Porto a Azory nejen pro 55+

Poznávací zájezd kombinující Porto a Azory

č. zájezdu: 283676/34
od36 566,-/osoba
-6%sleva
First minute
Porto a Azory nejen pro 55+ - poznávací zájezd

Porto a Azory nejen pro 55+

Země: Portugalsko

Středisko: Azory

Ubytování: PORTO A AZORY NEJEN PRO 55+


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Říjen

Délka pobytu: 8 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Unikátní kombinace leteckého poznávacího zájezdu do Porta a na Azory se slevou 2000 Kč z uvedené ceny pokud je Vám 55 a více let. Garance malé skupiny. Realizace od 10 osob.

Popis

Málo objevená evropská exotika na samém konci Evropské unie a daleko v Atlantském oceánu. Vychutnejte si dobré portské víno, osvěžte se mořských vzduchem a relaxováním v termálních koupalištích.

Během více jak čtyřdenního pobytu na ostrově Săo Miguel objedeme ostrov kolem dokola, seznámíme se s dávnou námořní a velrybářskou historií a dějinami, jejichž významu si je vědoma i Evropská unie, která podporuje zdejší turistický ruch. Ostrov oplývá mnoha přírodními krásami. Užijeme si klidu a pohody v pěkném hotelu na dohled moře.

Pokud je Vám více, jak 55 let, je cena pro Vás o 2 000 Kč nižší!

Program

1. den:  Odpoledne let Praha – Porto (v době tisku katalogu je plánován přímý let). Transfer na ubytování. Procházka po břehu řeky Douro. Možná vás však vtáhne do děje některá pouliční hudební nebo divadelní skupina.

2. den:  Celodenní prohlídka Porta, metrem a pěšky. Historický střed města kolem katedrály je chráněn UNESCO. Procházka kolem hradeb k dvoupatrovému mostu Dom Luis I. Oba břehy řeky Douro jsou centrem turistického dění. Na jihu najdete vinařské podniky produkující známé portské víno a užijete si krásné pohledy na řeku, lodě a protilehlé staré město. Budeme se toulat po pěkných místech historického města, pestrého nejen všemi stavebními styly. K nejzajímavějším místům patří katedrála, velké kachlíkové mozaiky na nádraží Sao Bento nebo na fasádě kostela Igreja de Santo Ildefonso, tržnice i věž Torre dos Clérigos. Pozdě večer odlet na Azorské ostrovy. Přistaneme na ostrově Sao Miguel blízko města Ponta Delghada. Transfer na hotel.

3. den: Po prodlouženém ranním odpočinku se vydáme na prohlídku západní strany ostrova, které dominuje sopečný masiv Sete Cidades. Po cestě zastávka na vyhlídce Vista do Rei, která nabízí jeden z nejkrásnějších panoramatických výhledů na ostrově, a to na dvě jezera – modré a zelené – v obrovském sopečném kráteru s obvodem až 12 kilometrů a kolmými stěnami vysokými 300 metrů. Večeře (v ceně zájezdu).

4. den: Prohlídka nejrušnějšího města ostrova Ponta Delgada, které je více jak 500 let staré. Dlouhé úzké ulice s desítkami honosných budov, přímořskou promenádou a pev­ností. Možnost návštěvy botanické zahrady s ukázkou flóry, kterou lze na ostrově vidět. Poté se vydáme do oblasti čajových plantáží s muzeem a dodnes funkčním zařízením z 19 stol. na zpracování svě­toznámé značky čaje Gorreana Tea. Večeře (v ceně zájezdu).

5. den:  Výlet do Furnasu, po cestě zastávka na vyhlídce Santa Iria s okouzlujícím výhledem na vnitrozemí a severní pobřeží. Příjezd do vesničky Furnas, proslulé sopkou a tzv. Caldeiras s kouřícími gejzíry a horkými vřídly, která jsou zdrojem léčivého bahna a minerální vody. Místo je známé i typickým pokrmem cozido, který se připravuje v hrnci, zakopaném do země a ohřívaném vulkanickou párou. Návštěva rajské zahrady s jezírky Terra Nostra – jedné z nejkrásnějších botanických zahrad na ostrově, kde vám bujná exotická vegetace doslova vyrazí dech. Návrat na hotel. 

6. den: Výlet do chráněné přírodní rezervace Lagoa do Fogo (Ohnivé jezero), která je bezesporu jednou z největších přírodních atrakcí ostrova. Dno vyhaslého kráteru, který vznikl erupcí v r. 1563, vyplňuje mystické modré jezero dlouhé dva kilometry. Okolní vysoké kopce s endemickou vegetací vytvářejí v kombinaci s bílými písčitými plážemi nádherné scenerie. Večeře (v ceně zájezdu).

7. den:  Ukončení pobytu v hotelu, odjezd do dílny, kde se dodnes vyrábí keramika podle tradiční receptury. V Ponta Delghada ještě navštívíme ananasovou plantáž. Odlet do Porta. Transfer na hotel. 8. den: Vyfoťte se v nejkrásnějším knihkupectví světa - secesní Livraria Lello. Porto si jistě vaši přízeň získá a vy se až do odjezdu na letiště, který je plánován v podvečer budete toulat po tržištích, starém městě i po nábřeží. Večer odlet do Prahy.

8. den:  Vyfoťte se v nejkrásnějším knihkupectví světa - secesní Livraria Lello. Porto si jistě vaši přízeň získá a vy se až do odjezdu na letiště, který je plánován v podvečer budete toulat po tržištích, starém městě i po nábřeží. Večer odlet do Prahy.

Minimální počet účastníků

10

Poznámky k zájezdu

 • Program může být uzpůsoben jiným letovým časům, než které jsou k dispozici v době tisku katalogu, a též počasí. Všechna uvedená místa navštívíme, ale je možné, že v jiném pořadí.

Cena zahrnuje:

 • letenku z Prahy do Porta, na Azorské ostrovy a zpět vč. letištních tax ve výši 12 000 Kč
 • dopravu v Portu metrem, na Azorech mikrobusem
 • 7× ubytování v turistickém hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 7× snídaně, 3× večeře
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K7C 
 • pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • vstupné cca 50 EUR
 • další výše neuvedené služby

Slevy:

 • 1023 CZK – děti a mládež do 25 let – nelze sčítat s dalšími slevami
 • 2000 CZK – klienti nad 55 let – nelze sčítat s dalšími slevami
Porto a Azory nejen pro 55+ - poznávací zájezdPorto a Azory nejen pro 55+ - poznávací zájezdPorto a Azory nejen pro 55+ - poznávací zájezdPorto a Azory nejen pro 55+ - poznávací zájezdPorto a Azory nejen pro 55+ - poznávací zájezdPorto a Azory nejen pro 55+ - poznávací zájezdPorto a Azory nejen pro 55+ - poznávací zájezdPorto a Azory nejen pro 55+ - poznávací zájezdPorto a Azory nejen pro 55+ - poznávací zájezdPorto a Azory nejen pro 55+ - poznávací zájezd
773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

3.1.2019

Slevy 9% na exotické poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy 2019 plné zážitků do 125 zemí světa v doprovodu českých a slovenských průvodců se slevou 9%. First minute trvá jenom do 31.1.2019 za podmínky složení chytré zálohy pouze 10000 Kč na osobu.

24.8.2018

Aktuální zlevněné poznávací zájezdy

Kam vyrazit v září? .-)

7.6.2018

Tip dne - akční nabídka

Mallorca 2 osoby za cenu 1 - let z Prahy

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů