Velká Británie, Skotsko - Ostrovy skotské whisky

č. zájezdu: 357297/1
od37 590,-/osoba
-1%sleva
Velká Británie, Skotsko - Ostrovy skotské whisky - Pobytové zájezdy

Velká Británie, Skotsko - Ostrovy skotské whisky

Země: Velká Británie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Duben, Květen

Délka pobytu: 7 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Program

1. den: Odlet z Prahy, přejezd do místa ubytování.

2. den: Snídaně, zastávka s ochutnávkou whisky v GLENGOYNE DISTILLERY na hranici Lowlands a Highlands. Z připraveného sudu máme možnost stočit si vlastní láhev whisky: v roce 2014 to byla výborná 16letá, na etiketě bude vytištěno naše jméno, zazátkujeme, zapíšeme do knihy sudu a zaplatíme. Pěkný sběratelský kousek. Přejezd kolem největší sladkovodní plochy na britské pevnině LOCH LOMOND. Jezero je dlouhé 35km, zastávka s vyhlídkou na BEN LOMOND. Zastávka v městečku INVERARAY na břehu Loch Fyne. Návštěva legendárního obchodu Loch Fyne Whiskies na hlavní ulici. V George’s Hotel zajdeme na výbornou rybí polévku. Večer ubytování.

3. den: Snídaně, trajektem cca 2 hod. plavby na nejjižnější ostrov Vnitřních Hebrid ISLE OF ISLAY, který je známý svými single malt whiskies. Dalším trajektem cca 5 minut na jedinečně divoký a pustý ISLE OF JURA. Na dopravní značce Pozor ovce! Pozor jeleni! Cestou do jediné vesnice na ostrově CRAIGHOUSE zastavíme u osamělého stojícího kamene s vyhlídkou na skotskou pevninu. Zastávka s ochutnávkou v palírně THE ISLE OF JURA DISTILLERY (1–5 vzorků). Vyhlídka na dominantní kopce PAPS OF JURA. Trajektem zpět na ostrov Islay, zastávka s ochutnávkou v CAOL ILA DISTILLERY. Prohlídka bývalé sídelní pevnosti Lords of Isles z 14. století na ostrůvku na LOCH FINLAGGAN. Večer ubytování.

4. den: Snídaně, průzkum palíren na jihu ostrova, které se nachází v těsném sousedství. V LAPHROAIG DISTILLERY nejúplnější prohlídka, včetně humen, kde nakličuje rozprostřená vrstva ječmene. Na konci prohlídky ochutnávka ze tří připravených sudů: z toho, který vyhodnotíme jako nejlepší, si vlastnoručně naplníme připravenou lahvičku zasazenou do krásného setu. Pěkný upomínkový kousek. Pro Friends of Laproig možnost navštívit svoji parcelu a umístit na ní svoji vlaječku a udělat nezbytné foto. Zastávky v LAGAVULIN DISTILLERY, ARDBEG DISTILLERY. Prohlídka KILDALTON CROSS, jediného zachovalého vysokého keltského kříže ve Skotsku. Je datován do 8. století, na jedné straně jsou biblické scény, na druhé jsou vytesány zvířecí motivy. Hlavním městem ostrova je hezká vesnice BOWMORE. Zastávka u Round Church (v kruhovém kostele se prý neměl kde skrýt ďábel). Zastávka s ochutnávkou v BOWMORE DISTILLERY. Návrat do místa ubytování.

5. den: Snídaně, pokračování v obhlídkách palíren s ochutnávkami na “ostrově whisky“ ISLE OF ISLAY. Prohlídka nejmenší palírny KILCHOMAN DISTILLERY, k vidění je úplný výrobní proces až po stáčení whisky do lahví. Zastávka u kostela Kilchoman cross a hřbitůvku námořníků. Zastávka s ochutnávkou v BRUICHLADDICH DISTILLERY. Z přístavu PORT ASKAIG trajektem cca 2 hod. na KINTYRE. Ubytování.

6. den: Snídaně, z poloostrova ranním trajektem na ostrov ISLE OF ARRAN, který je považován za miniaturu Skotska, jednotlivé části ostrova jsou reminiscencí jiných oblastí Skotska. Ve vesnici LOCHRANZA s hradem z 13. století návštěva palírny ISLE OF ARRAN DISTILLERS. Procházka na západní straně ostrova v MACHRIE MOOR. Je to skutečně jedinečné místo. Kamenné kruhy a stojící kameny tu byly vztyčeny před 6 000 lety. Přejezd do přístavu BRODICK. Večerním trajektem cca 1 hod. na skotskou pevninu. Ubytování.

7. den: Snídaně, cesta do Edinburghu, přejezd na letiště, odlet do ČR.

Úvod:

Při putování za skotskou whisky budeme mít příležitost navštívit Islay, obtížněji dostupnou a přírodně velmi zajímavou výrobní oblast na nevelkém ostrově na jihu Vnitřních Hebrid. Ostrov je domovem mnoha známých whisky, pro které je charakteristická silně kouřová, rašelinná a slaná příchuť. Navštívíme a ochutnáme whisky z řady místních palíren, například Laphroig, Lagavulin, Caol Ila nebo Ardbeg. Na dalších ostrovech, které už patří k výrobní oblasti Islands navštívíme jediné palírny, které zde jsou v provozu. The Isle of Jura Distillery na přírodně téměř nedotčeném ostrově Jura a Isle of Arran Distillers na ostrově Arran. Cestou na ostrovy ochutnáme whisky v Glengoyne Distillery na pomezí oblastí Lowlands a Highlands. Po prohlídkách palíren budeme relaxovat procházkami v překrásné a rozmanité skotské krajině a uvidíme nejednu historickou zajímavost. GARANCE MALÉ SKUPINY (MAX. 8 OSOB)

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka Praha Edinburgh vč. let. tax a poplatků cca 6500Kč, kompletní doprava minibusem dle programu (cca 700km), trajekty, 6× ubytování v hotelu se snídaní, vedoucí zájezdu, informační materiál.

Cena nezahrnuje:

Místní doprava mimo program, ostatní strava, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatky:

Pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 245 Kč, do 80 000 Kč za 845 Kč. Jednolůžkový pokoj na vyžádání.

Ubytování:

6× ubytování v hotelu se snídaní.

Stravování:

Snídaně.

Velká Británie, Skotsko - Ostrovy skotské whisky - Pobytové zájezdyVelká Británie, Skotsko - Ostrovy skotské whisky - Pobytové zájezdyVelká Británie, Skotsko - Ostrovy skotské whisky - Pobytové zájezdyVelká Británie, Skotsko - Ostrovy skotské whisky - Pobytové zájezdyVelká Británie, Skotsko - Ostrovy skotské whisky - Pobytové zájezdyVelká Británie, Skotsko - Ostrovy skotské whisky - Pobytové zájezdyVelká Británie, Skotsko - Ostrovy skotské whisky - Pobytové zájezdyVelká Británie, Skotsko - Ostrovy skotské whisky - Pobytové zájezdy

Slevy

FIRST MOMENT platí do 31.12.2017

  • 500 Kč – u zájezdu v hodnotě do 9 999 Kč
  • 1000 Kč – u zájezdu v hodnotě 10 000 Kč a výše
  • 2000 Kč – u zájezdů v hodnotě 30 000 Kč a výše
  • 3000 Kč – u zájezdů v hodnotě 50 000 Kč a výše

Aktuálně

28.11.2019

Sleva na exotické poznávací zájezdy až 15%

Slevy na exotické poznávací zájezdy pokračují nyní se slevou až 15% pouze do konce listopadu.

4.11.2019

Adventní zájezdy 2019

Doporučíme kam vyrazit nasát Vánoční atmosféru. Nabízíme Rakousko, Německo, Polsko, Slovensko, Maďarsko a další země.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů