• Summit Tour
  • »Zájezdy
  • »Rakousko, Itálie - Od Salzburgu k Jadranu na kole - Ciclovia Alpe Adria Radweg

Rakousko, Itálie - Od Salzburgu k Jadranu na kole - Ciclovia Alpe Adria Radweg

č. zájezdu: 351738/1
od14 990,-/osoba
Rakousko, Itálie - Od Salzburgu k Jadranu na kole - Ciclovia Alpe Adria Radweg - Pobytové zájezdy

…Od Salzburgu k Jadranu na kole - Ciclovia Alpe Adria Radweg

Země: Itálie, Rakousko


Stravování: snídaně
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Aktivní dovolená

Termíny: Září

Délka pobytu: 10 dnů


Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • snídaně

Program

1. den: Odjezd v podvečerních hodinách z ČR do Rakouska.

2. den: Ranní příjezd do SALZBURGU. První etapu začneme v hl. městě Salcburska, vydáme se proti proudu řeky SALZACH vstříc alpským hřebenům. Možnost zajížďky k zámkům Frohnburg, Hellbrunn atd., průjezd městem Hallein, vodopád Gollinger. Po málo frekventované silnici úzkou průrvou Pass Lueg na Werfen s hradem Hohenwerfen a největší ledovou jeskyní na světě Eisriesenwelt (jeskynní systém s délkou 42 km). Přes BISCHOFSHOFEN do městečka St. Johann im Pongau.

3. den: Pokračování nad řekou Salzach do GIGERACH, asi 1,5km dlouhým tunelem se dostaneme do údolí Gasteiner Tal, které střeží středověký hrad Klammstein. Pozvolným stoupáním údolím s malebnými alpskými vesničkami dojedeme do lázeňského městečka BAD GASTEIN. Vystoupáme na Böckstein, nejvyšší bod celé trasy (1 200m n. m.), naložíme kola do vlaku, který nás proveze 8 371m dlouhým tunelem skrze hlavní alpský hřeben do Mallnitz, odkud se prudkým klesáním serpentinami dostaneme do údolí MOLLTALL.

4. den: Po proudu řeky MÖLL sestoupíme do horské vesničky Möllbrucke, napojíme se na DRAURADWEG (dálková cyklotrasa podél řeky Drávy). Projedeme městem SPITTAL AN DER DRAU s možností odbočky na Milstätter See. Dále nás cyklostezka povede podél řeky Drau jabloňovými sady až do historického města VILLACH.

5. den: Proti proudu řeky GAIL začneme stoupat k italským hranicím, které překročíme u Maglern. Pozvolným stoupáním se dostaneme na vrchol druhého alpského hřebenu, k rozvodí u Camporosso, odkud budeme už klesat až pod Alpy do nížiny. U TARVISIO cyklotrasa najíždí na těleso zrušené železniční tratě. Perfektní nalajnovaný asfalt, mírný sklon, osvětlené tunely, staré drážní domky a nádraží, původní železniční mosty a úžasné horské scenérie okolo činí z této trasy opravdový cyklistický ráj.

6. den: PONTEBBANA, jak se jmenovala tato bývalá železnice, nás povede úzkým údolím říčky FEMMA. Zastavme se na nádraží Chiusaforte, kde na nás dýchne duch staré železnice. V Pontebba překročíme bývalé rakousko-italské hranice (do r. 1918). VENZONE, staré město zbořené roku 1976 při zemětřesení, bylo nově postaveno dle středověké předlohy. Nyní je zde na každém rohu levandulový obchůdek.

7. den: S Alpami za zády se cyklostezka klikatí po místních silničkách tak, aby se vyhnula hlavním tahům. Budeme projíždět italské vesničky ukryté v lánech kukuřičných polí. Napojíme se na cyklostezku in@natura, která nás zavede do hl. města přímořské provincie Friuli – Venezia Giulia, do UDINE s desítkami renesančních a barokních paláců, zámkem a náměstím s lodžiemi.

8. den: Poslední etapa nás zavede do opevněného města PALMANOVA na půdorysu devíticípé hvězdy. Monumentální bránou se dostaneme na hlavní náměstí Piazza Grande s korouhví a velkým chrámem. Nížinou dojedeme do AQUILEIA, bývalého římského přístavního města. Po tělese bývalé železnice dorazíme k hrázi přetínající lagunu, na jejímž konci se nachází vysněný cíl naší cesty, přímořské letovisko GRADO.

9. den: Celodenní relaxace u moře, individuální projížďky na kole po pobřeží na MONFALCONE. Podvečerní odjezd přes Rakousko do ČR.

10. den: Příjezd do ČR.

Úvod:

Ciclovia Alpe Adria Radweg (CAAR) je nově vytvořená dálková cyklotrasa (z r. 2013) z rakouského Salzburgu do italského Grada. Podél cesty budeme mít nepřeberné možnosti občerstvení a ochutnávek místních specialit. 420km dlouhá cesta začíná v Rakousku, v Mozartově městě Salzburgu a prochází dvěma hřebeny Alp. Hlavní alpský hřeben NP Vysokých Taur projedeme vlakem. Po průjezdu Villachem vystoupáme na rakousko-italské hranice a na italskou stranu se dostaneme po tělese zrušené železniční tratě (Pontebbana). Desítky železničních tunelů a mostů pokrytých perfektním asfaltem a nalajnovanou cyklostezkou nás zavedou až pod Alpy. Závěrem projedeme Udine, hlavní město provincie Friuli-Venezia Giulia, a po cyklostezkách a vedlejších silničkách se podél antických vykopávek dostaneme až do cíle našeho putování, do přímořského letoviska Grada. Zde strávíme den relaxací a koupáním před návratem domů.

Poznámka I:

Sleva na dítě do 12 let 1200 Kč. Dětské ceny platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.

Cena zahrnuje:

7× nocleh se snídaní v ***hotelech a penzionech ve 2lůžkových pokojích, 1× večeře, doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje:

Vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatky:

1lůžkový pokoj 3 500Kč pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 650 Kč.

Ubytování:

7× nocleh se snídaní v ***hotelech a penzionech ve dvoulůžkových pokojích s vl. soc. zařízením.

Stravování:

1 x večeře (4. noc)

Náročnost programu

40% zájezdu po šotolině, spíše pro trekové kolo

Rakousko, Itálie - Od Salzburgu k Jadranu na kole - Ciclovia Alpe Adria Radweg - Pobytové zájezdyRakousko, Itálie - Od Salzburgu k Jadranu na kole - Ciclovia Alpe Adria Radweg - Pobytové zájezdyRakousko, Itálie - Od Salzburgu k Jadranu na kole - Ciclovia Alpe Adria Radweg - Pobytové zájezdyRakousko, Itálie - Od Salzburgu k Jadranu na kole - Ciclovia Alpe Adria Radweg - Pobytové zájezdyRakousko, Itálie - Od Salzburgu k Jadranu na kole - Ciclovia Alpe Adria Radweg - Pobytové zájezdyRakousko, Itálie - Od Salzburgu k Jadranu na kole - Ciclovia Alpe Adria Radweg - Pobytové zájezdyRakousko, Itálie - Od Salzburgu k Jadranu na kole - Ciclovia Alpe Adria Radweg - Pobytové zájezdyRakousko, Itálie - Od Salzburgu k Jadranu na kole - Ciclovia Alpe Adria Radweg - Pobytové zájezdyRakousko, Itálie - Od Salzburgu k Jadranu na kole - Ciclovia Alpe Adria Radweg - Pobytové zájezdyRakousko, Itálie - Od Salzburgu k Jadranu na kole - Ciclovia Alpe Adria Radweg - Pobytové zájezdyRakousko, Itálie - Od Salzburgu k Jadranu na kole - Ciclovia Alpe Adria Radweg - Pobytové zájezdy

Slevy

FIRST MOMENT platí do 31.12.2017

  • 500 Kč – u zájezdu v hodnotě do 9 999 Kč
  • 1000 Kč – u zájezdu v hodnotě 10 000 Kč a výše
  • 2000 Kč – u zájezdů v hodnotě 30 000 Kč a výše
  • 3000 Kč – u zájezdů v hodnotě 50 000 Kč a výše

Aktuálně

2.7.2020

Kam cestovat bez rizika?

Samé dobré zprávy:-) Do všech evropských zemí mimo Švédsko lze cestovat bez rizika:-)

7.3.2020

Rozhovor s Papežem - předsedou asociace kanceláří a agentur

Jestli se politici ve světlech reflektorů tváří jako zachránci lidu, tak to mají dělat důsledně. A ne zavřít biatlon a ostatní akce nechat. Po Praze momentálně chodí bez kontroly turisté 59 národností, v tom vidím větší riziko než v cestě do Itálie, míní Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Jsme snadná oběť, místo toho, aby nám ministryně pomohla, náš obor odstřelila, kritizuje.

4.3.2020

Cestovní pojištění

Výhodné pojištění pro naše klienty od UNIQA a Generali Česká pojišťovna za zvýhodněnou cenu.

RSS, více aktualit