SLOVINSKO - CHORVATSKO (cykloturistika) - 2020!

č. zájezdu: 352028/120
od8 400,-/osoba
SLOVINSKO - CHORVATSKO (cykloturistika) - 2020! - Aktivní dovolená

SLOVINSKO - CHORVATSKO (cykloturistika) - 2020!

Země: Chorvatsko

Ubytování: SLOVINSKO - CHORVATSKO (cykloturistika) - 2020!


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Září

Délka pobytu: 6 dnů


Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • polopenze

Popis zájezdu

CYKLOTURISTIKA: Val Rosandra – Terst – Portorož – Novigrad – Umag – Parenzana – Grožnjan – Motovun – Poreč – Piran – Izola. Trasy vedou po méně frekventovaných komunikacích, cyklostezkách a polních cestách. Třikrát je dojezd do hotelu naplánován v sedle bicyklu. Vzhledem k charakteru cest (asfalt/šotolina) doporučujeme výhradně horská, event. treková kola. Cyklistiku lze každý den kombinovat s koupáním v moři. Termín 04.09.-09.09.2020.

Ubytování

2+0 hotel – 2 lůžkový pokoj s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením,

Program1. den: Odjezd z Prahy v cca 20 hod. Noční přejezd.2. den: Sjezd na kolech půvabným údolím VAL ROSANDRA, po staré železniční trati opuštěné roku 1957 vedoucí několika tunely a viadukty do italského TERSTU, známého přístavního města s nezaměnitelnou atmosférou Rakousko-Uherské monarchie (kanál Grande, náměstí Piazza Unita d´Italia s výstavnými paláci, unikátní pláž Pedocin rozdělená již více než 100 let tři metry vysokou zdí na mužskou a ženskou část…). Přejezd na území Slovinska a dojezd po cyklostezce až na ubytování do oblíbeného přímořského letoviska PORTOROŽ. Celkem cca 60 km. Nocleh v hotelu nedaleko pláže.3. den: Přejezd busem do chorvatského prázdninového městečka NOVIGRAD, jehož historické jádro s křivolakými uličkami je situované na vápencovém poloostrově mezi zátokami Mirna a Dalja. Vyhlídková jízda na kolech severním pobřežím Istrie porostlým piniemi přes UMAG a další vyhledávaná střediska s možností odpočinku na některé z mnoha pláží a občerstvením v typických tavernách. Na závěr průjezd podél rozlehlých solných polí, sloužících již více než 8 století k získávání „bílého zlata“. Individuální dojezd na ubytování. Celkem cca 55 km. Nocleh.4. den: Výlet na kolech vnitrozemím Istrijského poloostrova z města Buje, po bývalém železničním svršku úzkokolejky PARENZANA. Cesta povede romantickou krajinou s vinohrady a olivovníky a možností osvěžení v pitoreskních kamenných městečkách. Nejvyšším bodem celé trasy je vesnička GROŽNJAN (285 m), odkud bude následovat mírný sjezd několika tunely a přes viadukty s krásnými pohledy do údolí řeky Mirny. Výšlap do další úchvatné vísky MOTOVUN a odtud do VIŽINADY, kde také dříve stávalo nádraží. Cílovým bodem bude starobylá POREČ, na břehu Jadranu. Relaxace u moře. Celkem cca 65 km. Návrat na ubytování.5. den: Projížďka do okouzlujícího turistického střediska PIRAN malebně rozloženého na mořském výběžku s pěkným náměstím v Benátském stylu a úzkými uličkami, ve kterých se natáčel populární snímek „Účastníci zájezdu“. Zastávka v rybářském městečka IZOLA s fotogenickým jachetním přístavem, vyhlášenou pláží (koupání) a neopakovatelnou atmosférou. Vnitrozemím po málo frekventovaných silničkách vedoucích idylickou krajinou s olivovými háji a vinicemi návrat zpět do Portorože. Celkem cca 40 – 60 km. Noční přejezd.6. den: Příjezd do Prahy v cca 8 hod.

CYKLOTURISTIKA: Val Rosandra – Terst – Portorož – Novigrad – Umag – Parenzana – Grožnjan – Motovun – Poreč – Piran – Izola. Trasy vedou po méně frekventovaných komunikacích, cyklostezkách a polních cestách. Třikrát je dojezd do hotelu naplánován v sedle bicyklu. Vzhledem k charakteru cest (asfalt/šotolina) doporučujeme výhradně horská, event. treková kola. Cyklistiku lze každý den kombinovat s koupáním v moři. Termín 04.09.-09.09.2020.

Stravování


3× polopenze

Ubytování


3× ubytování v hotelu Vile Park – www.hoteli-bernardin.si (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)

Cena zahrnuje:

  • dopravu klimatizovaným autokarem včetně přepravy kol
  • 3× ubytování v hotelu Vile Park*** – www.hoteli-bernardin.si (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 3× polopenzi
  • pobytovou taxu
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

  • cestovní pojištění

Aktuálně

7.3.2020

Rozhovor s Papežem - předsedou asociace kanceláří a agentur

Jestli se politici ve světlech reflektorů tváří jako zachránci lidu, tak to mají dělat důsledně. A ne zavřít biatlon a ostatní akce nechat. Po Praze momentálně chodí bez kontroly turisté 59 národností, v tom vidím větší riziko než v cestě do Itálie, míní Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Jsme snadná oběť, místo toho, aby nám ministryně pomohla, náš obor odstřelila, kritizuje.

4.3.2020

Cestovní pojištění

Výhodné pojištění pro naše klienty od UNIQA a Generali Česká pojišťovna za zvýhodněnou cenu.

28.11.2019

Sleva na exotické poznávací zájezdy

Slevy na exotické poznávací zájezdy pokračují nyní se slevou až 15% pouze do konce listopadu.

RSS, více aktualit