Pohlednice z adventního Norimberku a Řezna

č. zájezdu: 366050/70
od2 990,-/osoba
Pohlednice z adventního Norimberku a Řezna - Pobytové zájezdy

Pohlednice z adventního Norimberku a Řezna

Země: Německo


Stravování: snídaně
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Prosinec

Délka pobytu: 2 dny


Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • snídaně

Program

1. den: Odjezd z Brna v ranních hodinách. Kolem poledne přijedeme do ŘEZNA, čeká nás pěší procházka jedním z nekrásnějších měst Bavorska, přes kamenný most z 12. stol., který je nejstarším a dosud používaným v Evropě, dojdeme romantickými uličkami s patricijskými domy a rodovými věžemi až na náměstí, kde se nachází dominanta města Dóm sv. Petra s klenotnicí. Zavítáme také do knížecího zámku, na nádvoří se konají ty nejkrásnější trhy ve městě. Tradiční vánoční trh najdeme na Neupfarrplatz, kde nás pohltí starodávná atmosféra plápolajících pochodní, budeme si moci na vyhlášených bavorských klobáskách, pečených kaštanech, císařském trhanci a ovocném punči. Kromě nevšedních zážitků si z Řezna můžeme na památku přivézt také spoustu vánočních drobností, dekorací, dřevěných hraček i módních doplňků. Ve večerních hodinách odjedeme na ubytování.

2. den: Celý dnešní den až do podvečerního odjezdu strávíme v hlavním adventním městě celého Německa, v NORIMBERKU. Procházkou mezi hrázděnými domy, kolem Krásné kašny navštívíme památky jako jsou kostel Panny Marie s orlojem, Sv. Sebalda s unikátním náhrobkem či kostel Sv. Vavřince s vzácným Pozdravem andělů, budovu radnice, dům Albrechta Dürera, muzeum hraček, císařský hrad a mnoho dalších. Poté budeme mít volno k nákupům a návštěvě proslulých vánočních trhů. Nejznámější a nejnavštěvovanější německý trh se nachází uvnitř hradeb někdejšího říšského města, které si dodnes zachovalo kouzlo středověku. V uličkách města také nalezneme stopy Karla IV. i jeho synů. Slavný Ježíškův trh září světly a nabízí vyhlášené norimberské speciality: klobásky, perník, svařené víno či originální vánoční ozdoby… V podvečerních hodinách odjedeme do ČR, příjezd do Brna v nočních hodinách.

Cena zahrnuje

Dopravu klim. autobusem, 1× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím se snídaní, služby průvodce, pojištění CK.

Povinné příplatky

1lůžkový pokoj – 990 Kč, pobytová taxa.

Příplatky

.

Trasa

NORIMBERK – ŘEZNO

Svozové trasy

A, E

Cena nezahrnuje

Pobytovou taxu cca 1,5 €, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 30 €.

Anotace

vůně punče, bavorské pochoutky a podmanivá vánoční atmosféra

Pohlednice z adventního Norimberku a Řezna - Pobytové zájezdyPohlednice z adventního Norimberku a Řezna - Pobytové zájezdyPohlednice z adventního Norimberku a Řezna - Pobytové zájezdyPohlednice z adventního Norimberku a Řezna - Pobytové zájezdyPohlednice z adventního Norimberku a Řezna - Pobytové zájezdyPohlednice z adventního Norimberku a Řezna - Pobytové zájezdyPohlednice z adventního Norimberku a Řezna - Pobytové zájezdyPohlednice z adventního Norimberku a Řezna - Pobytové zájezdy

Doprava

Základním odjezdovým místem z ČR je Brno, kam pro své klienty organizujeme svozy a následně pak rozvozy z nejrůznějších míst naší republiky (viz mapa a přehled jednotlivých tras). Ceny svozů [Kč/osoba]
TRASA A: Tišnov (0), Kuřim (0)

TRASA B: Vyškov (200), Prostějov (300), Olomouc (300), Přerov (300), Lipník nad Bečvou (400), Hranice n. Moravě (400), Nový Jičín (400), Příbor (400), Frýdek – Místek (400), Ostrava (400)

TRASA B1: Vyškov (0), Prostějov (0), Olomouc (0), Přerov (0), Lipník nad Bečvou (0), Hranice n. Moravě (0), Nový Jičín (0), Příbor (0), Frýdek – Místek (0), Ostrava (0)

TRASA C: Boskovice (300), Blansko (200)

TRASA C1: jen Hradec Králové (400)

TRASA D: Kroměříž (300), Zlín (300), Uherské Hradiště ( 300), Veselí nad Moravou (300), Strážnice (300), Hodonín (300), Břeclav (200)

TRASA E: Velká Bíteš (0), Velké Meziříčí (0), Jihlava (0), Praha ( 0), Plzeň (0)

TRASA E1: Plzeň není možná

TRASA E2: jen PRAHA (400)

TRASA F: Žďár nad Sázavou (300)

TRASA G: Znojmo (0)

TRASA H: Břeclav (0), Bratislava (0)

Svozové trasy platné pro jednotlivé poznávací zájezdy jsou vždy uvedeny u konkrétního zájezdu.

Aktuálně

12.8.2022

Zájezdy do exotiky se slevou nyní až 25%

Slevy na poznávací zájezdy first minute až 25%

12.8.2022

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

27.4.2022

Změna vstupních podmínek na Kubu

S účinností od 6. dubna 2022 Kuba ruší povinnost předložení očkovacího certifikátu i negativního PCR testu.

RSS, více aktualit