Pohodová Keňa - Safari a odpočinek u moře

č. zájezdu: 491624/115
od95 000,-/osoba
Pohodová Keňa - Safari a odpočinek u moře

Pohodová Keňa - Safari a odpočinek u moře

Země: Keňa


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Listopad - Únor

Délka pobytu: 10 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Popis

Nejkrásnější národní parky Keni a příjemná pláž

Program1. den: Letecky do Keni. První dojmy z hlavního města Nairobi.2. den: Zajímavé putování z"Nairobi africkou savanou do NP Amboseli u hranic s Tanzanií. Malebné krajiny a barevné siluety Masajů pasoucí dobytek. Udivující rozmanitost přírody, palmové háje i skalnaté oblasti a idylická savana. První safari. Sloni, lvi, žirafy, gepardi, pakoně, zebry. Úžasná kulisa sněhem pokrytého Kilimandžára (5 895 m). Nocleh v"NP Amboseli.3. den: NP Amboseli (UNESCO) se nazývá „země obrů“ pro velký výskyt slonů. Kouzla svítání s výhledy na Kilimandžáro. Ranní safari je nejlepší! Velké rodiny šelem. Vesnice Masajů – hrdý národ je legendární. Posvátné rituály. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznamuje: „Nevstupuj! Milujeme se!“ Stylový oběd v lodži. Odpolední nezapomenutelné safari. Fakultativní možnost letu balónem s"výhledy na Kilimandžáro. Magické vyhlídky Observation Hill. „Suchá jezera“. Šance na černou formu servala. Noc v"NP Amboseli.4. den: Poslední safari Amboseli – antilopy, hroši, hyeny… 400 druhů ptáků. NP Tsavo je největším národním parkem Keni a v jistém pojetí i největší na světě. Pozorování zvěře, oběd. Odpoledne další safari, rezervace nosorožců na úpatí kopců. Noc v"NP Tsavo West. Mzima Springs křišťálová voda tryská z lávy. Kouzlí nejhezčí scenérie Afriky? Prameny proslavil film Portrét pramene a podvodní záběry hrochů a krokodýlů. Unikátní sledování hrochů pod vodou skrz sklo. Kouzla lávy Shetani, prý dílo ďábla. Pytlákova rozhledna, výhledy na stáda zvěře. Síla „Řvoucí skály“. Ngulia Sanctuary – ohrožení černí nosorožci. Sopečný kráter Kichwa Tembo?""Nocleh v NP Tsavo.5. den: Ranní safari a další NP Tsavo East. „Červení sloni“, stáda žiraf, zeber, buvolů a antilop. Šance na lvy a gepardy. Oběd v lodži. Safari u vodní plochy Aruba s množstvím zvěře. 500 druhů ptáků. Vyhlídky z Mudanda Rock. Plato Yatta má nejdelší lávový proud světa. Nocleh v NP Tsavo.6. den: Safari putování k moři na finální pláže Diani s jemným bílým pískem. Ideální místo k relaxaci. Resort obklopuje pěkná tropická zahrada a písčitá pláž. Tři noclehy v komfortním hotelovém resortu Baobab s plnou penzí.7. – 8. den: Diani Beach je ve dvacítce nejkrásnějších pláží světa. Bílý písek, tyrkysové moře a vůně mořských specialit. Potápění a šnorchlování na korálových útesech. Široká nabídka fakultativních aktivit: rezervace kočkodanů či prales Kaya Kinondo, posvátný pro etnika Digo.9. den: Poslední koupání. Odlet z Mombasy dle leteckého spojení přes Nairobi"do Evropy.10. den: Letecký návrat domů.

Nejkrásnější národní parky Keni a příjemná pláž

Cena zahrnuje:

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy

  Doprava během safari terénními džípy s odklápěcí střechou, transfery z/na letiště

  Ubytování 1× v"hotelu 3–4* v"Nairobi se snídaní (v závislosti na leteckém spojení a příletu do Nairobi), po dobu safari 4× v komfortních 3–4* lodžích (mohou být i stanové) s"plnou penzí (první den se začíná obědem í a poslední den končí snídaní)

  Ubytování u moře 3× v komfortním hotelovém resortu 3–4* Baobab s"plnou penzí

  Vstupy do národních parků

  Český průvodce

  Místní průvodce dle potřeb

Cena nezahrnuje:

 • Vstupní online eTA vízum do Keni 32 USD (při vyřízení přes CK 1 300 Kč včetně 32 USD)

  Stravování nad rámec programu

  Vstupné do masajské vesnice 20 USD

  Spropitné

  Příplatek za jednolůžkový pokoj 10"800 Kč

  [[Fakultativní aktivity]]

  Cestovní pojištění – rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Pohodová Keňa - Safari a odpočinek u mořePohodová Keňa - Safari a odpočinek u mořePohodová Keňa - Safari a odpočinek u mořePohodová Keňa - Safari a odpočinek u mořePohodová Keňa - Safari a odpočinek u mořePohodová Keňa - Safari a odpočinek u mořePohodová Keňa - Safari a odpočinek u mořePohodová Keňa - Safari a odpočinek u mořePohodová Keňa - Safari a odpočinek u mořePohodová Keňa - Safari a odpočinek u moře

Doprava

Letenky a letištní taxy jsou zahrnuty do ceny zájezdu, pokud není uvedeno jinak. CK pro zákazníka jeho jménem na základě uzavření Smlouvy o zájezdu zajistí u dodavatele nákup letenek na linkové lety leteckých společností. Storna a změny letenek vycházejí z podmínek jednotlivých leteckých společností.


Podobné zájezdy

Brutálně krásné safari - Keňa, Tanzánie

Brutálně krásné safari - Keňa, Tanzánie

Země: Keňa

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Duben

Délka pobytu: 13 dnů

č. zájezdu: 465938/72
snídaně
letecky
od157 500,-/osoba
  -10%sleva
  Keňa – Kombinace Safari a Bílých Pláží

  Keňa – Kombinace Safari a Bílých Pláží

  Země: Keňa

  Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

  Termíny: Prosinec

  Délka pobytu: 12 dnů

  Osob: 1-3, 1-2, 1 osoba

  č. zájezdu: 478272/26
  polopenze
  letecky
  od69 990,-/osoba
   Keňa - Safari a oceán 15 dní

   Keňa - Safari a oceán 15 dní

   Země: Keňa

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Červenec - Květen

   Délka pobytu: 15 dnů

   č. zájezdu: 465852/72
   snídaně
   letecky
   od101 655,-/osoba
    -19%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Poznávací zájezdy Řecko

    Pestrá nabídka poznávacích zájezdů do Řecka

    Řecko patří mezi státy pohostinné a zvyklé na množství cizinců, kteří přijíždějí za poznáním či rekreací. Turisté zde nepodstupují větší žádná bezpečnostní rizika, ale přesto je nutné uvést některá specifika – především v oblasti dopravy.

    Aktuálně

    16.7.2024

    First minute poznávací zájezdy

    Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2024-2025

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit