Přírodou Skotska

Oblíbený letecký zájezd do Skotska s turistikou v malé skupině

č. zájezdu: 282502/34
od26 226,-/osoba
-6%sleva
First minute
Přírodou Skotska - letecký poznávací zájezd

Přírodou Skotska

Země: Velká Británie

Středisko: Skotsko

Ubytování: hostel, penzion


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 7 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis

Skotsko je populární destinací turistů z celého světa, proto máme již několik let v nabídce zájezd také pro ty naše klienty, kteří na svých cestách upřednostňují pobyt v přírodě. Jako NOVINKU zařazujeme možnost ubytování ve dvoulůžkových pokojích.

Budou se střídat lehčí a náročnější túry, chodit můžete jen s batůžkem. V programu sice uvádíme některé plánované trasy, naši zkušení průvodci se však mohou přímo na místě rozhodnout pro změnu a upravit náročnost trasy dle aktuálního stavu počasí i složení skupiny.

Budete mít možnost:

 • vystoupat na nejvyšší vrchol britských ostrovů Ben Nevis
 • poznat Grampians Mountains, ostrov Skye i údolí Glen Coe
 • navštívit hrad Eilean Donan
 • ochutnat skotskou whisky přímo v palírně
 • prohlédnout si centrum hlavního města Edinburghu

Program

1. den: Dopoledne odlet z Prahy do Edinburghu. Po příletu se vydáme do centra hlavního města Skotska. Projdeme se po ulici Royal Mile, která se táhne od impozantního hradu postaveného na vysoké čedičové skále až ke královské rezidenci Holyroodhouse a parku, jehož součástí je i kopec sopečného původu nazývaný „Artušův trůn“. Můžete na něj vystoupat po některé ze značených stezek a mít tak celé město jako na dlani. Večer přesun do Stirlingu na ubytování. 

2. den: Nejprve se krátce projdeme historickým centrem města Stirlingu, které proslulo víteznými bitvami nad Angličany. Pak se přesuneme do NP Trossachs kde podnikneme výšlap na kopec Conic Hill, odkud se naskýtá krásný výhled na jezero Loch Lomond. Poté budeme pokračovat přes vesničku Luss a rozsáhlou oblast bažin a rašelinišť Rannoch Moor do jednoho z nejkrásnějších údolí Skotska, Glen Coe. Vydáme se zde na lehčí túru v pohoří Three Sisters a objevíme jedno ztracené údolí. Ubytování (2 noci).

3. den: Hlavním bodem programu tohoto dne bude výstup na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis (1 344 m n. m.). Krásným výhledem budou odměněni i ti, kteří nevyjdou až nahoru. V případě nepříznivého počasí podnikneme náhradní túru. 

4. den: Nejprve se krátce zastavíme v Glenfinnanu, který je známý svým 300 metrů dlouhým železničním viaduktem. Trajektem se přeplavíme z přístavu v Mallaig na ostrov Skye, který je proslulý překrásnými sceneriemi a divokými horami. Přejedeme k hradu Dunvegan, kde se vydáme na projížďku loďkou s pozorováním tuleňů. Pak se vydáme na sever ostrova a projdeme se v oblasti Quiraing, kde nás za pěkného počasí čekají nádherné výhledy. Ubytujeme se v malebném rybářském přístavu v Portree, kde můžete ochutnat legendární fish and chips, které se zde připravují ze zaručeně čerstvých ryb. 

5. den: Dopoledne podnikneme túru v pohoří Cuillins Hills. Z ostrova odjedeme přes most Skye Bridge a navštívíme jednu z nejznámějších skotských památek Eilean Donan Castle. Západní částí Skotské vysočiny budeme pokračovat k jezeru Loch Ness do Fort Augustus, kde si prohlédneme soustavu zdymadel, jež je součástí nejdelšího vodního kanálu ve Skotsku. Přejezd na ubytování do Aviemore.

6. den: V NP Cairngorms se vydáme na túru s výhledem na stejnojmenné pohoří. Poté se přesuneme do Pitlochry, kde navštívíme palírnu v Blair Athol a ochutnáme místní whisky. Pak už nás bude čekat cesta zpět do Edinburghu, cestou uvidíme známý most Forth Road Bridge (UNESCO). Ubytujeme se nedaleko centra, takže večer můžete povečeřet či posedět v některé z mnoha restaurací nebo pubů. 7. den: Dle aktuálního letového řádu odlet do Prahy ráno nebo po poledni. 

7. den: Dle aktuálního letového řádu odlet do Prahy ráno nebo po poledni. 

Minimální počet účastníků

7

Poznámky k zájezdu

 • Garance malé skupiny (max. 8 osob + průvodce, který je zároveň řidičem)
 • V hostelech možnost vaření ve společných kuchyňkách.
 • Ne vždy jsou k dispozici oddělené postele.
 • V termínu od 2. 5. – 8. 5. 2018 lze využít slevu 1 500 Kč/os. při ubytování ve 4lůžkových pokojích.

Cena zahrnuje:

 • letenku Praha – Edinburgh a zpět vč. let. tax, ve výši 6 000 Kč. 
 • dopravu mikrobusem ve Skotsku
 • ubytování ve 2lůžkových pokojích - 2× v penzionu s vlastním sociálním zařízením a snídaní, 4× v hostelech zpravidla se společným sociálním zařízením (v ter­mínu od 2. 5. – 8. 5. 2018 ubytování 6× v hostelech, zpravidla se společným sociálním zařízením) 
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • další stravu a výše neuvedené služby
 • vstupné asi 40 GBP 

Slevy:

 • 698 CZK – děti a mládež do 25 let – nelze sčítat s dalšími slevami
 • 698 CZK – osoby starší 65 let – nelze sčítat s dalšími slevami

Popis ubytování

Skotsko – hostely. Budovy s pokoji. Rekreační objekty jsou dřevěné, zděné nebo panelové, bez výtahů. Pokoje jsou převážně pro 4 osoby, které spí na dvou palandách (patrových postelích). Někde jsou však také pokoje pro 6 a více osob.

V hostelech negarantujeme ubytování osob stejného pohlaví v jednom pokoji.

V některých ubytovnách hostelech jsou pokoje vybaveny sprchou a WC, někde jsou sprchy a WC společné pro více pokojů na chodbě. Deky i povlečení jsou v ceně pobytu. Návštěvníci si zpravidla sami stelou postele.

Pro přípravu jídel slouží společné kuchyňky, které jsou většinou vybaveny základním nádobím. Doporučujeme vozit si vlastní ostrý nůž, příbor a hrnek. Snídaně bývají kontinentální, skládají se většinou z toastů, másla, marmelády, čaje nebo kávy, někdy také ovocného džusu, jogurtu a cereálií. Nebo „skotské“ skládající se z opečené slaniny, vajíček, fazolí, rajčat a párečků.

Jelikož zajišťujeme ubytování na zájezdech tak, aby co nejlépe vyhovovalo charakteru zájezdu umístěním v přírodě nebo ve městech a přijatelným vybavením pokojů za příznivou cenu, může být v některých zájezdech ubytování více kategorií. V popisu ceny zájezdu a zde je uveden typ ubytování, který je v zájezdu nejčastěji používán. Níže uvedený popis vystihuje přibližnou charakteristiku ubytovací kategorie. Rozměry, vybavení a další náležitosti se mohou místně lišit.

773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

17.9.2018

Slevy 13% na exotické poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy 2019 plné zážitků do 125 zemí světa v doprovodu českých průvodců se slevou 11%. First minute trvá jenom do 30.11 za podmínky složení zálohy 50%.

24.8.2018

Aktuální zlevněné poznávací zájezdy

Kam vyrazit v září? .-)

7.6.2018

Tip dne - akční nabídka

Mallorca 2 osoby za cenu 1 - let z Prahy

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů