RAKOUSKÉ A BAVORSKÉ ALPY (cykloturistika) 2024

č. zájezdu: 473706/120
od13 490,-/osoba
-4%sleva
First minute
RAKOUSKÉ A BAVORSKÉ ALPY (cykloturistika) 2024 - Aktivní dovolená

RAKOUSKÉ A BAVORSKÉ ALPY (cykloturistika) 2024

Země: Německo

Ubytování: RAKOUSKÉ A BAVORSKÉ ALPY (cykloturistika) 2024


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 5 dnů


Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • polopenze

Popis zájezdu

CYKLOTURISTIKA bez nočních přejezdů: Starnbergersee – Benediktbeuern – Zugspitze – Gaistal – Leutasch – Sölden – Ötztal – Karwendel – Mittenwald – Walchensee. Trasy vedou po cyklostezkách a lesních cestách. Vzhledem k charakteru cest (asfalt/šotolina) doporučujeme horská nebo treková kola.

Program1. den: Odjezd z Prahy v cca 5.45 hod. Vyhlídková jízda na kolech po východním, případně západním břehu vyhledávaného bavorského jezera STARNBERGERSEE (možnost koupání) se siluetou Alp v pozadí. Další alternativou je cykloturistika malebným venkovem s upravenými statky roztroušenými uprostřed idylické krajiny. Cílem všech etap (cca 50–60 km) je městečko BENEDIKTBEUERN s pozoruhodným benediktinským klášterem dnes spravovaným řádem Salesiánů. Ubytování poblíž rakouského Scharnitz.2. den: Vyložení kol u skokanských můstků v olympijském GARMISCH-PARTENKIRCHENU. Cesta v sedle bicyklu povede nejprve údolím řeky Loisach do rakouského EHRWALDU, turistického střediska ležícího na úpatí ZUGSPITZE, nejvyšší hory SRN. Za pomoci lanovky Almbahn zdolání 400 m převýšení (variantně lze vyšlápnout na kole). Dech beroucí sjezd fotogenickým údolím GAISTAL, nádherným přírodním amfiteátrem se šťavnatými loukami a neopakovatelnými výhledy. Individuální dojezd krásným údolím LEUTASCH až do hotelu (cca 60–70 km). Nocleh.3. den: Přejezd busem do mondénního lyžařského střediska SÖLDEN, srdce impozantního údolí ÖTZTAL obklopeného mohutnými ledovci a více než 250 vrcholy dosahujícími výšky přes 3 000 m. Pohodová cyklistika okouzlující přírodou přes typická tyrolská městečka a horské vesničky až k Innu (cca 60 km.). Návrat autokarem na ubytování.4. den: Výlet na kolech do nitra úchvatného pohoří KARWENDEL tvořeného vápencem, který zde vymodeloval kulisu úžasných skalních věží, rozervaných hřebenů a strmých stěn. Lehčí trasa povede nejprve podél toku Isaru, avšak cílem bude údolí RISSTAL – jediné celoročně osídlené místo této nejrozlehlejší chráněné oblasti na území Rakouska (cca 55 km). Zdatní cyklisté mohou absolvovat okruh stoupající od hotelu nejprve neosídlenou romantickou dolinou sevřenou majestátnými horskými štíty do sedla Hochalmsattel (1 803 m), odkud následuje sjezd po šotolinových horských silničkách panenskou krajinou do údolí Risstal, kde se spojí s lehčí variantou (cca 65 km). Krátký přejezd autokarem zpět na ubytování.5. den: Cykloturistika nejprve ve stopách vyhlášených tratí pro klasické lyžování vedoucích od hotelu do německého MITTENWALDU a dále k populárnímu jezeru WALCHENSEE v podhůří Bavorských Alp. Ukončení etapy v oblíbeném letovisku KOCHEL AM SEE ležícím na břehu stejnojmenného jezera (možnost koupání). Celkem cca 50 km. Příjezd do Prahy v cca 22 hod.

CYKLOTURISTIKA bez nočních přejezdů: Starnbergersee – Benediktbeuern – Zugspitze – Gaistal – Leutasch – Sölden – Ötztal – Karwendel – Mittenwald – Walchensee. Trasy vedou po cyklostezkách a lesních cestách. Vzhledem k charakteru cest (asfalt/šotolina) doporučujeme horská nebo treková kola.

Stravování


4× polopenze

Ubytování


4× ubytování v hotelu 3 (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

Cena zahrnuje:

 • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
 • 4× ubytování v hotelu 3* (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
 • 4× polopenzi
 • pobytovou taxu
 • průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • lanovku Almbahn: cca 17 € včetně přepravy kola
RAKOUSKÉ A BAVORSKÉ ALPY (cykloturistika) 2024 - Aktivní dovolenáRAKOUSKÉ A BAVORSKÉ ALPY (cykloturistika) 2024 - Aktivní dovolenáRAKOUSKÉ A BAVORSKÉ ALPY (cykloturistika) 2024 - Aktivní dovolenáRAKOUSKÉ A BAVORSKÉ ALPY (cykloturistika) 2024 - Aktivní dovolenáRAKOUSKÉ A BAVORSKÉ ALPY (cykloturistika) 2024 - Aktivní dovolenáRAKOUSKÉ A BAVORSKÉ ALPY (cykloturistika) 2024 - Aktivní dovolenáRAKOUSKÉ A BAVORSKÉ ALPY (cykloturistika) 2024 - Aktivní dovolenáRAKOUSKÉ A BAVORSKÉ ALPY (cykloturistika) 2024 - Aktivní dovolená

Podobné zájezdy

Gasthof Anötzlehen

Gasthof Anötzlehen

Země: Německo

Destinace: Bavorské Alpy

Středisko: Berchtesgaden

Ubytování: Gasthof Anötzlehen

Typ: Lyžařské zájezdy

Termíny: Leden, Únor, Březen

Délka pobytu: 8 dnů

Osob: 1-4, 1-2, 1-3 osoba

č. zájezdu: 166558/80
all-inclusive
vlastní doprava
od10 475,-/osoba
  Alpenhotel Beslhof

  Alpenhotel Beslhof

  Země: Německo

  Destinace: Bavorské Alpy

  Středisko: Ramsau

  Hotel: Alpenhotel Beslhof

  Typ: Lyžařské zájezdy

  Termíny: Prosinec - Březen

  Délka pobytu: 4 až 8 dnů

  Osob: 1-4, 1, 1-2, 1-3 osoba

  č. zájezdu: 166297/80
  polopenze
  vlastní doprava
  od5 725,-/osoba
   Gästehaus Alpina

   Gästehaus Alpina

   Země: Německo

   Destinace: Bavorské Alpy

   Středisko: Berchtesgaden

   Ubytování: Gästehaus Alpina

   Typ: Lyžařské zájezdy

   Termíny: Leden, Únor, Březen

   Délka pobytu: 3 až 8 dnů

   Osob: 1, 1-3 osoba

   č. zájezdu: 166339/80
   snídaně
   vlastní doprava
   od2 725,-/osoba

   Mohlo by vás zajímat:

   Bulharsko levně 2024

   Bulharsko bylo vždy relativně levnou zemí a navzdory zlepšující se ekonomické situaci většina nezbytných věcí pro život stojí daleko méně než na Západě.

   Dovolená na Kanárských ostrovech 2024

   Kanárské ostrovy, španělsky Las Islas Canarias – španělské souostroví v Atlantském oceánu při severozápadním pobřeží Afriky.

   Bulharsko léto 2024, Primorsko, Sluneční pobřeží

   Dovolená v Bulharsku v letoviscích Primorsko, Kiten a Sluneční pobřeží

   Bulharsko je v současné době v mnoha ohledech úspěšná země Balkánu. Má politicky stabilní demokracii, nedávno přistoupivší člen EU a dynamicky se rozvíjející turistická destinace s nejrychleji rostoucím turistickým průmyslem v celé Evropě.

   Aktuálně

   21.7.2023

   Velký okruh Slovinskem

   Poslední volná místa na autobusový zájezd po krásách Slovinska od 22.8. do 27.8.2023

   20.7.2023

   Poslední volná místa do Londýna!

   Poslední volná místa na jedinečný letecký poznávací zájezd z Londýna do srdce Anglie.

   20.7.2023

   Last Minute Kalábrie

   doprodej leteckých zájezdů do 4* rezortu Villaggio Borgo degli Ulivi v Kalábrii, letecky z Prahy, v termínu 24.7.-31.7.2023.

   RSS, více aktualit