SPREEWALD A LUŽICE NA KOLE A LOĎCE

č. zájezdu: 356102/118
od7 790,-/osoba
SPREEWALD A LUŽICE NA KOLE A LOĎCE - Aktivní dovolená

SPREEWALD A LUŽICE NA KOLE A LOĎCE

Země: Německo

Ubytování: SPREEWALD A LUŽICE NA KOLE A LOĎCE


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 5 dnů


Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • polopenze

Popis

134 SPREEWALD A LUŽICE NA KOLE A LOĎCE: https://www.bikemap.net/en/r/4705070/

Program1. den: Žďár nad Sázavou – Budyšín. Autobusem do Německa. Okružní výlet po cyklotrase kolem Budyšínské vodní nádrže a prohlídka centra Horní Lužice – tisíciletého města Budyšína s mnoha věžemi, hradbami i historickým centrem s jeho středověkými uličkami. Možnosti vyhlídek z věží, unikátní vodárenská věž či muzeum hořčice a srbské speciality.2. den: Horní Lužice. Budyšín. Na kole po Žabí cyklostezce do města Kamenz – rodiště filozofa Lessinga s dominantním kostelem. Centrum města s radnicí a kašnou s českým lvem, měšťanské domy či bašta. Mezi městy historického spolku Lužického šestiměstí na dávné obchodní cestě zpět. Po cestě mineme barokní kostelík v Nebelschütz a barokní cisterciácký klášter St. Marienstern v Panschwitz-Kuckau.3. den: Hoyerswerda – Cottbus, Burg. Busem ke Guttauským jezerům. Na kole či pěšky podél „Přírodní naučné stezky Guttauská jezera“ a „Okružní stezky mořského orla“. Dále na kole unikátní přírodou biosférické rezervace Hornolužická vřesoviště a kolem mnoha jezer, luk a stepí po Seelandroute do města Hoyerswerda se starým centrem s dlážděnými uličkami.4. den: Spreewald – jižní okruh (Oberspreewald). Z termálních lázní Burg: dřevěné domky, mlýn, kreativní objekt Weidenburg či Bismarkova věž s vyhlídkou. Volitelně možnost 2 hodinové projížďky na pramicích sítí burgských řek: tradiční farmy, dřevěné dvory, místní fauna a flora (objednání a platba v CK dopředu: 390 Kč/os.). Na kole dále s možností zasávky u obnoveného kruhového slovanského hradiště – hrad Raddusch a kolem malého skanzenu v Lehde, jehož dřevěnice s rákosovými střechami ukazují lužickosrbskou historii. Po Okurkové cyklostezce do města Lübbenau – historické jádro, barokní kostel a zámek s nádherným parkem a podél lánů okurkových polí do starobylého Lübben.5. den: Spreewald – severní okruh (Unterspreewald) – Žďár nad Sázavou. Velice rozmanitou krajinou Sprévského lesa, kde v době ledové vznikla bažinatá krajina s množstvím říček a kanálů a s bohatstvím ptačích druhů (biosférická rezervace UNESCO). Na kole z „brány Spreewaldu“ – historického Lübben se středověkým kostelem a vodním zámkem na sever Okurkovou cyklostezkou. Bez převýšení pohodovou cestou kolem vodních ploch do Schlepzig s roubenými domy a kostelíkem a do Krausnick. Autobusem zpět do ČR.

Obtížnost:


1–3, doporučujeme cross, silniční Délka tras: autobusem 1300 km, na kole 0–270 km Počasí: vzduch 23–26 °C, voda v jezerech 15–22 °C Odjezdy: Brno, Žďár n. Sáz., Pardubice, Praha, Ústí n. Labem

V ceně je:


Doprava klimatizovaným autobusem včetně poplatků, přeprava kol, 4× ubytování v Jugendherbergu ve čtyřlůžkových pokojích s polopenzí, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatek za 2-lůžkový pokoj (4 noci) 1890 Kč. Možnost přikoupit plavbu na loďkách 390 Kč/os.

134 SPREEWALD A LUŽICE NA KOLE A LOĎCE: https://www.bikemap.net/en/r/4705070/

SPREEWALD A LUŽICE NA KOLE A LOĎCE - Aktivní dovolená

Aktuálně

7.3.2020

Rozhovor s Papežem - předsedou asociace kanceláří a agentur

Jestli se politici ve světlech reflektorů tváří jako zachránci lidu, tak to mají dělat důsledně. A ne zavřít biatlon a ostatní akce nechat. Po Praze momentálně chodí bez kontroly turisté 59 národností, v tom vidím větší riziko než v cestě do Itálie, míní Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Jsme snadná oběť, místo toho, aby nám ministryně pomohla, náš obor odstřelila, kritizuje.

4.3.2020

Cestovní pojištění

Výhodné pojištění pro naše klienty od UNIQA a Generali Česká pojišťovna za zvýhodněnou cenu.

28.11.2019

Sleva na exotické poznávací zájezdy

Slevy na exotické poznávací zájezdy pokračují nyní se slevou až 15% pouze do konce listopadu.

RSS, více aktualit