Po stopách divokého západu

č. zájezdu: 471273/33
od88 990,-/osoba
Po stopách divokého západu

Po stopách divokého západu

Země: USA


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Září, Říjen

Délka pobytu: 16 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis zájezdu

Zájezd pro opravdové turistické labužníky nabízí jedinečnou kombinaci přírodních krás Kalifornie, Nevady, Colorada, Utahu a Arizony spolu s variací známých metropolí. Nechte se pod vedením zkušeného průvodce bezpečně provést „divokým“ západem USA!

Program zájezdu

1. den: San Francisco (20 Mil / 35 Km)
Odlet z Prahy do San Francisca. Po příletu a uvítání na letišti průvodcem CK transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.

2. den: San Francisco (40 Mil / 70 Km)
Celodenní prohlídka San Francisca zahrnující největší atrakce města, včetně plavby lodí po zátoce pod Golden Gate a kolem Alcatrazu (v ceně), závěrem volno k prohlídce Fisherman´s Wharf.

3. den: SP Humboldt Redwood (290 Mil / 460 Km)
Celodenní přejezd do města Eureka na pobřeží Pacifiku, částečně po jedinečné silnici č. 1 lemující členité mořské pobřeží, a také průjezd „Avenue of Giants“ – původní historickou silnicí klikatící se prastarými lesy sekvojí. Krásná příroda Vás bude provázet celý den.

4. den: NP Redwood (350 Mil / 560 Km)
Časně odjezd do národního parku Redwood. Absolvujete několik trailů mezi nejvyššími stromy světa a odpoledne Vás čeká přejezd do města Redding jedinečnou přírodou severní Kalifornie.

5. den: NP Lassen, Lake Tahoe (280 Mil / 440 Km)
Prvním cílem dne je národní park Lassen Volcanic. Budete uneseni vysokohorskou nádherou skalních štítů a jezer doplněnou o projevy vulkanické činnosti – gejzíry, bahenní vulkány a výrony horké páry z nitra země. Pokračování přírodou Sierry Nevady k vysokohorskému jezeru Lake Tahoe. Po několika zastávkách na vyhlídkách cesty kolem jezera budete ubytováni v South Lake Tahoe.

6. den: Carson City, Reno (80 Mil / 130 Km)
Ráno Vám doporučujeme v případě dobré viditelnosti výjezd gondolou na jednu z hor nad jezerem (zimní lyžařský areál Heavenly, jízdné není v ceně) a fantastický výhled na jezero a panoráma Sierry Nevady. Odjezd do hlavního města Nevady Carson City. Po krátké prohlídce centra pokračování do Rena – dnešního cíle cesty. Hodně štěstí ve hře v kasinech a nočních klubech!

7. den: Austin, Eureka, Ely (320 Mil / 510 Km)
Celodenní putování po US 50 – „Nejopuštěnější silnicí Ameriky“ napříč Nevadou do města Ely. Lidí zde opravdu nežije mnoho, ale příroda horských pouští je tak krásná! V Ely se čas zastavil před mnoha desítkami let. Ubytováni budete v historickém centru města.

8. den: NP Great Basin, Lehman´s Caves (330 Mil / 520 Km)
Návštěva horského národního parku Great Basin a prohlídka jedinečného jeskynního systému Lehman´s Caves s bohatou krápníkovou výzdobou (vstup v ceně). Odpoledne pokračování cesty na východ do Utahu. Orientační prohlídka centra Salt Lake City, ubytování.

9. den: Park City, NM Dinosaur (250 Mil / 400 Km)
Dnes nejprve navštívíte krásné horské městečko Park City – jedno z dějišť Olympiády 2002, a poté již zamíříte přes cíp státu Wyoming do Dinosaur National Monument. Zde se nachází jedno z nejzachovalejších paleontologických nalezišť s kostrami dinosaurů. Ubytování ve večerních hodinách.

10. den: NP Arches (260 Mil / 420 Km)
Časně odjezd na jih do města Moab, cestou průjezd soutěskou řeky Colorado. Odpoledne návštěva národního parku Arches – jedinečného skvostu mezi národními parky.

11. den: Escalante, Mexican Hat (250 Mil / 400 Km)
Dnešní den je dnem neskutečné krásy pouštní krajiny Utahu. Nejprve budete projíždět rozervanou zemí kaňonů v povodí řek San Juan a Green River přírodní rezervací Escalante, poté budete obdivovat neskutečné scenérie a hru barev při přejezdu kaňonů Colorada, až dorazíte do Údolí bohů (Valley of the Gods) s mohutnými skalními věžemi a terasami. V závěru dne ještě uvidíte neuvěřitelné meandry řeky San Juan ve státním parku Goosenecks, a stejně neuvěřitelný přírodní skalní „klobouk“ Mexican Hat. Ubytování v Mexican Hat Village.

12. den: Monument Valley, NP Grand Canyon (410 Mil / 650 Km)
Dopoledne návštěva slavného Monument Valley, odpoledne pak navštívíte národní park Grand Canyon. K umocnění zážitků Vám doporučujeme fakultativní let letadlem nebo helikoptérou nad Grand Canyonem. Ubytování ve večerních hodinách.

13. den: Lake Havasu, Los Angeles (360 Mil / 570 Km)
Časně odjezd podél řeky Colorado do města Lake Havasu City. Dle počasí možnost koupání v jezeře. Pokračování krajem sukulentních stromů Joshua do Los Angeles, cestou návštěva obřího indiánského kasina v poušti nedaleko Palm Springs a nákupy ve zdejších outletech. Ubytování v Los Angeles ve večerních hodinách.

14. den: Los Angeles (60 Mil / 100 Km)
Celodenní prohlídka města a okolí – Hollywood, Beverly Hills, Rodeo Drive, Sunset a Hollywood Boulevard. Prohlídku zakončíme za západu slunce na Santa Monica Beach. Večer návrat do hotelu.

15. den: Los Angeles, Odlet domů (25 Mil / 45 Km)
Dopoledne dle časových možností shopping, transfer na letiště a odlet do Prahy.

16. den: Přílet do Prahy
Váš zájezd ukončí. Zájezd může být směrován opačně.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 14 x ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • dopravu klimatizovaným vanem nebo SUV
 • program dle itineráře
 • služby průvodce CK
 • komplexní pojištění – speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • minimálně 6 x snídani

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu (mimo uvedené)
 • vstupy a fakultativní akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • eventuální palivové příplatky k fakultativním akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel (letecká doprava)

Slevy

 • pojištění storna zájezdů (ERV pojišťovna) – 2 490 Kč
 • pojištění storna zájezdů (ERV pojišťovna) nad 80 000 Kč/osoba – 3 190 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj – 25 100 Kč
 • pojištění storna zájezdu (ERV pojišťovna) nad 120 000 Kč/osoba – 4 690 Kč
 • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) – 3 900 Kč
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) – 2 900 Kč
 • sleva pro dítě do 12 let (pokoj sdílí s rodiči) – 12 500 Kč

Další informace k zájezdu

 • Minimální počet 6 osob.
 • Zájezd může být směrován opačně.
 • K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.
Po stopách divokého západuPo stopách divokého západuPo stopách divokého západuPo stopách divokého západuPo stopách divokého západuPo stopách divokého západuPo stopách divokého západuPo stopách divokého západuPo stopách divokého západuPo stopách divokého západu

Doprava

Všechny lety nabízené zákazníkům CK jsou provozovány renomovanými leteckými společnostmi, a to zásadně linkovými spoji. Letecká doprava přes Atlantik do místa začátku zájezdu a zpět je většinou s jedním až třemi přestupy. Běžné přestupní časy se pohybují dle lokality od 40 minut do 5 hodin.

Zákazník vždy obdrží od CK zpáteční letenku podle itineráře zájezdu nebo individuální cesty. Odlety na poznávací zájezdy jsou zásadně z Prahy, na přání zákazníka AT zajistí odlet z jiných letišť za příplatek, časy odletů jsou uvedeny v letence. Při přeletech přes Atlantik je den odletu a příletu, event. první a poslední den zájezdu určen k přepravě.

CK nemůže vyhovět individuálním žádostem o konkrétní místa v letadle (např. okno, ulička apod.). Za všechny změny v letecké dopravě, které se vyskytnou z jakéhokoli důvodu, odpovídá letecký dopravce. CK nenese žádnou odpovědnost za zpoždění, přesměrování nebo zrušení letu, stejně jako za časové odchylky způsobené mimořádnými opatřeními k zajištění bezpečnosti leteckého provozu, za opoždění letu, ztrátu zavazadel a jiné problémy související s leteckou přepravou. O změnách v letecké přepravě je CK dopravcem průběžně informována a v případě časového posunu přizpůsobí začátek programu zájezdu.

Základní cena zájezdu zahrnuje letištní, bezpečnostní a palivové taxy při přepravě Praha – cílové místo a zpět. Tyto položky tvoří konečnou cenu zájezdu hrazenou zákazníkem. Změny se řídí bodem 4.6. Všeobecných podmínek. O letištních, bezpečnostních a palivových taxách při vnitrostátních přeletech hrazených v hotovosti zákazníky na místě podá CK informace při sdělení k odletu. Taxy činí nejvýše 60 USD na celý zájezd. (Týká se pouze Jižní Ameriky). Při vnitrostátních přeletech v severní Americe klienti hradí každé své odbavené zavazadlo na letišti před odletem.


Podobné zájezdy

Poznávací zájezd Západ USA

Poznávací zájezd Západ USA

Země: USA

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Září, Říjen

Délka pobytu: 16 dnů

č. zájezdu: 471272/33
snídaně
letecky
od89 990,-/osoba
  -3%sleva
  Velká země - poznávací zájezd USA

  Velká země - poznávací zájezd USA

  Země: USA

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Září, Říjen

  Délka pobytu: 35 dnů

  č. zájezdu: 461100/33
  bez stravování
  letecky
  od168 990,-/osoba
   Letecký poznávací zájezd To nejlepší z USA

   Letecký poznávací zájezd To nejlepší z USA

   Země: USA

   Ubytování: hotel

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Květen

   Délka pobytu: 20 dnů

   č. zájezdu: 354966/36
   bez stravování
   letecky
   od114 381,-/osoba
    First minute
    -7%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Poznávací zájezdy Řecko

    Pestrá nabídka poznávacích zájezdů do Řecka

    Řecko patří mezi státy pohostinné a zvyklé na množství cizinců, kteří přijíždějí za poznáním či rekreací. Turisté zde nepodstupují větší žádná bezpečnostní rizika, ale přesto je nutné uvést některá specifika – především v oblasti dopravy.

    Aktuálně

    16.7.2024

    First minute poznávací zájezdy

    Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2024-2025

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit