Západ U.S.A.- klasický okruh

č. zájezdu: 283144/33
od67 990,-/osoba
Západ U.S.A.- klasický okruh - Pobytové zájezdy

Západ U.S.A.- klasický okruh

Země: USA


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Listopad, Prosinec, Leden

Délka pobytu: 16 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Nejvíce prodávaný a nejoblíbenější zájezd do Ameriky na trhu. Během dvou týdnů Vás seznámíme se všemi místy, která prostě nesmíte vynechat během své návštěvy západního pobřeží USA. Tato oblast skýtá tolik turistických lákadel, že není snadné se v nich orientovat. Náš zájezd Vás bezpečně provede těmi nejzajímavějšími a nejkrásnějšími partiemi Kalifornie, Arizony, jižního Utahu a Nevady, a zanechá ve Vás nesmazatelné zážitky a vzpomínky !! Los Angeles – Hollywood – Beverly Hills – Santa Monica – San Diego – Yuma – Tucson – kaktusové rezervace- Sedona – Grand Canyon – Monument Valley – Lake Powell – Goosenecks – Valley of Gods – Capitol Reef – Grand Staircase of Escalante – Bryce Canyon – Zion – St. George – Las Vegas – Hoover Dam – Valley of Fire – Údolí smrti – NP Sequoia a Kings Canyon – San Francisco minimální počet 6 osob Během zájezdu urazíte cca 3.360 mil (5.380 km) Zájezd může být směrován opačně; K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.

Program

1. den:  LOS ANGELES    25 mil / 40 km
Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu a uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.

2. den:   LOS ANGELES    60 mil / 100 km
Dopoledne Vás America Tours pozve k návštěvě filmových studií Universal – jedné z největších atrakcí Hollywoodu /vstupné je v tomto roce v ceně zájezdu !!/. Odpoledne následuje prohlídka města a okolí – Hollywood, Beverly Hills, Rodeo Drive, Sunset a Hollywood Boulevard, Santa Monica Beach… Večer návrat do hotelu.

3. den:   SAN DIEGO, YUMA     310 mil / 490 km
Časně odjezd do San Diega. Orientační prohlídka centra města a ostrova Coronado. Zde doporučíme Vaší pozornosti zejména hotel Del Coronado, který sloužil jako exteriéry při natáčení slavného filmu „Někdo to rád horké“, a zhlédnete zdejší krásné pacifické pláže. Následuje návštěva letadlové lodi USS Midway, která po vyřazení z aktivní služby zakotvila v San Diegu a stala se muzeem námořního letectva /vstup v ceně/. Následuje návštěva skvělého zábavního parku Sea World do odpoledních hodin /vstup v ceně/. Večer poté dorazíte cestou podél hraničních hor s Mexikem do města Yuma ležícího na řece Colorado za hranicí Arizony, ubytování.

4. den:    AJO, TUCSON    300 mil / 480 km
Putování krajem obřích kaktusů saguaro do města Tucson. Cestou návštěva malebného městečka Ajo s mexickou architekturou a průjezd rezervací indiánů kmene Tohono O‘odham. Po příjezdu do Tucsonu následuje návštěva „pohřebiště“ letadel a muzea letecké techniky Pima Air Museum /vstup v ceně/. Ubytování v hotelu v podvečer.

5. den:   APACHE TRAIL, SEDONA, FLAGSTAFF    310 mil / 490 km
Dnešní den bude bohatý na zážitky – cesta vede krajem jako vystřiženým z westernových příběhů. Uvidíte divoké kaňony porostlé kaktusy, jezera v horách, „město duchů“… V podvečer navštívíme městečko Sedona v kraji rudých skal, a poté se ubytujeme v hotelu ve Flagstaffu.

6. den:  NP GRAND CANYON, PAGE    230 mil / 370 km
Celodenní návštěva národního parku Grand Canyon!! Doporučujeme Vám nezapomenutelný fakultativní let letadlem nad Grand Canyonem nebo jeho alternativu helikoptérou. Společně se podíváme na film The Hidden Secrets o historii a objevování oblasti Grand Canyonu v kině IMAX /v ceně/. Odpoledne průjezd podél terasy Grand Canyonu se zastávkami na vyhlídkách… Ubytování ve večerních hodinách v pouštním městečku Page uprostřed rezervace indiánů Navaho.

7. den:    LAKE POWELL, MONUMENT VALLEY     310 mil / 490 km
Časně ráno Vám fakultativně nabídneme jedinečný letecký výlet nad pouštní jezero Lake Powell k největšímu skalnímu oblouku světa Rainbow Bridge /tento mocný zážitek vřele doporučujeme!!/. Odjezd do Monument Valley známého jako kulisa mnoha westernů. Možnost detailní prohlídky Monument Valley v jeepech s indiánským průvodcem /fakultativně/. Následuje průjezd jednou z nejúžasnějších scenérií, jakou kdy příroda stvořila – nejprve uvidíte obří skalní „klobouk“ Mexican Hat, navštívíme neuvěřitelné meandry řeky San Juan ve státním parku Goosenecks, zhlédnete Valley of Gods – panoráma skalních „tyčí“ a „prstů“, a projedete napříč kaňonem řeky Colorado v místě, kde končí jezero Lake Powell v zemi rozervané rudými kaňony… ubytování ve večerních hodinách.

8. den:   NP CAPITOL REEF, NP BRYCE CANYON    180 mil / 290 km
Časně odjezd přírodou jižního Utahu přes národní park Capitol Reef a oblastí Grand Staircase of Escalante do národního parku Bryce Canyon. Prohlídka parku do večerních hodin, závěrem návštěva Inspiration Point – jedinečného místa za pozdního světla.

9. den:  NP ZION, LAS VEGAS    260 mil / 410 km
Odjezd do národního parku Zion, jednoho z nejkrásnějších národních parků USA. Prohlídka do odpoledních hodin, poté přejezd do Las Vegas a po orientačním okruhu městem ubytování. Večer v centru města poznáte, proč je Las Vegas nazýváno hlavním městem nikdy nekončící zábavy!!

10. den:   LAS VEGAS    20 mil / 35 km
Celodenní volno v Las Vegas!! Můžete na vlastní pěst poznávat atrakce města, či relaxovat u hotelového bazénu. Protože však „to pravé“ poskytuje teprve noční rozzářené město, nabízíme Vám v tento den fakultativní výlet k nejvyšší přehradní hrázi světa Hoover Dam na řece Colorado/včetně vstupu a prohlídky přehradní elektrárny a visitor komplexu, cca 5 hodin/. Večer Vám nabídneme let helikoptérou nad rozzářeným nočním Las Vegas – jedinečný zážitek!! /fakultativně, ale doporučujeme/. Také Vám nabídneme vstupenky na vodní show Le Réve v hotelu Wynn – dle našeho soudu nejlepší show v Las Vegas!!

11. den:   NP DEATH VALLEY    490 mil / 780 km
Časně odjezd do národního parku Death Valley. Průjezd nejnižším a nejteplejším místem západní polokoule Vás přesvědčí, že tato pouštní oblast není mrtvou pustinou, ale má svoje kouzlo a zajímavou historii. V podvečer ubytování v hotelu v podhůří Sierry Nevady v Kalifornii.

12. den:   NP SEQUOIA, KINGS CANYON     220 mil / 350 km
Celodenní návštěva národních parků Sequoia a Kings Canyon – domova jedinečných obřích sekvojí. Během dne absolvujete několik trailů v nejzajímavějších partiích parků, poznáte historii a s trochou štěstí potkáte typického obyvatele hor Sierry Nevady – černého medvěda baribala.

13. den:   SAN FRANCISCO    220 mil / 350 km
Časně odjezd do San Francisca. Po příjezdu do města absolvujete orientační okruh městem zahrnující největší atrakce a jedinečné vyhlídky na město – Twin Peaks, Coit Tower, China Town, Lombard Street, Alamo Square, budete mít možnost si sami přejít slavný most Golden Gate… poté Vás pozveme na projížďku lodí po zálivu pod Golden Gate a kolem ostrova Alcatraz /v ceně/. Do večerních hodin pak budete mít volno k prohlídce Fisherman´s Wharf – nejživějšího turistického místa San Francisca. Večer ubytování v hotelu.

14. den:  SAN FRANCISCO     160 mil / 250 km
Volný den v San Franciscu!! Nezapomeňte se projet slavnou pozemní lanovkou a projít si hlavní ulici neméně slavné Čínské čtvrti. Fakultativně Vám nabídneme další nezapomenutelnou atrakci – let helikoptérou nad San Franciscem, Golden Gate a Alcatrazem. Nepromeškejte příležitost vidět toto krásné město nejen ze země a z lodi, ale i ze vzduchu!! Odpoledne odjezd do místa ubytování na cestě do Los Angeles /v případě odletu zpět ze San Francisca bude poslední nocleh na stejném místě jako předchozí noc/.

15. den:  LOS ANGELES, odlet domů     260 mil / 410 km
Pokračování přejezdu do Los Angeles, poslední shopping. Dle času Vašeho odletu transfer na letiště a odlet do Prahy, fakultativně odlet k pobytu na Havajské ostrovy.

16. den: Přílet do Prahy v dopoledních hodinách Váš zájezd ukončí.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět (v turistické tří­dě)
 • letištní poplatky
 • 14× ubytování ve 3
 • hotelech a motelech
 • 14× snídani
 • dopravu klimatizovaným busem či vanem
 • program dle itineráře
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění vč. pojištění storna
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu mimo snídaní
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním ak­cím

Příplatky

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 22.900 Kč

Slevy

 • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 4.100  – sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 2.700  – sleva pro dítě do 12 let (pokoj sdílí s rodiči) 12.800

Výlety

Výlety

 • let letadlem nad Grand Canyonem 3.800
 • let helikoptérou nad Grand Canyonem 4.990
 • let nad Lake Powell a Rainbow Bridge 3.200
 • noční let helikoptérou nad Las Vegas 2.700
 • let helikoptérou nad San Franciscem 4.800
 • plavba po zálivu pod Golden Gate v ceně zájezdu
 • vstup do studií Universal v Hollywoodu (vč. transferu) v ceně
 • vstup do zábavního parku Sea World v San Diegu v ceně
 • vstup na letadlovou loď USS Midway v ceně zájezdu
 • vstup do Pima Air Muzeum v ceně zájezdu
 • vstup do kina IMAX v Grand Canyonu v ceně zájezdu
 • polodenní výlet k přehradě Hoover Dam ( cca 5 hodin ) 1.300
 • vodní show Le Réve v hotelu Wynn (Las Vegas) od 3.600
 • čtyřdenní pobyt na Havajských ostrovech na vyžádání
 • prodloužení pobytu (odlet ze stejné destinace) 4.000
Západ U.S.A.- klasický okruh - Pobytové zájezdyZápad U.S.A.- klasický okruh - Pobytové zájezdyZápad U.S.A.- klasický okruh - Pobytové zájezdyZápad U.S.A.- klasický okruh - Pobytové zájezdyZápad U.S.A.- klasický okruh - Pobytové zájezdyZápad U.S.A.- klasický okruh - Pobytové zájezdy

Doprava

Všechny lety nabízené zákazníkům jsou provozovány renomovanými leteckými společnostmi, a to zásadně linkovými spoji. Letecká doprava přes Atlantik do místa začátku zájezdu a zpět je většinou s jedním až třemi přestupy. Běžné přestupní časy se pohybují dle lokality od 40 minut do 5 hodin.

Zákazník vždy obdrží od CK zpáteční letenku podle itineráře zájezdu nebo individuální cesty. Odlety jsou zásadně z Prahy, na přání zákazníka zajistí odlet z jiných letišť za příplatek, časy odletů jsou uvedeny v letence. Při přeletech přes Atlantik je den odletu a příletu, event. první a poslední den zájezdu určen k přepravě.

CK nemůže vyhovět indiv. žádostem o konkrétní místa v letadle (např. okno, ulička apod.). Za všechny změny v letecké dopravě, které se vyskytnou z jakéhokoli důvodu, odpovídá letecký dopravce. AT nenese žádnou odpovědnost za zpoždění, přesměrování nebo zrušení letu, stejně jako za časové odchylky způsobené mimořádnými opatřeními k zajištění bezpečnosti leteckého provozu, za opoždění letu, ztrátu zavazadel a jiné problémy související s leteckou přepravou. O změnách v letecké přepravě je AT dopravcem průběžně informována a v případě časového posunu přizpůsobí začátek programu zájezdu.

Cena zájezdu nezahrnuje letištní, bezpečnostní a palivové taxy při přepravě Praha – cílové a odletové místo podle programu – Praha: u jednotlivých zájezdů v katalogu je uvedena celková výše těchto tax (paušál) podle výše platné v době korektury katalogu hrazená zákazníkem s cenou zájezdu nebo služeb, změny se řídí bodem 4.6. Všeobecných podmínek. O letištních, bezpečnostních a palivových taxách při vnitrostátních přeletech hrazených v hotovosti zákazníky na místě podá AT informace při sdělení k odletu. Taxy činí nejvýše 60 USD na celý zájezd (2009).

Podrobné informace o dopravě


Pojištění

Zákazníci jsou pojištěni v případě poznávacích zájezdů komplexním cestovním pojištěním zahrnující:

 • aktivní asistenci 24 hod. denně
 • léčebné výlohy
 • úrazové pojištění
 • pojištění zavazadel
 • zpoždění zavazadel
 • odpovědnost za škody
 • pojištění storna zájezdu
 • pojištění přerušení cesty
 • kompenzaci nevyužité dovolené a zpoždění odjezdu

Smluvním partnerem pro pojištění zákazníků je EVROPSKÁ CESTOVNÍ POJIŠŤOVNA a. s.

Obecné informace o USA najdete na usa.infonacesty.cz

773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

17.9.2018

Slevy 13% na exotické poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy 2019 plné zážitků do 125 zemí světa v doprovodu českých průvodců se slevou 11%. First minute trvá jenom do 30.11 za podmínky složení zálohy 50%.

24.8.2018

Aktuální zlevněné poznávací zájezdy

Kam vyrazit v září? .-)

7.6.2018

Tip dne - akční nabídka

Mallorca 2 osoby za cenu 1 - let z Prahy

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů