Poznávací zájezd USA západ

Letecký zájezd do USA na 15 dní

č. zájezdu: 270071/72
vyprodáno
Poznávací zájezd USA západ - Letecký zájezd do USA na 15 dní - Poznávací zájezdy

Poznávací zájezd USA západ

Země: USA


Stravování: bez stravování
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: žádný termín

Délka pobytu: volitelná


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • bez stravování

Při objednání zájezdu do 31.8.2018 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 6 mil. Kč. Zahrnuje i asistenční služby, právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Program

1. den: Odlet z Evropy na cestu za nejkrásnější americkou přírodou. Přílet do Města andělů do LOS ANGELES. Kontrola na LAX a vstoupíme do města, které žije svůj americký sen. Už ve vzduchu je něco pohodového. Město věčného léta. Aklimatizace na časový posun a začínáme.

2. den: Město s originálním názvem „El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo“ bylo založeno na konci 17. století a v centru staré čtvrti se nasnídáme v mexickém stylu. Z Puebla se projdeme ke slavné radnici, která si zahrála v několika známých filmech a seriálech, prohlédneme si stavbu koncertní haly Walta Disneyho a operu, kterou řídí Placido Domingo. Na město se podíváme z nadhledu z Griffitovy observatoře. Kromě výhledu na široké okolí a downtown LA je odsud i dobrý pohled na známý nápis „Hollywood“. Samozřejmě se zastavíme i na samotném Hollywood bulváru. Známé místo s hvězdami slavných na chodníku, otisky rukou a nohou před Graumanovo čínským divadlem a množství postav převlečených za Michaela Jacksona, Jacka Sparrowa nebo Mickeyho Mouse. Po „hvězdném“ obědě se projedeme Beverly Hills až na jednu z nejdražších ulic světa – Rodeo Drive. Vyfotíme se u známého nápisu a projdeme se po Rodeo Drive a nahlédneme do obchůdků, jestli v něm uvidíme některou z hvězd. Z Beverly Hills to už nemáme daleko na Santa Monica Beach. Pláž je známá z Pobřežní hlídky, najdete zde zábavné molo a jeden z konců, nebo začátků, slavné silnice Route 66. V blízkosti je promenáda se spoustou restaurací a obchůdků. Zde si vychutnáme závěr dne a dáme si večeři dle vlastního výběru. Bude to steak, sushi nebo cheesecake?

3. den: Dnes nás čeká přesunový den. Z Los Angeles se po silnici č. 101 dostaneme do Santa Barbary. Místní letovisko s příjemnou architekturou a nádherně vyzdobenou budovou soudu, ze které se podíváme na okolí z ptačí perspektivy. Projdeme se po městečku, dáme si kávu a pojedeme do Solvang, městečka, které byste zde nečekali. Byli jste v Dánsku? Pokud ne, máte náhradu tady v Kalifornii. Solvang je dánská enkláva zde v Novém světě. Andersenovo muzeum, socha Malé mořské víly a úžasné dánské pekárny. Za hranicí městečka se nachází oblast vinic, která začíná mít podobné jméno jako slavné Napa Valley u San Francisca. Na konci cesty nás čeká San Francisco, město kopečků a Golden Gate Bridge.

4. den: Dnešek se bude odvíjet od počasí. Podle aktuálního stavu se vydáme k mostu Golden Gate nebo do města. Projdeme se k radnici, kde se provdala Marylin Monroe za Joea DiMaggia, na Market Street, Union square a do Chinatownu. Cestou se budeme vyhýbat známým „tramvajím“, které jsou ve skutečnosti pozemní lanovky, a nahlédneme do jejich muzea. Samozřejmě se budeme chtít na této největší atrakci města i svézt. Sejdeme na molo, kde se nachází i známé molo č. 39. Na tomto molu je množství obchodů se suvenýry, ponožkami, restaurací a hlavní atrakce – lachtani. Ty se zde vyvalují již desetiletí a jsou na oči zvědavců zvyklí. Nedaleko se nachází nejklikatější ulice na světě, známá z množství fotografií a filmů. Za městem se nachází ikona města, Golden Gate Bridge. Projedeme se po něm na druhou stranu, vyjedeme na vyhlídky a uděláme zajímavé fotky, ať už s typickou mlhou nebo bez ní. Čtvrť Castro je známá svou gay komunitou, bary a zábavními podniky. Město bylo v 60-tých letech centrem hnutí hippies a pozůstatky tady je stále možné vidět. San Francisco má úžasnou atmosféru a právem patří mezi nejkrásnější města USA.

5. den: Časný ranní odjezd směrem k národnímu parku Yosemite. Budeme projíždět krajinou sadů a polí, až do předhůří Sierra Nevada. Země se začne zvedat a začne přibývat množství stromů. Tento národní park je ráj pro horolezce a jeho hlavní údolí je jedním z nejnavštěvo­vanějších přírodních památek USA. Světoznámé skály El Capitan a Halfdome budeme mít jako na dlani z mnoha vyhlídek. Projdeme se pod nejvyšší vodopád Yosemite, který má výšku 740m. Park je domovem množství druhů zvířat, mezi které patří rys, vlk, medvěd, jelen a mnohé další. Budeme mít na některé z nich štěstí? Park projedeme po hlavních vyhlídkových trasách a když se dostaneme opět na rovinu, ocitneme se ve městě Fresno, kde si dáme večeři a přespíme.

6. den: Kontrastem je poušť MOJAVE DESERT a opuštěné hornické městečko CALICO TOWN, ve kterém zastavil čas, a zmizeli lidé. Večer příjezd do města věčné zábavy a hříchu, To je LAS VEGAS. Už z dálky svítí a ukazuje svou polohu. Město, které nedávno vzniklo doslova z nuly a jako fénix vstalo z pouště. Je to kýč? Je. Líbí se vám? Líbí. Namíchaná zábava, pastva pro oči, megahotely, kasina, přistěhovalci … no prostě Sin City!

7. den: Dnes máme čas si trošku přispat, ale je škoda marnit čas na hotelovém pokoji. Vegas je plné lákadel. Kasina jsou v provozu 24 hodin denně a každé nabízí jiné atrakce. V New Yorku je výborná horská dráha, v Cirkus Cirkus pravidelné cirkusové show, můžete se podívat na Strip z Eiffelovy věže, nebo jít na nákupy do jednoho z oblíbených nákupních center. Většina kasin nabízí na oběd švédské stoly, nebo si dáte něco v nesčetných fast foodech. Když se opět setmí, město ožívá jiným způsobem. Půjdete se podívat do Downtown na Fremont street experience? Je to konkurence Stripu a najdete zde 600m dlouhý Zipline, tři pódia s živými vystoupeními každý večer a jedinečnou světelnou show která září nad zastřešený ulicí každou hodinu. Vegas je známé i svými jedinečnými show. Cirque du Soleil zde má osm stálých scén, David Coperfield a Rod Stewart zde vystupují již několik let. Totéž Celine Dion a Britney Spears. Každý večer jsou zde desítky dalších možností, jak se zabavit. Las Vegas je pouze jedno.

8. den: Z hlavního města zábavy odjíždíme do přírody. První národní park v Utahu je Zion. Uzavřené údolí lemované skalami s množstvím turistických stezek. Po některých z nich se podle možností projdeme a vychutnáme si nádherné scenerie, které nabízejí. Cestou ze Zion budeme projíždět geologicky unikátní krajinou až se dostaneme k dalšímu údolí, Bryce kaňon. Zde se příroda vyřádila a připravila bludiště z pískovce. Toto místo už dávno před prvními bílými osadníky obýval indiánský kmen Navajo. Kromě úžasného výhledu na skalní věže budeme mít možná štěstí na divokou zvěř. Často zde vídáme jedinou severoamerickou antilopu vidloroha, jeleny a s velkým štěstím i medvěda. Den zakončíme dobrou večeří a noc strávíme v městečku Page, které je centrem turismu.

9. den: Během tohoto dne máte možnost využít fakultativní výlet k nejznámější scenerii Ameriky MONUMENT VALLEY. Magická krajina indiánů Navajo a westernových filmařů. Čeká Vás jízda na terénních autech do nejtajemnějších zákoutí monumentálního údolí. Cena: 8 580 Kč. Ti, kteří zůstanou v Page, absolvují výlet v okolí města a k jezeru Lake Powell.

10. den: Perla Arizony GRAND CANYON. Nejhlubší kaňon na světě, hra světla a barev, projdeme se po jižní římse a dosyta si vychutnáme neopakovatelné výhledy na jeden z nejkrásnějších přírodních úkazů naší planety. Tusayan a autentické indiánské suvenýry. Městečko Flagstaff a napojíme se na Route 66.

11. den: Flagstaf se nachází na silnici, po které touží většina motorkářů a romantiky. Route 66 je historická cesta, která vede z Chicaga a končí na molu Santa Monica v Los Angeles. Část absolvujeme i my, dokud neupustil a přes Mojavskou poušť přejedeme na hranici národního parku Joshua Tree. Prázdnota tohoto prostoru je neuvěřitelná, jakoby vystřižená z filmu. V parku jsou různé skalní útvary, kaktusová zahrada a hlavně největší hustota stromů Joshua, druhu yuky. Na jižním okraji parku se nachází naše další destinace – Palm Springs. Kdysi oblíbené utajené letovisko Hollywoodských hvězd, jako například Marilyn Monroe a Elvise.

12. den: Odjíždíme na pobřeží Pacifiku. Čeká nás San Diego, druhé největší město Kalifornie, které leží na hranici s Mexikem. Zastavíme se Mysu Loma, kde se vylodil první portugalský námořník Cabrillo. Oběd si dáme v historické části Pueblo, kde bylo město založeno. Je zde dochovaných několik historických budov, které jsou otevřené jako muzea, nebo stylové obchůdky. Nadýcháme se mexické atmosféry, jelikož Kalifornie byla součástí Mexické říše, dokud se neosamostatnila a nepřidala k USA. Při moderním centru města, které je pravým opakem historického Puebla, se nachází promenáda u zálivu. Starý přístav byl předělán na odpočinkovou zónu s restauracemi a suvenýrové obchůdky. Jsou zde zakotveny různé lodě, včetně letadlové lodi USS Midway, které můžete navštívit.

13. den: SAN DIEGO: další velké město na kalifornském západním pobřeží, kterému Mexiko dýchá na krk a cítit to na atmosféře města. San Diego je zároveň rodným městem státu Kalifornie a druhým největším v Kalifornii. Historické části města z doby vlády španělů, Balboa park, nádherné pláže a hlubinný přístav amerického námořnictva, který je zároveň domovem největší námořní flotily na světě. Fakultativně můžete navštívit zábavní park Seaworld, který patří mezi absolutní světovou špičku. Město s nejpříjemnějším klimatem v Americe bude naší poslední zastávkou.

14. den: Transfer do L. A. a odlet na starý kontinent. Bye bye California.

15. den: Přílet

Poznejte národní parky USA, velkoměsta San Francisco, Los Angeles i Las Vegas. Tento poznávací zájezd vás zavede do rozmanitých koutů států Utahu, Nevada, Kalifornie i Arizony. Navštívíme oblasti divokého západu, které proslavily westerny, moderní města, o kterých slýcháváme téměř každý den. To vše je dovolená na západě USA, ze které si přivezete množství intenzivních zážitků.

Cena zahrnuje:

  • mezinárodní letenku, letištní poplatky, 2 x ubytování v 4 hotelech, 11 x ubytování v 3 hotelech, pronajatou dopravu, letištní transfery v rámci USA, silniční poplatky, průvodce, vstupné do národních parků, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

  • stravu, pojištění, fakultativní výlety, ESTA autorizaci, ostatní vstupné do památek a atrakcí, resort fee v hotelech (poplatky za wifi, telefonáty, posilovnu atd.)
Poznávací zájezd USA západ - Letecký zájezd do USA na 15 dní - Poznávací zájezdyPoznávací zájezd USA západ - Letecký zájezd do USA na 15 dní - Poznávací zájezdyPoznávací zájezd USA západ - Letecký zájezd do USA na 15 dní - Poznávací zájezdyPoznávací zájezd USA západ - Letecký zájezd do USA na 15 dní - Poznávací zájezdy

Slevy

Za brzké přihlášení

cena zájezdu od do sleva
do 55 775 Kč 1 000 Kč
od 55 800 Kč do 73 375 Kč 1 500 Kč
od 73 376 Kč do 92 950 Kč 2 500 Kč
nad 92 965 Kč 2 900 Kč

Podmínky udělení slevy: Platí pro každého klienta, který se přihlásí a zaplatí zálohu 50% z ceny zájezdu do 5 měsíců před jeho odjezdem. Tuto slevu je možné spojit s klubovou slevou.

Studentská / Učitelská / Lékařská

1 000 Kč na všechny letecké zájezdy

Podmínky udělení slevy: Na slevu má nárok klient, který je student, učitel nebo lékař. Studentská sleva platí pro studenty / učitele základních, středních a vysokých škol a prokazuje se kopií průkazu ISIC / ITIC. Lékařská sleva platí pro prvního přihlášeného lékaře na daný zájezd, který se zaváže vzít s sebou lékárničku a převezme funkci zdravotníka na zájezdu. Tuto slevu je možné spojit se slevou za brzké přihlášení, slevou klubovou a slevou uvítací.

Sleva množstevní / dovolená na míru

Větší skupině najednou (již od 6 klientů) přihlášené na 1 katalogový zájezd můžeme udělit speciální slevu, která bude záviset na velikosti skupiny a termínu. Informujte se, prosím, v kanceláři CK
Pro firmy a ucelené kolektivy organizujeme zájezdy na klíč za speciální ceny.

Služba doubytování

Služba pro vás všechny, kteří cestujete s CK sami a nechcete si připlácet za jednolůžkový pokoj. Najdeme vám spolucestujícího, ušetřené peníze si na vaší dovolené jistě užijete.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 15.6.2019 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 10 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů