Albánie - divukrásná perla Balkánu

č. zájezdu: 474870/1
od34 990,-/osoba
Albánie - divukrásná perla Balkánu - Pobytové zájezdy

Albánie - divukrásná perla Balkánu

Země: Albánie


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen, Září

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Program

1. den: Odlet z ČR do Tirany, transfer na ubytování do hotelu.

2. den: Dopoledne koupání v moři, podvečerní VALONA (Vlorë) s překrásnou mešitou MURADIA, muzeem albánské nezávislosti, náměstí Vlajky, Památník nezávislosti. Hrad KANINE spanoramatickým výhledem na město. Fakultativně možnost návštěvy laguny Narta a kláštera Zvërnec (cca 5 EUR/os.) nebo antické lokality Orikum (cca 5 EUR/os.).

3. den: Výlet do BERATU, města Tisíce a jednoho okna, návštěva horního „bílého města“ s desítkou byzantských kostelíků a slavným muzeem ikon malíře Onufriho a jeho školy, sestup do dolního Starého města s několika mešitami a do křesťanské čtvrti Gorica, odpoledne návštěva zachovalého pravoslavného kláštera ARDENICA na pahorcích středoalbánského kraje MYZEQUE, a nedalekých vykopávek antické lokality APOLLONIE s muzeem astředověkým klášterem Panny Marie.

4. den: Výlet místními mikrobusy (cca 20 EUR, naším autobusem ze smluvních důvodů nelze) po čarokrásném panoramatickém pobřeží albánské riviéry do QEPARA u Palermského zálivu s ponorkovou základnou (fotozastávka). Restaurant BORSH se zahradní restaurací postavenou nad vyvěrajícími prameny. Na zpáteční cestě pevnost Aliho Paši Tepelenského, krátká zastávka v romantické vesničce DHËRMI s řeckou menšinou a mnoha kostelíky umístěnými v malebné scenérii na svahu hor, zemní pyramidy, nekonečné olivové háje a kamenná vesnice HIMARË s troskami pevnosti a kostelíků. Návrat do hotelu.

5. den: Dopoledne turistika v národním parku v Lllogarském průsmyku, výstup na horu ATHANASI s výhledy na Otrantský průliv mezi Itálií a Albánií, případně procházka do „Caesarovy soutěsky“. V okolí spousta restaurací s vynikajícím skopovým na rožni. Odpoledne koupání v moři.

6. den: Zastávka v TEPELENE, rodiště Ali Paši Tepelenského, zdejší pevnost navštívil i lord Byron, přejezd do starobylé GJIROKASTRY (UNESCO), města bílých střech s majestátním hradem a překrásnými domy typické jihoalbánské architektury, rodný dům komunistického diktátora Envera Hoxhi, Určitě nevynecháme restauraci s vynikajícími žabími stehýnky za lidové ceny.

7. den: Fakultativní lodní výlet (cena dle počtu účastníků, cca 25–30 EUR) zValony na poloostrov KARABURUN smalebnými odlehlými plážemi, plavba okolo jeskyně piráta HAXHI ALIU, skalní útes GRAMA, nebo na nově zpřístupněný ostrov SAZAN. V obou případech koupání na plážích neobydleného polostrova Karaburun. Vpřípadě nepříznivých podmínek pro uskutečnění lodního výletu možnost fakultativního výletu mikrobusem (cena cca 20–25 EUR, dle počtu zájemců) do archeologického areálu BUTRINT (UNESCO), nejrozsáhlejší antické lokality v Albánii.

8. den: Transfer na letiště v Tiraně, odlet do ČR.

Úvod:

Zveme vás na mimořádnou kombinaci pobytového a poznávacího zájezdu s ubytováním v komfortním hotelu na břehu Valonského zálivu uzavřeného na jedné straně prstenem albánských velehor se slovutným Llogarským průsmykem, na straně druhé téměř nepřístupným divokým poloostrovem Karaburun, který nezapře svůj název (turecky Karaburun – černý mys) a současně v dosažitelnosti všech významných lokalit, které bychom při našem pobytu v Albánii rozhodně neměli vynechat. Všechna slavná místa a významné památky budeme mít doslova „na dosah ruky“ a přitom se můžeme stále osvěžovat mořskou koupelí ve vodách romantického zálivu.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka Praha-Tirana vč. let. tax a poplatku v max. výši 11 500 Kč, transfer z/na letiště, 7× ubytování v ****hotelu ve 2 lůžkových pokojích, 6× polopenze, pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje:

Vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“. Vstupy cca 3000 ALL, výlety mikrobusy a lodí cca 55 EUR na osobu.

Příplatky:

1 lůžkový pokoj 6 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 560 Kč.

Albánie - divukrásná perla Balkánu - Pobytové zájezdyAlbánie - divukrásná perla Balkánu - Pobytové zájezdyAlbánie - divukrásná perla Balkánu - Pobytové zájezdyAlbánie - divukrásná perla Balkánu - Pobytové zájezdyAlbánie - divukrásná perla Balkánu - Pobytové zájezdyAlbánie - divukrásná perla Balkánu - Pobytové zájezdyAlbánie - divukrásná perla Balkánu - Pobytové zájezdyAlbánie - divukrásná perla Balkánu - Pobytové zájezdyAlbánie - divukrásná perla Balkánu - Pobytové zájezdyAlbánie - divukrásná perla Balkánu - Pobytové zájezdyAlbánie - divukrásná perla Balkánu - Pobytové zájezdyAlbánie - divukrásná perla Balkánu - Pobytové zájezdyAlbánie - divukrásná perla Balkánu - Pobytové zájezdyAlbánie - divukrásná perla Balkánu - Pobytové zájezdy

Podobné zájezdy

Půvaby Černé Hory s výletem do Albánie a Dubrovníku

Půvaby Černé Hory s výletem do Albánie a Dubrovníku

Země: Albánie, Černá Hora,…

Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

Termíny: Září, Říjen

Délka pobytu: 10 dnů

Osob: 1-2, 1, 1-3 osoba

č. zájezdu: 471095/70
polopenze
autobusem
od14 990,-/osoba
  Albánie

  Albánie

  Země: Albánie, Černá Hora

  Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

  Termíny: Srpen, Září

  Délka pobytu: 12 dnů

  Osob: 1-2, 1, 1-3 osoba

  č. zájezdu: 475970/26
  polopenze
  autobusem
  od23 490,-/osoba
   Krásy Albánie

   Krásy Albánie

   Země: Albánie

   Ubytování: Krásy Albánie

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Září, Říjen

   Délka pobytu: 11 dnů

   č. zájezdu: 474026/105
   polopenze
   letecky
   od27 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Pobytové zájezdy pro seniory

    Pobytové zájezdy k moři pro seniory 55+ se slevou. Výhoda komfortního ubytování, delegát s individuálním přístupem. Zájezdy do Španělska, Řecka, Albánie, Portugalska, Itálie, Maďarska, Chorvatska.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit