Bahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem

č. zájezdu: 416099/1
od77 990,-/osoba
Bahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem - Pobytové zájezdy

Bahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem

Země: Arabské emiráty


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen

Délka pobytu: 10 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Program

1. den: Odlet z Prahy.

2. den: Přílet do BAHRAJNU. Zájezd zahájíme prohlídkou ostrovního království a nejmenšího státu PERSKÉHO ZÁLIVU. V hlavním městě MANAMA uvidíme bývalou portugalskou pevnost QAL’AT AL-BAHRAIN, mešita AL-FATIH, moderní čtvrť plnou mrakodrapů, kde nás zaujme mimo jiné trojúhelníková stavba BAHRAIN TRADE CENTER.

3. den: Snídaně, přes CESTU KRÁLE FADHA (unikátní soustavu mostů a viaduktů o délce 25 km) na pevninu do SAUDSKÉ ARÁBIE. Pobřežním městě DAMMAM nasedneme na moderní „rychlovlak“, kterým přejedeme do RIYADHU vzdáleného 450 km. Skrze nekonečnou poušť se do hlavního města dostaneme za necelé 3,5h. Odpoledne prohlídka centra včetně ikonického mrakodrapu SKYBRIDGE, starého města AD-DIRIYAH a pevnosti MASMARK.

4. den: Snídaně, přelet do MEDINY. Dle aktuálně platných opatření pro osoby nemuslimského vyznání návštěva svatého města (s výjimkou bezprostředního centra). Dle aktuálních opatření (prosinec 2021) je možné přiblížit se na dohled MEŠITY PROROKA MOHAMEDA.

5. den: Snídaně, vyrážíme směrem na sever přes fotogenickou krajinu. Po průjezdu horami se se octneme ve světe plném úchvatných pískovcových útvarů, které nás budou doprovázet až do první turistické oblasti Saudské Arábie – AL ULA. Se západem slunce si vychutnáme pohled na celou oblast z vyhlídky vysoko nad historickým městem. Projdeme se také k nádhernému skalnímu útvaru ELEPHANT ROCK.

6. den: Snídaně, návštěva atrakce budoucího světového významu – HEGRA/MADEIN SALEH. Jedná se o unikátní starověké sídliště a pohřebiště NABATEJSKÉHO království. Návštěvy památky významem srovnatelné například s jordánskou Petrou je o to unikátnější, že budete patřit mezi první Evropany v historii, kteří tuto oblast navštíví. Na večer nás čeká ještě prohlídka historické části města AL ULA, kde se ponoříme do pravé arabské atmosféry.

7. den: Dopoledne přejezd k RUDÉMU MOŘI do YANBU. Odpoledne relaxace na plážích. Nocleh v budoucím přímořském letovisku se zachovalou starou čtvrtí.

8. den: Po snídani návrat do MEDINY, přelet do KUVAJTU. Transfer na hotel.

9. den: Snídaně, celodenní prohlídka moderní metropole KUVAJTU včetně známých věží KUWAIT TOWERS symbolizující moderní ráz města, VELKÉ MEŠITY apod. Transfer na letiště.

10. den: Odlet do ČR v brzkých ranních hodinách. Přílet do ČR. V případě pozdějšího odletu je v ceně zahrnut nocleh v hotelu z 9. na 10. den.

Úvod:

Zbývá už jen málo míst na světě, která zůstávají turisticky neobjevená. Jedním z nich je Saudská Arábie. Země se světu otevřela teprve nedávno, a vy můžete stále patřit mezi historicky první turisty, kteří tuto zemi navštíví! Po našich zkušenostech s touto zemí ze zájezdů v roce 2020 a 2021 jsme vybrali to nejzajímavější a obohatili tuto cestu do pravého arabského světa o návštěvu dalších dvou monarchií, Bahrajnu a Kuvajtu. Projedeme nekonečnou pouští, skrze fotogenické pískovcové útvary či horskou krajinou. Setkáme se s místními, pro které budeme doslova atrakcí, jako jedni z prvních Evropanů spatříme starověké nabatejské sídliště MADEIN SALEH a navštívíme tři metropole. Svezeme se po moderní saudské železnici a místní přelety nám umožní podívat se komfortně jak na pobřeží Perského zálivu, tak k Rudému moři. Ubytováni budeme po celou dobu v hotelech, cestovat budeme v malé skupině a s trochou štěstí spatříme i Prorokovu mešitu ve svatém městě Medině.

Cena zahrnuje:

Letenka Praha – Bahrajn/Kuvajt – Praha a místní letenky Riyadh – Medina/Medina – Kuvajt vč. let. tax a poplatků v max. výši 25 000 Kč, 7–8× ubytování (dle letového řádu viz 9. resp. 10. den) v 3

 • hotelu ve 2 lůžkových pokojích s vl. soc. zařízením, 7× snídaně, vlak Dammam – Riyadh, doprava minivanem 5. – 8. den dle programu, místní doprava ve městech dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje:

Vstupy, víza, ostatní stravu, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatky:

1lůžkový pokoj za 8 000 Kč, vízum do Saudské Arábie 4 000 Kč, vízum do Kuvajtu 450 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 000 Kč, do 85 000 Kč za 1 750 Kč

Bahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem - Pobytové zájezdyBahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem - Pobytové zájezdyBahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem - Pobytové zájezdyBahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem - Pobytové zájezdyBahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem - Pobytové zájezdyBahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem - Pobytové zájezdyBahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem - Pobytové zájezdyBahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem - Pobytové zájezdyBahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem - Pobytové zájezdyBahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem - Pobytové zájezdyBahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem - Pobytové zájezdyBahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem - Pobytové zájezdyBahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem - Pobytové zájezdyBahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem - Pobytové zájezdyBahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem - Pobytové zájezdyBahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem - Pobytové zájezdy

Podobné zájezdy

Jordánským královstvím s polopenzí a vstupy v ceně

Jordánským královstvím s polopenzí a vstupy v ceně

Země: Arabské emiráty

Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

Termíny: Říjen - Září

Délka pobytu: 8 dnů

Osob: 1-2, 1-3, 1 osoba

č. zájezdu: 414537/1
polopenze
letecky
od47 490,-/osoba
  Pohodový týden - Izrael - Ejlat s výletem k Mrtvému moři

  Pohodový týden - Izrael - Ejlat s výletem k Mrtvému moři

  Země: Arabské emiráty

  Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

  Termíny: Říjen

  Délka pobytu: 7 dnů

  Osob: 1-2, 1 osoba

  č. zájezdu: 391598/1
  polopenze
  letecky
  od45 490,-/osoba
   Prodloužený víkend v Dubaji Exclusive z Vídně

   Prodloužený víkend v Dubaji Exclusive z Vídně

   Země: Arabské emiráty

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Únor, Březen

   Délka pobytu: 5 dnů

   č. zájezdu: 460897/89
   snídaně
   letecky
   od33 309,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy

    Poznávací zájezdy letecky i autobusem z Brna, Prahy a Ostravy a dalších měst.

    Poradíme při výběru správného poznávacího zájezdu, aby jste se nehonili a užili si zážitky plnými doušky.

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Aktuálně

    1.6.2023

    Tipy na zajímavý zájezd každý týden

    První červnový týden přinášíme tip na úchvatný zájezd Křížem krážem USA.

    27.3.2023

    Sleva na poznávací zájezdy až 33%

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    13.3.2023

    Kam vyrazit na Velikonoce?

    Neseďte na Velikonoce doma a podívejte se do světa! Každý týden přinesem nový tip na zajímavý zájezd.

    RSS, více aktualit