• Summit Tour
 • »Zájezdy
 • »To nejlepší z Říma nejen pro 55+ a POMPEJE + NEAPOL (letecky z Prahy)

To nejlepší z Říma nejen pro 55+ a POMPEJE + NEAPOL (letecky z Prahy)

č. zájezdu: 394193/117
od16 990,-/osoba
To nejlepší z Říma nejen pro 55+ a POMPEJE + NEAPOL (letecky z Prahy) - Poznávací zájezdy

…z Říma nejen pro 55+ a POMPEJE + NEAPOL (letecky z Prahy)

Země: Itálie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen, Září

Délka pobytu: 5 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis

Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Říma a Neapolského zálivu. Proniknete do samotného dějiště gladiátorských her, vhodíte minci do Fontány di Trevi, spatříte majestátní Vesuv a z krásy Pompejí vás zamrazí. Vypravte se s námi do Věčného města i do krajiny vonící cypřiši a poznejte Řím, Neapol a Pompeje!

Program1. den: Odlet z Prahy a přílet do Říma. Ubytování a možná procházka po okolí. Přílet do Věčného města – Říma, ubytování, organizační schůzka s průvodcem. Dle času příletu možnost procházky Římem s průvodcem.2. den: Dnešní den bude v duchu památek v samotném srdci Říma, uvidíme dominanty jakými jsou Kapitol, Forum Romanum či Koloseum. Dopoledne si půjdeme společnou pohodovou procházkou proh­lédnout Kapitol, z kterého uvidíme Forum Romanum jako na dlani. Forum Romanum bylo v dobách antického Říma centrem všeho dění. Poté se vydáme na prohlídku Kolo­sea, kde se odehrávaly gladiátorské zápasy. Celé Koloseum bylo postaveno za 8 let a inaugurační hry trvaly nepřetržitých 100 dní. Odsud se vydáme ke Španělským schodům, známým také jako Andělské schody. Schody byly postaveny na popud někdejšího papeže. Zajimavostí je, že schody postavili Francouzi, nikoliv Španělé či Italové. Od Španělských schodů proslulých módními přehlídkami po­kračujeme k nej­slavnější fontáně – Fontána di Trevi, kterou proslavil F. Fellini ve svém Dolce Vita, vhodíme minci do fontány, abychom se znovu někdy vrátili do Říma. Později si prohlédneme jeden z nejzachovalejších antických chrámů Pantheon, v jehož okolí se nachází spousta kaváren a restaurací. K večeru se vydáme zpátky na hotel.3. den: Návštěva Vatikánu, procházka po náměstí sv. Petra a návštěva Galerie Borghese. Dopoledne si prohlédneme nejmenší stát světa, Vatikán. Vatikán má rozlohu pouhých 44 ha a je suverénním vnitrozemským městským státem. Zároveň je také sídlem římskokatolické církve. Ve Vatikánu slouží tzv. švýcarská garda. Jejich uniforma byla navržena samotným Michelangelem. Projdeme si náměstí sv. Petra a chrám sv. Petra, kde byl podle pověsti ukřižován a pohřben apoštol Petr. Poté se vydáme do Gallerie Borghese s krás­ným parkem, ve kterém je možné si odpočinout. K největším klenotům sbírky patří díla Berniniho, Caravaggia, Raffaela, Botticelliho, Tiziana… Večer bude možná společná večeře v jedné z místních restaurací.   4. den: Fakultativní výlet do Pompejí nebo individuální volno v Římě. Fakultativní výlet – ráno objednaným transferem odjedeme do Pom­pejí. Pompeje byly zasypány při výbuchu Vesuvu v roce 79 a díky tomu zůstalo město zakonzervováno až do dnešních dnů. Pompeje na své objevení čekaly až do 18. století a později se místo stalo archeologickým místem. V místech nálezu byly nalezeny staré budovy, fresky, sádrové odlitky a lidské ostatky. Roku 1997 byly Pompeje zapsány na seznam UNESCO.  Zde budeme mít čas si celé místo projít s krásným výhledem na sopku Vesuv, která tuto zkázu způsobila.  Poté se pojedeme podívat do jednoho z nejstarších měst světa – Neapole. V Neapoli se vydáme do centra města, kde je v blízkosti přístaviště, malé obchůdky a výtečné kavárny.  Návrat do Říma ve večerních hodinách.5. den: Návrat zpět do ČR. Po snídani dle možností letového řádu procházka s průvodcem Římem nebo odjezd transferem na letiště, odlet do Prahy.

Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Říma a Neapolského zálivu. Proniknete do samotného dějiště gladiátorských her, vhodíte minci do Fontány di Trevi, spatříte majestátní Vesuv a z krásy Pompejí vás zamrazí. Vypravte se s námi do Věčného města i do krajiny vonící cypřiši a poznejte Řím, Neapol a Pompeje!

Ubytování


3 hotel v blízkosti centra Říma hotel je dostupný autobusem nebo jinou MHD do centra města

Strava


snídaně v hotelu je kontinentální během dne při prohlídce Říma bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Informace


Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné


Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Koloseum + Forum Romanum

 • Dospělý 590.00 Kč
 • Dítě 150.00 Kč
 • Student 410.00 Kč

Galleria Borghese

 • Dospělý 460.00 Kč
 • Dítě 230.00 Kč
 • Student 290.00 Kč

Fakultativní výlet Pompeje a Neapol

 • Dospělý 2520.00 Kč
 • Dítě 2520.00 Kč

Cestovní pojištění


Cena zahrnuje:

 • letenku Praha – Řím – Praha
 • kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
 • transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • 4× ubytování v 3* hotelu
 • 4× snídaně
 • průvodcovské služby
 • letištní taxy
 • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje:

 • výlet do Neapole a Pompejí
 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • jízdné po Římě
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupenky na místě
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 600 Kč
To nejlepší z Říma nejen pro 55+ a POMPEJE + NEAPOL (letecky z Prahy) - Poznávací zájezdyTo nejlepší z Říma nejen pro 55+ a POMPEJE + NEAPOL (letecky z Prahy) - Poznávací zájezdyTo nejlepší z Říma nejen pro 55+ a POMPEJE + NEAPOL (letecky z Prahy) - Poznávací zájezdyTo nejlepší z Říma nejen pro 55+ a POMPEJE + NEAPOL (letecky z Prahy) - Poznávací zájezdyTo nejlepší z Říma nejen pro 55+ a POMPEJE + NEAPOL (letecky z Prahy) - Poznávací zájezdyTo nejlepší z Říma nejen pro 55+ a POMPEJE + NEAPOL (letecky z Prahy) - Poznávací zájezdyTo nejlepší z Říma nejen pro 55+ a POMPEJE + NEAPOL (letecky z Prahy) - Poznávací zájezdyTo nejlepší z Říma nejen pro 55+ a POMPEJE + NEAPOL (letecky z Prahy) - Poznávací zájezdyTo nejlepší z Říma nejen pro 55+ a POMPEJE + NEAPOL (letecky z Prahy) - Poznávací zájezdyTo nejlepší z Říma nejen pro 55+ a POMPEJE + NEAPOL (letecky z Prahy) - Poznávací zájezdy

Slevy

Aktuálně

26.5.2021

Aktuální podmínky vstupu do zemí

Chtěli bychom vás informovat o aktuálních pravidlech a možnostech cestování k dnešnímu dni v rámci České republiky a do okolních států. Snad Vám tento přehled usnadní vyznat se v současné stále se měnící situaci a pomůže vám při výběru vašeho zájezdu. · platí, že kdo má alespoň 14 dní po druhé dávce očkování proti Covid-19, může se vracet z ,červených‘ a ,oranžových‘ zemí do ČR bez testů či karantény. Očkovaným klientům toto usnadní cestování a ušetří náklady za testy.

6.5.2021

Vstupní podmínky do Tuniska

Do Tuniska lze vstoupit pouze s potvrzením o negativním PCR-testu na COVID-19. Toto potvrzení nesmí být v době vstupu do země starší 72 hodin. Z testování jsou vyjmuty děti do 11,99 let (avšak Smartwings má výjimku pro děti pouze do 4,99 let, čili děti starší 5 let musí mít na palubu letadla potvrzení o negativním antigenním testu ne starším než 24 hodin před odletem anebo o negativním PCR-testu......

13.10.2020

Cestování je možné! MADEIRA

Na ŘÍJEN jsme připravili jednoznačně POZNÁVACÍ ZÁJEZD, klienti se nemusí tedy obávat, že by šlo o turistiku: Madeira v kostce - ostrov, kde jaro nikdy nekončí. A to během dní, kdy je i státní svátek 28. října = pouze 4 dny dovolené!

RSS, více aktualit