Poznávací zájezd Perly západní Kanady s výlety v ceně

Oblíbený zájezd na 15 dnů ve variantě s atrakcemi v ceně

č. zájezdu: 316996/33
vyprodáno
Poznávací zájezd Perly západní Kanady s výlety v ceně na 15 dní

Poznávací zájezd Perly západní Kanady s výlety v ceně

Země: Kanada


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: žádný termín

Délka pobytu: volitelná


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Cestovní pojištění od České pojišťovny včetně storna (do 100 000 Kč na osobu) ZDARMA pouze u nás

Výlety v ceně zájezdu

 • plavba lodí po zálivu Vancouver v ceně zájezdu
 • plavba na raftu ro řece Athabasca v ceně zájezdu
 • plavba lodí po Maligne Lake (NP Jasper) v ceně zájezdu
 • výlet na rychlém člunu za kosatkami a velrybami v ceně zájezdu
 • vstup na vyhlídku Vancouver Lookout v ceně zájezdu
 • IMAX Fly Over Canada ve Vancouveru v ceně zájezdu

V nabídce máme i variantu bez výletů v ceně pro samostatnější turisty s volnějším programem.

Program

1. den: VANCOUVER     40 mil / 65 km
Odlet z Prahy do Vancouveru /v některých termínech může být přílet do města Seattle v USA/. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

2. den: VANCOUVER     25 mil / 40 km
Celodenní prohlídka Vancouveru zahrnující plavbu na kolesovém parníku a největší atrakce tohoto velkoměsta, včetně návštěvy Stanley Parku a Lynn Valley s jedinečným visutým mostem, a Vancouver Lookout – věže v centru města s 360° výhledem. Fakultativně Vám nabízíme nezapomenutelný let hydroplánem nad městem a mořskou zátokou /bezvýhradně doporučujeme !!/  Společně také navštívíme kino IMAX nové generace s filmem „Fly Over Canada“ /v ceně zájezdu/. 

3. den: KELOWNA     290 mil / 460 km
Časně odjezd přes North Cascades Range, polopouštní krajinou přes městečka Princeton a Penticton k Okanagan Lake, dle počasí koupání v jezeře. Odpoledne příjezd do města Kelowna, prohlídka centra a ubytování.

4. den: NP MT. REVELSTOKE, NP GLACIER     230 mil / 360 km
Odjezd do města Revelstoke. Návštěva horského národního parku Mt. Revelstoke, trail kvetoucí horskou přírodou. Pokračování přes národní park Glacier do městečka Golden ztraceného mezi horami, ubytování.

5. den: NP YOHO, CALGARY     190 mil / 300 km
Odjezd do národního parku Yoho. Prohlídka peřejí Kicking Horse a impozantních vodopádů Takakkaw. Odpoledne příjezd do Calgary, orientační prohlídka města, ubytování.

6. den: NP BANFF     150 mil / 240 km
Odjezd přes Canmore /zde Vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad ledovci a horským masívem Three Sisters/ do slavného letoviska Banff. Cestou navštívíte Kananaskis Valley, které je známé výskytem losů a velkého množství medvědů baribalů. Po ubytování v Banffu následuje prohlídka městečka a jeho okolí. Všem doporučujeme podvečerní návštěvu termálních lázní s výhledem na majestátní vrcholy hor!!

7. den: NP BANFF, NP JASPER     130 mil / 200 km
Dopoledne návštěva jezer Lake Louise a Moraine Lake v národním parku Banff, odpoledne návštěva jedinečného jezera Peyto Lake. Ubytování ve večerních hodinách.

8. den: NP JASPER     180 mil / 290 km
Ráno Vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad pohořím Rocky Mountains, poté následuje odjezd po Icefields Hwy do Jasperu. Po vyhlídce na ledovec Columbia /krátký trek k čelu ledovce/ Vás čeká prohlídka národního parku Jasper včetně stejnojmenného městečka. Zde Vás pozveme k plavbě na raftu po řece Athabasca jedinečným krajem neporušené horské přírody!! Vaše dnešní cesta pokračuje k úchvatnému jezeru Maligne, kde jsme Vám připravili plavbu lodí s výhledy na okolní majestátní horské štíty. Ubytování v podvečer.

9. den: PP MT. ROBSON     270 mil / 430 km
Ráno v případě solidního počasí výjezd proslulou lanovkou na vrchol nad městem Jasper a zhlédnutí jedinečného panoráma hor /jízdné lanovkou není v ceně/. Pokračování cesty do provinčního parku Mt. Robson, trail a pozorování zvěře. V podvečer příjezd do Prince George, ubytování.

10. den: PRINCE RUPERT    450 mil / 720 km
Dnes Vás čeká celodenní přejezd pozoruhodnou přírodou Britské Columbie do téměř od světa odříznutého města Prince Rupert. Cestou dávejte dobrý pozor na četné medvědy, losy a jeleny!!

11. den: INSIDE PASSAGE     celodenní plavba
Velmi časně se nalodíte na trajekt, kterým absolvujete celodenní průjezd jednou z nejkrásnějších vodních cest světa – Inside Passage. Nechte se unést krásou okolní, naprosto nedotčené přírody, pozorujte typické obyvatele zdejších fjordů – vydry, kosatky, běluhy, vorvaně… V pozdní večer příjezd do Port Hardy na ostrově Vancouver, ubytování /u prvního a posledního zájezdu sezóny plavba probíhá zčásti v nočních hodinách, a ubytování je zajištěno na lodi/.

12. den: VANCOUVER ISLAND     310 mil / 490 km
Celodenní relaxační přejezd ostrovem Vancouver do hlavního města Britské Columbie Victoria. Cestou navštívíte Campbell River a Nanaimo. Ubytování ve večerních hodinách.

13. den: VICTORIA    
Den zahájíme pěší prohlídkou centra Victorie, kterou zakončíme ve středu Inner Harbor, přístavu v centru města. Odpoledne Vás pozveme na jedinečný výlet na člunu Zodiac za kosatkami – typickými obyvateli zdejších vod /v ceně zájezdu/. Fakultativně Vám nabízíme let hydroplánem nad Victorií a pobřežím ostrova Vancouver. Poslední večer zájezdu strávíte v romantickém centru Victorie.

14. den: Odlet domů     90 mil / 140 km
Dopoledne odjezd trajektem na pevninu. Dle Vašeho letového plánu indiv. volno, shopping, transfer na letiště do Vancouveru a odlet do Prahy. /v případě odletu domů v dopoledních hodinách bude přesun na pevninu realizován v předešlý večer/.

15. den: Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět, letištní poplatky, 13× ubytování ve 3 hvězdičkových hotelech a motelech, minimálně 8× snídani, dopravu klimatizovaným minibusem nebo SUV, program, vstupné a atrakce zahrnuté v itineráři, služby průvodce, komplexní pojištění- speciál pro Ameriku, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Pojištění storna zájezdu, vstupní formality cílové země a tranzitních zemí, stravu (mimo uvedených snídaní)vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu, spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu, event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím, poplatek za odbavení zavazadel /letecká doprava/

Příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj 28.900 Kč

Slevy

Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 4.900 Kč sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 3.400 Kč

Výlety

plavba lodí po zálivu Vancouver v ceně zájezdu
plavba na raftu ro řece Athabasca v ceně zájezdu
plavba lodí po Maligne Lake (NP Jasper) v ceně zájezdu
výlet na rychlém člunu za kosatkami a velrybami v ceně zájezdu
vstup na vyhlídku Vancouver Lookout v ceně zájezdu
IMAX Fly Over Canada ve Vancouveru v ceně zájezdu
let hydroplánem nad Vancouverem 2.990 Kč
let helikoptérou nad ledovci Rocky Mountains 4.950 Kč
let helikoptérou v NP Banff (Three Sisters) 3.200 Kč

Poznávací zájezd Perly západní Kanady s výlety v ceně na 15 dníPoznávací zájezd Perly západní Kanady s výlety v ceně na 15 dníPoznávací zájezd Perly západní Kanady s výlety v ceně na 15 dníPoznávací zájezd Perly západní Kanady s výlety v ceně na 15 dníPoznávací zájezd Perly západní Kanady s výlety v ceně na 15 dníPoznávací zájezd Perly západní Kanady s výlety v ceně na 15 dníPoznávací zájezd Perly západní Kanady s výlety v ceně na 15 dníPoznávací zájezd Perly západní Kanady s výlety v ceně na 15 dníPoznávací zájezd Perly západní Kanady s výlety v ceně na 15 dníPoznávací zájezd Perly západní Kanady s výlety v ceně na 15 dníPoznávací zájezd Perly západní Kanady s výlety v ceně na 15 dní

Vancouver

přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Mírné klima a blízkost hor, řek, jezer a oceánu dělá z města populární cíl turistů a sportovců. Ve městě se nachází velký počet muzeíí a galerií. Mezi významné stavby města patří katedrála Christ Church Cathedral.


Slevy

Při objednání zájezdu do 30.3.2020 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 10 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Do USA platí bezvízový styk s USA. Cestující se musí prokázat buď platným pasem s vízem USA (platnost pasu minimálně 6 měsíců od data plánovaného návratu ze zájezdu) nebo biometrickým pasem a elektronickou autorizací ESTA. Poplatek činí 14 USD, který se zaplatí platební kartou při registraci. Autorizace je platná 2 roky od schválení.

K cestám do Kanady není potřeba vízum, ale elektronická autorizace eTA.

Obecné informace o USA najdete na usa.infonacesty.cz


Doprava

Všechny lety nabízené zákazníkům jsou provozovány renomovanými leteckými společnostmi, a to zásadně linkovými spoji. Letecká doprava přes lantik do místa začátku zájezdu a zpět je většinou s jedním až třemi přestupy. Běžné přestupní časy se pohybují dle lokality od 40 minut do 5 hodin. Zákazník vždy obdrží od zpáteční letenku podle itineráře zájezdu nebo individuální cesty. Odlety na poznávací zájezdy jsou zásadně z Prahy, na přání zákazníka zajistí odlet z jiných letišť za příplek, časy odletů jsou uvedeny v letence. Při přeletech přes lantik je den odletu a příletu, event. první a poslední den zájezdu určen k přepravě.

nemůže vyhovět individuálním žádostem o konkrétní místa v letadle (např. okno, ulička apod.). Za všechny změny v letecké dopravě, které se vyskytnou z jakéhokoli důvodu, odpovídá letecký dopravce. nenese žádnou odpovědnost za zpoždění, přesměrování nebo zrušení letu, stejně jako za časové odchylky způsobené mimořádnými opřeními k zajištění bezpečnosti leteckého provozu, za opoždění letu, ztrátu zavazadel a jiné problémy související s leteckou přepravou. O změnách v letecké přepravě je dopravcem průběžně informována a v případě časového posunu přizpůsobí začátek programu zájezdu.

Základní cena zájezdu zahrnuje letištní, bezpečnostní a palivové taxy při přepravě Praha – cílové místo a zpět. Tyto položky tvoří konečnou cenu zájezdu hrazenou zákazníkem. Změny se řídí bodem 4.6. Všeobecných podmínek. O letištních, bezpečnostních a palivových taxách při vnitrostátních přeletech hrazených v hotovosti zákazníky na místě podá informace při sdělení k odletu. Taxy činí nejvýše 60 USD na celý zájezd. (Týká se pouze Jižní Ameriky). Při vnitrostátních přeletech v severní Americe klienti hradí každé své odbavené zavazadlo na letišti před odletem.

POZEMNÍ DOPRAVA V U.S.A.

CK používá pro jednotlivé zájezdy vozidla americké výroby, a to:

 • autokary smluvních dopravců pro 34–56 osob vybavené klimatizací, WC, televizí a videem (ilustrační fota v katalogu) řízené místním řidičem. Jeho služba je odměňována podle místních zvyklostí tzv. spropitným (tip), které je v USA kalkulováno jako součást mzdy řidiče. Obvyklá výše spropitného činí řidiči 2,5 – 4 USD za osobu a den. Spropitné není kalkulováno v ceně zájezdů a je součástí amerického způsobu života. Toto odměňování se netýká českého průvodce. Se spropitným je potřeba počítat u přenosu zavazadel i u vyšších kategorií hotelů v Severní Americe a zcela běžně u hotelů v Americe Jižní, Střední a v Mexiku (běžná taxa 1 – 2 USD/1 zavazadlo)
 • pro většinu katalogových zájezdů používá CK pronajaté minibusy s klimatizací, okny s protislunečními filtry a přehrávačem s rádiem pro 15 cestujících včetně českého řidiče – průvodce. Zavazadla jsou přepravována v zavazadlovém prostoru v zadní části minibusu, zvláštním cargo vanem (pokud jede více vanů pohromadě)
 • u zájezdů s náročným programem mohou být použity i tzv. minivany pro 6–8 osob řízené českým řidičem – průvodcem s klimatizaci, okny s protislunečními filtry a přehrávačem s rádiem, přeprava zavazadel je shodná s minibusy
 • CK používá také malokapacitní autokary pro 16–34 osob s výbavou srovnatelnou s autokary s výjimkou WC

  U vanů a minivanů platí pravidlo denního postupného střídání míst k sezení (kolování), aby všichni cestující měli stejné podmínky přepravy.

Aktuálně

26.5.2021

Aktuální podmínky vstupu do zemí

Chtěli bychom vás informovat o aktuálních pravidlech a možnostech cestování k dnešnímu dni v rámci České republiky a do okolních států. Snad Vám tento přehled usnadní vyznat se v současné stále se měnící situaci a pomůže vám při výběru vašeho zájezdu. · platí, že kdo má alespoň 14 dní po druhé dávce očkování proti Covid-19, může se vracet z ,červených‘ a ,oranžových‘ zemí do ČR bez testů či karantény. Očkovaným klientům toto usnadní cestování a ušetří náklady za testy.

6.5.2021

Vstupní podmínky do Tuniska

Do Tuniska lze vstoupit pouze s potvrzením o negativním PCR-testu na COVID-19. Toto potvrzení nesmí být v době vstupu do země starší 72 hodin. Z testování jsou vyjmuty děti do 11,99 let (avšak Smartwings má výjimku pro děti pouze do 4,99 let, čili děti starší 5 let musí mít na palubu letadla potvrzení o negativním antigenním testu ne starším než 24 hodin před odletem anebo o negativním PCR-testu......

13.10.2020

Cestování je možné! MADEIRA

Na ŘÍJEN jsme připravili jednoznačně POZNÁVACÍ ZÁJEZD, klienti se nemusí tedy obávat, že by šlo o turistiku: Madeira v kostce - ostrov, kde jaro nikdy nekončí. A to během dní, kdy je i státní svátek 28. října = pouze 4 dny dovolené!

RSS, více aktualit