligurského horského městečka Pigna, propleteného sítí úzkých uliček, schodišť a oblouků (25 km); řada možností prodloužení do výše položených vesniček (+7–27 km) či možnost dojezdu do kempu (+20 km).

7. den

Autobusem do malebného francouzského městečka Èze vystavěného na skále, komentovaná prohlídka parfumerie (výroba a prodej francouzských parfémů) a fakultativně procházka zahradou sukulentů s rozhledem po celém Azurovém pobřeží; přesun do Men­tonu – město citrusů, historické centrum s barevnými domy a úzkými uličkami, slunečné pláže (den bez kol).

8. den

Autobusem do Imperie a na kole po pobřežní cyklostezce zpět do kempu přes přímořská městečka San Lorenzo al Mare a Santo Stefano (27 km); možnost variantních tras vnitrozemím s olivovými háji přes vesničky s krásnými výhledy na moře a pobřeží (+5–30 km).

9.–10. den

Pobřežní cyklostezkou na kole přes Sanremo do vesnice Bussana Vecchia – celosvětově známé sídlo mnoha umělců, kteří se usídlili v rozvalinách staré vesnice poničené zemětřesením (24 km); možnost prodloužení přes Poggio di Sanremo (+5 km); pozdně odpolední odjezd, návrat následující den dopoledne.

Italsko-francouzská riviéra na kole - Aktivní dovolenáItalsko-francouzská riviéra na kole - Aktivní dovolenáItalsko-francouzská riviéra na kole - Aktivní dovolenáItalsko-francouzská riviéra na kole - Aktivní dovolenáItalsko-francouzská riviéra na kole - Aktivní dovolenáItalsko-francouzská riviéra na kole - Aktivní dovolenáItalsko-francouzská riviéra na kole - Aktivní dovolenáItalsko-francouzská riviéra na kole - Aktivní dovolenáItalsko-francouzská riviéra na kole - Aktivní dovolenáItalsko-francouzská riviéra na kole - Aktivní dovolená

Podobné zájezdy

Champagne na kole

Champagne na kole

Země: Francie

Typ: Aktivní dovolená

Termíny: Září

Délka pobytu: 5 dnů

č. zájezdu: 472024/133
polopenze
autobusem
od12 800,-/osoba
  Alsasko na kole v pohodě

  Alsasko na kole v pohodě

  Země: Francie

  Typ: Aktivní dovolená

  Termíny: Červen

  Délka pobytu: 10 dnů

  č. zájezdu: 472030/133
  polopenze
  autobusem
  od18 400,-/osoba
   Azurové pobřeží na kole

   Azurové pobřeží na kole

   Země: Francie

   Typ: Aktivní dovolená

   Termíny: Květen - Září

   Délka pobytu: 10 dnů

   č. zájezdu: 453454/133
   polopenze
   autobusem
   od18 000,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Dovolená na kolech 2023

    Dovolená na kolech s dětmi

    Na této stránce najdete obsáhlou nabídku cyklistických zájezdů, možná vůbec nejrozsáhlejší na českém internetu. Cykloturistika je moderní populární sport a my Vám nabídneme veškeré zázemí, aby jste se mu mohli naplno věnovat ať už si vyberete jakýkoliv zájezd z naší nabídky. Dovolená na kole v roce 2013 v našem podání znamená především volnost pohybu ve spojení s přírodou.

    Dovolená Ligurská riviéra

    Pobřeží Ligurského moře se přezdívá často Ligurská riviéra, nebo také po celé Evropě jako Italská riviéra.

    Dovolená Černá Hora

    Barská riviéra, Budvanská riviéra, Ulcinjská riviéra to je dovolená Černá Hora

    Černá Hora (italsky Montenegro) láká rok od roku více turistů pro pestré možnosti, kterými zde lze trávit dovolená.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    10.4.2024

    Tipy na zajímavý zájezd každý týden

    Mallorca, USA, Azory nebo třeba Vietnam?....

    RSS, více aktualit