Toulky Lefkádou s koupáním

Řecko, Lefkada

č. zájezdu: 491736/24
od19 990,-/osoba
-20%sleva
Toulky Lefkádou s koupáním

Toulky Lefkádou s koupáním

Země: Řecko

Středisko: Lefkada


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen, Září

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Popis

Program

1. den: Dopoledne odlet z Brna a Ostravy, odpoledne přílet do Prevezy a transfer na ostrov Lefkáda k ubytování (cca 45 min). Ubytování, volno, koupání, schůzka s delegátkou a seznámení s ostrovem.

2. den: Pobyt na ostrově, odpočinek, koupání. Individuálně možnost procházek v letovisku a jeho okolí.

3. den: Příjemný celodenní výlet lodí zaměřený na ostrůvky kolem Lefkady. Naše plavba směřuje z Nidri kolem pobřeží Lefkady k ostrovu Meganissi. Navštívíte zde pozoruhodnou jeskyni Papanikolis a okouzlující městečko Spartohori, odkud jsou krásné panoramatické výhledy na Lefkadu a přilehlé ostrovy. Plavba dále pokračuje směrem k řecké pevnině, do zátoky, kde je někdy možno spatřit i delfíny. Připlujeme na nádhernou bílou pláž Jerakas, která je z pevniny nedostupná. Zde přichází chvíle na odpočinek, koupání v průzračné vodě i na oběd spojený s grilováním a posezením u dobrého vína. Jednou z nejpoutavějších částí další plavby je obeplouvání Onassisova ostrova Skorpios, které je provázeno podrobným výkladem o životě tohoto známého řeckého rejdaře a také koupáním z lodi v křišťálově čistém moři. Den plný zastávek na koupání a slunění zakončíte plavbou kolem ostrůvku Madouri zpět do Nidri.

4. den: Pobyt u moře, odpočinek, koupání. Fakultativně celodenní výlet do nádherné zátoky u města Preveza, kde se nachází oblast s největším výskytem delfínů ve Středomoří. na úvod plavby se seznámíme s významem ekosystému a také s historií oblasti. Pluje se v zálivu Amvrakikos, což je největší chráněný ekosystém pobřežních mokřadel a zalesněných ostrůvků s ptactvem, delfíny a želvami v Řecku. Během relaxu na palubě při poslechu harmonické hudby budeme mít možnost sledovat mořskou hladinu, kde se každým okamžikem objeví hejno přátelských delfínů, které si budeme moci vyfotit a obdivovat jejich krásu a hravost. Můžeme spatřit i mořské želvy. Následně zakotvíme v blízkosti krásné a klidné pláže, kde budeme mít příležitost si z lodi zaplavat v průzračných vodách zálivu. Vrcholem tohoto výletu bude bohaté jídlo podáváné na lodi s čerstvými krevetami, mušlemi, sardinkami, které jsou zde považovány za nejlepší v Řecku. To vše doplněno přílohami, saláty i chlazenými nápoji včetně místnío vína. Po skvělém jídle se lodí vrátíme zpět do přístavu a odpoledne návrat na Lefkádu.

5. den: Volno, odpočinek, koupání. Individuálně možnost procházky do soutěsky nedaleko Nidri, která nám přinese příjemné ochlazení a nabídne ke koupání jezírko pod vodopádem. K večeru odjezd na výlet, který nás zavede na nejzajímavější místa hlavního města ostrova Lefkas. Procházky úzkými uličkami s tradičními dřevěnými domy, rozličné kostely se zajímavými freskami, historické budovy z 16. a 17. stol. Jako např. Charamoglisova knihovna či ukázky opevnění. Při večerních procházkách objevíme i staré tradiční obchůdky a taverny i centrální náměstí plné kaváren a restaurací. Zajímavá bude určitě i prohlídka nového přístavu plného jachet i procházka kolem starého přístavu při západu slunce.

6. den: Celodenní autobusový výlet k poznání nejzajímavějších míst ostrova Lefkáda. Náš výlet začneme ohlédnutím zpět do minulosti návštěvou pevnosti Santa Maura. Po její prohlídce a po seznámení se s řeckými tradicemi a historií a také s životem místních ostrovanů budeme pokračovat do kláštera Faneromeni – nejdůležitější religiózní památku ostrova, který je jedním z pěti poutních míst v Řecku. Zde budeme mít úchvatný výhled na celý severní cíp ostrova. Následuje osvěžení, odpočinek a koupání v azurově modrém moři na pláži Pefkoulia. Dále nás čeká malebná vesnička na severozápadě ostrova Agios Nikitas. Zde si dopřejeme krátkou procházku po promenádě nebo posezení v místních kavárničkách. Odpoledne se vydáme směrem na jih. Podél západního pobřeží ostrova se zástávkami na krásné výhledy na divoké pobřeží se dostaneme do letoviska Vassiliki, které je vyhlášeným centrem windsurfingu. Cestou z Vassiliki budeme projíždět jižní pobřeží Lefkady a uvidíme nádherná místa a přírodní scenérie. Závěrečná zastávka patří malebné rybářské vesnici Sivota, jejíž rybí taverny patří k nejvyhlášenějším na ostrově.

7. den: Závěrečný den bude věnován odpočinku, koupání a procházkám letoviskem Nidri s krásnou pěší zónou plnou restaurací, kaváren, obchůdků a suvenýrů i s přístavem s množstvím restaurací a výletních lodí.

8. den: Ráno transfer na letiště a odlet do Brna a Ostravy.

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve 3* hotelu Aspasia ve dvoulůžkových pokojích, některé s možností přistýlky pro děti i dospělé. Pokoje jsou v přízemí, s vlastní terasou s posezením. V pokojích je klimatizace, lednička, TV, trezor – vše zahrnuto v ceně pobytu. Pokoje mají vlastní sociální zařízení a jsou vybaveny ložním prádlem i ručníky. Pokoje jsou cca 50m od pláže.

Stravování

Ubytování v hotelových pokojích je zajištěno s polopenzí, která obsahuje snídaně formou bufetu a večeře výběrem z menu. Večeře zahrnují vždy jedno hlavní jídlo, salát a dezert nebo ovoce. Nápoje nejsou v ceně večeří.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu tam a zpět  – letištní taxy a odbavení zavazadla do 23kg  – transfer z letiště do hotelu a zpět  – ubytování ve 3
 • hotelu na 7 nocí  – 7× polopenzi  – výlety dle programu  – služby delegáta

Cena nezahrnuje

Pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
Pobytovou taxu: cca 1,50EUR / os. / den.
Platba se hradí při příjezdu na recepci. Fakultativní výlety

Příplatky

Fakultativní výlet Pozorování delfínů cca 75 EUR (platba na místě) Jednolůžkový pokoj: 1 200 Kč/noc Dětská postýlka (na vyžádání) zdarma (jen v pokoji bez přistýlky) Plážový servis: 20 EUR / pokoj / den – slunečník a 2 lehátka nebo konzumace v hotelu ve výši 20 EUR / pokoj / den Pobytová taxa: cca 1,50 EUR/pokoj/noc (platba na místě)

Doprava

Doprava na Lefkádu je zajištěna letadly Boeing 737–800 české letecké společnosti Smartwings. Předpokládaný letový řád (místní časy): Lety z Brna Brno 10:00 – Preveza 14:55, Preveza 08:10 – Brno 09:15 Lety z Ostravy Ostrava 11:45 – Preveza 14:55, Preveza 08:10 – Ostrava 10:45
**Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou. ** **V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. ** Rozměry odbaveného zavazadla – součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm. Rozměry příručního zavazadla – max. 55×45×25 cm **Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno. **

Toulky Lefkádou s koupánímToulky Lefkádou s koupánímToulky Lefkádou s koupánímToulky Lefkádou s koupánímToulky Lefkádou s koupánímToulky Lefkádou s koupánímToulky Lefkádou s koupánímToulky Lefkádou s koupánímToulky Lefkádou s koupánímToulky Lefkádou s koupánímToulky Lefkádou s koupánímToulky Lefkádou s koupánímToulky Lefkádou s koupánímToulky Lefkádou s koupánímToulky Lefkádou s koupáním

Podobné zájezdy

Poklady Kréty

Poklady Kréty

Země: Řecko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen, Září, Říjen

Délka pobytu: 8 až 16 dnů

č. zájezdu: 483277/89
polopenze
letecky
od26 490,-/osoba
  Z Kréty na Santorini

  Z Kréty na Santorini

  Země: Řecko

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Srpen, Září

  Délka pobytu: 8 až 9 dnů

  č. zájezdu: 487874/89
  polopenze
  letecky
  od33 990,-/osoba
   Ve stínu řeckých bohů

   Ve stínu řeckých bohů

   Země: Řecko

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Srpen, Září

   Délka pobytu: 8 až 15 dnů

   č. zájezdu: 481544/89
   polopenze
   letecky
   od19 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Poznávací zájezdy Řecko

    Pestrá nabídka poznávacích zájezdů do Řecka

    Řecko patří mezi státy pohostinné a zvyklé na množství cizinců, kteří přijíždějí za poznáním či rekreací. Turisté zde nepodstupují větší žádná bezpečnostní rizika, ale přesto je nutné uvést některá specifika – především v oblasti dopravy.

    Aktuálně

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit