Vánoční New York

č. zájezdu: 370714/105
od42 990,-/osoba
Vánoční New York - Poznávací zájezdy

Vánoční New York

Země: USA

Ubytování: Vánoční New York


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Prosinec

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Popis zájezdu

Kdy jindy zažít nejmystičtější atmosféru New Yorku, když ne před Vánocemi? Předvánoční New York je jedinečný, neopakovatelný a prosvícený statisíci světýlek. Ulice vám nabídnou mnoho zábavy, kterou tu po zbytek roku nenajdete. Dáte si pravý sváteční punč na vánočních trzích, nakoupíte dárečky pro své blízké nebo si zabruslíte na pověstném Wollmanově kluzišti v Central Parku? A co potom nejznámější newyorské ikony zahalené do vánočního šatu? Neváhejte! Vánoční New York je zkrátka legenda.

Program1. den:

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy s přestupem v Paříži a přílet na mezinárodní letiště JFK v New Yorku. Transfer z letiště do hotelu a ubytování.2. den:

2. den – MIDTOWN NORTH

Prohlédnete si hlavní nádraží Grand Central Terminal, které je denně branou do města pro stovky tisíc lidí. Projdete se ke světoznámé budově vystavěné ve stylu art deco, Chrysler Building. Pokračovat budete podél 5th Avenue k St. Patrick´s Cat­hedral, která se díky svým rozměrům (101 m dlouhá a 53 m široká) řadí mezi největší katedrály světa.

Zastávíte se u Rockefeller Center, města uprostřed města, a také na Times Square, náměstí, které nikdy nespí. Den zakončíte procházkou po Central Parku.3. den:

3. den – MIDTOWN SOUTH

Den začnete procházkou od Union Square po světoznámé Bro­adway až k Madison Square Park, který ohraničují tři známé mrakodrapy: New York Life Insurance Company BuildingMetro­politan Life Insurance Company Building a elegantní a nezaměnitelná Fla­tiron Building.

Po světoznámé 5th Avenue dorazíte k druhé nejvyšší budově New Yorku, Empire State Building. Vysokorychlostním výtahem vyjedete až do 86. poschodí, odkud budete mít možnost vidět New York téměř z ptačí perspektivy. Den zakončíte procházkou k Herald Square, a poté se projdete zpět po 5th Avenue.4. den:

4. den – CHINA TOWN, SOHO, BROADWAY

Čínská čtvrť se nachází v blízkém okolí jižního Manhattanu a kdysi bývala místem pro nové životy imigrantů z celého světa, zejména z Číny. Dnes je Chinatown místem, kde se mísí turisté z celého světa s původní čínskou komunitou, která má zde mnoho typických krámků a restaurací, které jistě stojí za zastávku a ochutnání.

Půjdete po známé nákupní třídě Canal Street až do čtvrti SoHo (Sou­th of Houston Street), proslulou používáním velkého množství litiny pro stavbu domů, čímž je dnes oproti jiným čtvrtím New Yorku odlišná. Hlavní tepna této čtvrti, West Broadway, je lemovaná specializovanými obchody, restauracemi a galeriemi.

Projdete se po historické čtvrti Greenwich Village, tiché obytné části New Yorku plné kouzelných zákoutí a uliček. Poslední zastávkou bude procházka veřejným parkem High Line Park, který je po vzoru Paříže postaven na historické železniční trati vyvýšené nad ulicemi Manhattanu.5. den:

5. den – WALL STREET, GROUND ZERO a SOCHA SVOBODY

Přesunete se městskou hromadnou dopravou do historického bloku Manhattanu, Frau­nces Tavern, odkazující na dobu starých koloniálních časů. Projdete si nejznámější finanční čtvrť světa, kde se nachází Wall StreetTrinity Church, New York Stock Exchange nebo Fe­deral Hall. V malém parku Bowling Green objevíte ikonu newyorské burzy, masivního bron­zového býka, typický symbol této finanční čtvrti.

Procházkou dojdete k národnímu pa­mátníku 11. září, na místo původních dvou věží Světového obchodního centra (Ground Zero), kde se nyní nachází památník obětem tohoto útoku. Volný čas na návštěvu muzea 9/II Memorial, příp. na návštěvu nové věže Světového obchodního centra, One World Trade Center, nejvyššího mrakodrapu New Yorku.

Následuje prohlídka jižního Manhattanu – v City Hall Parku navštívíte St. Paul´s Chapel, která od roku 2001 slouží zejména jako upomínka obětí teroristického útoku z 11. září 2001. Den završíte projížďkou lodí k soše Svobody a na Ellis Island. Návrat do hotelu ve večerních hodinách, osobní volno.6. den:

6. den – VOLNO – NÁKUPY, NÁVŠTĚVA MUZEÍ

Volný den vhodný k užívání si neopakovatelné vánoční atmosféry tohoto města. Vydejte se na vánoční nákupy, zastavte se na punč na vánočním trhu, nebo si užijte krásnou náladu v předvánočním Central Parku.7. den:

7. den – ODLET

Dopoledne volný program, odpoledne transfer na mezinárodní letiště JFK a odlet do Prahy s přestupem v Amsterdamu.8. den:

8. den – PŘÍLET

Přílet do Prahy na Letiště Václava Havla.9. den:

Kdy jindy zažít nejmystičtější atmosféru New Yorku, když ne před Vánocemi? Předvánoční New York je jedinečný, neopakovatelný a prosvícený statisíci světýlek. Ulice vám nabídnou mnoho zábavy, kterou tu po zbytek roku nenajdete. Dáte si pravý sváteční punč na vánočních trzích, nakoupíte dárečky pro své blízké nebo si zabruslíte na pověstném Wollmanově kluzišti v Central Parku? A co potom nejznámější newyorské ikony zahalené do vánočního šatu? Neváhejte! Vánoční New York je zkrátka legenda.

Vánoční New York - Poznávací zájezdyVánoční New York - Poznávací zájezdyVánoční New York - Poznávací zájezdyVánoční New York - Poznávací zájezdyVánoční New York - Poznávací zájezdyVánoční New York - Poznávací zájezdyVánoční New York - Poznávací zájezdyVánoční New York - Poznávací zájezdyVánoční New York - Poznávací zájezdyVánoční New York - Poznávací zájezdy

Aktuálně

7.3.2020

Rozhovor s Papežem - předsedou asociace kanceláří a agentur

Jestli se politici ve světlech reflektorů tváří jako zachránci lidu, tak to mají dělat důsledně. A ne zavřít biatlon a ostatní akce nechat. Po Praze momentálně chodí bez kontroly turisté 59 národností, v tom vidím větší riziko než v cestě do Itálie, míní Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Jsme snadná oběť, místo toho, aby nám ministryně pomohla, náš obor odstřelila, kritizuje.

4.3.2020

Cestovní pojištění

Výhodné pojištění pro naše klienty od UNIQA a Generali Česká pojišťovna za zvýhodněnou cenu.

27.2.2020

Rozhovor s epidemiologem Maďarem: otázky a odpovědi na téma koronaviru

zaznamenali jsme větší počet dotazů ohledně koronaviru. Vše neustále sledujeme a protože vaše zdraví a bezpečnost je pro nás na prvním místě, rozhodli jsme se oslovit uznávaného epidemiologa doc. MUDr. Rastislava Maďara, PhD., MBA, FRCPS, aby nám pomohl zodpovědět nejzásadnější otázky a potvrdil, či vyvrátil obavy, které nyní v souvislosti s cestami do zahraničí panují.

RSS, více aktualit