Sedm divů Islandu

Poznávací letecký zájezd na Island

č. zájezdu: 277289/34
od31 866,-/osoba
-6%sleva
First minute
Sedm divů Islandu - poznávací zájezd

Sedm divů Islandu

Země: Island

Ubytování: chatka komfort


Stravování: snídaně, polopenze, polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen, Červenec, Srpen

Délka pobytu: 7 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně
 • polopenze
 • polopenze

Pohodový letecký poznávací zájezd na Island. Odlety z Prahy nebo Drážďan. Přílety do Berlína nebo do Prahy dle termínu. Svozy z Brna a Prahy zajištěny. Svoz z Bratislavy za příplatek.

Popis

Dovolená na Islandu na jakou nikdy nezapomenete! Během pobytu na vlastní oči spatříte všechny zázraky přírody této jedinečné země.

Staneme u početných nespoutaných vodopádů na divokých řekách, budeme obdivovat monumentální ledovcové splazy ledovce Mýrdalsjökull a respekt v nás určitě vzbudí gejzír Strokkur, pravidelně vystřikující vroucí vodu až do výše 20 m. Zastavíme se také u krásných vodopádů Seljalandsfoss a Skógafoss, vykoupeme se v teplé říčce obklopeni pastelovými barvami „duhových hor“ Landmannalaugar a projdeme se národním parkem Ţingvellir, kde byl založen nejstarší parlament světa. Prohlédneme si též hlavní město Islandu Reykjavík. Budeme se pohybovat v krajině sopek a lávových polí, vývěrů síry a v neposlední řadě se nám v oblastech horkých pramenů naskytne možnost za jakéhokoliv počasí relaxovat v termálních bazénech.

Noclehy se snídaněmi jsou zajištěny v komfortních chatkách se 2 lůžky. 

Termínu obdobného zájezdu Sedm divů na Islandu od 13. 9. 2018 se zúčastní známý cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba.

Turistická náročnost

Druhá nejlehčí kategorie. Během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. Chůze nezpevněným terénem, občas přes mokřady nebo lávovým (či popelovým) polem. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.

Program

1. den: Odlet z Prahy nebo z Drážďan (svoz z Brna a Prahy). Dovolená na Islandu začne příletem na letiště Keflavík, kde přistaneme v nočních hodinách. Transfer na nocleh.

2. den: Cestou po jižním pobřeží zahlédneme v dáli zasněžený vrcholek sopky Hekla a uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu a u městečka Vík vstoupíme na černou sopečnou pláž s čedičovou jeskyní. Na zpáteční cestě se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme další vodopád Gljúfrafoss.

3. den: Výlet na vulkanické Vestmannské ostrovy – lodní jízdenka je zahrnuta v ceně zájezdu – kde můžeme vystoupit na aktivní sopku Eldfell, která naposledy explodovala v roce 1973. Ostrov Heymaey je též známý početnými ptačími koloniemi.

4. den: Dnes se vydáme do islandského vnitrozemí, do turisticky atraktivní geotermální oblasti Landmannalaugar. Jedná se o pohádkově barevnou oblast uprostřed divokých hor. Díky svěží barevnosti se Landmannalaugaru přezdívá „duhové hory“. Z turistického střediska, které leží v srdci oblasti na pokraji lávového pole, se návštěvníkům nabízí pestrá paleta pěších výletů různé obtížnosti. Místním unikátem, který každoročně přitahuje nejen zahraniční turisty, ale i samotné Islanďany, je možnost koupele a dobití energie po náročných i lehčích túrách v přírodní laguně s termální vodou, která vzniká soutokem horké a chladnější říčky. V případě nesjízdnosti silnic nebo špatného počasí navštívíme místo Landmannalaugaru podobně barevnou geotermální oblast u městečka Hveragerđi včetně možnosti koupání v teplé říčce.

5. den: Dnes nás čeká vrchol našeho islandského putování, tzv. zlatý trojúhelník. Nejdříve navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých pět minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Ţingvellir (UNESCO). V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde v 10. století založen nejstarší parlament světa – Alţing. Kolem geotermální elektrárny Nesjavellir se vrátíme na místo ubytování.

6. den: Dopoledne se zájemci mohou zúčastnit plavby za pozorováním velryb, zatímco ostatní mohou navštívit expozice vulkanologie nebo architektonický skvost Reykjavíku – kulturní dům Harţa. Odpoledne je na programu krátká společná prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku. Uvidíme mj. radnici „u rybníka“, parlament, moderní kostel Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Dovolená na Islandu skončí večerním koupáním v unikátních termálních lázních Modrá laguna (viz příplatek 1 900 Kč, nutno objednat při přihlášení) nebo v místním bazénu s termálními sedacími bazény (cena cca 150 Kč, platba na místě). Odlet do Prahy kolem půlnoci. 7. den: Ráno přílet do Prahy. U termínu od 14. 6. je odlet z Islandu až ráno, v ceně je tak nocleh v hotelu u letiště 6. den a přílet do Berlína kolem poledne (následuje svoz do Prahy).Pozn.: Změna programu v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena. Změna pořadí dnů programu dle aktuálních podmínek na Islandu vyhrazena.

7. den: Ráno přílet do Prahy. U termínu od 14. 6. je odlet z Islandu až ráno, v ceně je tak nocleh v hotelu u letiště 6. den a přílet do Berlína kolem poledne (následuje svoz do Prahy).Pozn.: Změna programu v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena. Změna pořadí dnů programu dle aktuálních podmínek na Islandu vyhrazena.

Minimální počet účastníků

26

Cena zahrnuje:

 • letenky vč. let. tax dle termínů
 • svoz na/z letiště mimo ČR
 • autobus/mikrobus dle velikosti skupiny
 • 5× (6× u termínu od 14.6.2018) ubytování v chatkách ve 2lůžkových pokojích vč. lůžkovin s příslušenstvím
 • 5× (6× u termínu od 14.6.2018) snídaně
 • loď na Vestmannské ostrovy a zpět
 • průvodce
 • 1× koupání ve vyhřívaném venkovním bazénu
 • cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje:

 • vstupné cca 12 000 ISK (90 EUR) vč. velrybího safari
 • další výše neuvedené služby

Popis ubytování

chatky KOMFORT. Noclehy jsou zajištěny ve dvoulůžkových pokojích komfortních chatek. Garance lůžka včetně lůžkovin. Každá chatka má vlastní sociální vybavení a kuchyňku, vč. základního nádobí a příborů.

Negarantujeme ubytování osob stejného pohlaví v jednom pokoji/chatě.

Popis stravování

Za příplatek je možnost objednání večeří o 2 chodech.
Island – snídaně: většinou formou „samoobsluhy“ z připravených táců (máslo, vejce, vločky, sýry, ryby, marmelády, salámy, paštiky, ovoce, zelenina apod.). Skladba stolů se místně liší. Součástí je čaj, káva, mléko, džus apod. Dle místních zvyklostí se z prostoru snídaní nesmí vynášet žádné potraviny (pod pokutou)! V některých místech je snídaně podávána formou „kontinentální“ snídaně, tzn. snídaně je servírována na talíři každému klientovi, jídlo ani nápoje si zpravidla není možné přidat.

Island – večeře: zpravidla obsaženo hlavní jídlo o jednom chodu a dezert, součástí ceny večeře není kromě vody žádné pití (klient si případně hradí na místě sám). Místo dezertu může být v ceně polévka.

Slevy:

 • 873 CZK – děti a mládež do 25 let – nelze sčítat s dalšími slevami
 • 873 CZK – osoby starší 65 let – nelze sčítat s dalšími slevami

Průvodce

8. 8. – 14. 8. 2018 – Zábršová Milada
4. 7. – 10. 7. 2018 – Kateřina Gajdová

Sedm divů Islandu - poznávací zájezdSedm divů Islandu - poznávací zájezdSedm divů Islandu - poznávací zájezdSedm divů Islandu - poznávací zájezdSedm divů Islandu - poznávací zájezdSedm divů Islandu - poznávací zájezd
773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

17.9.2018

Slevy 13% na exotické poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy 2019 plné zážitků do 125 zemí světa v doprovodu českých průvodců se slevou 11%. First minute trvá jenom do 30.11 za podmínky složení zálohy 50%.

24.8.2018

Aktuální zlevněné poznávací zájezdy

Kam vyrazit v září? .-)

7.6.2018

Tip dne - akční nabídka

Mallorca 2 osoby za cenu 1 - let z Prahy

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů