Velký okruh „divokým západem“ a San Francisco

č. zájezdu: 339943/105
od67 990,-/osoba
Velký okruh „divokým západem“ a San Francisco - Poznávací zájezdy

Velký okruh „divokým západem“ a San Francisco

Země: USA

Ubytování: Velký okruh „divokým západem“ a San Francisco


Stravování: bez stravování
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Duben - Březen

Délka pobytu: 15 dnů


Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • bez stravování

Popis zájezdu

Vypravte se s námi na „divoký západ” obdivovat životem překypující velkoměsta v čele s Los Angeles či jedinečným San Franciskem. Odvážní mohou dokonce zkusit štěstí v některém z vyhlášených kasin v Las Vegas. Zároveň poznáte rozlehlost a neuvěřitelnou rozmanitost místní krajiny, kterou zde v němém úžasu objevovali již první osadníci. Navštívíte Grand Canyon, dechberoucí Monument Valley, či další překrásné přírodní parky jako jsou Death Valley a jedinečné Yosemity. Náš průvodce se o vás bude starat od úplného začátku a po celý zájezd vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.

Program1. den:2. den:

1. den: ODLET PRAHA – LOS ANGELES

Odlet z Prahy do Los Angeles s jedním přestupem v Amsterdamu či Paříži. Transfer z letiště do hotelu, ubytování. Individuální program.3. den:

2. den: LOS ANGELES – LAS VEGAS

Prohlídka Los Angeles – vyjížďka na Griffith observatory odkud je krásný výhled na město. Projdete se po chodníku slávy Walk of Fame na Hollywood Boulevard. Autem se projedete po slavném Sunset Boulevard a též zavítáte do ulic honosného Beverly Hills, kde mají své vily slavní herci. Podíváte se na Rodeo Drive, ulici plnou značkových obchodů, na níž nakupují americké „superstars“. navštívíte pobřeží Santa Monica a nejslavnější molo v Los Angeles. Odpoledne přejezd do Las Vegas, ubytování a poté společná projížďka po nejslavnějším bulváru, tzv. Stripu.4. den:

3. den: HOOVER DAM – CESTA PO ROUTE 66

Ráno se přesunete ze státu Nevada za tím nejkrásnějším, co nabízejí sousední státy Arizona a Utah, a to za gigantickou přehradou Hoover Dam na řece Colorado. Vaše cesta dále povede po historické Route 66, která kdysi spojovala východ se západem USA, a zastávíte se také v několika zapomenutých městech jako je Kingman nebo Hackberry. Ubytování ve městě Williams.5. den:

4. den: GRAND CANYON

Brzy ráno vás čeká odjezd do nejnavštěvova­nějšího národního parku Arizony – Grand Canyon. Až po prvním pohledu do kaňonu si teprve uvědomíte jeho velikost. Řeka Colorado zde za tisíce let vyhloubila místy až 1 800 m hluboký kaňon, jehož šířka je od 5 do 30 kilometrů. V případě zájmu budete mít možnost přeletu vrtulníkem nad Grand Canyon. Odpoledne zastávka v Cameron Trading Post – obchodu s originálními indiánskými výrobky. Ubytování ve městě Kayenta.6. den:

5. den: MONUMENT VALLEY

Dopoledne si prohlédnete Monument Valley, asi nejznámější symbol divokého západu, a zastavíte se u skalního útvaru Mexican Hat. Poté navštívíte státní park Goosenecks (husí krky) – výstižně pojmenované meandry řeky San Juan na dně hlubokého kaňonu. Projedete Údolím Bohů (Valley of the Gods) a přesunete se do města Page, kde se ubytujete.7. den:

6. den: ANTELOPE CANYON A VYHLÍDKA HORSESHOE BEND

V tomto dni navštívíte štěrbinový kaňon Antelope Canyon, který vznikl výhradně působením vody během záplav. Shora dopadající světlo do až 10 metrů hlubokého a 2 až 3 metry širokého kaňonu vytváří neuvěřitelnou hru barev hladkých růžových až červených stěn kaňonu. Poté návštěva přehrady Glen Dam a vyhlídkového místa na řeku Colorado – Horsehoe Bend.

Odpoledne volno, pro zájemce možnost přeletu nad překrásnou oblastí meandrů řeky Colorado, přehrady Glen Dam a největšího skalního oblouku světa Rainbow Bridge. Oblast je často vybírána filmovým Hollywoodem pro svou impozantní krajinu.8. den:

7. den: BRYCE CANYON – RED CANYON

Dnes se můžete těšit na celodenní výlet do Utahu do národního parku Bryce Canyon, který se nachází v nadmořské výšce přes 2 400 m. n. m. Nabízí jedinečnou podívanou v podobě tisíců jehlanů z červeného navažského pískovce. Poté se zastavíte v Red Canyon s neuvěřitelně červenými skalami a nakonec se přesunete do města Kanab, kde se ubytujete.9. den:

8. den: NÁRODNÍ PARK ZION A LAS VEGAS

Dopoledne se vydáte do národního parku Zion, jednoho z nekrásnějších v celé Americe. Překrásné skalní útvary a zelené borovicové háje působí jako svěží oáza uprostřed nehostinné pouštní krajiny. Poté pojedete zpět na jih Nevady do Las Vegas, kde se ubytujete a užijete si další část prohlídky tohoto nikdy neusínajícího měs­ta.10. den:

9. den: ÚDOLÍ SMRTI

Ráno vás čeká návštěva Údolí smrti (Death Valley), jež je zároveň nejsušším, nejteplejším, ale i nejníže položeným místem celé Severní Ameriky. Spatříte zde jedinečné vyhlídky na pouštní krajinu pestrobarevných skal a dun. Odpoledne pojedete do Yosemitského národnímu parku, kde se ubytujete.11. den:

10. den: YOSEMITSKÝ NÁRODNÍ PARK

Nejdříve si prohlédnete největší seskupení sekvojí obrovských v Yosemitech Mariposa Grove, jehož nejstarší strom má více než 2 700 let. Poté navštívíte Yosemitský národní park a jeden z nejdramatič­tějších geologických útvarů na zemi – Yosemitské údolí, kde uvidíte nejvyšší odkrytý žulový monolit na světě El Capitan a vodopády pod skalní stěnou Half Dom.12. den:

11. den: SAN FRANCISCO

Jedenáctý den vašeho zájezdu se přesunete do San Francisca, jednoho z nekrásnějších měst USA. Po ubytování bude následovat individuální program.13. den:

12. den: SAN FRANCISCO

Prohlédnete si San Francisco, město kopců a osobitých čtvrtí. Budete mít možnost projít se po světoznámém mostě Golden Gate, navštívíte vyhlídku Twin Peaks s uchvatným výhledem na město a chybět nebude ani nejstrmější ulice Lombard Street. Dále si projdete hlavní náměstí Union Square, Čínskou čtvrť a nábřeží Fisherman´s Wharf, kde se budete moci projet slavnou historickou tramvají Cable Car, taženou podpovrchovým la­nem.14. den:

13. den: SAN FRANCISCO – ALCATRAZ + OSOBNÍ VOLNO

Dopoledne poplujete lodí na ostrůvek Alcatraz a návštívíte bývalou nejobávanější a nejstřeženější věznici USA. Odpoledne budete mít volný program, který můžete využít k procházce po městě či nákupu suvenýrů.15. den:

14. den: ODLET

Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.16. den:

15. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy.17. den:

Vypravte se s námi na „divoký západ” obdivovat životem překypující velkoměsta v čele s Los Angeles či jedinečným San Franciskem. Odvážní mohou dokonce zkusit štěstí v některém z vyhlášených kasin v Las Vegas. Zároveň poznáte rozlehlost a neuvěřitelnou rozmanitost místní krajiny, kterou zde v němém úžasu objevovali již první osadníci. Navštívíte Grand Canyon, dechberoucí Monument Valley, či další překrásné přírodní parky jako jsou Death Valley a jedinečné Yosemity. Náš průvodce se o vás bude starat od úplného začátku a po celý zájezd vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.

Velký okruh „divokým západem“ a San Francisco - Poznávací zájezdyVelký okruh „divokým západem“ a San Francisco - Poznávací zájezdyVelký okruh „divokým západem“ a San Francisco - Poznávací zájezdyVelký okruh „divokým západem“ a San Francisco - Poznávací zájezdyVelký okruh „divokým západem“ a San Francisco - Poznávací zájezdyVelký okruh „divokým západem“ a San Francisco - Poznávací zájezdyVelký okruh „divokým západem“ a San Francisco - Poznávací zájezdyVelký okruh „divokým západem“ a San Francisco - Poznávací zájezdyVelký okruh „divokým západem“ a San Francisco - Poznávací zájezdyVelký okruh „divokým západem“ a San Francisco - Poznávací zájezdy

Aktuálně

7.3.2020

Rozhovor s Papežem - předsedou asociace kanceláří a agentur

Jestli se politici ve světlech reflektorů tváří jako zachránci lidu, tak to mají dělat důsledně. A ne zavřít biatlon a ostatní akce nechat. Po Praze momentálně chodí bez kontroly turisté 59 národností, v tom vidím větší riziko než v cestě do Itálie, míní Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Jsme snadná oběť, místo toho, aby nám ministryně pomohla, náš obor odstřelila, kritizuje.

4.3.2020

Cestovní pojištění

Výhodné pojištění pro naše klienty od UNIQA a Generali Česká pojišťovna za zvýhodněnou cenu.

27.2.2020

Rozhovor s epidemiologem Maďarem: otázky a odpovědi na téma koronaviru

zaznamenali jsme větší počet dotazů ohledně koronaviru. Vše neustále sledujeme a protože vaše zdraví a bezpečnost je pro nás na prvním místě, rozhodli jsme se oslovit uznávaného epidemiologa doc. MUDr. Rastislava Maďara, PhD., MBA, FRCPS, aby nám pomohl zodpovědět nejzásadnější otázky a potvrdil, či vyvrátil obavy, které nyní v souvislosti s cestami do zahraničí panují.

RSS, více aktualit