Vodopády a ledovce Norska

Poznávací zájezd do Norska s turistikou

č. zájezdu: 279623/34
od13 900,-/osoba
-27%sleva
Last minute
Vodopády a ledovce Norska

Vodopády a ledovce Norska

Země: Norsko

Ubytování: 7x chatky turist, 1x hostel


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 11 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • polopenze

Nejprodávanější zájezd do Norska s turistikou. V roce 2018 nově zařazena návštěva Osla. Za příplatek možnost letecké varianty – přílet do Osla 2. den večer, nocleh navíc 10. den a odlet navečer 11. den. Orientační cena 7 000 Kč, aktuální cena bude nabídnuta podle vybraného termínu zájezdu. Hlavní zavazadlo můžete odevzdat průvodci na odjezdu autobusu z Brna nebo z Prahy, ušetříte si tím starost během dopravy z letiště na místo ubytování (let Praha – Oslo je ve večerních hodinách, po příletu jedete sami vlakem a MHD za skupinou na ubytování).

Popis

Vydejte se na náš nejprodávanější a nejoblíbenější poznávací zájezd do Norska s turistikou.Jak již sám název napovídá, uvidíte co nejvíce přírodních krás Norska. Kromě vodopádů a ledovců nezapomeneme ani na další unikátní scenérie – fjordy. Dny s několikahodi­novými túrami se střídají s kratšími vycházkami a s odpočinkovými poznávacími dny. V roce 2018 se též krátce rozhlédneme po hlavním městě Norska – Oslu. 

Ubytování je zajištěno po 4 osobách v chatkách TURIST (spacáky) v malých kempech a 1× v hostelu. V případě zájmu o ubytování po dvou osobách vám nabídneme jiné zájezdy. Vybrané kempy patří dle našich zkušeností i reakcí klientů k nejkrásnějším, které v Norsku najdete! 

Na všechny termíny vám zajistíme chutnou polopenzi. Při dokoupení lůžka v kajutě, což doporučujeme, si můžete vytvořit příjemný zájezd bez nočních přejezdů. 

Turistická náročnost

Střídání programu poznávání, lehkých (modrých) vycházek a delších, případně celodenních túr v horském (nerovném) terénu. Doporučujeme pevné kotníkové boty s voděvzdornou membránou. Trasy jsou většinou vedeny stejnou cestou tam i zpět, nemusíte tedy nutně ujít celou trasu. Předpokládáme však zvyklost na pohyb.

Program

1. den:  Odjezd z ČR dopoledne. Tranzit přes Německo do přístavu, noční trajekt do Švédska. Za příplatek si můžete koupit lůžko v kajutě.

2. den:  Po vylodění v přístavu Trelleborg následuje přejezd jihozápadním Švédskem se zastávkou v malebném městečku Fjällbacka a na pozdní oběd. Na švédsko-norské hranici nás přivítá první norský fjord Iddefjorden, přes který přejedeme po hraničním mostě Svinesundbron. Poté dorazíme k fjordu Oslofjorden. V podvečer možnost prohlídky muzea polární lodě Fram a Frognerova parku se sochami Gustava Vigelanda. Odjezd na ubytování. Večer se ještě můžete vydat na návštěvu centra Osla – světlo je v létě dlouho.Na vyžádání možnost odletu z Prahy do Osla (večerní let) a samostatná cesta vlakem a MHD za skupinou na ubytování.

3. den:  Po průjezdu druhým nejdelším norským údolím Hallingdalen (délka cca 200 km) se za horským městečkem Geilo dostaneme k nejrozsáhlejší evropské náhorní plošině Hardangervidda (cca 10 000 km˛). Zde uskutečníme lehčí vycházku. Za dobrého počasí výhledy na vzdálený NP Hallingskarvet. Poté sjedeme ke fjordu Hardangefjord, který překonáme jízdou po více než kilometrovém mostě Hardangerbrua. Ubytování v kempu Tvinde pod kaskádovitým vodopádem Tvindefossen. Po večeři se můžeme ještě dojít podívat na kemp z výšky, z hrany vodopádu.

4. den:  Při průjezdu přes pohoří Vikafjellet se nám otevřou nádherné výhledy do světa norských hor. Poté se trajektem přeplavíme přes nejdelší skandinávský fjord Sognefjorden. Z malebné vesničky Balestrand se vydáme na několihodinovou túru vzhůru směrem k vrcholu Raudmelen (972 m n.m.). Čím výš vystoupáme, tím budou výhledy na fjord pod námi atraktivnější­.Navečer přejedeme na ubytování v kempu Hřv uprostřed idylické přírodní scenerie. V termínu od 12. 7. 2018 ubytování tento den na jiném místě, v kempu Hov pouze jedna noc dne 16. 7. 2018.

5. den:  Tento den je volným dnem v krásné přírodě. Můžeme jen tak lenošit v krásném kempu, lehce se projít po okolí nebo podniknout několikahodinovou túru v pozvolném, avšak divokém terénu stezkou Fossestien („Stezka vodopádů“) kolem několika kaskádovitých peřejí řeky Gaula.

6. den:   Oblastí divokých řek, jezer, fjordů a dalších krásných scenerií dojedeme na dosah národního parku Jostedalsbreen. Za dobrého počasí spatříme některý ze stále ubývajících ledovcových splazů největšího zalednění pevninské Evropy. V oblasti též podnikneme několikahodinovou túru. Na další noci se pak ubytujeme v dalším pěkném kempu za městem Stryn u ledovcového jezera Strynsvatnet. Poz­n.: Program 6. až 8. dne uspořádá průvodce, mj. podle počasí, výkonnosti skupiny apod. 

7. den:  Vyšlápneme si údolím Erdalen, vymodelovaným ustupujícím ledovcem k samoobslužné chatě Vetledalseter. V případě dobrého počasí a vaší dobré kondice můžeme pokračovat až na dohled ledovcového splazu Erdalsbreen.

8. den:  Dnes se na nás těší slavná Trolí stezka. Nejprve však dojedeme do vesničky Geiranger, odkud se zájemci mohou vydat na vyhlídkovou plavbu po fjordu Geirangerfjorden, který je na seznamu památek UNESCO. Uvidíme samozřejmě známé vodopády Sedm sester. Poté vystoupáme tzv. Silnicí orlů a po krátké plavbě trajektem vyjedeme „jahodovým údolím“ Valldalen až do sedla nad serpentinami Trolí stezky. V oblasti se vydáme na 2–4hodinovou pěší túru. Návrat zpět do kempu u Strynu později večer přes městečko Stranda.

9. den:  Krásnou krajinou s jezery a divokou řekou Otta dojedeme ke vstupní bráně do národního parku Reinheimen. Zde uskutečníme 2–3hodinový výšlap stezkou Diktarstien za výhledy na hřmící vodopády a dále ke kameni zaklesnutému nad řekou (Steinbrua). Po zastávce s posledními nákupy suvenýrů v turistickém středisku Lom (nachází se zde i sloupový kostel, „stavkirke“) se vydáme na cestu na ubytování. 

10. den:   Dnes se začneme vracet na jih. Klienty, kteří mají připlacený nocleh a odletí zpět až 11. den, dovezeme na železniční stanici nebo na metro, odkud se dostanou k místu ubytování. Odpoledne cesta do švédského přístavu Trelleborg, kde se v noci nalodíme na trajekt do Německa. Za příplatek si můžete koupit lůžko v kajutě.11. den: Rá­no vylodění v Německu nebo v Polsku, návrat do ČR odpoledne.Pozn.: Změna programu s ohledem na počasí vyhrazena – náhradní túry určí průvodce.

11. den:  Ráno vylodění v Německu nebo v Polsku, návrat do ČR odpoledne.Pozn.: Změna programu s ohledem na počasí vyhrazena – náhradní túry určí průvodce.

Minimální počet účastníků

33

Poznámky k zájezdu

 • Za příplatek možnost letecké varianty – přílet do Osla 2. den večer, nocleh navíc 10. den a odlet navečer 11. den. Orientační cena 7 000 Kč, aktuální cena bude nabídnuta po rozhodnutí o konání vybraného termínu zájezdu. 

Cena zahrnuje:

 • dopravu zahraničním autobusem
 • mezistátní a vnitrostátní trajekty
 • 7× ubytování v chatkách TURIST a 1× v hostelu ve vlastních spacích pytlích (4lůžkové pokoje bez příslušenství)
 • 1× oběd ve Švédsku a 7× českou polopenzi (od 3. dne večer do 10. dne ráno)
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K5C a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • vstupné 200 NOK (tj.cca 25 EUR)
 • další výše neuvedené služby

Popis ubytování

Jelikož zajišťujeme ubytování na zájezdech tak, aby co nejlépe vyhovovalo charakteru zájezdu umístěním v přírodě nebo ve městech a přijatelným vybavením chatek a pokojů za příznivou cenu, může být v některých zájezdech ubytování více kategorií. V popisu ceny zájezdu a zde je uveden typ ubytování, který je v zájezdu nejčastěji používán. Níže uvedený popis vystihuje přibližnou charakteristiku ubytovací kategorie. Rozměry, vybavení a další náležitosti se mohou místně lišit.

Chatky TURIST jsou malé dřevěné chatičky, 16–20 m2, určené víceméně k přespání na cestě nebo krátkému pobytu. Jsou převážně pro 2–4 osoby, spící na jedné nebo dvou palandách (patrových postelích) v jedné místnosti. Chatky bývají vybaveny elektrickým topením, jedno až dvouplotýnkovým elektrickým vařičem a malou ledničkou a jsou tepelně izolovány.

Chatky TURIST jsou bez dek – je tedy nutné vzít si s sebou spací pytel, též nádobí na odběr polopenze (hrnek, miska, příbor). V ceně našich zájezdů není zahrnut poplatek za úklid chatek, každý si uklízí před odjezdem chatu sám. V některých ubytovacích místech jsou sprchy s mincovými automaty na teplou vodu. V místě většinou není možnost stravování.

Negarantujeme ubytování osob stejného pohlaví v jednom pokoji/chatě.

Slevy:

 • 448 CZK – děti a mládež do 25 let – nelze sčítat s dalšími slevami
 • 448 CZK – osoby starší 65 let – nelze sčítat s dalšími slevami

Průvodce:

30. 6. – 10. 7. 2018 – Patrika Dekan
19. 7. – 29. 7. 2018 – Jiří Provazník
12. 7. – 22. 7. 2018 – Josef Hanibal

Doporučené kapesné

Doporučené kapesné celkem cca 1 000 NOK. Doporučujeme vzít si s sebou rezervu v konvertibilní měně (např. 100 EUR) pro nenadálé okolnosti.

Vodopády a ledovce NorskaVodopády a ledovce NorskaVodopády a ledovce NorskaVodopády a ledovce NorskaVodopády a ledovce Norska

Doporučený oděv a počasí:

Vzhledem ke geografické poloze navštěvovaných oblastí na severu Evropy doporučujeme vzít s sebou kromě běžného letního oblečení také oblečení proti zimě, větru a dešti (svetr nebo flísová bunda, větrovka, nepromokavá bunda nebo pláštěnka, čepice, rukavice) a také pevnou, pohodlnou turistickou obuv. Na některých turistických stezkách se dá očekávat i bahno, voda či sníh – doporučujeme návleky na boty a dobré pohory. V kempu ve Strynu hřiště na beach volejbal, sauna a jezero – vezmete si s sebou i plavky? Ze sauny k jezeru je třeba přejít silnici. Počasí může být proměnlivé – od typicky letního až po chladné a větrné podzimní. Pro aktuální informace o počasí: Goteborg: http://news.bbc.co.uk/…orecast/2294 Oblast 4. a 5. den: http://www.yr.no/…og_Fjordane/ oblast fjordu Geiranger: http://www.yr.no/…a/Geiranger/

773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů