• Summit Tour
  • »Zájezdy
  • »Rakousko - Pohodový týden v Alpách - Pitztal a Kaunertal - alpský kozoroh s kartou

Rakousko - Pohodový týden v Alpách - Pitztal a Kaunertal - alpský kozoroh s kartou

Rakousko, GLETSCHERPARK CARD

č. zájezdu: 343569/1
od14 390,-/osoba
-4%sleva
Rakousko - Pohodový týden v Alpách - Pitztal a Kaunertal - alpský kozoroh s kartou - Rakousko, GLETSCHERPARK CARD - Pobytové zájezdy

…v Alpách - Pitztal a Kaunertal - alpský kozoroh s kartou

Země: Rakousko

Středisko: GLETSCHERPARK CARD


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 7 dnů


Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • polopenze

Program

1. den: Odjezd z ČR do Rakouska.

2. den: Ráno příjezd do JERZENSU (1 100 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, výjezd kabinkovou a poté sedačkovou lanovkou až do výšky 2 400 m. Základní varianta (náročnost 2 z 5; 5 hod., 200 m, 400 m): krásný panoramatický výstup na vrchol HOCHZEIGER (2 560 m), potom kolem hory ZOLLBERG (2 225 m) ke střední části lanovky, možnost sjezdu do LISS (1 468 m) nebo ještě vystoupat na SECHSZEIGER (2 392 m) a odtud již k horní stanici sedačky a sjezd dolů. Všichni pěšky z Lissu do hotelu, večeře.

3. den: Snídaně, odjezd do údolí KAUNERTAL, výjezd ledovcovou mýtnou silnicí až do výšky 2 700 m., poté lanovkou KARLESJOCHBAHN (3 165 m) na jedinečnou vyhlídku, odkud je fantastický výhled na velikány tří okolních států. Poté sjezd lanovkou k busu, busem s jezeru WEISSSEE (2 700 m), kde si uděláme malou procházku. Základní varianta: sjezd busem na parkoviště FERNERGRIESS (cca 2 000 m), odkud si uděláme výlet s krásnými výhledy až na Gepatchhaus, kde je možnost občerstvení. Zde nás vyzvedne bus (2 z 5, 3 hod, 117m, 338m). Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod., 100 m, 100 m): sjezd busem dolů do údolí ke klettersteigparku, odtud procházka k vodopádu azpět apoté k Gepatchhaus. Všichni odjezd na hotel, večeře.

4. den: Snídaně, odjezd busem do HOCH-IMSTU (1 050 m), všichni výjezd lanovkou až pod ALPJOCH (2 121 m). Zde je možnost svézt se na nejdelší bobové dráze v Evropě – Alpen Coaster. Základní varianta (2,5 z 5; 5 hod., 100 m, 700 m): panoramatickou cestou k chatě MUTTEKOPFHÜTTE (1 934 m), kde je možnost občerstvení i pěkný výhled na vodopády. Pokračujeme přes chatu LATSCHENHÜTTE (1 623 m) až k mezistanici sedačkových lanovek (1 493 m). Odtud je možný sjezd zpět na parkoviště k busu nejdelší letní sáňkařskou dráhou v Evropě – ALPINE COASTER (fakultativně). Lehčí varianta je opět lanovkou k busu a všichni společně si ještě projdeme soutěskou ROSENGARTENSCHLUCHT až do IMSTU, odkud už pak na hotel, večeře bufet s regionálními specialitami.

5. den: Snídaně, odjezd busem do MITTELBERGU (1 740 m), výjezd až na HINTERER BRUNNENKOGEL (3 440 m), opět fantastické vyhlídky do okolních států a na alpské velikány v čele s WILDSPITZ (3 774 m), která je druhou nejvyšší horou Rakouska. Všichni sjezd dolů do údolí, další lanovkou k SUNNA ALMU (2 291 m). Základní varianta (2 z 5; 4 hod., 100 m, 500 m): okolo jezera RIFFLSEE a podél potoka SEEBACH přes chatu TASCHACHALPE (1 796 m) k busu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 2 hod., 100 m, 100 m): jen kolem jezera RIFFLSEE, zpět k busu opět lanovkou. Všichni odjezd na hotel, večeře.

6. den: Snídaně, odjezd busem do FENDELSU (1 350 m), Základní varianta (2 z 5; 6 hod., 400 m, 400 m): pěšky či fakultativně výjezd lanovkou k chatě SATTELKLAUSE (1 870 m). středně těžká túra na ANTON RENK HÜTTE s výhledy na vodopády FALLENDER BACH (2 200 m), které padají z výšky 160 m, a zpět k horní stanici lanovky. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod., 100 m, 100 m): výstup s výhledy do údolí INNU k salaši FENDERALM (1 970 m) a zpět k horní stanici lanovky (či ke střední části) a sjezd do Riedu. Všichni busem do hotelu, večeře italský bufet.

7. den: Snídaně a odjezd do ČR, příjezd v pozdních večerních hodinách.

Úvod:

V údolí Pitztal leží v nadmořské výšce 1 100 m malebně položená malá horská vesnička Jerzens. Sluneční a klidná poloha činí z Jerzensu ideální výchozí bod mnoha turistických a vysokohorských výletů včetně vynikající polohy k poznání trochu zapomenutého, ale o to zajímavějšího Kaunertálského ledovce. My budeme putovat po údolí Pitztal, ale vyjedeme i lanovkou u obce Fendels, odkud se nám naskytne krásný pohled do údolí Innu i do zmíněného údolí Kaunertal. Nemůžeme ani zapomenout na jedinečný výjezd do výšky 3 440 m, odkud je fantastický výhled do tří zemí (Rakousko, Švýcarsko a Itálie) s jejich velikány – Weisskugel, Berninská skupina či Ortler. Tato vyhlídka patří mezi vůbec nejhezčí v celých Alpách. Požitek z těchto zážitků nám ještě umocní karta Gletscherpark Card, na kterou budou lanovky v programu zdarma (kromě lanovky ve Fendelsu). Ubytováni jsme v útulném ***hotelu v obci Jerzens ve 2lůžkových pokojích se sprchou, WC, fénem, sat. TV, telefonem a trezorem. Bohatá snídaně a večeře menu o 4 chodech s výběrem. Jako bonus máme 1× italský večer a 1× regionální speciality. Součástí hotelu je i krásná relaxační zóna s finskou saunou, parní lázní atd.

Poznámka I:

Dětské slevy platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.

Cena zahrnuje:

5× nocleh, 6× snídaně, 3× večeře, 1× italský bufet, 1× bufet s regionálními specialitami, vstup do relaxační zóny, karta Gletscherparkcard, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje:

Vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatky:

1lůžkový pokoj 2 400 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 280Kč.

Ubytování:

Ubytováni jsme v útulném ***hotelu v obci Jerzens ve 2lůžkových pokojích se sprchou, WC, fénem, sat. TV, telefonem a trezorem. Součástí hotelu je i krásná relaxační zóna s finskou saunou, parní lázní atd.

Stravování:

Bohatá snídaně a večeře menu o 4 chodech s výběrem. Jako bonus máme 1× italský večer a 1× regionální speciality.

Rakousko - Pohodový týden v Alpách - Pitztal a Kaunertal - alpský kozoroh s kartou - Rakousko, GLETSCHERPARK CARD - Pobytové zájezdyRakousko - Pohodový týden v Alpách - Pitztal a Kaunertal - alpský kozoroh s kartou - Rakousko, GLETSCHERPARK CARD - Pobytové zájezdyRakousko - Pohodový týden v Alpách - Pitztal a Kaunertal - alpský kozoroh s kartou - Rakousko, GLETSCHERPARK CARD - Pobytové zájezdyRakousko - Pohodový týden v Alpách - Pitztal a Kaunertal - alpský kozoroh s kartou - Rakousko, GLETSCHERPARK CARD - Pobytové zájezdyRakousko - Pohodový týden v Alpách - Pitztal a Kaunertal - alpský kozoroh s kartou - Rakousko, GLETSCHERPARK CARD - Pobytové zájezdyRakousko - Pohodový týden v Alpách - Pitztal a Kaunertal - alpský kozoroh s kartou - Rakousko, GLETSCHERPARK CARD - Pobytové zájezdyRakousko - Pohodový týden v Alpách - Pitztal a Kaunertal - alpský kozoroh s kartou - Rakousko, GLETSCHERPARK CARD - Pobytové zájezdyRakousko - Pohodový týden v Alpách - Pitztal a Kaunertal - alpský kozoroh s kartou - Rakousko, GLETSCHERPARK CARD - Pobytové zájezdyRakousko - Pohodový týden v Alpách - Pitztal a Kaunertal - alpský kozoroh s kartou - Rakousko, GLETSCHERPARK CARD - Pobytové zájezdy

Slevy

FIRST MOMENT platí do 31.12.2017

  • 500 Kč – u zájezdu v hodnotě do 9 999 Kč
  • 1000 Kč – u zájezdu v hodnotě 10 000 Kč a výše
  • 2000 Kč – u zájezdů v hodnotě 30 000 Kč a výše
  • 3000 Kč – u zájezdů v hodnotě 50 000 Kč a výše

Aktuálně

13.10.2020

Cestování je možné! MADEIRA

Na ŘÍJEN jsme připravili jednoznačně POZNÁVACÍ ZÁJEZD, klienti se nemusí tedy obávat, že by šlo o turistiku: Madeira v kostce - ostrov, kde jaro nikdy nekončí. A to během dní, kdy je i státní svátek 28. října = pouze 4 dny dovolené!

2.7.2020

Kam cestovat bez rizika?

Samé dobré zprávy:-) Do všech evropských zemí mimo Švédsko lze cestovat bez rizika:-)

7.3.2020

Rozhovor s Papežem - předsedou asociace kanceláří a agentur

Jestli se politici ve světlech reflektorů tváří jako zachránci lidu, tak to mají dělat důsledně. A ne zavřít biatlon a ostatní akce nechat. Po Praze momentálně chodí bez kontroly turisté 59 národností, v tom vidím větší riziko než v cestě do Itálie, míní Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Jsme snadná oběť, místo toho, aby nám ministryně pomohla, náš obor odstřelila, kritizuje.

RSS, více aktualit