Trekové Jordánsko - Perly Blízkého východu aktivně

č. zájezdu: 491628/115
od44 500,-/osoba
Trekové Jordánsko - Perly Blízkého východu aktivně

Trekové Jordánsko - Perly Blízkého východu aktivně

Země: Jordánsko


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Listopad

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Popis

Kouzelná Petra, Mrtvé a Rudé moře i nejvyšší hora a rozeklaná wádí

Program1. den: Letecky do hlavního města Jordánska, Ammánu.2. den: Návštěva Madaby, města doslova postaveném na římských mozaikách, z nichž nejznámější je v kostele sv. Jiří a znázorňuje první mapu Svaté země. Zastavíme na posvátné hoře Nebo, z níž Mojžíš spatřil zemi zaslíbenou. Nezapomenutelný výhled do údolí Jordánu a na jeruzalémské kopce. Melebnými klikatými cestami přejedeme k nejníže položenému jezeru na Zemi, Mrtvému moři. Necháme se unášet nejslanější vodní plochou a vyzkoušíme její blahodárné účinky."3. den: Vychutnáme si snídani u Mrtvého moře, přesuneme se do přírodní rezervace Dana. Dana je největší jordánskou přírodní rezervací, která se rozkládá na ploše přibližně 320 km2 nádherných hor a vede podél stěny Velké příkopové propadliny. Krátký trek po staré vesnici Dana. Přejezd do městečka Al Mansoura, které se nachází nedaleko výchozího bodu naší túry přes Wadi Ghuweir."
Kempování v oblasti Al Mansoura.4. den: Ranní probuzení s neuvěřitelným výhledem na okolní hory zářící ve slunečním světle. Před vstupem do údolí se posilníme dobrou snídaní. Absolvujeme pohodový trek údolím"Wadi Ghuweir (5–6 hod.), které je rozděleno na tři části. Údolí se liší jak přírodou, tak vzhledem, proto místní dali každému z nich jiné jméno:„Wadi Ghuweir, Wadi Al–Nakheel a Wadi Ushayqir.“
Nocleh v kempu v malé Petře, kam přejedeme džípem.5. den: Trasu „zadními vrátky“ z takzvané Malé Petry do její slavnější sestry absolvujeme během jediného dne. Cesta začíná v údolí Malé Petry a vede až ke klášteru a dále dolů do samotné Petry. Po cestě se můžeme kochat nádhernými scenériemi a vyhlídkami, obdivuhodným klášterem, projdeme slavnou soutěskou – síkem, kudy se proháněl i Indiana Jones. Podaří se nám promiknout i do života místních Nabatejců? Po prohlídce se vydáme na jih do pouště Wádí Rum."Večeře v nomádském stylu a noc pod hvězdami.6. den: Další pěší túru zahájíme ihned po přejezdu na základnu Jebel Um Dami. Hora Um Al Dami se zvedá z malebných písků Wádí Rum nedaleko hranic se Saudskou Arábií. S nadmořskou výškou 1 854 m je nejvyšší horou Jordánska a poskytuje dechberoucí výhledy. Výstup na horu není náročný. Vrchol hory je domovem velkého počtu damanů, malých savců, kteří žijí pod skalami, spatříme je i my?"7. den: Po aktivnějších dnech nás čeká pobyt u moře v Akabě, koupání, šnorchlování u korálů nebo návštěva místního rybího trhu.„
Návrat zpět do Ammánu.“8. den: Letecký návrat domů.

Kouzelná Petra, Mrtvé a Rudé moře i nejvyšší hora a rozeklaná wádí

Cena zahrnuje:

 • Mezinárodní letenka a vč. tax"do výše 9 000 Kč

  Doprava minibusem

  4 x ubytování v hotelech

  3 x ubytování v kempu

  Stravování – „7 x snídaně, 4 x večeře, 4 x oběd“

  Přejezdy džípem v rezervaci Wadi Rum a Dana

  Barbecue party nebo večeře v kempu Wadi Rum

  Český průvodce

  Místní průvodce a beduínský průvodce ve dnech 3, 4, 5 a 6.

Cena nezahrnuje:

 • Vstupní vízum po příletu

  Strava nad rámec programu

  Spropitné

  Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 200 Kč

  Fakultativní aktivity

  Vstupné do památek

  Cestovní pojištění"- rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Trekové Jordánsko - Perly Blízkého východu aktivněTrekové Jordánsko - Perly Blízkého východu aktivněTrekové Jordánsko - Perly Blízkého východu aktivněTrekové Jordánsko - Perly Blízkého východu aktivněTrekové Jordánsko - Perly Blízkého východu aktivněTrekové Jordánsko - Perly Blízkého východu aktivněTrekové Jordánsko - Perly Blízkého východu aktivněTrekové Jordánsko - Perly Blízkého východu aktivněTrekové Jordánsko - Perly Blízkého východu aktivněTrekové Jordánsko - Perly Blízkého východu aktivně

Doprava

Letenky a letištní taxy jsou zahrnuty do ceny zájezdu, pokud není uvedeno jinak. CK pro zákazníka jeho jménem na základě uzavření Smlouvy o zájezdu zajistí u dodavatele nákup letenek na linkové lety leteckých společností. Storna a změny letenek vycházejí z podmínek jednotlivých leteckých společností.


Podobné zájezdy

Jordánsko s pobytem u Rudého moře

Jordánsko s pobytem u Rudého moře

Země: Jordánsko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Listopad

Délka pobytu: 8 dnů

č. zájezdu: 480155/113
snídaně
letecky
od38 990,-/osoba
  Jordánsko - země skrytých pokladů

  Jordánsko - země skrytých pokladů

  Země: Jordánsko

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Listopad - Březen

  Délka pobytu: 5 dnů

  č. zájezdu: 488889/89
  polopenze
  letecky
  od22 509,-/osoba
   Jordánsko – velký okruh

   Jordánsko – velký okruh

   Země: Jordánsko

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Červenec - Duben

   Délka pobytu: 10 dnů

   č. zájezdu: 434163/72
   snídaně
   letecky
   od62 625,-/osoba
    -25%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Poznávací zájezdy Řecko

    Pestrá nabídka poznávacích zájezdů do Řecka

    Řecko patří mezi státy pohostinné a zvyklé na množství cizinců, kteří přijíždějí za poznáním či rekreací. Turisté zde nepodstupují větší žádná bezpečnostní rizika, ale přesto je nutné uvést některá specifika – především v oblasti dopravy.

    Aktuálně

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit