ČESKO - Východní Čechy

č. zájezdu: 484347/120
od8 990,-/osoba
ČESKO - Východní Čechy - Poznávací zájezdy

ČESKO - Východní Čechy

Země: Česká republika

Ubytování: ČESKO - Východní Čechy


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 6 dnů


Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • polopenze

Popis zájezdu

POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Častolovice – Grulichova skalka – Babiččino údolí – Ratibořice – Česká Skalice – Nové Město nad Metují – Hronov – Náchod – CHKO Broumoské stěny – Hradec Králové – Hrádek u Nechanic

Program1. den: Odjezd z Prahy v cca 6.30 hod. Prohlídka renesančního zámku ČASTOLOVICE s přilehlým anglickým parkem. Nejhodnotnější části interiéru představují čtyři sály vyzdobené nádhernými kazetovými stropy. Mobiliář tvoří především obrazy, historický nábytek a vlámské gobelíny. Návštěva tzv. GRULICHOVY SKALKY v Sedloňově s více než tisícovkou druhů rostlin z celého světa, které zde vysadil horolezec Jaromír Grulich a jeho žena. Ubytování cca 500 m od koupaliště na vodní nádrži Rozkoš přezdívané Východočeské moře.2. den: Návštěva BABIČČINA ÚDOLÍ nerozlučně spjatého s nejslavnější dílem Boženy Němcové. Během nenáročné vycházky krajinářským parkem uvidíte Staré Bělidlo – roubenou chalupu, kde spisovatelka strávila léto se svými dětmi, Rudrův mlýn, pomník Babičky s vnoučaty i Viktorčin splav na řece Úpě. Prohlédnete si rovněž zámek RATIBOŘICE, empírové panské sídlo vévodkyně Zaháňské, které v minulosti hostilo mnohé významné osobnosti. Fakultativně pěší výlet údolím řeky k zřícenině Rýzmburk. Odpoledne přesun do ČESKÉ SKALICE. Návštěva expozice instalované v historické budově školy, kterou Barbora Panklová se svými sourozenci navštěvovala. Návrat na ubytování.3. den: Prohlídka městské památkové rezervace v NOVÉM MĚSTĚ NAD METUJÍ, které vévodí novoměstský zámek upravený na počátku 20. stol. pro rodinu náchodského podnikatele v textilním průmyslu Josefa Bartoně. Vybaven byl technickými vymoženostmi, jako je vodovod, ústřední topení, telefon či jídelní a osobní výtah. Zámecká zahrada francouzského typu je dílem architekta Dušana Jurkoviče. Za pozornost stojí i sochařská výzdoba areálu pod níž se podepsal Matyáš Bernard Braun, J. V. Myslbek a další. Lehká procházka malebnou přírodní rezervací PEKLO rozprostírající se podél řeky Metuje až k Bartoňově útulně, dnes stylové výletní restauraci. Návrat na ubytování.4. den: Návštěva rodného domu Aloise Jiráska v HRONOVĚ. Prohlídka muzea v MLÝNU PAPÍRNA, který vlastnil dědeček bratří Čapků a je tak nerozlučně spojen s dětstvím dalších velikánů české literatury. Návštěva rozlehlého zámeckého komplexu v NÁCHODĚ s pěti nádvořími a upraveným anglickým parkem, jehož součástí je také populární medvědárium. Návrat na ubytování.5. den: Turistika v CHKO BROUMOVSKÉ STĚNY tvořené samostatnými skalními městy, skalními věžemi, hlubokými roklemi i působivými kamennými hřiby. Cca 11 km dlouhá trasa povede z parkoviště ve Slavném podél monumentální Kamenné brány přes skalní bludiště se zajímavými skalními útvary pojmenovanými podle zvířat k vyhlídce Božanovský Spičák – nejvyšší bod Broumovských stěn. Možnost prodloužení o odbočku ke skalnímu útvaru Slavenské hřiby. Návrat na ubytování.6. den: Návštěva starobylého centra krajského města HRADEC KRÁLOVÉ s Bílou věží, katedrálou sv. Ducha, Starou radnicí a měšťanskými domy na Malém a Velkém náměstí. Prohlídka romantického zámku HRÁDEK U NECHANIC, reprezentativního sídla šlechtické rodiny Harrachů vystavěného ve stylu windsorské gotiky. Příjezd do Prahy v cca 19 hod.

POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Častolovice – Grulichova skalka – Babiččino údolí – Ratibořice – Česká Skalice – Nové Město nad Metují – Hronov – Náchod – CHKO Broumoské stěny – Hradec Králové – Hrádek u Nechanic

Stravování


5× polopenze

Ubytování


5× ubytování v hotel (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

Cena zahrnuje:

 • dopravu klimatizovaným autokarem s WC
 • 5× ubytování v hotel*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
 • 5× polopenzi
 • průvodce
 • městský poplatek
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů
ČESKO - Východní Čechy - Poznávací zájezdyČESKO - Východní Čechy - Poznávací zájezdyČESKO - Východní Čechy - Poznávací zájezdyČESKO - Východní Čechy - Poznávací zájezdyČESKO - Východní Čechy - Poznávací zájezdyČESKO - Východní Čechy - Poznávací zájezdyČESKO - Východní Čechy - Poznávací zájezdyČESKO - Východní Čechy - Poznávací zájezdyČESKO - Východní Čechy - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

ROZKOŠ - Česká Skalice

ROZKOŠ - Česká Skalice

Země: Česká republika

Destinace: Východní Čechy

Středisko: Česká Skalice

Typ: Pobytové zájezdy

Termíny: Květen - Prosinec

Délka pobytu: 6 dnů

Osob: 1-2, 1-3, 1-4 osoba

č. zájezdu: 474793/62
polopenze
vlastní doprava
od6 250,-/osoba
  Hotel Srní

  Hotel Srní

  Země: Česká republika

  Destinace: Čechy

  Středisko: Kašperské Hory

  Hotel: Srní

  Typ: Lyžařské zájezdy

  Termíny: Duben, Květen

  Délka pobytu: 3 až 11 dnů

  Osob: 1-3, 1-2, 1-4 osoba

  č. zájezdu: 191293/80
  snídaně
  vlastní doprava
  od2 834,-/osoba
   Hotel Vyhlídka

   Hotel Vyhlídka

   Země: Česká republika

   Destinace: Východní Čechy

   Středisko: Náchod

   Hotel: Vyhlídka Náchod

   Typ: Pobytové zájezdy

   Termíny: Duben - Prosinec

   Délka pobytu: 3 až 8 dnů

   Osob: 1-2 osoba

   č. zájezdu: 471570/62
   polopenze
   vlastní doprava
   od4 690,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Česko

    Zájezdy po naší krásné zemi jsou čím dál víc v kurzu.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    10.4.2024

    Tipy na zajímavý zájezd každý týden

    Mallorca, USA, Azory nebo třeba Vietnam?....

    RSS, více aktualit