Poznávací zájezd Východ USA - klasický okruh

Oblíbený letecký zájezd do USA s odletem z Prahy

č. zájezdu: 318334/33
vyprodáno
Letecký poznávací zájezd Východ USA na 9 dní se snídaní v ceně

Poznávací zájezd Východ USA - klasický okruh

Země: USA

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: žádný termín

Délka pobytu: volitelná


Výhody:

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Cestovní pojištění od České pojišťovny včetně storna (do 100 000 Kč na osobu) ZDARMA pouze u nás

Jeden z nejprodávanějších zájezdů do Ameriky na českém trhu. Zájezd obsahující vše, co nesmíte minout během Vaší návštěvy východního pobřeží USA. Zájezd, který Vás seznámí s největšími metropolemi a přírodou oblasti. Zájezd, který kombinuje poznávání se zábavou.

Stejný zájezd nabízíme ve variantě s výlety již zahrnutými v základní ceně

Z provozních důvodů může být trasa zájezdu operována opačným směrem. Prohlídka New Yorku může být zařazena na začátek programu. Zájezd může začínat/končit v New Yorku, Philadelphii nebo Washingtonu. Minimální počet 6 osob K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem. K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem

Program

1. den: NEW YORK, PHILADELPHIA     120 mil / 190 km Odlet z Prahy do New Yorku. Po uvítání na letišti průvodcem odjezd do historické Philadelphie, ubytování a orientační meeting s průvodcem.

2. den: PHILADELPHIA, WASHINGTON D. C.     150 mil / 240 km Příjezd do centra historické Philadelphie. Zde se v návštěvním centru seznámíte s historií tohoto významného města USA. Následuje indiv. dvouhodinové volno k samostatné prohlídce historického centra města. Fakultativně Vám nabídneme návštěvu vyhlídky One Liberty Building s jedinečným panoramatickým výhledem z výšky bezmála 300 metrů /s průvodcem/. Následuje odjezd do Washingtonu D. C., hlavního města USA. Pokračování okružní orientační prohlídkou Washingtonu. Uvidíte největší atrakce metropole – White House, Capitol, Lincolnův a Jeffersonův památník, slavný hřbitov na Arlingtonském kopci, řeku Potomac a mnohem více… Odpoledne budete mít volno v centru k samostatné prohlídce muzeí a galerií až do večerních hodin, poté ubytování, nocleh.

3. den: WASHINGTON D. C., PITTSBURGH     250 mil / 400 km Volné dopoledne v centru Washingtonu /doporučujeme návštěvu jedinečného Air and Space Museum/. Odpoledne následuje přejezd státem Pennsylvania na sever do města Pittsburgh. Společně navštívíme vyhlídku na město, poté následuje individuální prohlídka centra a místa, kde soutok řek Monongahela a Allegheny dává vzniknout řece Ohio. V podvečer příjezd do hotelu, ubytování.

4. den: BUFFALO, NIAGARA FALLS      240 mil / 380 km Cílem dne jsou Niagarské vodopády. Cestou spatříte rozlehlé jezero Erie, jehož jižní břehy jsou – pro nás překvapivě – vinařskou oblastí. Dle počasí je možná zastávka na vykoupání. Po průjezdu centrem města Buffalo dorazíme do Niagara Falls. Po ubytování následuje společná vycházka s průvodcem podél vodopádů. Fakultativně Vám nabídneme plavbu lodí pod vodopády, a ve volném podvečeru můžete vyrazit na vycházku podél řeky… /díky bezvízovému styku je naše ubytování zpravidla na kanadské straně vodopádů/.

5. den: LAKE ONTARIO, FINGER LAKES     240 mil / 380 km Dopoledne individuální volno u Niagarských vodopádů !! Užijte si v klidu atmosféru slavného místa, vydejte se podél řeky od vodopádů k jezeru…fakul­tativně Vám zde nabídneme nezapomenutelný let helikoptérou nad Niagarskými vodopády. Odjezd farmářskou oblastí u jezera Ontario do rekreační oblasti Finger Lakes. Lyrická atmosféra krásné přírody protkané sítí jezer si Vás jistě získá!! V podvečer naše zájezdy obvykle navštíví některou ze zdejších vinic k ochutnávce vína /vstup není v ceně/. Večer ubytování v hotelu na cestě do New Yorku.

6. den: NEW YORK CITY     180 mil / 290 km Časně odjezd do cíle zájezdu – New York City. Po příjezdu společně nastoupíme na loď, kterou absolvujeme základní orientační projížďku podél Manhattanu /v ceně/, během které se seznámíte s místopisem New Yorku, a naskytne se Vám bezpočet jedinečných scenérií města a sochy Svobody. Následuje pěší prohlídka Lower Manhattanu, během které dostanete dostatečný časový prostor k návštěvě největší atrakce – vyhlídky ze 104. patra věže One World Observatory /fakultativně/. Využijte skvělé příležitosti a prohlédněte si Manhattan skutečně ze všech stran !! Vaše prohlídka bude poté pokračovat oblastí Upper Manhattanu, kde Vám nabídneme další z top atrakcí – vyhlídky ze střechy mrakodrapu Rockefellerova Centra /fakultativně/. Závěrem společně s průvodcem navštívíte rozzářené Times Square, a poté již následuje odjezd do hotelu a ubytování.

7. den: MANHATTAN     40 mil / 65 km Celodenní volno na Manhattanu !! Užijte si dosytosti života velkoměsta, jeho bulvárů, parků, atrakcí či skvělého shoppingu, Vám dnes nabízí jedinečný fakultativní let nad Manhattanem a sochou Svobody. Do hotelu se vrátíte plni dojmů ve večerních hodinách.

8. den: NEW YORK, odlet domů     25 mil / 40 km Dopoledne indiv. volno, poslední shopping… poté odjezd na letiště a odlet do Prahy. Fakultativně odlet k pobytu v některé z nabízených plážových destinací.

9. den: Přílet do Prahy v dopoledních hodinách Váš zájezd ukončí.     

Cena zahrnuje

 • dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět  – letištní poplatky  – 7× ubytování ve 3 hvězdičky hotelech a motelech  – 5× snídani  – dopravu klimatizovaným busem či vanem  – program dle itineráře  – vstupné a atrakce zahrnuté v itineráři  – služby průvodce  – zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

pojištění storna zájezdu  – vstupní formality cílové země a tranzitních zemí  – stravu /mimo uvedené/  – vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu  – spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu  – event. palivové příplatky k fakult. akcím  – poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/

Příplatky

 • pojištění storna zájezdu
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 11.800

Slevy

 • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 2.800
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 1.800
 • sleva pro dítě do 12 let (pokoj sdílí s rodiči) 11.900

Výlety¨

 • let helikoptérou nad Manhattanem a sochou Svobody 12–15 minut 4.990
 • let helikoptérou nad Niagarskými vodopády 2.990
 • plavba lodí v New Yorku v ceně zájezdu
 • plavba lodí pod Niagarské vodopády 890
 • vstupné na vyhlídku Rockefeller Center 990
 • vstupné na vyhlídku One World Observatory 990
 • vstupné na vyhlídku One Liberty v Philadelphii 390
 • individuální prodloužení pobytu v USA /odlet ze stejné destinace/ 4.000
 • prodloužení pobytem na Miami Beach /ubytování hotel 3* + letenka, transfery nejsou v ceně/individuální kalkulace
Letecký poznávací zájezd Východ USA na 9 dní se snídaní v ceně

Něco málo o USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


Slevy

Při objednání zájezdu do 15.6.2019 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 10 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Do USA platí bezvízový styk s USA. Cestující se musí prokázat buď platným pasem s vízem USA (platnost pasu minimálně 6 měsíců od data plánovaného návratu ze zájezdu) nebo biometrickým pasem a elektronickou autorizací ESTA. Poplatek v době uzávěrky katalogu činil 14 USD, který se zaplatí platební kartou při registraci. Autorizace je platná 2 roky od schválení.

K cestám do Kanady není potřeba vízum, ale elektronická autorizace eTA.

Obecné informace o USA najdete na usa.infonacesty.cz

CK poskytne zákazníkovi při objednávce zájezdu na základě jeho požadavku s doložením účasti na zájezdech AT (od roku 1995) slevu ze základní ceny zájezdu, tj. z ceny bez tax, příplatků a ceny fakultativních služeb bez možnosti kumulovat slevy:

 • při účasti na druhém skupinovém zájezdu AT ve výši 3 %
 • při účasti na třetím skupinovém zájezdu AT ve výši 4%
 • při účasti na čtvrtém a dalších skupinových zájezdech AT sleva ve výši 5%

Doprava

Všechny lety nabízené zákazníkům AT jsou provozovány renomovanými leteckými společnostmi, a to zásadně linkovými spoji. Letecká doprava přes Atlantik do místa začátku zájezdu a zpět je většinou s jedním až třemi přestupy. Běžné přestupní časy se pohybují dle lokality od 40 minut do 5 hodin.

Zákazník vždy obdrží od AT zpáteční letenku podle itineráře zájezdu nebo individuální cesty. Odlety na poznávací zájezdy jsou zásadně z Prahy, na přání zákazníka AT zajistí odlet z jiných letišť za příplatek, časy odletů jsou uvedeny v letence. Při přeletech přes Atlantik je den odletu a příletu, event. první a poslední den zájezdu určen k přepravě.

AT nemůže vyhovět individuálním žádostem o konkrétní místa v letadle (např. okno, ulička apod.). Za všechny změny v letecké dopravě, které se vyskytnou z jakéhokoli důvodu, odpovídá letecký dopravce. AT nenese žádnou odpovědnost za zpoždění, přesměrování nebo zrušení letu, stejně jako za časové odchylky způsobené mimořádnými opatřeními k zajištění bezpečnosti leteckého provozu, za opoždění letu, ztrátu zavazadel a jiné problémy související s leteckou přepravou. O změnách v letecké přepravě je AT dopravcem průběžně informována a v případě časového posunu přizpůsobí začátek programu zájezdu.

Základní cena zájezdu zahrnuje letištní, bezpečnostní a palivové taxy při přepravě Praha – cílové místo a zpět. Tyto položky tvoří konečnou cenu zájezdu hrazenou zákazníkem. Změny se řídí bodem 4.6. Všeobecných podmínek. O letištních, bezpečnostních a palivových taxách při vnitrostátních přeletech hrazených v hotovosti zákazníky na místě podá AT informace při sdělení k odletu. Taxy činí nejvýše 60 USD na celý zájezd. (Týká se pouze Jižní Ameriky). Při vnitrostátních přeletech v severní Americe klienti hradí každé své odbavené zavazadlo na letišti před odletem.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 15.6.2019 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 10 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Aktuálně

28.11.2019

Sleva na exotické poznávací zájezdy až 15%

Slevy na exotické poznávací zájezdy pokračují nyní se slevou až 15% pouze do konce listopadu.

4.11.2019

Adventní zájezdy 2019

Doporučíme kam vyrazit nasát Vánoční atmosféru. Nabízíme Rakousko, Německo, Polsko, Slovensko, Maďarsko a další země.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů