• Summit Tour
  • »Zájezdy
  • »Pohodový týden na Korsice - Francie, Korsika - Korsické Alpy a tyrkysové moře

Pohodový týden na Korsice - Francie, Korsika - Korsické Alpy a tyrkysové moře

Francie, Korsika

č. zájezdu: 343555/1
od18 230,-/osoba
-4%sleva
Pohodový týden na Korsice - Francie, Korsika - Korsické Alpy a tyrkysové moře - Francie, Korsika - Pobytové zájezdy

…Korsice - Francie, Korsika - Korsické Alpy a tyrkysové moře

Země: Francie

Středisko: Korsika


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec

Délka pobytu: 9 dnů


Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • polopenze

Program

2. den: Odjezd z ČR, noční přejezd do Itálie, trajektem do korsické BASTIE, prohlídka starobylého města. Přejezd proslulým divokým kaňonem Scala di Santa Regina podél řeky GOLO do horského městečka EVISA, ubytování v hotelu, prohlídka městečka, seznámení s okolím.

3. den: Po snídani jedna z nejznámějších atrakcí ostrova – soutěska SPELUNCA s koupáním v kaskádách (2,5–3 hod., 620 m,130 m). Nejvytrvalejší mohou dojít pěšky až do PORTA (+7 km). Ostatní přejezd autobusem do Porta. Odpolední koupání a relaxace u moře, prohlídka tohoto atraktivního turistického centra západního pobřeží. Navečer krátký přejezd do hotelu.

4. den: Krátká túra, starou honáckou stezkou ve fantastických červených skalních útvarech CALANCHE s kouzelnými výhledy na pobřeží. Milovníci moře stráví odpoledne na pláži. Ostatní pokračují dál výstupem na vrchol CAPU D´ORTO (1 294 m n. m.). Je to jedna z nejkrásnějších túr na ostrově protkaná fantastickými pohledy do hlubin zálivu Porto (5–6 hod., stoupání cca 800 m), odpoledne spojení obou skupin, zpět do hotelu.

5. den: Základní varianta: příjemná túra údolím řeky TAVIGNANO s koupáním v kaskádách, která se dá ztížit přechodem z nadmořské výšky 1 000 m přes hřeben (1 650 m) do kouzelného údolí Restonica (950 m), nebo pro zájemce celodenní turistika v RESTONICE (8km z Corte na túru místním busem za cca 17 EUR – náš autobus tam nesmí) nejkrásnějším horským údolím Korsiky. Výstup z Restonici (1 370mn.m.) k horským jezerům LAC DE MELO (1 711mn.m.) a CAPITELLO (1 950m n. m.). Kdo nebude mít chuť na turistiku, užije si tento den koupáním v kaskádách, v útulných hospůdkách a malebných starobylých uličkách CORTE. Navečer společná prohlídka města, návrat do hotelu.

6. den: Krátký přejezd k hotelu Castel di Vergio (1 400mn.m.), odtud celodenní túra ke kouzelnému horskému jezeru LAC DE NINO (1 800mn.m.). Tento horský ráj leží uprostřed mělké kotliny orámován svěží zelení s trávníky pozzines. V okolí jezera se prolínají stáda krav, koní, ovcí, polodivokých prasat v poklidné symbiose nic nedělání. Milovníci moře mohou místo turistiky dojet taxíkem na pláže v Portu (cca 20 km), odpoledne zpět do hotelu.

7. den: Dopoledne procházka k přírodním kaskádám PISCINE D‘AITONE, odpoledne relaxace a odpočinek u moře v Portu, pro zájemce lodní výlet do přírodní rezervace SCANDOLA (32 EUR) (UNESCO), odjezd zpět do hotelu.

9. den: Ráno odjezd, do BASTIE, trajektem do Itálie, noční přejezd, přes Rakousko, příjezd do ČR.

Úvod:

Korsika je nejen proslulá svými přírodními pozoruhodnostmi, ale také cenovými relacemi turistických služeb. V plné sezóně se nám podařilo zajistit odpovídající hotel s místní regionální polopenzí za slušnou cenu na korsické poměry. Ceny odpovídajících služeb jsou vyšší než ve Švýcarsku, ale kvalita ubytování nižší. To je prostě Korsika a k ní to tak patří. Ale až tento úžasný, přírodním bohatstvím oplývající ostrov poznáte, zapomenete na švýcarský komfort. Švýcarsko je sice úžasné, ale chybí mu ta dramatická mořská pobřeží s fantastickými plážemi a tyrkysovým mořem, kterého si na Korsice určitě užijete. Letovisko Evisa se nachází v nadmořské výšce 829 metrů na úpatí vrcholu Col de Verghio obklopené kaštanovými lesy. Je vzdáleno 20km od vyhlášeného mořského letoviska Porto. Hotel s bazénem v tomto letovisku se stane naším domovem na 6 nocí. Odtud budeme vyrážet k moři i do hor.

Poznámka I:

Jízdní řády trajektů na sezónu 2020 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, CK si vyhrazuje právo na drobné úpravy programu z důvodu změny jízdního řádu trajektu.

Cena zahrnuje:

Doprava klimatizovaným autobusem (3 200 km), trajekt na Korsiku a zpět, vstupní a výstupní korsická daň, 6× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 6× polopenze, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje:

Vstupy, dopravu mimo program a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatky:

1lůžkový pokoj 4 900Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 405 Kč.

Ubytování:

6 x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením. V hotelu je k dispozici bazén.

Stravování:

6× polopenze.

Pohodový týden na Korsice - Francie, Korsika - Korsické Alpy a tyrkysové moře - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyPohodový týden na Korsice - Francie, Korsika - Korsické Alpy a tyrkysové moře - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyPohodový týden na Korsice - Francie, Korsika - Korsické Alpy a tyrkysové moře - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyPohodový týden na Korsice - Francie, Korsika - Korsické Alpy a tyrkysové moře - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyPohodový týden na Korsice - Francie, Korsika - Korsické Alpy a tyrkysové moře - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyPohodový týden na Korsice - Francie, Korsika - Korsické Alpy a tyrkysové moře - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyPohodový týden na Korsice - Francie, Korsika - Korsické Alpy a tyrkysové moře - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyPohodový týden na Korsice - Francie, Korsika - Korsické Alpy a tyrkysové moře - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyPohodový týden na Korsice - Francie, Korsika - Korsické Alpy a tyrkysové moře - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyPohodový týden na Korsice - Francie, Korsika - Korsické Alpy a tyrkysové moře - Francie, Korsika - Pobytové zájezdyPohodový týden na Korsice - Francie, Korsika - Korsické Alpy a tyrkysové moře - Francie, Korsika - Pobytové zájezdy

Slevy

FIRST MOMENT platí do 31.12.2017

  • 500 Kč – u zájezdu v hodnotě do 9 999 Kč
  • 1000 Kč – u zájezdu v hodnotě 10 000 Kč a výše
  • 2000 Kč – u zájezdů v hodnotě 30 000 Kč a výše
  • 3000 Kč – u zájezdů v hodnotě 50 000 Kč a výše

Aktuálně

13.10.2020

Cestování je možné! MADEIRA

Na ŘÍJEN jsme připravili jednoznačně POZNÁVACÍ ZÁJEZD, klienti se nemusí tedy obávat, že by šlo o turistiku: Madeira v kostce - ostrov, kde jaro nikdy nekončí. A to během dní, kdy je i státní svátek 28. října = pouze 4 dny dovolené!

2.7.2020

Kam cestovat bez rizika?

Samé dobré zprávy:-) Do všech evropských zemí mimo Švédsko lze cestovat bez rizika:-)

7.3.2020

Rozhovor s Papežem - předsedou asociace kanceláří a agentur

Jestli se politici ve světlech reflektorů tváří jako zachránci lidu, tak to mají dělat důsledně. A ne zavřít biatlon a ostatní akce nechat. Po Praze momentálně chodí bez kontroly turisté 59 národností, v tom vidím větší riziko než v cestě do Itálie, míní Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Jsme snadná oběť, místo toho, aby nám ministryně pomohla, náš obor odstřelila, kritizuje.

RSS, více aktualit