Vietnam, Laos, Kambodža

č. zájezdu: 273840/72
od99 900,-/osoba
Vietnam, Laos, Kambodža - Poznávací zájezdy

Vietnam, Laos, Kambodža

Země: Kambodža


Stravování: bez stravování
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Listopad, Prosinec

Délka pobytu: 27 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • bez stravování

Slevy

Program

1. den: Odlet z Evropy do jihovýchodní Asie, kde nás příští čtyři týdny čeká jedno velké cestovatelské dobrodružství.

2. den: Přílet do BANGKOKU, ubytování v malém hotýlku, kde jsme jako doma. Přímo v centru Bangkoku, na skok od bláznivé Khao San Road. Aklimatizace, naše první noc a to hned ve městě andělů!

3. den: Nestandardní program, který nebude nudit ani znalce. Poznáme historii Thajska a Siamu, navštívíme Wat Po, první doteky s buddhismem v pohlednicového chrámu Wat Arun. Večer odcházíme nočním turistickým autobusem na sever Thajska do CHIANG Khong.

4. den: V ranních hodinách příjezd autobusu, budíme se do zvlněné krajiny poseté thajskou džunglí, rýžovými poli a vesničkami tak vzdálenými včerejšímu Bangkoku. Ubytování v jednoduchých domcích při Mekongu, který zde tvoří hranici s Laosem. Ihned vyrazíme na výlet po severu Thajska. Naše vany nás přivezou přímo k Zlatému trojúhelníku. Význam tohoto místa si vysvětlíme v opiového muzeu. Podvečerní hotpot, který je zde známý spíše jako barbecue a večerní pivko při Mekongu, které každému padne vhod.

5. den: Nezapomenutelná plavba po Mekongu. Budeme se plavit celý den, možná i noc. Nikdo neví … Lodě jsou pomalé a sem tam se porouchají, voda v řece může být různě rychlá. Ale všechno toto je vynahrazeno překrásným a nejzachovalejším pralesem v jihovýchodní Asii. Možná uvidíme divoce žijící slony, krásné vesničky a nepopsatelný západ slunce nad Mekongem. Naše loď je jen pro nás, vyložené nohy, v jedné ruce kniha, v druhé pivko. Fotoaparát připraven. Geniální! Příjezd do Luang Prabang, nebo nocujeme neplánovaně někde na Mekongu? Dobrodružství jak má být.

6. den: To nejlepší, co Laos nabízí. LUANG PRABANG: historické chrámy zařazené mezi světové dědictví UNESCO, modlitby mnichů v historickém jazyce Pali, návštěva královského paláce ve francouzském stylu. Vyjdeme si na nejvyšší kopec v Luang Prabang, kde budeme mít celé město jako na dlani. Přitom ochutnáme místní kuchyni. Toto místo si odnesete v srdci.

7. den: Dále si užíváme atmosféru tohoto malebného, francouzskou koloniální architekturou šmrncnutého města. Procházky, objevování zážitků, třeba zrovna na kole. Atmosféra nočního trhu je krásná. Na oba dny v Luang Prabangu máme pro vás připravenou návštěvu krásných vodopádů s možností koupání. Nádherný zážitek.

8. den: Cesta na jih místní dopravou přes nekonečné serpentiny a rýžová pole. Krásná a náročná cesta do Vang Vieng. Malé městečko s ospalou baťůžkářskou pohodovou atmosférou v nádherné scenérii rýžových polí obklopených krasovými horami. Dračí zuby, ale na souši. Čas na krátký relax, či procházku.

9. den: Cesta do VIENTIANE, hlavního města Laosu s omšelým francouzským šarmem. Věřili byste, že zde naleznete Vítězný oblouk? Večerní promenáda při Mekongu. Co si dáme na večeři?

10. den: Pěší prohlídka Vientianu – prezidentský palác, nesčetné buddhistické chrámy a vientianské tržiště. Pravý asijský zážitek v nejméně známém hlavním městě jihovýchodní Asie! Odpoledne přelet do Hanoje a první večer ve Vietnamu. Jezero Haon Kiem a jeho artušovská legenda. Motorky, motocykly a motorky. Dopravu jako ve Vietnamu jste ještě neviděli. Tato země Vás dostane.

11. den: HANOJ: hlavní město Vietnamu, město na jezerech. Uličky plně řemeslníků všeho druhu, Chrám literatury – první vietnamská univerzita, kde studovali pod záštitou Konfucia jen ti nejlepší, Čínská atmosféra, mauzoleum strýčka Ho. Odpoledne přesun do Ha Longu, kde přenocujeme u Jihočínského mo­ře.

12. den: HA LONG zátoka a naše plavba pronajatou džunkou po zátoce (UNESCO) mezi její téměř 3000 ostrůvků. Nádhera, kterou dokáže vytvořit jen příroda. Odpoledne se přesouváme zpět do Hanoje. Po cestě zastávka pro odvážné ve speciální hadí restauraci, kde ochutnáme ještě bijící srdce hada, hadí krev a žluč. Noční přesun na jih do centrálního Vietnamu.

13. den: Tušili jste, že ve Vietnamu najdete Zakázané město, podobné jako v Pekingu? Jsme v HUE (UNESCO), posledním císařském hlavním městě Vietnamu! Hrobky císařské dynastie Nguyen, které jsou roztroušeny po okolí, ale pouze s námi navštívíme tu nejkrásnější. Večer ochutnáme tu nejlepší vietnamskou kuchyni.

14. den: Přesun do nádherného města HOI AN (UNESCO), nejdůležitějšího vietnamského přístavu v 16. a 17. století. Odtud se šířil francouzský vliv do Vietnamu a sem přicházel čínský porcelán, čaj, jadeit a otroci. Dnes se v tomto malebném městečku obchoduje hlavně s hedvábím. Atmosféra jako z románů. Ochutnáte skvělou čokoládovou pěnu? To byste zde nečekali. Noční přesun do Nha Trangu.

15. den: Ranní příjezd do NHA TRANG, před 35 lety zde odpočívaly americké jednotky, nyní my. Padne nám to vhod. Zasloužený odpočinek u moře, kde nabízejí masáže, fantastické mořské potvory, ovoce a všechno možné. Ochutnáte ježka? Je se na co těšit. Noc u moře.

16. den: Výlet lodí po okolních ostrovech, Šnorchlujeme si a přitom budeme pít vietnamské víno v záchranářských kruzích. Noční přesun do Saigonu.

17. den: SAIGON nebo HO CHI MINH CITY. Prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst Asie. Perla Orientu. Navštívíme muzeum americko-vietnamské války a popovídáme si historii tohoto konfliktu. Uvidíme katedrálu Notre Dam, bývalý prezidentský palác i překrásnou budovu pošty. Pro ty, co už dychtí po evropské zábavě, nejlepší vietnamské bary. Pro nás ostatní točené pivko a bramboračka v české hospodě. Nebo i jedno, i druhé?

18. den: Dnes se přesouváme do Kambodži, po cestě si však uděláme výlet do Cuchi tunelů, kde pochopíme, proč USA nemohli tuto válku vyhrát. Tunely byly vytvořeny lidskýma rukama a jejich celková délka je 200 kilometrů. Na hranici přesedáme do dálkového autobusu a jsme v sladké Kambodži. Večerní příjezd do Phnom Penhu.

19. den: PHNOMPENH, bývalé francouzské město s bagetami a koloniálním šarmem. Navštívíme muzeum S 21, kde si povíme o pohnuté historii Kambodže a Pol Potovi, který vyvraždil skoro polovinu národa. Krásu města si zase vychutnáme v Královském paláci. Věděli jste, že nynější král Kambodže hovoří plynně česky? Opět krásná večerní promenáda u řeky, nesčetné restaurace, masáže a bary.

20. den: Blížíme se na nejznámější pláže Kambodže. Sihanoukville, kde nás čeká vysněný odpočinek. Odpoledne se už koupeme v čisťoučké moři Thajského zálivu. Není co dodat.

21. den: Oddych a sladké nicnedělání na plážích, které svět ještě nepozná.

22. den: Ještě jeden den relaxu před finálem.

23. den: Odjezd ráno a přesun k městu Siem Reap – ke vstupní bráně k angkorskému chrámu. SIEM REAP je městečkem stvořeným pouze pro nás turisty. Výborná atmosféra v okolí večerních trhů. Pokud jste si nakupování suvenýrů nechali až sem, udělali jste dobře. Naše cesta vrcholí.

24. den: Celodenní prohlídka – od východu do západu slunce – největší atrakce na našem putování. Magický ANGKOR WAT (UNESCO). Symbol země, největší náboženská stavba světa, kterou najdete na vlajce Kambodže. Vysvětlíme si jednotlivé hinduistické bas reliéfy které obdivuje celý svět a ukážeme vám více. Angkor Thom, který je větším komplexem než Angkor Wat. Sloní terasa a nádherný chrám zarostlý džunglí, známý z filmu Tomb Rider s Angelinou Jolie.

25. den: Další den strávený v Ankgoru, který je pro nás opravdovým bonusem, protože máme čas i na méně známé Angkorské chrámy. Jiná atmosféra, méně turistů, objevitelský pocit. Uvidíte maximum. Večeře u bazénu s tancem Apsara? Nebo raději pivko Angkor v Irish pubu? Vyzkoušíte masáž rybičkami, které Vám okusuje kůži na chodidlech a domů poletíte hladký jako miminko, opálení a se spoustou zážitků.

26. den: Dnešní ráno brzy vstáváme, abychom se vydali na thajské hranice a dále do Bangkoku na jeho mezinárodní letiště, odkud odletíme domů. Nabízíme možnost přeletu do Bangkoku (cca 175 USD).

27. den: Přílet domů. Jeden z top dostupných cestovatelských počinů je za námi, batoh plný suvenýrů, karty plné fotek, srdce plné zážitků, hlava plná nových poznatků i pohledů na život. Stálo to zato!

Vydejte se s námi za poklady jihovýchodní Asie. V tajemném Angkor Wat se vám zatají dech, po Mekongu se dopravíme do Luang Prabang, kde si vychutnáme poklidnou francouzskou atmosféru. Objevíme krásy zlatého trojúhelníku. Čeká vás to nejlepší z Indočíny a na závěr odpočinek na kambodžských plážích. Spojte si asijské dobrodružství s relaxem na pláži.

Cena zahrnuje:

  • mezinárodní letenky, místní let, letištní poplatky, dopravu (linkovou i pronajatou), ubytování v jednoduchých hotelech ve dvoulůžkových pokojích, všechny atrakce podle programu (splav Mekongu, plavbu Jihočínským mořem a v Halong Bay), průvodce a místní průvodce, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

  • stravu, víza, fakultativní výlety
Vietnam, Laos, Kambodža - Poznávací zájezdyVietnam, Laos, Kambodža - Poznávací zájezdyVietnam, Laos, Kambodža - Poznávací zájezdy

Slevy

Za brzké přihlášení

cena zájezdu od do sleva
do 55 775 Kč 1 000 Kč
od 55 800 Kč do 73 375 Kč 1 500 Kč
od 73 376 Kč do 92 950 Kč 2 500 Kč
nad 92 965 Kč 2 900 Kč

Podmínky udělení slevy: Platí pro každého klienta, který se přihlásí a zaplatí zálohu 50% z ceny zájezdu do 5 měsíců před jeho odjezdem. Tuto slevu je možné spojit s klubovou slevou.

Studentská / Učitelská / Lékařská

1 000 Kč na všechny letecké zájezdy

Podmínky udělení slevy: Na slevu má nárok klient, který je student, učitel nebo lékař. Studentská sleva platí pro studenty / učitele základních, středních a vysokých škol a prokazuje se kopií průkazu ISIC / ITIC. Lékařská sleva platí pro prvního přihlášeného lékaře na daný zájezd, který se zaváže vzít s sebou lékárničku a převezme funkci zdravotníka na zájezdu. Tuto slevu je možné spojit se slevou za brzké přihlášení, slevou klubovou a slevou uvítací.

Sleva množstevní / dovolená na míru

Větší skupině najednou (již od 6 klientů) přihlášené na 1 katalogový zájezd můžeme udělit speciální slevu, která bude záviset na velikosti skupiny a termínu. Informujte se, prosím, v kanceláři CK
Pro firmy a ucelené kolektivy organizujeme zájezdy na klíč za speciální ceny.

Služba doubytování

Služba pro vás všechny, kteří cestujete s CK sami a nechcete si připlácet za jednolůžkový pokoj. Najdeme vám spolucestujícího, ušetřené peníze si na vaší dovolené jistě užijete.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 15.6.2019 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 10 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů