To nejlepší z adventního Záhřebu a Mariboru

č. zájezdu: 420077/70
od2 990,-/osoba
To nejlepší z adventního Záhřebu a Mariboru - Pobytové zájezdy

To nejlepší z adventního Záhřebu a Mariboru

Země: Chorvatsko, Slovinsko


Stravování: snídaně
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Prosinec

Délka pobytu: 2 dny


Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • snídaně

Program

1. den: Odjezd z Brna ranních hodinách. Chorvatská metropole ZÁHŘEB už několik let po sobě vyhrává anketu o nejkrásnější vánoční trhy v Evropě, a tak i my si je pojedeme společně vychutnat. Během předvánočního období vypadá celé město Záhřeb jako by právě teď vyskočilo z pohádky a proto není divu, že advent v Záhřebu přitahuje každoročně více a více návštěvníků. Tradičně je v Záhřebu advent zahájen umístěním adventního věnce kolem fontány Manduševac na náměstí bána Jelačiće. Trhu na náměstí bána Jelačiće se říká vánoční pohádka a je umístěn ve východní části náměstí, zatímco na druhé straně je hlavní pódium pro různá představení a je zde také hlavní městský vánoční strom. V Záhřebu se také nachází jedno z největších venkovních kluzišť v této části Evropy. Vánoční atmosféra je obzvláště kouzelná v nejznámějším parku Dolního města – Zrinjevaci. Užijeme si atmosféru u malých stánků s občerstvením, ochutnáme typické záhřebské speciality. Nevynecháme ani stánky s ručně vyráběnými suvenýry, budeme obklopeni nádhernou vánoční výzdobou a vždy veselými lidmi! Po návštěvě trhů odjedeme na ubytování.

2. den: Po snídani dokončíme prohlídku města. Navštívíme historické centrum města, dojdeme až do Horního města, tvořeného spletí úzkých a křivolakých uliček, v nichž se s trochou štěstí i romanticky ztratíme. Spatříme Kamennou bránu, jež dříve tvořila součást městského opevnění a úchvatnou Záhřebskou katedrálu. Po prohlídce centra města odjedeme do města vynikajícího vína – MARIBORU, kde si dosyta užijeme tu pravou vánoční atmosféru. V měsíci prosinci jsou ulice a náměstí Mariboru prozářené nesčetnými magickými světly a světelnými sochami Lumino. Výzdoba hlavních ulic magickými nitěmi symbolizuje spojení mezi lidmi. Hlavní náměstí je domovem dárkového trhu a vánočního kolotoče. Kolem 17 hod. se vydáme zpět do ČR, příjezd do Brna v nočních hodinách

Cena zahrnuje

Dopravu klim. autobusem, 1× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Příplatky

1lůžkový pokoj – 790 Kč, .

Trasa

A, A1

Cena nezahrnuje

Pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 20 KHRK a 20 €.

To nejlepší z adventního Záhřebu a Mariboru - Pobytové zájezdyTo nejlepší z adventního Záhřebu a Mariboru - Pobytové zájezdyTo nejlepší z adventního Záhřebu a Mariboru - Pobytové zájezdyTo nejlepší z adventního Záhřebu a Mariboru - Pobytové zájezdyTo nejlepší z adventního Záhřebu a Mariboru - Pobytové zájezdyTo nejlepší z adventního Záhřebu a Mariboru - Pobytové zájezdyTo nejlepší z adventního Záhřebu a Mariboru - Pobytové zájezdyTo nejlepší z adventního Záhřebu a Mariboru - Pobytové zájezdy

Doprava

Základním odjezdovým místem z ČR je Brno, kam pro své klienty organizujeme svozy a následně pak rozvozy z nejrůznějších míst naší republiky (viz mapa a přehled jednotlivých tras). Ceny svozů [Kč/osoba]
TRASA A: Tišnov (0), Kuřim (0)

TRASA B: Vyškov (200), Prostějov (300), Olomouc (300), Přerov (300), Lipník nad Bečvou (400), Hranice n. Moravě (400), Nový Jičín (400), Příbor (400), Frýdek – Místek (400), Ostrava (400)

TRASA B1: Vyškov (0), Prostějov (0), Olomouc (0), Přerov (0), Lipník nad Bečvou (0), Hranice n. Moravě (0), Nový Jičín (0), Příbor (0), Frýdek – Místek (0), Ostrava (0)

TRASA C: Boskovice (300), Blansko (200)

TRASA C1: jen Hradec Králové (400)

TRASA D: Kroměříž (300), Zlín (300), Uherské Hradiště ( 300), Veselí nad Moravou (300), Strážnice (300), Hodonín (300), Břeclav (200)

TRASA E: Velká Bíteš (0), Velké Meziříčí (0), Jihlava (0), Praha ( 0), Plzeň (0)

TRASA E1: Plzeň není možná

TRASA E2: jen PRAHA (400)

TRASA F: Žďár nad Sázavou (300)

TRASA G: Znojmo (0)

TRASA H: Břeclav (0), Bratislava (0)

Svozové trasy platné pro jednotlivé poznávací zájezdy jsou vždy uvedeny u konkrétního zájezdu.

Aktuálně

12.8.2022

Zájezdy do exotiky se slevou nyní až 25%

Slevy na poznávací zájezdy first minute až 25%

12.8.2022

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

27.4.2022

Změna vstupních podmínek na Kubu

S účinností od 6. dubna 2022 Kuba ruší povinnost předložení očkovacího certifikátu i negativního PCR testu.

RSS, více aktualit