Víkendové koupání v Caorle

č. zájezdu: 321293/111
od1 690,-/osoba
Víkendové koupání v Caorle - Poznávací zájezdy

Víkendové koupání v Caorle

Země: Itálie


Stravování: bez stravování
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec

Délka pobytu: 3 dny


Výhody:

Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • bez stravování

Resort

Program zájezdu:

1. den – odjezd z nástupních míst ve večerních hodinách (Holešov cca 19 – 20 hod.), noční přejezd přes Rakousko do Itálie

2. den – v ranních hodinách příjezd do Caorle a následně celodenní koupání u moře. Možnost také návštěvy aquaparku Aquafollie v centru města a místních tradičních trhů (v dopoledních hodinách), ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR (cca v 19 hod.)

3. den – příjezd do nástupních míst v brzkých ranních hodinách

Ceník aquaparku z roku 2018:
celodenní: dospělá osoba a dítě nad 140 cm 22 Eur, dítě do 140 cm cca 18 Eur, dítě do 100 cm zdarma
odpoledne: dospělá osoba a dítě nad 140 cm 18 Eur, dítě do 130 cm cca 16 Eur
Více informací k aquaparku http://www.aquafollie.it/

 

O destinaci

Caorle patří mezi jedno z nejoblíbenějších turistických letovisek ležících v severním cípu Jaderského moře asi 70 km od Benátek. Toto historické malebné městečko upoutává svou pozornost cylindrickou zvonicí, starodávnou katedrálou obklopenou okouzlujícím skaliskem, uličkami s domky z pastelových barev a lagunou s rákosovými chýšemi rybářů. Příznivci vodní zábavy v centru města naleznou lunapark a vodní park Aquafollie. Každou sobotu se v historickém centru konají tradiční trhy.

Místo, kde se dnes nachází město Caorle, bylo osídleno už tisíc let př. n. l., ale založení Římany se datuje okolo roku 40 př. n. l. A protože se města zakládala u zdrojů vody, bylo i Caorle umístěno k ústí řeky Livenza. Původně se jednalo o vesnici, kterou obývali rybáři a pasáci ovcí a koz. Etymologický výklad jména Caorle je dvojí. Jisté je, že pochází z latinského „Caprulae“. Někteří historikové jsou toho mínění, že znamená „ostrov koz“, jiní se spíše přiklánějí k variantě, že jméno je odvozeno od pohanské bohyně Capris. Vůdčí role Caorle jako centra turistického ruchu má své kořeny už v minulosti. Roku 1866 bylo ustanoveno „rybářské konsorcium“, které začalo skupovat pozemky, stavět na nich a tím došlo k rozvoji celé oblasti. Skutečný turistický boom nastal v roce 1911, kdy byl pro veřejnost otevřen první hotel, Petronia. V roce 1945 bylo Caorle rostoucím obchodním centrem, i když prošlo těžkým obdobím dvou světových válek. Začal se masivně rozvíjet i turistický ruch, který přitáhl návštěvníky ze všech koutů světa. Ale nejen moře láká do Caorle. Výtečná kuchyně, historické památky, příroda, to vše by nemělo zůstat opomenuto. Caorle, přístav a turistické centrum omývané Jaderským mořem, leží v oblasti Veneto (Benátsko). Pro ty z vás, kteří o dovolené hledáte nejen moře, ale i stopy historie, bude Caorle a celá oblast tou nejlepší možnou volbou. Pohostinnost regionu Veneto můžete okusit na všech místech riviéry. Bibione, Caorle, Lido di Jesolo, Rosolina Mare, Eraclea Mare, Duna Verde, Altanea, Porto Santa Margherita. To všechno jsou letoviska, která se pyšní nádhernými písečnými plážemi lákajícími k návštěvě. Caorle je živoucí město s 200 hotely a jeho téměř 15 kilometrů dlouhé písečné pláže, kterým se přezdívá „zlaté“, lákají k procházkám. Úzké uličky a malá, pitoreskní náměstíčka připomínají miniaturní verzi sousedních Benátek. Laguna, která město obklopuje a jedinečné, neznečištěné životní prostředí, je dalším tahákem, který láká návštěvníky z celého světa. Starobylá část města je udržována v původním historickém stylu, má svou atmosférou a půvab. Posedět můžete v četných restauracích s nabídkou vyhlášených rybích specialit, v pizzeriích a kavárnách. Protože to pravé italské presso, to by určitě nemělo ujít vašim chuťovým buňkám!

Vzdálenost: z Prahy 790 km, z Brna 700 km.

Cena zahrnuje:

  • dopravu autobusem
  • pojištění proti úpadku CK
  • průvodce

Cena nezahrnuje:

  • vstup do aquaparku
  • cestovní pojištění
Víkendové koupání v Caorle - Poznávací zájezdyVíkendové koupání v Caorle - Poznávací zájezdyVíkendové koupání v Caorle - Poznávací zájezdyVíkendové koupání v Caorle - Poznávací zájezdyVíkendové koupání v Caorle - Poznávací zájezdyVíkendové koupání v Caorle - Poznávací zájezdyVíkendové koupání v Caorle - Poznávací zájezdyVíkendové koupání v Caorle - Poznávací zájezdy
773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

14.3.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů