Poznávací zájezd Východ USA - klasický okruh

Oblíbený letecký zájezd do USA s odletem z Prahy

č. zájezdu: 318334/33
vyprodáno
Letecký poznávací zájezd Východ USA na 9 dní se snídaní v ceně

Poznávací zájezd Východ USA - klasický okruh

Země: USA

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: žádný termín

Délka pobytu: volitelná


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Cestovní pojištění od České pojišťovny včetně storna (do 100 000 Kč na osobu) ZDARMA pouze u nás

Jeden z nejprodávanějších zájezdů do Ameriky na českém trhu. Zájezd obsahující vše, co nesmíte minout během Vaší návštěvy východního pobřeží USA. Zájezd, který Vás seznámí s největšími metropolemi a přírodou oblasti. Zájezd, který kombinuje poznávání se zábavou.

Stejný zájezd nabízíme ve variantě s výlety již zahrnutými v základní ceně

Z provozních důvodů může být trasa zájezdu operována opačným směrem. Prohlídka New Yorku může být zařazena na začátek programu. Zájezd může začínat/končit v New Yorku, Philadelphii nebo Washingtonu. Minimální počet 6 osob K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem. K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem

Program

1. den: NEW YORK, PHILADELPHIA     120 mil / 190 km Odlet z Prahy do New Yorku. Po uvítání na letišti průvodcem odjezd do historické Philadelphie, ubytování a orientační meeting s průvodcem.

2. den: PHILADELPHIA, WASHINGTON D. C.     150 mil / 240 km Příjezd do centra historické Philadelphie. Zde se v návštěvním centru seznámíte s historií tohoto významného města USA. Následuje indiv. dvouhodinové volno k samostatné prohlídce historického centra města. Fakultativně Vám nabídneme návštěvu vyhlídky One Liberty Building s jedinečným panoramatickým výhledem z výšky bezmála 300 metrů /s průvodcem/. Následuje odjezd do Washingtonu D. C., hlavního města USA. Pokračování okružní orientační prohlídkou Washingtonu. Uvidíte největší atrakce metropole – White House, Capitol, Lincolnův a Jeffersonův památník, slavný hřbitov na Arlingtonském kopci, řeku Potomac a mnohem více… Odpoledne budete mít volno v centru k samostatné prohlídce muzeí a galerií až do večerních hodin, poté ubytování, nocleh.

3. den: WASHINGTON D. C., PITTSBURGH     250 mil / 400 km Volné dopoledne v centru Washingtonu /doporučujeme návštěvu jedinečného Air and Space Museum/. Odpoledne následuje přejezd státem Pennsylvania na sever do města Pittsburgh. Společně navštívíme vyhlídku na město, poté následuje individuální prohlídka centra a místa, kde soutok řek Monongahela a Allegheny dává vzniknout řece Ohio. V podvečer příjezd do hotelu, ubytování.

4. den: BUFFALO, NIAGARA FALLS      240 mil / 380 km Cílem dne jsou Niagarské vodopády. Cestou spatříte rozlehlé jezero Erie, jehož jižní břehy jsou – pro nás překvapivě – vinařskou oblastí. Dle počasí je možná zastávka na vykoupání. Po průjezdu centrem města Buffalo dorazíme do Niagara Falls. Po ubytování následuje společná vycházka s průvodcem podél vodopádů. Fakultativně Vám nabídneme plavbu lodí pod vodopády, a ve volném podvečeru můžete vyrazit na vycházku podél řeky… /díky bezvízovému styku je naše ubytování zpravidla na kanadské straně vodopádů/.

5. den: LAKE ONTARIO, FINGER LAKES     240 mil / 380 km Dopoledne individuální volno u Niagarských vodopádů !! Užijte si v klidu atmosféru slavného místa, vydejte se podél řeky od vodopádů k jezeru…fakul­tativně Vám zde nabídneme nezapomenutelný let helikoptérou nad Niagarskými vodopády. Odjezd farmářskou oblastí u jezera Ontario do rekreační oblasti Finger Lakes. Lyrická atmosféra krásné přírody protkané sítí jezer si Vás jistě získá!! V podvečer naše zájezdy obvykle navštíví některou ze zdejších vinic k ochutnávce vína /vstup není v ceně/. Večer ubytování v hotelu na cestě do New Yorku.

6. den: NEW YORK CITY     180 mil / 290 km Časně odjezd do cíle zájezdu – New York City. Po příjezdu společně nastoupíme na loď, kterou absolvujeme základní orientační projížďku podél Manhattanu /v ceně/, během které se seznámíte s místopisem New Yorku, a naskytne se Vám bezpočet jedinečných scenérií města a sochy Svobody. Následuje pěší prohlídka Lower Manhattanu, během které dostanete dostatečný časový prostor k návštěvě největší atrakce – vyhlídky ze 104. patra věže One World Observatory /fakultativně/. Využijte skvělé příležitosti a prohlédněte si Manhattan skutečně ze všech stran !! Vaše prohlídka bude poté pokračovat oblastí Upper Manhattanu, kde Vám nabídneme další z top atrakcí – vyhlídky ze střechy mrakodrapu Rockefellerova Centra /fakultativně/. Závěrem společně s průvodcem navštívíte rozzářené Times Square, a poté již následuje odjezd do hotelu a ubytování.

7. den: MANHATTAN     40 mil / 65 km Celodenní volno na Manhattanu !! Užijte si dosytosti života velkoměsta, jeho bulvárů, parků, atrakcí či skvělého shoppingu, Vám dnes nabízí jedinečný fakultativní let nad Manhattanem a sochou Svobody. Do hotelu se vrátíte plni dojmů ve večerních hodinách.

8. den: NEW YORK, odlet domů     25 mil / 40 km Dopoledne indiv. volno, poslední shopping… poté odjezd na letiště a odlet do Prahy. Fakultativně odlet k pobytu v některé z nabízených plážových destinací.

9. den: Přílet do Prahy v dopoledních hodinách Váš zájezd ukončí.     

Cena zahrnuje

 • dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět  – letištní poplatky  – 7× ubytování ve 3 hvězdičky hotelech a motelech  – 5× snídani  – dopravu klimatizovaným busem či vanem  – program dle itineráře  – vstupné a atrakce zahrnuté v itineráři  – služby průvodce  – zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

pojištění storna zájezdu  – vstupní formality cílové země a tranzitních zemí  – stravu /mimo uvedené/  – vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu  – spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu  – event. palivové příplatky k fakult. akcím  – poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/

Příplatky

 • pojištění storna zájezdu
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 11.800

Slevy

 • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 2.800
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 1.800
 • sleva pro dítě do 12 let (pokoj sdílí s rodiči) 11.900

Výlety¨

 • let helikoptérou nad Manhattanem a sochou Svobody 12–15 minut 4.990
 • let helikoptérou nad Niagarskými vodopády 2.990
 • plavba lodí v New Yorku v ceně zájezdu
 • plavba lodí pod Niagarské vodopády 890
 • vstupné na vyhlídku Rockefeller Center 990
 • vstupné na vyhlídku One World Observatory 990
 • vstupné na vyhlídku One Liberty v Philadelphii 390
 • individuální prodloužení pobytu v USA /odlet ze stejné destinace/ 4.000
 • prodloužení pobytem na Miami Beach /ubytování hotel 3* + letenka, transfery nejsou v ceně/individuální kalkulace
Letecký poznávací zájezd Východ USA na 9 dní se snídaní v ceně

Něco málo o USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.

Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.

Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.

Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.

Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.

V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.

Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.


Doprava

Všechny lety nabízené zákazníkům jsou provozovány renomovanými leteckými společnostmi, a to zásadně linkovými spoji. Letecká doprava přes lantik do místa začátku zájezdu a zpět je většinou s jedním až třemi přestupy. Běžné přestupní časy se pohybují dle lokality od 40 minut do 5 hodin. Zákazník vždy obdrží od zpáteční letenku podle itineráře zájezdu nebo individuální cesty. Odlety na poznávací zájezdy jsou zásadně z Prahy, na přání zákazníka zajistí odlet z jiných letišť za příplek, časy odletů jsou uvedeny v letence. Při přeletech přes lantik je den odletu a příletu, event. první a poslední den zájezdu určen k přepravě.

nemůže vyhovět individuálním žádostem o konkrétní místa v letadle (např. okno, ulička apod.). Za všechny změny v letecké dopravě, které se vyskytnou z jakéhokoli důvodu, odpovídá letecký dopravce. nenese žádnou odpovědnost za zpoždění, přesměrování nebo zrušení letu, stejně jako za časové odchylky způsobené mimořádnými opřeními k zajištění bezpečnosti leteckého provozu, za opoždění letu, ztrátu zavazadel a jiné problémy související s leteckou přepravou. O změnách v letecké přepravě je dopravcem průběžně informována a v případě časového posunu přizpůsobí začátek programu zájezdu.

Základní cena zájezdu zahrnuje letištní, bezpečnostní a palivové taxy při přepravě Praha – cílové místo a zpět. Tyto položky tvoří konečnou cenu zájezdu hrazenou zákazníkem. Změny se řídí bodem 4.6. Všeobecných podmínek. O letištních, bezpečnostních a palivových taxách při vnitrostátních přeletech hrazených v hotovosti zákazníky na místě podá informace při sdělení k odletu. Taxy činí nejvýše 60 USD na celý zájezd. (Týká se pouze Jižní Ameriky). Při vnitrostátních přeletech v severní Americe klienti hradí každé své odbavené zavazadlo na letišti před odletem.

POZEMNÍ DOPRAVA V U.S.A.

CK používá pro jednotlivé zájezdy vozidla americké výroby, a to:

 • autokary smluvních dopravců pro 34–56 osob vybavené klimatizací, WC, televizí a videem (ilustrační fota v katalogu) řízené místním řidičem. Jeho služba je odměňována podle místních zvyklostí tzv. spropitným (tip), které je v USA kalkulováno jako součást mzdy řidiče. Obvyklá výše spropitného činí řidiči 2,5 – 4 USD za osobu a den. Spropitné není kalkulováno v ceně zájezdů a je součástí amerického způsobu života. Toto odměňování se netýká českého průvodce. Se spropitným je potřeba počítat u přenosu zavazadel i u vyšších kategorií hotelů v Severní Americe a zcela běžně u hotelů v Americe Jižní, Střední a v Mexiku (běžná taxa 1 – 2 USD/1 zavazadlo)
 • pro většinu katalogových zájezdů používá CK pronajaté minibusy s klimatizací, okny s protislunečními filtry a přehrávačem s rádiem pro 15 cestujících včetně českého řidiče – průvodce. Zavazadla jsou přepravována v zavazadlovém prostoru v zadní části minibusu, zvláštním cargo vanem (pokud jede více vanů pohromadě)
 • u zájezdů s náročným programem mohou být použity i tzv. minivany pro 6–8 osob řízené českým řidičem – průvodcem s klimatizaci, okny s protislunečními filtry a přehrávačem s rádiem, přeprava zavazadel je shodná s minibusy
 • CK používá také malokapacitní autokary pro 16–34 osob s výbavou srovnatelnou s autokary s výjimkou WC

  U vanů a minivanů platí pravidlo denního postupného střídání míst k sezení (kolování), aby všichni cestující měli stejné podmínky přepravy.

Aktuálně

12.8.2022

Zájezdy do exotiky se slevou nyní až 25%

Slevy na poznávací zájezdy first minute až 25%

12.8.2022

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

27.4.2022

Změna vstupních podmínek na Kubu

S účinností od 6. dubna 2022 Kuba ruší povinnost předložení očkovacího certifikátu i negativního PCR testu.

RSS, více aktualit