FRANCIE - Provence (cykloturistika)

č. zájezdu: 484245/120
od14 750,-/osoba
-3%sleva
Last minute
FRANCIE - Provence (cykloturistika) - Aktivní dovolená

FRANCIE - Provence (cykloturistika)

Země: Francie

Ubytování: FRANCIE - Provence (cykloturistika)


Stravování: snídaně
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Květen

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis zájezdu

CYKLOTURISTIKA: Pernes les Fontaines – Gordes – Roussillon – Mont Ventoux – Sault – Malaucéne – Nesque – L'Isle sur la Sorgue – Colorado Provencal – St. Saturnin les Apt… Trasy uspokojí jak příležitostné cyklisty, tak i sportovněji založené jedince. Zájezd je vhodný pro všechny věkové kategorie a typy kol.

Program1. den: Odjezd z Prahy v cca 16 hod. Noční přejezd.2. den: Vyložení kol v malebném provensálském městečku PERNES LES FONTAINES, rodišti vynálezce „přehazovačky“ s téměř čtyřicítkou kašen. Cyklistika po asfaltových silničkách s možností zajížďky k cisterciáckému opatství SÉNANQUE, jehož fotografie s levandulovým polem v popředí je typickou pohlednicí z Provence a přes okouzlující vesničku GORDES, tyčící se na skále s krásným výhledem do kraje. Odpočinek v pitoreskní vesnici ROUSSILLON vystavěné z různých odstínů okrového kamene. Na kolech dojezd na ubytování do města APT, srdce celé oblasti (cca 55 km). Nocleh.3. den: Přesun busem do městečka SAULT. Absolvování okruhu úpatím MONT VENTOUX (1 912 m) přes lázeňské Montrun les Bains a atraktivní Brantes až do městečka MALAUCÉNE (cca 55–60 km). Zdatní cyklisté však tento den mohou v případě příznivého počasí změřit své síly ve více než 20 km stoupání na vrchol kultovní hory Mont Ventoux, které je profesionálními cyklisty považováno za jedno z nejobtížnějších na Tour de France. Ukončení etapy v Malaucéne (cca 50 km). Návrat autokarem na ubytování.4. den: Přejezd busem do Saultu. Výlet do úchvatného kaňonu řeky NESQUE a mezi vinohrady do typických vinařských městeček MORMOIRON, MAZAN a VILLES SUR AUZON (cca 80 km – možnost zkrácení na 65 nebo 55 km). Návrat autokarem na ubytování.5. den: Celodenní cykloprogram se začátkem a koncem v místě ubytování. Etapa povede nejprve po Calavonské cyklostezce do CÉRESTE se zachovalým římským mostem, poté přes nádherné VIENS a podél „COLORADO PROVENCAL“ – krajiny s neobvyklými okrovými skalními formacemi vytvořenými erozí. Pokračování do středověké vesničky ST. SATURNIN LES APT zbudované na skále s pěkným panoramatem a starým větrným mlýnem (cca 55–65 km).6. den: Přesun busem k unikátně zachovanému akvaduktu PONT DU GARD, téměř 300 m dlouhému a 50 m vysokému mistrovskému díla římského stavitelství zapsanému na seznamu UNESCO. Pohodová cykloturistika vinicemi do vyhlášeného CHATEAUNEUF DU PAPE. Možnost ochutnávky vína. Návrat autokarem na ubytování.7. den: Z místa ubytování přes rázovité BONNIEUX a LACOSTE se zámkem proslulého Markýze de Sade, okolo zříceniny hradu Ménerbes a po Luberonské cyklostezce severním úbočím stejnojmenného pohoří. Prohlídka MUZEA LEVANDULE v městečku Coustellet. Návštěva osady FONTAINE DE VAUCLUSE známé díky působivé krasové vyvěračce řeky Sorque. Ukončení etapy v městečku L´ISLE SUR LA SORGUE, protkaném vodními kanály s dochovanými, více než 200 let starými, dřevěnými mlýnskými koly (cca 60 km; možnost zkrácení na cca 45 km). Noční přejezd.8. den: Příjezd do Prahy v cca 13 hod.

CYKLOTURISTIKA: Pernes les Fontaines – Gordes – Roussillon – Mont Ventoux – Sault – Malaucéne – Nesque – L'Isle sur la Sorgue – Colorado Provencal – St. Saturnin les Apt… Trasy uspokojí jak příležitostné cyklisty, tak i sportovněji založené jedince. Zájezd je vhodný pro všechny věkové kategorie a typy kol.

Stravování


5× snídaně

Ubytování


5× ubytování v hotelu 2 – (2 lůžkové klimatizované pokoje s TV a vlastním sociálním zařízením)

Cena zahrnuje:

 • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
 • 5× ubytování v hotelu 2* – (2 lůžkové klimatizované pokoje s TV a vlastním sociálním zařízením)
 • 5× snídani
 • průvodce
 • pobytovou taxu
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění

Podobné zájezdy

Pohoda v srdci Provence na kole

Pohoda v srdci Provence na kole

Země: Francie

Typ: Aktivní dovolená

Termíny: Duben, Květen

Délka pobytu: 10 dnů

č. zájezdu: 463664/133
polopenze
autobusem
od18 500,-/osoba
  Silvestr na kole v srdci Provence

  Silvestr na kole v srdci Provence

  Země: Francie

  Typ: Aktivní dovolená

  Termíny: Prosinec, Leden

  Délka pobytu: 9 dnů

  č. zájezdu: 480495/133
  polopenze
  autobusem
  od19 800,-/osoba
   Francie - Provence, Vůně Levandule

   Francie - Provence, Vůně Levandule

   Země: Francie

   Středisko: Provence - Azurové pobřeží

   Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

   Termíny: Červen, Červenec

   Délka pobytu: 7 dnů

   Osob: 1-2, 1-3, 1 osoba

   č. zájezdu: 479523/26
   snídaně
   kombinovaná doprava
   od20 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Chci lyžovat v Pra Loup / Val d Allos

    Alpes de Haute Provence

    Francouzské lyžařské středisko Pra Loup / Val d Allos je považované za top středisko Jižních Alp, které proslulo velice přátelskou až rodinnou atmosférou. Dohromady zde najdeme 180 km sjezdovek s výrazně posíleným systémem umělého zasněžování umožňující lyžovat od prosince do dubna.

    Dovolená Turecko 2018 letecky z Brna, Prahy a Ostravy

    Dovolená v Turecku s all inclusive v last minute

    Turecko létáme z Prahy, Ostravy, Brna a Vídně popřípadě z Německa. Oblíbenými destinacemi jsou Alanya, Antalya, Side, Belek či Turecká riviéra. V naší nabídce najdete mnoho hotelů s dětmi zdarma již od 11 let. Nabízíme oblíbené hotelové řetězce Sentido, Smartline nebo SunConnect

    Letní dovolená 2023

    Na novém portálu Summit Tour najdete nepřeberné množství přehledně uspořádaných inspirací na letní dovolenou 2010 a to nejen u moře, ale třeba i na horách.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    10.4.2024

    Tipy na zajímavý zájezd každý týden

    Mallorca, USA, Azory nebo třeba Vietnam?....

    RSS, více aktualit