PLÁŽE A PARKY LOTYŠSKA NA KOLE

č. zájezdu: 356108/118
od10 390,-/osoba
PLÁŽE A PARKY LOTYŠSKA NA KOLE - Aktivní dovolená

PLÁŽE A PARKY LOTYŠSKA NA KOLE

Země: Lotyšsko

Ubytování: PLÁŽE A PARKY LOTYŠSKA NA KOLE


Stravování: snídaně
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • snídaně

Popis

140 PLÁŽE A PARKY LOTYŠSKA NA KOLE: https://www.bikemap.net/en/r/5455177/

Program1. – 2. den: Žďár nad Sázavou – Kryžiu kalnas. Autobusem přes Polsko do Litvy. Zastávka u Hory Křížů, poutního vrchu s tisíci kříži a na kole z Šiauliai s dominantní katedrálou svatého Petra a Pavla a renovovanou vilou Chaima Frenkela a po jedněch z prvních cyklotras v zemi, po písečných lesních cestách, podél jezer a říček Regionálního parku Kurtuvenai.3. den: Riga. Autobusem do Lotyšska, na kole či pěšky prohlídka hanzovní Rigy (UNESCO) – hlavního města Lotyšska: gotické Domy Černých hlav, dóm, Švédská brána, kostel sv. Petra aj. Na kolech z Rigy na sever mezi kanály, jezery, řekou Daugava a podél pobřeží.4. den: N.P. Gauja, Sigulda, Turaida, Gutmannova jeskyně. Prohlídka města, paláce a starého hradu v Siguldě a cyklotrasou „Lotyšským Švýcarskem“ v N.P. Gauja údolím pískovcových skal k dominantě hradu Turaida. Dechberoucí výhledy na údolí řeky Gauja. Gutmana ala – největší jeskyně Pobaltí. K romantické zřícenině hradu Krimulda a dále červenou cyklotrasou podél řeky na západ, nebo možnost plavby kaňonem řeky Gauji na loďkách, pro zájemce lanovka nad údolím řeky.5. den: Césis, Araiši, Zvartes iezis, Lígatne. Na kole ze starobylého města Césis se středověkým hradem a dřevěnými domy k jezeru Araiši s ostrovní pevností z doby bronzové. Pískovcový monument Zvartes iezis na břehu řeky Amata. Přes N.P. Gauja kolem podzemního utajovaného sovětského bunkru do Lígatne s průzračnou stejnojmennou říčkou.6. den: Jurmala. Z Rigy na kole do Jurmaly, nejvyhlášenějšího pobaltského přímořského letoviska s promenádami a lázeňskými dřevěnými domky, vzniklého spojením přímořských rybářských osad. Odpočinek, koupání, krásné písečné pláže s bílým pískem, duny, borové lesy. Vyhlášené pláže v Majori s titulem „Modré vlajky“. Zájemci mohou jet na kole až do Národního parku Kemeri, kolem sanatoria Jaunkemeri se sirnou vodou.7. – 8. den: Riga – Žďár nad Sázavou. Z Rigy autobusem přes Litvu a Polsko zpět domů.

Obtížnost:


2, doporučujeme MTB nebo cross Délka tras: autobusem 3300 km, na kole 0–240 km Počasí: podobné jako u nás, může být deštivěji, voda 17–20 °C Odjezdy: Praha, Žďár nad Sáz., Brno, Olomouc, Ostrava

V ceně je:


Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 5× ubytování v pokojích hotelu po 2 osobách se snídaní, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Možnost dokoupit do polopenze 5× večeře v hotelech za 990 Kč.

140 PLÁŽE A PARKY LOTYŠSKA NA KOLE: https://www.bikemap.net/en/r/5455177/

PLÁŽE A PARKY LOTYŠSKA NA KOLE - Aktivní dovolená

Aktuálně

7.3.2020

Rozhovor s Papežem - předsedou asociace kanceláří a agentur

Jestli se politici ve světlech reflektorů tváří jako zachránci lidu, tak to mají dělat důsledně. A ne zavřít biatlon a ostatní akce nechat. Po Praze momentálně chodí bez kontroly turisté 59 národností, v tom vidím větší riziko než v cestě do Itálie, míní Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Jsme snadná oběť, místo toho, aby nám ministryně pomohla, náš obor odstřelila, kritizuje.

4.3.2020

Cestovní pojištění

Výhodné pojištění pro naše klienty od UNIQA a Generali Česká pojišťovna za zvýhodněnou cenu.

28.11.2019

Sleva na exotické poznávací zájezdy

Slevy na exotické poznávací zájezdy pokračují nyní se slevou až 15% pouze do konce listopadu.

RSS, více aktualit