Velký okruh JAR

Jihoafrická republika

č. zájezdu: 486597/130
od117 900,-/osoba
Velký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdy

Velký okruh JAR

Země: Jihoafrická republika

Destinace: Západní Kapsko

Středisko: Kapské Město, Balule Private Nature Park, Gauteng, Addo Elephants, KwaZulu-Natal, Mpumalanga, Východní Kapsko, Wild Coast


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Listopad

Délka pobytu: 23 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Proč jet na tento zájezd

Zájezd do Jihoafrické republiky může mít mnoho podob. Zájezdy do JAR připravujeme více než 20 let a tenhle kout světa dobře známe a máme ho moc rádi. Jsou lidé, kteří se do JAR stále vrací a objevují nová a nová místa. JAR je bezmála velká jako Evropa a ne nadarmo se o JAR říká, že „je to celý svět v jedné zemi“.

Kdo se ale chystá do Jihoafrické republiky jen jednou za život, má naprosto jedinečnou příležitost udělat si o této zemi velmi dobrý obrázek, díky našemu poznávacímu zájezdu: JAR jako na dlani s českým průvodcem. Pokud porovnáte program, místa, která navštívíte, kvalitu ubytování, zážitky během cesty, cenu a vše co obsahuje, nenajdete na trhu žádnou konkurenční nabídku, která by se této cestě rovnala. 20 let zkušeností s Jihoafrickou republikou je vloženo do této cesty. 

Za 3 týdny prozkoumáme Jižní Afriku křížem krážem od známých míst jako Krugerův NP, Addo Elephant, St. Lucia, Kapské Město nebo Garden Route. Zažijeme safari pěšky, v náklaďáku i otevřeném autě 4×4. Vykoupeme se v Indickém oceánu a zdoláme vrcholky Dračích hor. Jako bonus navštívíme turistikou nedotčená místa jako Wild Coast nebo Svazijsko. V ceně zájezdu je stravování i veškeré vstupy.

D1 Stručný přehled programu

1. den: Odlet z Prahy
Na vyžádání jsme schopni zajistit odlet např. z Vídně s přestupem do Afriky.

D2

2. den: Johannesburg – seznamte se
Po přistání celní a pasové formality. Odjezd do hotelu v Johannesburgu, ubytování a odpočinek. V podvečer
setkání s našim řidičem.

Fakultativně: Odpolední prohlídka Pretorie.
Ubytování: 

D3

3. den: Z Johannesburgu do soukromé rezervace Balule
V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáme se na severovýchod do provincie Limpopo. Oběd si dnes dáme v jedné z restaurací ve starém zlatokopeckém městě Haenertsburg (na vlastní náklady). Budeme pokračovat dál a sjedeme z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujeme v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká nás ubytování v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdeme v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.
Ubytování: 

D4

4. den: Safari v privátní rezervaci
Den začneme tradičně časně s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíme terénním vozem na safari. Časně ráno se příroda probouzí, vzduch je svěží a zvěř aktivní. Později ráno se vrátíme do lodže, kde nás bude čekat vydatný brunch. Uprostřed dne, kdy je největší horko, bude čas na odpočinek pro nás i pro místní zvěř. Můžeme třeba relaxovat u bazénu, nebo dospat ranní vstávání.

Odpoledne vyrazíme na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budeme mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu nás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu – braai.
Braai – znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, i obyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky… griluje se vše a všude.

Ubytování: 

D5

5. den: Panorama Route a Hazyview
Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budeme vstávat za svítání a na úvod dne nás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáme poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě – Blyde River Canyon. Pak budeme pokračovat do bývalého zlatokopeckého městečka Pilgrim's Rest, kde se projdeme uličkami, které nám připomenou dobu zdejší zlaté horečky.

Odpoledne dorazíme do Hazyview, kde se ubytujeme v pohodlí Greenfire Hazyview Lodge, která se nachází na břehu řeky Sabie a je obklopena farmou, kde se pěstují limetky a káva. Po celém dni budeme mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie a dáme si v lodži společně večeři.

Ubytování: 

D6

6. den: Krugerův národní park – celodenní safari
Dnes nás čeká časné vstávání, probudíme se s ranními ptáčky. Opustíme Hazyview a vydáme se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Snídani budeme mít s sebou ve formě balíčku. V Krugerově národním parku strávíme celý den na safari. Na oběd se zastavíme v některém z hlavních kempů, kde jsou k dispozici restaurace, či obchod (oběd na vlastní náklady).

Navečer se zase vrátíme do své lodge v Hazyview, kde nás čeká večeře.
Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé „velké pětky“ (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.

Ubytování: 

D7

7. den: eSwatini neboli Svazijsko
Dnes se po snídani vydáme na jih do maličkého afrického království jménem eSwatini (dříve známé jako Svazijsko). Cestu nám zpříjemní krásná krajina, exotické vesničky a třtinová pole, která budeme míjet. V podvečer se ubytujeme v pohodlné lodži, kde si dáme společně večeři.

Ubytování: 

D8

8. a 9. den: St. Lucia
Po snídani se vydáme klikatou silnicí na jih svazijskou krajinou. Po překročení jihoafrické hranice se ocitneme v Zululandu (tedy v zemi známého kmene Zulu), který je součástí provincie KwaZulu-Natal.

Kmen Zulu na svém území vytvořil počátkem 19. století nejsilnější a nejmocnější černošskou říši, ze které měli strach nejen ostatní černoští vládci, ale i Portugalci a Angličané. Král Shaka vytvořil na tehdejší dobu velmi moderní strukturu své říše, velmi efektivní a údernou armádu a byl schopný úspěšně vyjednávat i s evropskými mocnostmi.

Naším cílem je městečko St. Lucia. Městečko je domovem mnoha zvířat včetně hrochů, krokodýlů a ptačích druhů. Během pobytu navštívíme i vyhlášený mokřadní park iSimangaliso s bílými plážemi, přílivovými bazény, pobřežními útesy a pobřežním dunovým lesem. Tato rozmanitá pobřežní rezervace nabízí naprosto jedinečný zážitek.

Na večeře si v tyto dny dojdeme společně do některé z místních restaurací (na vlastní náklady).

Ubytování: 

D9

10. a 11. den: Dračí hory
Brzy ráno po snídani se vydáme od more směrem do hor. Čekají nás Dračí hory tyčící se do výšky až 3 400 m n.m. Budeme projíždět krajinou, ve které se odehrávaly slavné bitvy mezi Brity a kmenem Zulu, mezi Brity a Búry. Tady se utvářela národní hrdost kmene Zulu a národní hrdost Búrů. Po obědě vjedeme do hor a budeme stoupat, až se dostaneme na místo našeho pobytu na úpatí masívu nazývaného “Bariéra kopí”. Ubytujeme se v horském resortu Alpine Health a užijeme si odpočinku na krásném místě s výhledem na známý masiv Amphitheatre.

Druhý den nás čeká túra v národním parku Royal Natal. Projdeme soutěskou Tugela, pojmenovanou po stejnojmenné říčce a budeme obdivovat jeden z nejvyšších vodopádů na světě – 948 metrů vysoký vodopád Tugela. Do lodže se vrátíme pozdě odpoledne.

Ubytování: 

D10

12. den: Jihoafrická farma
Z vysokých Dračích hor sestoupíme do středohoří, do oblasti Natal. Budeme projíždět svěží zemědělskou krajinou, která zde patří k nejkrásnějším v Jihoafrické republice.

Život Jihoafrické republiky byl po staletí spojený se zemědělskými usedlostmi, se starostí o stáda dobytka a se zemědělskou činností. Proto se dnes ubytujeme na fungujícím ranči, kde se seznámíme se současností farmářů.

Ubytování: 

D11

13. den: Wild Coast
Po snídani budeme pokračovat ve své cestě do oblasti zvané Wild Coast, oblasti, která žila v době apartheidu svým vlastním životem, téměř bez zásahu bílého muže. Je to fascinující divoká oblast, která je ohraničena stejně divokým pobřežím.

Tuto oblast obývá především pastevecký kmen Xhosa. Jeho způsob života určuje i ráz krajiny, které vévodí především pastviny, protkané malými vodními toky.

Po příjezdu k pobřeží se ubytujeme nedaleko pláže a zbytek dne můžeme věnovat odpočinku.

Ubytování: 

D12

14. den: Wild Coast
Dnešní den máme celý na to, abychom si prošli zdejší divoké pobřeží, smočili nohy v oceánu na opuštěných plážích a obdivovali přírodní krásu skalního útvaru Hole in the Wall.

Ubytování: 

D13

15. den: Wild Coast – Cradock
Ráno opustíme divoké pobřeží a vydáme se po méně frekventovaných silnicích provincie Východní Kapsko do oblasti Karoo. Cílem naší cesty je město Cradock, jehož historie sahá až do 19. století. Po příjezdu nás vezme místní průvodce na procházku městem, seznámí nás s jeho rozmanitou historií a v podvečer se ubytujeme ve svém hotelu.

Ubytování: 

D14

16. den: Safari NP Mount Zebra, Addo Elephant
Dnes vstaneme časně ráno, máme před sebou dlouhý den plný dobrodružství. Nejprve nás čeká návštěva národního parku Mount Zebra, který se nachází v pololouštní oblasti Great Karoo. Žije zde ohrožený druh zebry horské, ale také zde můžete spatřit antilopy skákavé, pštrosy, gepardy, buvoly, nosorožce černé a velkou škálu ptačích druhů. Na ranním safari zde strávíme několik hodin, poté se vrátíme do hotelu na snídani.

Odsud se vydáme na jih do známého národního parku Addo Elephant. Jak již jeho název napovídá, budeme zde mít možnost pozorovat největšího afrického savce v jeho přirozeném prostředí. Toto setkání bude jistě patří k nezapomenutelným zážitkům vaší africké cesty. Parkem projedeme od severu k jihu a v podvečer se ubytujeme v hotelu na jižním pobřeží a společně si zajdeme na večeři do jedné z místních restaurací (na vlastní náklady).

Ubytování: 

D15

17. den: Garden Route – Knysna
Ráno budeme mít čas na procházku po pláži, případně koupel ve vlnách Indického oceánu. Po snídani se vydáme na cestu po malebné Garden Route. Tato zelená zahrada je vmáčknutá mezi oceán a pobřežní hory, je tvořena četnými řekami, jezery i starými lesnatými porosty. Uděláme si zastávku v národním parku Tsitsikamma, kde se projdeme po visuté lávce nad ústím řeky Storms. Odpoledne dorazíme do známého pobřežního letoviska Knysna. Zde se ubytujeme a v podvečer se vydáme na procházku a večeři do jedné z restaurací v místní marině.

Ubytování: 

D16

18. den: Střelkový mys a Arniston
Hned po snídani se rozloučíme s Knysnou. Hlavním cílem dnešního dne je návštěva Střelkového mysu. Jedná se o nejjižnější cíp Afriky. Zažijeme ducha tohoto místa na vlastní kůži. Nikdo nemůže stanout na africkém kontinentu jižněji! Nacházíme se na teoretickém rozhraní dvou oceánů – Atlanstkého a Indického.

Oběd si dáme formou pikniku s výhledem do vln oceánu a poté se přesuneme do nedalekého městečka Amiston. Zde se ubytujeme a zájemci můžou navštívit obří mořskou jeskyni Waenhuiskrans.

Ubytování: 

D17

19. den: Hermanus – kolonie tučňáků – příjezd do Kapského Města
Máme za sebou obrovskou část cesty, schází už jen poslední etapa a vstoupíme do Kapského Města. Ještě než do Matky Měst přijedeme, zastavíme se v krásném přímořském městečku Hermanus a prohlédneme si kolonii tučňáků patagonských v Betty´s Bay.

Odpoledne přijedeme do Kapského Města a ubytujeme se na nábřeží Sea Point v hotelu Mojo. Není to nejtišší místo v okolí, pokoje jsou nad rušnou tržnicí se street food, vyhlášenou a věčně nabitou k prasknutí. Ale o to jednodušší máte hledání stravování a posezení nad vínem, nebo pivem.

Ubytování: 

D18

20. den: Kapský poloostrov a mys Dobré naděje
Dnes nás čeká celodenní výlet po Kapském poloostrově, navštívíme Cape Point a mys Dobré naděje, zastavíme se v rybářském přístavu Hout Bay a projedeme se po nejkrásnější jihoafrické vyhlídkové silnici Chapman's Peak Drive.

Nesmí samozřejmě chybět ani ochutnávka skvělého jihoafrického vína na jedné z vinic v tradiční kapské vinařské oblasti Constantia.

Ubytování: 

D19

21. den: Kapské Město
Kapské Město – Matka měst. Dnešní den je věnován této africké perle. Čeká nás výstup na Stolovou horu (kdo nechce po svých, může lanovkou), návštěva nádherné botanické zahrady Kirstenbosh a procházka centrem města s vyprávěním o historii jeho vzniku a o jeho současnosti.

Ubytování: 

D20

22. den: Odlet do Evropy
Dopoledne volno v Kapském Městě. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Evropy.

D21

23. den: Přílet do Evropy

Cena zahrnuje

Letenka Praha – Johannesburg // Kapské Město – Praha v nejnižší knihovací třídě v ceně max. 25 000,– vč. tax a odbaveného zavazadla
Letištní transfery v Johannesburgu a Kapském Městě
Ubytování v Johannesburgu před expedicí
Doprovod českého průvodce (pracovníka CK Marco Polo) po celou dobu zájezdu
Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
20× ubytování ve dvoulůžkových pokojích dle programu
Stravu dle programu (20× snídaně, 13× oběd, 13× večeře)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak)

 • safari v otevřeném džípu v soukromé rezervaci
 • safari v Krugerově národním parku
 • Dračí hory
 • pláže Indického oceánu
 • Wild Coast a Frontier Country
 • Střelkový mys
 • Garden Route
 • NP Tsitsikamma
 • Kapské Město
 • pěší výšlap na Stolovou horu
 • Hout Bay
 • mys Dobré naděje
  Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Nápoje a stravu kromě uvedených
Osobní výdaje
Spropitné průvodcům
Pojištění a připojištění

Proč jet na tento zájezd

Zamilujete se do Afriky. Projedete slvaný Krugerův NP, pošlapete buší na pěším safari v soukromé rezervaci a velikost Afriky na vás dýchne u Blyde River Canyon. Ubytování na kouzelných místech ve 3* lodžích, stravování v ceně.

Velký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdyVelký okruh JAR - Západní Kapsko - Jihoafrická republika - Pobytové zájezdy

Podobné zájezdy

JAR, Eswatini, (Lesotho) - 10 dní Afriky

JAR, Eswatini, (Lesotho) - 10 dní Afriky

Země: Jihoafrická republika

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Květen

Délka pobytu: 10 dnů

č. zájezdu: 483034/72
snídaně
letecky
od57 675,-/osoba
  -25%sleva
  JAR a Namibie – putování po Orange River

  JAR a Namibie – putování po Orange River

  Země: Jihoafrická republika

  Typ: Aktivní dovolená

  Termíny: Listopad, Prosinec

  Délka pobytu: 16 až 21 dnů

  č. zájezdu: 477351/133
  polopenze
  letecky
  od56 800,-/osoba
   Nejlepší z Jižní Afriky

   Nejlepší z Jižní Afriky

   Země: Jihoafrická republika

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Říjen - Únor

   Délka pobytu: 10 dnů

   č. zájezdu: 449402/36
   snídaně
   letecky
   od68 811,-/osoba
    First minute
    -7%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy Norsko 2024 letecky i autobusem

    Norské fjordy, Lofoty, Velký okruh Skandinávií se Summit Tour

    Opravdu široký výběr shromažďuje nabídku většinu pořadatelů v České republice a umožňuje Vám zvolit si program a termín podle Vašich představ bez nutnosti ztrácet čas hledáním jinde.

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    9.2.2024

    Aktuální stav provozu alpských lyžařských středisek

    Aktuální informace o stavu provozu lyžařských středisek nejen ve Francii, Itálii a Rakousku, ale také v Česku, Bulharsku, Německu, Polsku, Slovinsku a Švýcarsku. Kolik % je aktuálně v provozu, zda se zasněžuje apod. vše v přehledné tabulce.

    RSS, více aktualit