SLOVINSKO - RAKOUSKO (cykloturistika)

č. zájezdu: 486986/120
od13 500,-/osoba
SLOVINSKO - RAKOUSKO (cykloturistika) - Aktivní dovolená

SLOVINSKO - RAKOUSKO (cykloturistika)

Země: Rakousko

Ubytování: SLOVINSKO - RAKOUSKO (cykloturistika)


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Červen

Délka pobytu: 6 dnů


Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • polopenze

Popis zájezdu

CYKLOTURISTIKA s relaxací v lázních Zreče a pouze jedním nočním přejezdem na cestě tam: Maribor – Rogla – Koralpe… Zájezd je vhodný pro horská či treková kola. Ubytování v hotelu 4, který je součástí wellness areálu slovinských lázní Zreče. Plánované etapy lze proto kombinovat s odpočinkem v léčivých vodách.

Program1. den: Odjezd z Prahy v cca 23.45 hod. Noční přejezd.2. den: První polovina etapy povede idylickou oblastí rakouského Štýrska – tzv. CESTOU VÍNA po úzkých silničkách vinoucích se malebným vinařským krajem s mnoha podniky vybízejícími k zastavení a ochutnávce místních vyhlášených odrůd jako Ryzlink, Sauvignon či Chardonnay. Na jedné z mnoha dechberoucích vyhlídek budete moci spatřit i největší skleněný hrozen na světě zapsaný v Guinessově knize rekordů. Druhá část trasy se pak již proplétá mezi slovinskými vinohrady a končí v MARIBORU, kde kromě pěkného historického centra naleznete i zřejmě nejstarší exemplář vinné révy na světě známý jako Stara trta (cca 45 km, možnost prodloužení). Krátký přejezd busem na ubytování do hotelu Vital 4*, který je součástí termálních lázní Zreče.3. den: Výjezd busem do nedalekého lyžařského střediska ROGLA, ležícího uprostřed lesů pohoří pojmenovaného jednoduše „Pohorje“. Jedná se o nejvýchodnější výběžek Alp, jehož nejvyššími body jsou Velika Kopa a Črni vrh, oba shodně měřící 1 543 m. Výlet na kolech po části populární „kolesarske transverzaly“ – 70 km dlouhé trasy vedoucí po horských silničkách a lesních cestách protínající srdce tohoto krásného koutu přírody od západu k východu. Cíl bude opět v druhém největším slovinském městě Mariboru (cca 50 km). Návrat autokarem na ubytování.4. den: Přejezd autokarem do Rakouska. Vysazení poblíž vodní nádrže Soboth v pohoří KORALPE. Cykloturistika okouzlujícím rakousko-slovinským pomezím. Užívat si budete poklidné fotogenické krajiny se zemědělskými usedlostmi zasazenými uprostřed voňavých luk a pastvin, kde jako by se čas zastavil (cca 65 km). Návrat autokarem na ubytování.5. den: Busem znovu na rozlehlou náhorní plošinu ROGLA, kde byla nedávno zpřístupněna přes 1 km dlouhá Stezka v korunách stromů zakončená 37 m vysokou vyhlídkovou věží. Tentokráte však etapa povede lesními cestami a úzkými asfaltkami jižním úbočím Pohorje přes horské statky, farmy a zapadlé vesničky. Cestou se vám otevřou nádherné pohledy do kraje. Individuální dojezd na kole až do hotelu (cca 45 km). Možnost relaxace v moderním wellness centru, které se rozkládá na ploše cca 1 600 m2. Tvoří ho vnitřní i venkovní bazény napuštěné termální vodou a masážní vodní lůžka či vířivky. Nocleh.6. den: Cyklističtí nenasytové budou moci dopoledne ještě absolvovat cca 30 km dlouhý okruh v okolí hotelu. Ostatní si ještě užijí léčivé termální vody. Odjezd v časných odpoledních hodinách. Příjezd do Prahy v cca 23 hod.

CYKLOTURISTIKA s relaxací v lázních Zreče a pouze jedním nočním přejezdem na cestě tam: Maribor – Rogla – Koralpe… Zájezd je vhodný pro horská či treková kola. Ubytování v hotelu 4, který je součástí wellness areálu slovinských lázní Zreče. Plánované etapy lze proto kombinovat s odpočinkem v léčivých vodách.

Stravování


4× polopenze

Ubytování


4× ubytování v hotelu 4 (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky, TV, trezorem a vlastním sociálním zařízením)

Cena zahrnuje:

 • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
 • 4× ubytování v hotelu 4* (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky, TV, trezorem a vlastním sociálním zařízením)
 • 4× polopenzi
 • neomezené vstupné do lázeňského areálu Zreče, 1 vstup do saunového světa
 • koupací plášť
 • průvodce
 • pobytovou taxu
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
SLOVINSKO - RAKOUSKO (cykloturistika) - Aktivní dovolenáSLOVINSKO - RAKOUSKO (cykloturistika) - Aktivní dovolenáSLOVINSKO - RAKOUSKO (cykloturistika) - Aktivní dovolenáSLOVINSKO - RAKOUSKO (cykloturistika) - Aktivní dovolenáSLOVINSKO - RAKOUSKO (cykloturistika) - Aktivní dovolenáSLOVINSKO - RAKOUSKO (cykloturistika) - Aktivní dovolenáSLOVINSKO - RAKOUSKO (cykloturistika) - Aktivní dovolenáSLOVINSKO - RAKOUSKO (cykloturistika) - Aktivní dovolená

Podobné zájezdy

Rakousko - Za romantikou alpských salaší

Rakousko - Za romantikou alpských salaší

Země: Rakousko

Typ: Pobytové zájezdy, Aktivní…

Termíny: Červenec

Délka pobytu: 5 dnů

Osob: 1, 1-3, 1-2, 1-4 osoba

č. zájezdu: 471980/1
polopenze
autobusem
od11 570,-/osoba
  Rakousko - Po rovině napříč Alpami

  Rakousko - Po rovině napříč Alpami

  Země: Rakousko

  Typ: Pobytové zájezdy, Aktivní…

  Termíny: Září

  Délka pobytu: 5 dnů

  Osob: 1, 1-2, 1-3 osoba

  č. zájezdu: 473509/1
  polopenze
  autobusem
  od11 570,-/osoba
   Kajak – Salza

   Kajak – Salza

   Země: Rakousko

   Typ: Aktivní dovolená

   Termíny: Květen - Září

   Délka pobytu: 3 dny

   č. zájezdu: 477329/133
   bez stravování
   autobusem
   od5 180,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Slevové zážitkové karty v Rakousku

    Slevové karty nabízejí regiony Tyrolsko, Korutany, Štýrsko, Salcbursko, Dolní Rakousko, Horní Rakousko, Vorarlbersko

    Překrásné hory s majestátními vrcholky, tradiční horské vesničky s typickými kostely a široké pastviny jsou na první pohled oázou klidu, odpočinku a pohody.

    Dovolená Turecko 2018 letecky z Brna, Prahy a Ostravy

    Dovolená v Turecku s all inclusive v last minute

    Turecko létáme z Prahy, Ostravy, Brna a Vídně popřípadě z Německa. Oblíbenými destinacemi jsou Alanya, Antalya, Side, Belek či Turecká riviéra. V naší nabídce najdete mnoho hotelů s dětmi zdarma již od 11 let. Nabízíme oblíbené hotelové řetězce Sentido, Smartline nebo SunConnect

    Letní dovolená 2023

    Na novém portálu Summit Tour najdete nepřeberné množství přehledně uspořádaných inspirací na letní dovolenou 2010 a to nejen u moře, ale třeba i na horách.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    9.2.2024

    Aktuální stav provozu alpských lyžařských středisek

    Aktuální informace o stavu provozu lyžařských středisek nejen ve Francii, Itálii a Rakousku, ale také v Česku, Bulharsku, Německu, Polsku, Slovinsku a Švýcarsku. Kolik % je aktuálně v provozu, zda se zasněžuje apod. vše v přehledné tabulce.

    RSS, více aktualit