Zájezd USA východní pobřeží a Dominikánská republika

Ideální kombinace poznání a odpočinku u moře

č. zájezdu: 270118/72
od92 900,-/osoba
Zájezd USA východní pobřeží a Dominikánská republika

Zájezd USA východní pobřeží a Dominikánská republika

Země: USA

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Listopad

Délka pobytu: 14 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Slevy

 • exkluzivní Dominikánská republika ve výborné kombinaci
 • Florida s průvodcem
 • odborníci na USA a pláže světa
 • exkluzivní odpočinek v Karibiku

Při objednání zájezdu do 31.8.2018 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 6 mil. Kč. Zahrnuje i asistenční služby, právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Program

1. den: Odlet a přílet do města, které nikdy nespí. Vibrující velkoměsto, aglomerace New York City alias Velké Jablko. Je toto hlavní město světa? Transfer do hotelu. Večerní New York.

2. den: Čekají nás dva intenzivní dny v New Yorku, který nás přivítá směsí kultur celého světa. Socha svobody a scenerie mrakodrapů na ostrově Manhattan. Poznáme finanční čtvrť Wall Street, komplex mrakodrapů Rockefeller Centra, slavný Chrysler s pozlacenými šupinkami. Pokocháme se výhledem na věčné město, z Empire State Building (fakultativně), čeká nás i slavná Pátá Avenue, Times Square, Broadway a Clinton Castle s výhledem na symbol USA. Zajímavá čínská čtvrť a kulinářská atmosféra italské čtvrti Little Italy. Na Johna Lennona si zavzpomínáme na Strawberry Fields v Central Parku, v oáze klidu a pouličního umění.

3. den: Dnes nás čeká společná prohlídka Manhattanu. Jelikož každý má šanci si vybrat hotel, který mu nejvíce vyhovuje, sjedeme se z hotelů a prohlídku začneme na dolním Manhattanu. Z Battery parku je pohled na Ellis Island a na Sochu svobody. Kolem nejstaršího parčíku v New Yorku a soše útočícího býka se projdeme k pravděpodobně nejbohatšímu kostelíku na světě, kostelu Trinity. Podíváme se na památník 9/11, místo, kde stály Dvojčata světového obchodního centra. Projdeme se po Wall street a řekneme si něco o tomto „divokém“ místě, které se mnohokrát stalo předlohou filmů. Wall street nás dovede k East river nebo vyhlídce na Brooklynský most. Z dolního Manhattanu se přesuneme na horní. V této části se nachází slavný Central park s chronicky známými místy. Dakota building, Strawberry fields, Trumpovo kluziště a hotel Plaza. To vše je zde pohromadě. U hotelu Plaza začíná známá nákupní zóna Pátá avenue. Na Páté je nádherně a bohatě vyzdobený kostel sv. Patrika a naproti Rockefellerovo centrum. Den ještě neskončil a ve městě je co prozkoumávat. Večer se můžete pouze procházet po ulicích, nakupovat, užít si nočního života v nesčetných barech a hospůdkách, jít na vyhlídky nebo do některého z divadel na Broadway.

4. den: Opouštíme New York a čeká nás hlavní město USA, velmi příjemná metropole Washington DC. Hlavní město USA WASHINGTON DC bylo vytvořeno uměle z darovaných pozemků Virginie a Marylandu. Nejprve byly postaveny dvě nejdůležitější budovy – Capitol a sídlo prezidenta. Od roku 1800 je plně funkční a zůstalo jako hlavní město rostoucích spojených států do dnešních dnů. Již v 19 století bylo město plánováno a víceméně se rozestavení dodrželo. Na velkém prostranství jsou známé památníky, muzea a jiné budovy důležité pro chod země.

5. den: Projdeme celý National Mall od Bílého domu, kolem Lincolnova památníku, přes muzeum letectví a vesmíru po Capitol. Prohlídku zakončíme u Fordova divadla, kde byl postřelen Abraham Lincoln. Kromě National Mall se zde nachází i známý hřbitov Arlington, kde je pohřben i JFK se svou rodinou. Nedaleko je Pentagon, chronicky známá budova ministerstva obrany USA. Město má pěknou úpravu, je tu pohoda a po uspěchaném a přeplněném New Yorku působí jako balzám.

6. den: Dokončíme prohlídku klidného města a na křídlech amerického snu se přeneseme na teploučkou Floridu, kde žádné město není vzdálené od pobřeží více než 120 km. MIAMI:, odkud pochází krém na opalování, ale zároveň zde sídlí i jeden z největších amerických lyžařských svazů. Největší Art deco kolekce budov na světě. Jednu vilku vlastnil i slavný návrhář Gianni Versace. Downtown a legendární pláže.

7. den: Čeká nás zážitek v národním parku EVERGLADES, krokodýlí farma, mangrové bažiny. Nezapomenutelná jízda na vznášedlech, které nás bezpečně přenesou přes mělkou vodu. Naučíme se rozeznávat aligátory od krokodýlů a odpoledne volný program v Miami.

8. den: Odlet do Dominikánské republiky. Váš hotel IBEROSTAR Punta Cana Bávaro leží přímo na známé pláži Bávaro, dlouhé několik kilometrů. Při procházce po pláži dávejte pozor na kokosové ořechy! Hotel splňuje vysoký all inclusive standard. Je součástí komplexu tří hotelů a je malým městem ve městě. Vše, co potřebujete ke klidnému odpočinku, najdete v místních obchodech. Stravování je formou all inclusive, tj. plná penze, drobné občerstvení během celého dne, alko a nealko nápoje. Hotel je vhodný i na sport, výborné jídla a dokonalý odpočinek.

9. – 12. den: Odpočinek, koupání a zábava v all inclusive resortu.

13. den: Poslední karibský drink, transfer na letiště a odlet.

14. den: Přílet domů.

Z pulzujícího Manhattanu k sídlu amerického prezidenta. Pokračování Philadelphií, která vypráví příběhy o americké nezávislosti do Miami s barevnými budkami pobřežní hlídky. Závěr v překrásném Karibiku a pohoda na houpací síti v Dominikánské republice nebo na Kajmanských ostrovech. Ideální kombinace poznání a odpočinku u moře.

Cena zahrnuje:

 • mezinárodní letenku do New Yorku a zpět z Dominikánské rep­.,
 • letištní poplatky,
 • přelet Washington – Miami,
 • přelet Miami – Dominikánská rep.,
 • výlet do Everglades,
 • 7 x ubytování v 3 hvězdičkovém hotelu během dní 1–7,
 • 5 x ubytování v hotelu na pláži s all inclusive, dopravu podle programu,
 • letištní transfery v USA a v Dominikánské rep.,
 • průvodce během poznávací části 1. – 7. den,
 • pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

 • Vyhlídková plavba kolem Manhattanu (rezervace v CK za cenu 806 Kč/osoba)
 • vstupní karta Dominkánská republika (přes CK 520,– Kč)
 • stravu kromě uvedené, vstupné do památek a atrakcí,
 • ESTA do USA (přes CK 520 Kč/osoba)
 • resort fee v hotelech (poplatky za wifi, telefonáty, posilovnu atd.),
 • zavazadla na vnitrostátních letech v USA a Karibiku 
 • PRÉMIUM: 3 noci v TOP hotelu na Manhattanu / 1 osoba v dvoulůžkovém pokoji: 9 880 Kč
Zájezd USA východní pobřeží a Dominikánská republikaZájezd USA východní pobřeží a Dominikánská republikaZájezd USA východní pobřeží a Dominikánská republika

Ubytování

Počas celého zájazdu je ubytovanie zabezpečené v 3* hoteloch. V dvojposteľových izbách t.j. izba pre 2 osoby. Každá izba je vybavená vlastným sociálnym zariadením a TV. Typ hotelov, ktorý používame počas zájazdu v základnej cene /zmena vyhradená/

 • New York Doubltree Times Square West alebo podobný 3 noci
 • Washington Hilton Garden alebo podobný 2 noci
 • Miami Harrison South beach alebo podobný 2 noci
 • Punta Cana Iberostar Punta Cana 5 nocí

Kto je zvyknutý iba na 5* hotelový štandard, ten v týchto hoteloch nenájde. Hotely, ktoré používame sú štandardné 3* hotely. Hodnotenie hotelov hviezdičkami je veľmi subjektívne, keďže 3* v ČR –Kube – USA sú diametrálne odlišné. Úroveň hotelov v USA je však na dobrá a myslíme si, že každý z Vás bude spokojný. Navyše v USA sa hotely nehodnotia hviezdičkami, takže zdôrazňujeme, že sa jedná o subjektívny pocit. Náročnejší klienti majú možnosť priplatiť si lepšie hotely.

Peníze

Peniaze budete potrebovať predovšetkým na stravu, osobné výdaje, suveníry. Odporúčame zobrať medzinárodné platobné karty VISA CLASSIC alebo MASTERCARD a hotovosť v USD. Ako vreckové (vrátane stravy a nejakých tých suvenírov) Vám odporúčame cca 600 USD. Neodporúčame karty typu Electron, ktoré fungujú pri výbere z bankomatu (ATM), nefungujú však vždy stopercentne pri platení v obchode. Pri platbe kartou v obchodoch majte vždy pripravený nejaký doklad s fotografiou (najlepšie pas), ktorý na mnohých miestach vyžadujú, inak Vám kartu neakceptujú. V niektorých obchodoch budete bloček podpisovať rovno elektronicky – na dotykovú obrazovku pri pokladni. V supermarketoch zas fungujú pre menšie nákupy samoobslužné pokladne, kde si tovar sami nablokujete do „nákupného košíka“, sami zaplatíte kartou alebo v hotovosti. Aj keď v Amerike sa takmer všetko dá platiť kartou, pre každý prípad majte so sebou vždy aj nejakú hotovosť – na drobné výdavky, napr. fľašu vody a pod. SPREPITNÉ vo výške 15 – 20 % je v Amerike absolútnou samozrejmosťou v reštauráciách, motorestoch, taxíkoch, pre hotelových poslíčkov. Prepitné sa dáva v hotovosti v menších bankovkách. V prípade, že si pôjdete individuálne sadnúť do kaviarne alebo baru, je potrebné o amerických zvykoch, čo sa týka prepitného vedieť a počítať s tým. DÔLEŽITÉ: Najpoužívanejšie bankovky v USA sú 1, 5, 10, 20 prípadne 50 dolárovky. 100 dolárová bankovka (napriek tomu, že je to ich vlastná mena) je často pri platení prijímaná podozrievavo a existujú obchody, ktoré jednoducho neprijímajú 100-dolárové bankovky. Pri výmene peňazí v banke preto podľa možností žiadajte bankovky v nižšej hodnote.

Reference klientů

CK má obrovské štěstí, že má v USA Sašu. Je to naprosto dokonalá profesionálka, má vše promyšlené, při toulkách po významných místech věděla hluboce popsat každý detail, drobnost. Nic jí neuniklo, myslela na všechno, měla dokonale promyšlené kroky každé skupinky, každému dala jeho individuální pokyny, které potřeboval vědět. Znala odpověď na každou otázku, často jsme byli až zaskočení, jak hluboko do věcí vidí. Má bohaté zkušenosti v této činnosti a ví přesně, kdy má komu co říct. Doporučila nám, abychom hned vše nefotili a prvně poslouchali, a potom nám doporučila nejvhodnější záběry. Dala nám z hotelu vizitky, na které napsala informace pro taxikáře kam nás má odvést a při zpáteční cestě adresu pro taxík, místní zvyklosti, abychom měli bezproblémové cestování po blízkém okolí. Je neskutečně trpělivá a ochotná. Dokonale ovládá historii USA, což nám bylo prospěšné, když porovnávala poměry a zvyklosti v ČR. Přejeme každému, kdo bude cestovat Vaší CK, aby prožil to, co se díky této osobě prožít a vidět dalo. Děkujeme, že jsme viděli mnoho významných budov, artefaktů či zvláštností, které běžně doma v médiích neuvidíte. Přejeme mnoho spokojených zákazníků, Mária Lenártová a Anton Panek


Slevy

Za brzké přihlášení

cena zájezdu od do sleva
do 55 775 Kč 1 000 Kč
od 55 800 Kč do 73 375 Kč 1 500 Kč
od 73 376 Kč do 92 950 Kč 2 500 Kč
nad 92 965 Kč 2 900 Kč

Podmínky udělení slevy: Platí pro každého klienta, který se přihlásí a zaplatí zálohu 50% z ceny zájezdu do 5 měsíců před jeho odjezdem. Tuto slevu je možné spojit s klubovou slevou.

Studentská / Učitelská / Lékařská

1 000 Kč na všechny letecké zájezdy

Podmínky udělení slevy: Na slevu má nárok klient, který je student, učitel nebo lékař. Studentská sleva platí pro studenty / učitele základních, středních a vysokých škol a prokazuje se kopií průkazu ISIC / ITIC. Lékařská sleva platí pro prvního přihlášeného lékaře na daný zájezd, který se zaváže vzít s sebou lékárničku a převezme funkci zdravotníka na zájezdu. Tuto slevu je možné spojit se slevou za brzké přihlášení, slevou klubovou a slevou uvítací.

Sleva množstevní / dovolená na míru

Větší skupině najednou (již od 6 klientů) přihlášené na 1 katalogový zájezd můžeme udělit speciální slevu, která bude záviset na velikosti skupiny a termínu. Informujte se, prosím, v kanceláři CK
Pro firmy a ucelené kolektivy organizujeme zájezdy na klíč za speciální ceny.

Služba doubytování

Služba pro vás všechny, kteří cestujete s CK sami a nechcete si připlácet za jednolůžkový pokoj. Najdeme vám spolucestujícího, ušetřené peníze si na vaší dovolené jistě užijete.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 15.6.2019 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 10 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů