Srí Lanka - pro aktivní rodinu

č. zájezdu: 325157/72
od52 689,-/osoba
-9%sleva
Srí Lanka - pro aktivní rodinu - Poznávací zájezdy

Srí Lanka - pro aktivní rodinu

Země: Srí Lanka


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Únor - Listopad

Délka pobytu: 11 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Slevy

Program

1. den: Odlet na Srí Lanku.

2. den: Přílet do COLOMBA, hlavního města ostrova. Ostrov přezdívaný „Perla Indického oceánu“ a vaši průvodci vás očekávají. Úslužnějšího řidiče jste ještě neviděli. Nakládá vaše kufry a zdraví vás „AHOJ“. Vy odpovídáte s úklonou a sepjatýma rukama „ayubówan“. Vyrážíme, všechno je zde úplně jiné a magické. Obdivujete okolí a průvodce Vám vypráví pohádky pro děti i dospělé. O králi Rávanovi, princezně Site, odvážném Rámovi a udatný opičím králi Hanumanovi. Tyto příběhy se odehrály někdy před 4500 lety, ale Srí Lanka se od té doby příliš nezměnila. Stále je krásná, doslova božská a je velká pravděpodobnost, že dnes živé opice i uvidíme. Transfer přes svěží přírodu tropů do nejstaršího hlavního města. ANURADHAPURA (UNESCO): založena v 4. století před n. l. byla během 1400 let hlavním městem Sinhálska, rozlohou velká jako dnešní Paříž. Skořicové, ananasové plantáže, sytě zelená rýžová pole. Nejlepší banány ambulla budete zapíjet kokosovým arakem. Ruwanwelisaya vysoká 103 metrů je nejkrásnější pagoda země, bílá, majestátní a nádherná. Projdeme se pod korunou Sri Maha Bodhiya, nejposvátnějšího stromu buddhismu, který pochází z původního stromu, pod kterým Buddha dosáhl osvícení.

3. den: Pravý Cejlon, který zde již za pár let nebude. Usměvaví domorodci ve svých vesnicích mimo klasické turistické trasy. Nasedneme na Srí Lanský taxík – dřevěné káry tažené vodními buvoly nás přivezou až k jezeru plnému lotosových květů. Budeme se plavit na domorodých lodičkách křížem až k pralesu. Uvidíme divoké slony? Jak pěstují domorodci rýži, kokos, betel a jak připravují lokální čaj? Domečky z proutí, hliněná pec na dřevo, na oblečení sarong a sárí. Klid, pokora a jednoduchý šťastný život v ráji. Jak zde mohou mít tak čisto? Domorodý oběd podávaný na banánovém listu je neuvěřitelně chutný. Toto zažil málokdo. Užíváme si pohostinnost místních obyvatel. Kundu gate dumi kun. Co takhle zajezdit si na slonovi? Budete mít možnost. Odpoledne navštívíme skalní chrámy v DAMBULLA (UNESCO): buddhistické sochy a impresivní fresky, komplex pěti jeskyní Aja Maha Vijara, sochy Upulvana a Samana, výjevy z pekla, velký zlatý buddha a škytající opice na mangovníku.

4. den: SIGIRIYA: osmý div světa, opevněný palác krále Kasyapu na 183 metrů vysoké skále, součást světového dědictví UNESCO. Vystoupáme až nahoru a budeme se těšit neuvěřitelným výhledem. Jedna z nejkrásnějších scenerií, jaké jste kdy viděli. POLONNARUWA (UNESCO) byla druhým hlavním městem Cejlonu a my si ji užijeme na kolech. Autobus jede vedle nás pro ty, kteří nechtějí jet na kole. Většinou se jede po rovině, či mírně dolů. Zavlažovací systémy na rozloze 2400 hektarů, postavené slavným králem Parakrambahu, ruiny královské komnaty, citadela, lotosové koupele, komplex Gal Vihara s kolosálním ztvárněním Buddhy na granitovém kameni, nejzachovalejší nezrekonstruovaná dagoba na Srí Lance.

5. den: KANDY (UNESCO): královské horské město a centrum sinhálského kultury. Daladamaligawa, chrám Buddhova zubu, který je nejposvátnějším místem Srí Lanky, místo víry a hrdosti. Projdeme se zahradou a ukážeme si, jak roste hřebíček, kurkuma nebo kardamon a všechny ingredience, ze kterých se vyrábí to nejlepší kari. Ale i jiné rostlinky od A po Z, které máte doma ve svých kořenkách. Večer si můžete vychutnat známý sinhálský tanec či ájurvédskou masáž.

6. den: Věnujeme se nejvzácnější komoditě z ostrova zvaného Cejlon. Čajové plantáže, na kterých se pěstuje originální cejlonský čaj, čajová fabrika, malebné scenerie čajové země, vodopády, horské masivy a všudypřítomná vůně čaje. Sloní sirotčinec v PINNAWALA na březích řeky Maoya bude na konci našeho poznávacího okruhu největším zážitkem. 70 rozkošných slůňat, které si spolu hrají a dovádějí. Krmení, koupání. Přesuneme se na jih ostrova, kde je jedna z nejlepších pláží. Ubytování na pobřeží Indického oceánu ve výborném 3 all inclusive hotelu. Dlouhá písečná pláž Kalutara v barvě mandlových makronek je rovně před vaším hotelem. Pokoje jsou navrženy v klasickém sinhálském stylu s nábytkem z teakového dřeva a standardním vybavením včetně klimatizace. Součástí hotelu je tropická zahrada s kokosovými palmami a dva bazény. Stravování all inclusive zahrnuje plnou penzi, místní alko a nealko nápoje a odpolední občerstvení.

7. den: Odpočinek na pláži KALATURA s možností fakultativních aktivit. Nebo dáte přednost ničím nerušenému relaxu v teplém Indickém oceánu?

8. den: Odpočinek na pláži KALATURA s možností fakultativních aktivit. Nebo dáte přednost ničím nerušenému relaxu v teplém Indickém oceánu?

9. den: Odpočinek na pláži KALATURA s možností fakultativních aktivit. Nebo dáte přednost ničím nerušenému relaxu v teplém Indickém oceánu?

10. den: Odpočinek na pláži KALATURA s možností fakultativních aktivit. Nebo dáte přednost ničím nerušenému relaxu v teplém Indickém oceánu? Večer transfer na letiště a odlet domů.

11. den: Přílet domů.

Ostrov ve tvaru slzy plovoucí v Indickém oceánu připomíná rajskou botanickou zahradu. Poznáte nejrůznější druhy ovoce a zjistíte, jak roste většina koření, které znáte. Prastaré buddhistické památky, mniši a sloni vás budou provázet na každém kroku. Odhalíte tajemství pravého cejlonského čaje a ochutnáte tradiční kuchyni domorodců. Vyškrábete se na osmý div světa – vysokou skálu s palácem trčící z hustého lesa a odpočinete si ve stínu palem na krásné pláži.

Cena zahrnuje:

  • mezinárodní letenku, letištní poplatky, 4 x ubytování v 3 hotelech ve dvoulůžkových pokojích, polopenzi během poznávacího programu, 4 x ubytování v 3 hotelu Mermaid/Tangerine na pláží s all inclusive, dopravu klimatizovaným autobusem, průvodce (2. – 6. den), letištní transfery na Srí Lance, vstupné do památek a atrakcí, pojištění proti insolventnostiPro děti navíc: balíček pravého cejlonského čaje

Cena nezahrnuje:

  • stravu kromě uvedené, víza, fakultativní výlety
Srí Lanka - pro aktivní rodinu - Poznávací zájezdySrí Lanka - pro aktivní rodinu - Poznávací zájezdySrí Lanka - pro aktivní rodinu - Poznávací zájezdy

Slevy

Novoroční sleva až 9%

Sleva 7% se vztahuje na zájezdy s odletem v období 1.3.2019 – 14.5.2019.
Sleva 9% se vztahuje na zájezdy s odletem po 15.5.2019.

Podmínky udělení slevy: Novoroční sleva platí do 31.1.2019. Platí na všechny zájezdy v roce 2019, pokud nejsou „na vyžádání́“. Ke statusu „na vyžádání“ dochází většinou cca 30 – 60 dní před odletem na zájezd. Znamená to, že je nutné ověřit možnosti leteckého spojení, dostupnost ostatních služeb a poté tak potvrdit místo na zájezdu. Doporučujeme vám tedy přihlásit se včas s dostatečným předstihem a využít tak možnost slevy. Novoroční slevu je možné si spojit pouze s Klubovou slevou 2019.

Využijte od 1.1. do 31.1.2019 nabídku CHYTRÉ ZÁLOHY.

Při nákupu zájezdu s odletem po 1.9.2019 můžete uhradit zálohu na 1 osobu pouze ve výši 10 000 Kč.
Užijte si exotiku s možností platby většiny ceny zájezdu až po zaslaní definitivních pokynů.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 21.12.2018 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 6 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

5.2.2019

Slevy 9% na exotické poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy 2019 plné zážitků do 125 zemí světa v doprovodu českých a slovenských průvodců se slevou 9%. First minute trvá jenom do 28.2.2019 za podmínky složení zálohy.

24.8.2018

Aktuální zlevněné poznávací zájezdy

Kam vyrazit v září? .-)

7.6.2018

Tip dne - akční nabídka

Mallorca 2 osoby za cenu 1 - let z Prahy

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů