Portugalsko - Země mořeplavců, vína a slunce

č. zájezdu: 284383/5
od27 490,-/osoba
Portugalsko - Země mořeplavců, vína a slunce - Poznávací zájezdy

Portugalsko - Země mořeplavců, vína a slunce

Země: Portugalsko


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Září

Délka pobytu: 8 dnů


Možné slevy:

 • slevové programy CK

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

1. den

Odlet z Prahy do Lisabonu, transfer na ubytování v okolí Óbidos.

2. den

Po snídani návštěva středověké vesničky Óbidos, úzké uličky sestávající z bílých domečků s terakotovými střechami plné obchodů. V rybářské vesničce Nazaré procházka po místní pláži. Dále přejezd do městečka Alcobaca s největším kostelem v Portugalsku (UNESCO) a krásným cisterciáckým opatstvím. Na závěr prohlídka Batalhe s královským klášterem (UNESCO). Odjezd na ubytování v okolí Coimbry, večeře.

3. den

Snídaně. Coimbra – až do 13. stol. hlavní město země, rodiště 6 portugalských králů a kolébka vzdělání. Nachází se tu nejstarší univerzita v Portugalsku (druhá nejstarší na světě), na které vystudovali velikáni portugalské literatury. Prestiž univerzity sem dodnes přitahuje tisíce studentů, kteří z více než 80 tisíc obyvatel Coimbry tvoří jednu čtvrtinu. Poté přejezd do Guimaraes – kolébky portugalského národa. Úzké středověké uličky v zachovalém jádru přímo vybízejí k procházce. Historické jádro města je uznáno světovým kulturním dědictvím. Historické domy byly postupně zrekonstruovány a hrad sv. Michala se stal dominantou města. Další zajímavostí města je Vévodský palác Paco dos Duques – dnes muzeum. Prohlídka středověké Bragy, zastávka na poutním místě Bom Jesus do Monte a na závěr dne návštěva vinných sklípků caves v Portu, ve světě proslaveném svým portským vínem, které však není z Porta. Vinice se nacházejí v údolí řeky Douro, asi 100 km od města a víno je v sudech převáženo do Vila Nova de Gaia, městečka ležícího na druhé straně řeky téměř splývajícího s Portem. Návrat na ubytování v okolí Porta. Večeře.

4. den

Snídaně. Celodenní prohlídka Porta. Porto – druhé největší město Portugalska, hlavní město provincie Douro. Porto je krásné město s kouzelnými uličkami, pozoruhodnou historií, množstvím památek i intenzivním nočním životem. Procházky po historické čtvrti Ribeira, po březích Doura až po jeho ústí do Atlantiku mají nezaměnitelnou atmosféru. Návštěva katedrály Terreido da Sé, čtvrtě Barredo s domy naklánějícími se do stran, gotického kostela Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou, ubytování a večeře v okolí Porta.

5. den

Snídaně. Prohlídka města Tomar, kde se nachází Convento de Cristo, hrad s klášterem z 12. stol., který byl sídlem rytířů Kristova Řádu (na seznamu UNESCO). Dále do Fátimy, jednoho z nejvýznamnějších poutnických míst křesťanského světa s velkou neobarokní bazilikou, postavenou na počest zjevení Panny Marie. Věže baziliky měří 65 m a náměstí je dvakrát větší než náměstí baziliky sv. Petra v Římě. Na hlavním oltáři je možné vidět vitráže s výjevy zjevení a obraz s poselstvími, které odevzdala Marie pastýřům při zjevení. Za zmínku stojí i monumentální varhany z roku 1952, které mají 12 tisíc píšťal. Ubytování ve Fátimě či okolí. Večeře.

6. den

Po snídani odjezd do Lisabonu – město, na které se dívá socha Krista (návštěva), přesná replika té slavnější v Riu de Janeiro. Lisabon se díky svému přístupu k Atlantickému oceánu stal významným obchodním přístavem a křižovatkou světa s největšími suchými doky na evropském kontinentě. Prohlídka města – starobylá čtvrť Belém s Klášterem Jeronýmů (vrchol manuelské architektury), věž Torre de Belém (původně obranná věž a maják na řece Tejo), hrad Castelo de Sao Jorge, nejstarší čtvrť Alfama. Na závěr vyvezení železným výtahem elevador de Santa Justa (podle návrhu žáka slavného stavitele A. G. Eifella). Odjezd na ubytování v Lisabonu, večeře.

7. den

Snídaně, celodenní výlet do okolí Lisabonu na trase Sintra – Cabo da Roca a Cascais. Sintra, bývalé letovisko portugalské šlechty, plné paláců různých stylů a křivolakých uliček s malými obchůdky je nejnavštěvovanějším městem Portugalska (UNESCO). Hlavní atrakcí je známý Palácio da la Peňa z 19. stol., který je nejzachovalejším příkladem romantické portugalské architektury, dalším lákadlem je letní rezidence portugalského krále Palácio Nacional de Sintra postavená na přelomu 15. a 16. stol. Výhledy z nejzápadnějšího cípu kontinentální Evropy, Cabo da Roca a v rybářském městečku Cascais možnost ochutnaní některé z místních rybích specialit. Seznámení se s portugalskou obdobou Monte Carla – Estorilem. Návrat na ubytování v Lisabonu. Fakultativně návštěva představení typického portugalského hudebního žánru fado – tradiční portugalský druh hudby, který vznikl v uličkách Alfamy a který jinde na světě nenajdete. Většinou se jedná o zhudebněné básně, které odkazují na dávno zašlou slávu Portugalska, a proto jsou často melancholické. Zpěváci fada zpívají velmi procítěně a jejich zpěv doprovází pouze kytara.

8. den

Snídaně, individuální volno, před odjezdem na letiště zastávka u Cristo Rei, transfer na letiště, odlet do Prahy.

rychly_prehled

8denní zájezd

Počet dní

8denní zájezd

strucna_trasa

Óbidos;Nazaré;Al­cobaca;Batalhe;Co­imbra;Guimara­es;Bragy;Bom Jesus do Monte;Porto;To­mar;Fátima;Li­sabonu;Sintra;Ca­bo da Roca; Cascais

Cena zahrnuje

 • 7 nocí se snídaní v hotelu 3* (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 5 večeří
 • leteckou dopravu Praha-Lisabon
 • letištní taxy
 • autobusovou dopravu v Portugalsku
 • průvodce
 • služby místního průvodce v Portu
 • vstup do vinných sklepů v Portu s ochutnávkou.

Cena nezahrnuje

 • komplexní pojištění.

Nutná hotovost s sebou

80 EUR, představení Fado se dvěma nápoji cca 30 EUR

Portugalsko - Země mořeplavců, vína a slunce - Poznávací zájezdyPortugalsko - Země mořeplavců, vína a slunce - Poznávací zájezdyPortugalsko - Země mořeplavců, vína a slunce - Poznávací zájezdyPortugalsko - Země mořeplavců, vína a slunce - Poznávací zájezdy

Doprava

 • N1 – Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany, Plzeň (garantovaná odjezdová místa – platí u všech zájezdů a termínů) – bez příplatku!
 • N2 – Ústí n. L., Teplice, Bílina, Most, Louny, Slaný, Kladno, Chomutov, Ostrov n. O., K. Vary – příplatek 400 Kč
 • N3 – Hradec Králové, Pardubice, Chrudim, Poděbrady, Kolín – příplatek 400 Kč
 • N4 – České Budějovice, Vodňany, Písek, Tábor – příplatek 400 Kč
 • N5 – Liberec, Jablonec, Turnov,Mladá Boleslav – příplatek 400 Kč
 • N6 – Cheb, Sokolov, Mariánské Lázně – příplatek 400 Kč
 • N7 – Klatovy, Domažlice – příplatek 400 Kč
 • N8 – Brno, Jihlava – příplatek 400 Kč

  Důležitá poznámka:

  Svozy N2 – N8 jsou garantovány při minimálním počtu 4 osob a více než 31 dní před odjezdem!

Svoz u autobusových zájezdů

N1 a nebo na trase zájezdu je bez příplatku.
N2–9 je za příplatek 400 Kč není-li u dané destinace uvedeno jinak.

Svoz u leteckých zájezdů

N2–9 za příplatek 500 Kč na osobu, není-li u dané destinace v ceníku uvedeno jinak.

773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

7.6.2018

Tip dne - akční nabídka

Mallorca 2 osoby za cenu 1 - let z Prahy

9.4.2018

Hledáme nové kolegy

Do naší kanceláře v Brně hledáme příjemného a komunikativního kolegu/kolegyni na pozici prodejce zájezdů.

28.3.2018

Velikonoční sleva na Mallorcu

Sleva platí pro prodej v období 28.3.-8.4.2018

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů