Polsko - Mazury - jezerní království na kole, lodí i pěšky

Polsko, Mazurská jezera

č. zájezdu: 372201/1
od11 990,-/osoba
Polsko - Mazury - jezerní království na kole, lodí i pěšky - Polsko, Mazurská jezera - Pobytové zájezdy

Polsko - Mazury - jezerní království na kole, lodí i pěšky

Země: Polsko

Středisko: Mazurská jezera


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy, Aktivní dovolená

Termíny: Červenec, Srpen

Délka pobytu: 9 dnů


Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • polopenze

Program

1. den: Odpolední odjezd z ČR, průjezd Polskem.

2. den: Ranní příjezd do hotelu v GIZYCKU – samotném centru Mazur, snídaně na hotelu, prohlídka města na rozhraní jezer NIEGOCIN a KISAJNO (křižácký hrad Loetzen, otočný most přes Łuczańský kanál z 19. století, pruská pevnost Boyen), koupání v jezeře, večeře, ubytování – 6 nocí na jednom místě.

3. den: Snídaně, na kolech tajemný okruh kolem jezer KISAJNO, DOBSKIE a DARGIN, cestou navštívíme Hitlerovo bývalé nedobytné „Vlčí doupě“ v GIERŁOŻI, opuštěný zámek SZTYNORT a zpět do Gizycka do hotelu (70 km), večeře.

4. den: Snídaně, autobusem se přesuneme k jezeru MAMRY, návštěva komplexu bunkrů německé armády z II. světové války v MAMERKÁCH, pěšky (6 km) podél nikdy nedokončeného MAZURSKÉHO KANÁLU, který měl umožnit spojení s Baltem, s betonovými zdymadly zarůstajícími pomalu lesem, autobusem přesun do WOLISKA (pozorování zubrů), alt. na kolech z Mamerek přes WEGORZEVO (původní křižácký zámek) a vesničku POZEZDRZE s polním sídlem SS do Boreckého pralesa, výlet zakončíme pozorováním zubrů ve Wolisku (60 km), setkání skupin a autobusem obě skupiny zpět do hotelu, večeře.

5. den: Snídaně, relaxace na břehu jezera, vodní radovánky (wakepark, výlety lodí po jezeře, mořské kajaky, kanoe), alt. cyklistika po okolí, okruh okolo jezera NIEGOCIN (40 km), večeře.

6. den: Snídaně, na kolách přes vesničky GORAZDOWO a MONETKI do města RYN (hrad křižáckých rytířů, zděné domy ve městě), zpět přes starupruské hradiště v ORLO (40 km) nebo prodloužení etapy o gotický kostel a barokní zámek ve vsi NAKOMIADY a muzeum Mazur v OWCZARKI (65 km), večeře.

7. den: Snídaně, autobusem přejezd do Ukty, na půjčených kánoích splutí klidné a malebně meandrující řeky KRUTYNIA, alt. cyklistika kolem jezera BELDANY přes vesničku WEJSUNY s evangelickým kostelem v gotickém stylu do WIERZBY na poloostrově mezi jezery Beldany a Sniardwy, přívozem přes jezero do IZNOTY (25 km), setkání skupin, autobusem do hotelu, večeře.

8. den: Snídaně, dopoledne vyhlídkovou lodí po jezerech a soustavou kanálů z Gizycka do „Perly Mazur“, živého a útulného letoviska MIKOLAJKI na břehu stejnojmenného jezera, cyklistika okolo největšího polského jezera SNIARDWY, na kolech do rezervace u jezera ŁUKNAJNO (populace divokých labutí pod ochranou UNESCO), dále podél jezera Sniardwy s mnoha zákoutími až do městečka OKARTOWO s kamenným kostelem a příjemná pláží na břehu jezera (25 km),, ochutnávka rybích specialit v místní restauraci.Pod­večerní odjezd domů, noční průjezd Polskem.

9. den: Dopolední návrat do ČR.

Úvod:

Mazury čili Krajina velkých jezer mazurských se nachází na severovýchodě Polska. Krajina se tu vlní, malé kopečky střídají ďolíky, jeden hrb střídá druhý. Všude přítomné jsou borovicové lesy, pole nebo pastviny. A taky čápi, kteří se důstojně procházejí, jako by jim tady vše patřilo. Do toho všeho se zrcadlí hladiny jezer, rozsáhlých, kde na druhý břeh nedohlédnete, ale i těch nejmenších, které vypadají, že byste je přeskočili. Oblast byla dříve pod nadvládou řádu Německých rytířů, jejichž hrady a tvrze tu zůstaly jako památka na doby dávno minulé. Na doby nedávné nás zase upomenou i nechvalně známé „památky“ v podobě různých bunkrů a pevností z druhé světové války. Čeká nás nenáročná cyklistika, budeme se pohybovat po asfaltových a polních šotolinových cestách (zájezd vhodný pro horská a trekingová kola). Putování si zpříjemníme pěšími výlety, koupáním v jezeře a občerstvením v jedné z mnoha místních restaurací. Pro milovníky vodních sportů lze vyměnit kola za jakékoliv jiné vodní dopravní prostředky (kajak, jachta, vodní lyže) anebo den jen tak prolenošit na břehu jezera. Ubytování je zajištěno v hotelovém komplexu v centru Mazur. Hotel má 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV. Bohatá snídaně a večeře je podávána v hotelové restauraci.

Cena zahrnuje:

Pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem (3 000 km) včetně dopravy kol v krytém přívěsu a včetně veškerých poplatků, 6× ubytování v hotelu, 7× snídaně, 6× večeře, cesta vyhlídkovou lodí, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje:

Vstupné do památek, fakultativní akce, půjčení kajaku, případná místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatky:

1lůžkový pokoj 3 800 Kč. Možnost doobsazení do pokoje.

Ubytování:

Ubytování je zajištěno v hotelovém komplexu v centru Mazur. Hotel má 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV.

Stravování:

7× snídaně, 6× večeře. Bohatá snídaně a večeře je podávána v hotelové restauraci.

Polsko - Mazury - jezerní království na kole, lodí i pěšky - Polsko, Mazurská jezera - Pobytové zájezdyPolsko - Mazury - jezerní království na kole, lodí i pěšky - Polsko, Mazurská jezera - Pobytové zájezdyPolsko - Mazury - jezerní království na kole, lodí i pěšky - Polsko, Mazurská jezera - Pobytové zájezdyPolsko - Mazury - jezerní království na kole, lodí i pěšky - Polsko, Mazurská jezera - Pobytové zájezdy

Slevy

FIRST MOMENT platí do 31.12.2017

  • 500 Kč – u zájezdu v hodnotě do 9 999 Kč
  • 1000 Kč – u zájezdu v hodnotě 10 000 Kč a výše
  • 2000 Kč – u zájezdů v hodnotě 30 000 Kč a výše
  • 3000 Kč – u zájezdů v hodnotě 50 000 Kč a výše

Aktuálně

2.7.2020

Kam cestovat bez rizika?

Samé dobré zprávy:-) Do všech evropských zemí mimo Švédsko lze cestovat bez rizika:-)

7.3.2020

Rozhovor s Papežem - předsedou asociace kanceláří a agentur

Jestli se politici ve světlech reflektorů tváří jako zachránci lidu, tak to mají dělat důsledně. A ne zavřít biatlon a ostatní akce nechat. Po Praze momentálně chodí bez kontroly turisté 59 národností, v tom vidím větší riziko než v cestě do Itálie, míní Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Jsme snadná oběť, místo toho, aby nám ministryně pomohla, náš obor odstřelila, kritizuje.

4.3.2020

Cestovní pojištění

Výhodné pojištění pro naše klienty od UNIQA a Generali Česká pojišťovna za zvýhodněnou cenu.

RSS, více aktualit