Sopky, vodopády a ledovce Islandu s turistikou

Poznávací zájezd na Island s turistikou

č. zájezdu: 280014/34
vyprodáno
Sopky, vodopády a ledovce Islandu - poznávací zájezd

Sopky, vodopády a ledovce Islandu s turistikou

Země: Island

Ubytování: hostel, penzion, chata


Stravování: snídaně
Doprava: kombinovaná doprava

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: žádný termín

Délka pobytu: volitelná


Výhody:

Možnosti dopravy

 • kombinovaná doprava

Možnosti stravování

 • snídaně

Poznávací zájezd na Island s turistikou. Kombinovaná doprava. Odlet z Drážďan. Svoz v ceně z Prahy a z Brna. Návrat lodí a autobusem.

Popis

Tento zájezd je laděný podobně jako oblíbené turistické Vodopády a ledovce Norska. Kombinace letu na Island a plavby lodí zpět. Na zájezdu budou podávány snídaně z českých a místních surovin a za příplatek i večeře. Pro maximální komfort klientů bude zajištěno několik nocí na jednom místě, čímž odpadá nutnost každodenního stěhování.

Na cestě spatříte největší přírodní zajímavosti ostrova a zájemci budou mít možnost si za příplatek vyzkoušet nenáročnou procházku v mačkách po ledovci či se proletět nad úchvatnou glaciální krajinou v blízkosti národního parku Skaftafell. V neposlední řadě je myšleno i na turisty, kteří se budou moci na několika túrách seznámit s místní unikátní přírodou, která po mnoho let dělá z Islandu jednu z nejžádanějších destinací evropského severu. V ceně je lůžko v 6lůžkové kajutě, doporučujeme připlatit si 4 nebo 2lůžkovou kajutu. 

Turistická náročnost

Střídání programu poznávání, lehkých (modrých) vycházek a delších, případně celodenních túr v horském (nerovném) terénu. Doporučujeme pevné kotníkové boty s voděvzdornou membránou. Trasy jsou většinou vedeny stejnou cestou tam i zpět, nemusíte tedy nutně ujít celou trasu. Předpokládáme však zvyklost na pohyb.

Program

1. den: Odlet z Drážďan (svoz na letiště z ČR je zajištěn) na letiště Keflavík, kde přistaneme v nočních hodinách. Transfer na nocleh.

2. den: Dopoledne navštívíme krátce Reykjavík a pak již pojedeme do národního parku Ţingvellir u jezera Ţingvallavatn, kde uskutečníme túru. V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska; zde byl v 10. století založen nejstarší parlament světa – Alţing. Odpoledne se zastavíme u aktivního gejzíru Strokkur a jednoho z nejkrásnějších islandských vodopádů Gullfoss. 3 noclehy na jihu Islandu.

3. den: Dnes se vydáme do islandského vnitrozemí, do turisticky atraktivní geotermální oblasti Landmannalaugar. Jedná se o pohádkově barevnou oblast uprostřed divokých hor. Díky svěží barevnosti se Landmannalaugaru přezdívá „duhové hory“. Z turistického střediska, které leží v srdci oblasti na pokraji lávového pole z nedalekých sopek, se návštěvníkům nabízí pestrá paleta pěších výletů různé obtížnosti. Místním unikátem, který každoročně přitahuje nejen zahraniční turisty, ale i samotné Islanďany, je možnost koupele a dobití energie po náročných i lehčích túrách v přírodní laguně s termální vodou, která vzniká soutokem horké a chladnější říčky.

4. den: Od šedesátimetrového vodopádu Skógafoss absolvujeme celodenní túru po svazích ledovce a sopky Eyjafjallajökull kolem kaskády vodopádů řeky Skógá až k čerstvému lávovému poli z roku 2010 a zpět.

5. den: Nejdříve se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. Poté staneme na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey a v jeho blízkosti vstoupíme na nádhernou černou sopečnou pláž Reynisfjara. 2 noclehy v podhůří ledovce Vatnajökull.

6. den: Celodenní turistika v národním parku Skaftafell pod největším islandským ledovcem Islandu. Pro zájemce nabízíme let nad sopečnou a ledovcovou krajinou nebo procházku v mačkách po ledovci za příplatek.

7. den: Dopoledne se projdeme u malebné a zároveň tajemné ledovcové laguny Jökulsárlón. Aby fotografie ledových ker, ledovce a jezera byly co nejatraktivnější, doporučujeme projížďku po jezeře obojživelným člunem. Odpoledne se po okružní silnici č. 1 se zastávkou ve středisku Höfn přesuneme do malebných východních fjordů.

8. den: Dopoledne navštívíme muzeum kamenů ve vesničce Stöđvarfjörđur a poté nás čeká turistika v okolí jezera Lagarfljót s výstupem ke třetímu nejvyššímu vodopádu Islandu Hengifoss. Nocleh v okolí.

9. den: Dopoledne odplutí z přístavu Seyđisfjörđur na palubě trajektu Norröna. 2 noclehy v kajutách.

10. den:   Plavba Severním mořem kolem Faerských a Shetlandských ostrovů.11. den a 12. den: Odpoledne připlujeme do dánského přístavu Hirtshals a vrátíme se autobusem přes Dánsko a Německo do ČR.   Pozn.: Změna programu v případě změn letových časů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena.

12. den: Odpoledne připlujeme do dánského přístavu Hirtshals a vrátíme se autobusem přes Dánsko a Německo do ČR.   Pozn.: Změna programu v případě změn letových časů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena.

Zájezd je laděný podobně jako oblíbené turistické Vodopády a ledovce Norska. Kombinace letu na Island a plavby lodí zpět. Na zájezdu budou podávány snídaně z českých a místních surovin a za příplatek i večeře. Pro maximální komfort klientů bude zajištěno několik nocí na jednom místě, čímž odpadá nutnost každodenního stěhování.

Na cestě spatříte největší přírodní zajímavosti ostrova a zájemci budou mít možnost si za příplatek vyzkoušet nenáročnou procházku v mačkách po ledovci či se proletět nad úchvatnou glaciální krajinou v blízkosti národního parku Skaftafell. V neposlední řadě je myšleno i na turisty, kteří se budou moci na několika túrách seznámit s místní unikátní přírodou, která po mnoho let dělá z Islandu jednu z nejžádanějších destinací evropského severu. V ceně je lůžko v 6lůžkové kajutě, doporučujeme připlatit si 4 nebo 2lůžkovou kajutu. 

Minimální počet účastníků

24

Cena zahrnuje:

 • letenku Drážďany – Keflavík vč. let. tax ve výši 4 000 Kč
 • dopravu na letiště v Německu
 • trajekt z Islandu vč. lůžka v 9lůžkové kajutě a 2 jídel
 • dopravu autobusem
 • 8× ubytování kategorie TURIST v hostelech ve vlastních spacích pytlích
 • 8× snídaně podávané z autobusu
 • průvodce
 • 1× koupání ve vyhřívaném venkovním bazénu
 • cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje:

 • vstupné cca 4 000 ISK (cca 30 EUR)
 • další výše neuvedené služby

Popis ubytování

Jelikož zajišťujeme ubytování na zájezdech tak, aby co nejlépe vyhovovalo charakteru zájezdu umístěním v přírodě nebo ve městech a přijatelným vybavením pokojů za příznivou cenu, může být v některých zájezdech ubytování více kategorií. V popisu ceny zájezdu a zde je uveden typ ubytování, který je v zájezdu nejčastěji používán. Níže uvedený popis vystihuje přibližnou charakteristiku ubytovací kategorie. Rozměry, vybavení a další náležitosti se mohou místně lišit.

Island nemá dostatečnou kapacitu ubytování. Vzhledem k velkému zájmu turistů byly na pensiony a hostely často přestaveny dřívější hospodářská stavení. Provozovatel nemusí mít ani dostatečně dlouhodobou zkušenost s provozováním svého ubytovacího zařízení, jistě však oceníte snahu o originalitu.

Negarantujeme ubytování osob stejného pohlaví v jednom pokoji/chatě. U tohoto zájezdu jsou využívány hostely, penziony a chatky. Je nutné vzít si s sebou vlastní spací pytel a prostěradlo. Noclehy jsou zajištěny ve vícelůžkových pokojích (nejčastěji čtyřlůžkových). Ubytovatelé si vyhrazují právo ve výjimečných případech nahradit postel matrací na zemi. Pokoje jsou malé s minimálním vybavením. Sociální příslušenství je společné na chodbách.

Slevy:

 • 2000 CZK – děti a mládež do 25 let – nelze sčítat s dalšími slevami
 • 1098 CZK – osoby starší 65 let – nelze sčítat s dalšími slevami
Sopky, vodopády a ledovce Islandu - poznávací zájezdSopky, vodopády a ledovce Islandu - poznávací zájezd

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů