Romantická Korsika

č. zájezdu: 444678/113
od15 990,-/osoba
Romantická Korsika - Poznávací zájezdy

Romantická Korsika

Země: Francie


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen

Délka pobytu: 10 dnů


Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • polopenze

Program0. den: 1. den: Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách. 2. den: Odjezd v 8:00 trajektem do Bastie na Korsice. Návštěva starobylého Corte s hrdě se tyčící citadelou pod horskými velikány. Překrásným hornatým vnitrozemím pokračujeme na západní pobřeží do jedné z nejkrásnějších zátok Propriano se stejnojmenným městečkem, která je ideálním místem k podnikání výletů po celé Korsice. 3. den: Dopoledne odpočinek u moře, kde dlouhá písčitá pláž na jedné straně zakončená městečkem a na druhé skalisky s janovskou věží skýtá každému, co žádá. Odpoledne prohlídka městečka Propriano. 4. den: Ráno pro zájemce výlet s turistikou s překrásnou scenérií skalních věží Bavella, které patří k neznámějším atrakcím ostrova. Odpoledne pobyt u moře. 5. den: Koupání a pobyt u moře. Odpoledne pro zájemce návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury Filitosa s mnoha menhiry. 6. den: Návštěva bizarních skal Calanche. Po krátké procházce touto pastvou pro oči, kde barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou moře, pokračujeme do nedalekého Porta, které je jednou z dalších perel Korsiky. Při zpáteční cestě zastávka v Napoleonově městě Ajacciu, kde navštívíme jeho rodný dům s muzeem. Vyvrcholením dne bude vyhlídka od Tour de la Parate na proslulé „Krvavé ostrovy“, které byly kdysi útočištěm pirátů. Příjezd zpět v pozdních hodinách. 7. den: Ráno si prohlédneme „nejkorsičtější“ město Sartene. Z úzkých křivolakých uliček na nás dýchne duch minulosti krevní msty a pirátských výprav. Pokračujeme do vyhlášeného Bonifacia. Prohlídka města, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce krásná projížďka lodí pod skalnatými útesy. 8. den: Koupání a pobyt u moře. 9. den: Přístav Bastia, trajekt. Odjezd do ČR. 10. den: Návrat do ČR.

Poznejte s námi překrásný ostrov se špatnou pověstí, jak Korsiku charakterizoval Arnošt Černík ve své knize „Na ostrově krevní msty“. Strmé hory dosahující výšky přes 2500 m se zde tyčí nad průzračným mořem. Vychutnáte návštěvy starobylých korsických městeček zasazených v překrásné přírodě i koupání na západním pobřeží. Ostrov, jehož nejkrásnější subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů.

Ubytování


Na Korsice je ubytování v krásné zátoce v oblasti letoviska Propriano (8 km). Kemp l´Esplanade, Olmeto Plage je umístěn ve svahu v lesoparku s přímým přístupem k moři (150 – 400 m dle umístění chaty). V kempu se nachází minimarket, kemp má vlastní písčitou pláž (bez lehátek a slunečníků) a bazén (denně 10–19, zákaz vstupu v šortkových plavkách). Ubytování je v chatách, které mají 2 oddělené ložnice (jedna menší ložnice většinou s patrovými postelemi, kde jsou k dispozici dvě deky + 2 polštáře, jedna větší ložnice s manželským dvojlůžkem, kde je k dispozici jedna velká deka + 2 polštáře) a sociální zařízení. Chaty mají kuchyňský kout vybavený pro přípravu jídel – k dispozici je kávovar, plynový dvouvařič s elektrickým zapalováním, mikrovlnná trouba, lednička, příbory, hrnce, nádobí. Doporučujeme vzít si vlastní utěrky, mycí prostředky, zápalky. Chatky se obsazují 4 osobami. Doporučujeme vlastní toaletní papír, ručník. Doporučujeme baterku – ubytování probíhá většinou pozdě večer. Do chat je třeba vlastní ložní prádlo. Chaty je potřeba zanechat na konci pobytu uklizené. Doporučujeme místo povlečení vzít dvě prostěradla, v některých ložnicích je jedna velká deka na manželské dvojlůžko.

Poznámka


Informace o Francii. Pro více informací o poznávacích zájezdech ve Francii navštivte webové stránky poznavaci-zajezdy.slantou­r.cz.

Cena zahrnuje:

 • doprava autokarem
 • trajekty
 • 7× ubytování v chatkách (kuchyně, 2 ložnice, příslušenství)
 • 7× snídaně, 6× večeře (jednoduchá strava připravovaná českou kuchařkou)
 • vstupní a výstupní poplatky
 • pobytová taxa
 • služby průvodce

Cena nezahrnuje:

 • vstupné (orientačně): Bonifacio – plavba lodí 18 EUR, hradby 3 EUR, schody krále Aragonského 3 EUR, kostel sv. Dominika 3 EUR, Filtosa 6 EUR, Bastia – muzeum 5 EUR, Corte – muzeum 5 EUR, Porto – Janovská věž – 3 EUR, Ajaccio – Napoleonův dům 7 EUR, Muzeum Napoleona 3 EUR, Císařská kaple 2 EUR

Slevy:

 • 3 % – sleva pro stálé klienty poznávacích zájezdů 2018 – 2022, rezervace min. 60 dní před odjezdem – sleva pro klienty z let 2018 – 2022 (poznávací zájezdy), rezervace min. 60 dní před odjezdem, do 30.000 Kč
Romantická Korsika - Poznávací zájezdyRomantická Korsika - Poznávací zájezdyRomantická Korsika - Poznávací zájezdyRomantická Korsika - Poznávací zájezdyRomantická Korsika - Poznávací zájezdyRomantická Korsika - Poznávací zájezdyRomantická Korsika - Poznávací zájezdyRomantická Korsika - Poznávací zájezdy

Doprava

CK provozuje vlastní autokarovou dopravu. Cílem této nabídky je seznámení co nejširší veřejnosti s možností využít naše luxusní autokary vybavené klimatizací, vestavěným WC, videem a občerstvením pro zpříjemnění Vašich cest u nás i v zahraničí tak, aby byly umocněny Vaše zážitky z krásného zájezdu. Samozřejmostí jsou pro nás vedle luxusních autobusů i luxusní služby – v posádkách našich autobusů jsou zkušení profesionálové, kteří brázdí Evropu křížem krážem již řadu let a k jejich základním návykům patří i špičkové služby pro klienty. V současné době nabízí naše firma 2 autokary Mercedes. Typ O350 RHD a Typ MB Tourismo. Oba v konfiguraci 49+1 míst:

Mercedes O350 RHD : 49 + 1 míst, klimatizace, velkoprostorové zavazadlové kufry, vestavěné WC, video – 2 televize, teplé a studené nápoje během cesty. Cenová nabídka je od 24 Kč/km a 150 Kč/hod. čekání .

Mercedes Tourismo : 49 + 1 míst, klimatizace, velkoprostorové zavazadlové kufry, vestavěné WC, video – 2 televize, teplé a studené nápoje během cesty. Cenová nabídka je od 24 Kč/km a 150 Kč/hod. čekání. Většinou však fungují smluvní ceny, které jsou různé podle jednotlivých typů zajišťované dopravy, její náročnosti, případně objemu přepravy. Pro menší skupiny nabízíme rovněž dopravu minivanem (mikrobusem) VW Transporter s kapacitou 8 osob. VW Transporter T6 : 7–8 míst, klimatizace, dostatečný prostor pro zavazadla. Cenová nabídka od 9 Kč/km a 150 Kč/hod. čekání.

Korsika na kole v pohodě

Korsika na kole v pohodě

Země: Francie

Destinace: Korsika

Středisko: Korsika, Ajaccio, Bastie,…

Typ: Pobytové zájezdy, Aktivní…

Termíny: Srpen, Září

Délka pobytu: 11 dnů

Osob: 1-2, 1, 1-3 osoba

č. zájezdu: 350765/1
bez stravování
autobusem
od19 990,-/osoba
  Korsika s lehkou turistikou

  Korsika s lehkou turistikou

  Země: Francie

  Středisko: Korsika

  Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

  Termíny: Srpen, Září

  Délka pobytu: 11 dnů

  Osob: 1, 1-3 osoba

  č. zájezdu: 444627/1
  bez stravování
  autobusem
  od19 490,-/osoba
   Romantická údolí Rýna a Mosely - nejkrásnější místa Německa

   Romantická údolí Rýna a Mosely - nejkrásnější místa Německa

   Země: Německo

   Ubytování: …- nejkrásnější místa Německa

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Červenec - Říjen

   Délka pobytu: 6 dnů

   č. zájezdu: 450404/102
   snídaně
   autobusem
   od9 690,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Korsika ubytování, Korsika zájezdy 2023

    Přehledná nabídka ubytování a zájezdů na Korsiku

    Ubytování na Korsice nezahrnuje obrovské hotelové komplexy jako jsou například v Egyptě, Tunisku nebo v Řecku. Můžeme zde však nalézt menší hotely průměrné i vysoké kategorie, turistické komplexy s maximální vybaveností, menší rezidence a samostatné soukromé vily a vilky s vlastním bazénem.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy

    Poznávací zájezdy letecky i autobusem z Brna, Prahy a Ostravy a dalších měst.

    Poradíme při výběru správného poznávacího zájezdu, aby jste se nehonili a užili si zážitky plnými doušky.

    Aktuálně

    1.6.2023

    Tipy na zajímavý zájezd každý týden

    První červnový týden přinášíme tip na úchvatný zájezd Křížem krážem USA.

    27.3.2023

    Sleva na poznávací zájezdy až 33%

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    13.3.2023

    Kam vyrazit na Velikonoce?

    Neseďte na Velikonoce doma a podívejte se do světa! Každý týden přinesem nový tip na zajímavý zájezd.

    RSS, více aktualit