Pařížské otevření katedrály Notre-Dame a předvánoční výstavy

č. zájezdu: 491753/113
od19 990,-/osoba
Pařížské otevření katedrály Notre-Dame a předvánoční výstavy

Pařížské otevření katedrály Notre-Dame a předvánoční výstavy

Země: Francie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Prosinec

Délka pobytu: 4 dny


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Program0. – 1. den: 1. den: Kolem poledne odlet (12:25 – 14:15) z Prahy do Paříže. Dále transfer z letiště a ubytování v hotelu.
2. den – 3. den: Dopoledne bude věnováno speciálnímu umělecko-historickému programu, který se týká katedrály Notre-Dame a pařížskému gotickému umění. Odpoledne je vyhrazeno pro návštěvy muzeí a výše uvedených výstav. 4. den: Později odpoledne transfer na letiště a odlet (20:15 – 21:55) zpět do Prahy.

Dne 8. prosince 2024 se uskuteční první slavnostní mše v nově zrekonstruované pařížské gotické katedrále Notre-Dame. Znovuotevření Notre-Dame se slaví od 8. do 15. prosince. Zájezd bude speciálně věnován pařížské gotice a důkladnému seznámení s pařížskou Notre-Dame a jejím významem v dějinách umění i v historii Francie. Program speciálně připravil historik umění Peter Kováč, autor knih o gotické Paříži a francouzských katedrálách. Zájezd je spojen i s návštěvou nejvýznamnějších výstav výtvarného umění v Paříži.

Výstavy, které navštívíme: Centrum Pompidou, hlavní stánek milovníků moderního umění, připomíná výstavou Surrealismus 100 let od doby, co André Breton publikoval Surrealistický manifest. Zrodilo se tak literární a výtvarné hnutí, které dnes oslovuje milióny zájemců o umění. Ke stému výročí připravilo Centre Pompidou velkou mezinárodní výstavu, která nabídne tvorbu malířů a fotografů jako byl Max Ernst, Giorgio de Chirico, Salvador Dalí, Joan Miró, Man Ray, Toyen nebo René Magritte. Musée Cluny, věnované francouzskému středověku, nabídne speciální výstavu věnovanou gotickému sochařství 12. – 14. století, přímo související s původní výzdobou pařížské katedrály Notre-Dame. Vystaveny budou i nově objevené plastiky, nalezené v souvislosti s restaurováním katedrály po jejím požárů. Expozice nabídne nový pohled na pařížské gotické umění v době jeho největší slávy. Musée Orsay proslulé svojí stálou sbírkou umění 2. poloviny 19. století, připravuje rozsáhlou přehlídku malířské tvorby Gustava Caillebotta, který společně s Monetem, Pissarem, Degasem a Renoirem patřil mezi nejvýznamnější představitele impresionismu. Patřil mezi organizátory legendární 1. výstavu impresionistů v Paříži v roce 1874. Výstava je významnou součástí oslav letošního 150 jubilea vzniku impresionismu. Louvre Museum nabízí speciální výstavu věnovanou motivu šaška, herce a blázna ve středověkém umění. Přes 300 exponátů, od drobných sošek ze slonoviny a bronzu až po deskové obrazy a tapiserie nabídne unikátní pohled do světa kultury na královských a vévodských dvorech od 12. do 15. století.

Stravování


Snídaně v hotelu.

Ubytování


Hotel 3 Ibis La Villete, Paris

Poznámka


Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s historikem umění a uměleckým publicistou PhDr. Peterem Kováčem, autorem série knih o gotickém a renesančním umění v Evropě.

Cena zahrnuje:

 • letecká doprava Praha – Paříž a zpět
 • palubní zavazadlo (max. 8 kg)
 • transfery autokarem v Paříži (letiště – hotel – letiště)
 • 3× nocleh v hotelu 3*
 • 3× snídaně
 • služby průvodce

Cena nezahrnuje:

 • zavazadlo k odbavení
 • vstupné do navštívených objektů
 • místní dopravu
 • místní poplatek (5,2 EUR / osoba / noc) platí se na recepci hotelu
Pařížské otevření katedrály Notre-Dame a předvánoční výstavyPařížské otevření katedrály Notre-Dame a předvánoční výstavyPařížské otevření katedrály Notre-Dame a předvánoční výstavyPařížské otevření katedrály Notre-Dame a předvánoční výstavy

Doprava

CK provozuje vlastní autokarovou dopravu. Cílem této nabídky je seznámení co nejširší veřejnosti s možností využít naše luxusní autokary vybavené klimatizací, vestavěným WC, videem a občerstvením pro zpříjemnění Vašich cest u nás i v zahraničí tak, aby byly umocněny Vaše zážitky z krásného zájezdu. Samozřejmostí jsou pro nás vedle luxusních autobusů i luxusní služby – v posádkách našich autobusů jsou zkušení profesionálové, kteří brázdí Evropu křížem krážem již řadu let a k jejich základním návykům patří i špičkové služby pro klienty. V současné době nabízí naše firma 2 autokary Mercedes. Typ O350 RHD a Typ MB Tourismo. Oba v konfiguraci 49+1 míst:

Mercedes O350 RHD : 49 + 1 míst, klimatizace, velkoprostorové zavazadlové kufry, vestavěné WC, video – 2 televize, teplé a studené nápoje během cesty. Cenová nabídka je od 24 Kč/km a 150 Kč/hod. čekání .

Mercedes Tourismo : 49 + 1 míst, klimatizace, velkoprostorové zavazadlové kufry, vestavěné WC, video – 2 televize, teplé a studené nápoje během cesty. Cenová nabídka je od 24 Kč/km a 150 Kč/hod. čekání. Většinou však fungují smluvní ceny, které jsou různé podle jednotlivých typů zajišťované dopravy, její náročnosti, případně objemu přepravy. Pro menší skupiny nabízíme rovněž dopravu minivanem (mikrobusem) VW Transporter s kapacitou 8 osob. VW Transporter T6 : 7–8 míst, klimatizace, dostatečný prostor pro zavazadla. Cenová nabídka od 9 Kč/km a 150 Kč/hod. čekání.


Podobné zájezdy

Báječná Provence

Báječná Provence

Země: Francie

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 8 dnů

č. zájezdu: 483848/89
snídaně
autobusem
od11 390,-/osoba
  Na skok do Paříže

  Na skok do Paříže

  Země: Francie

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Srpen - Duben

  Délka pobytu: 5 dnů

  č. zájezdu: 452889/89
  snídaně
  autobusem
  od6 390,-/osoba
   Francouzská riviéra

   Francouzská riviéra

   Země: Francie

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Srpen, Září

   Délka pobytu: 6 dnů

   č. zájezdu: 479540/89
   snídaně
   autobusem
   od9 590,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Poznávací zájezdy Řecko

    Pestrá nabídka poznávacích zájezdů do Řecka

    Řecko patří mezi státy pohostinné a zvyklé na množství cizinců, kteří přijíždějí za poznáním či rekreací. Turisté zde nepodstupují větší žádná bezpečnostní rizika, ale přesto je nutné uvést některá specifika – především v oblasti dopravy.

    Aktuálně

    16.7.2024

    First minute poznávací zájezdy

    Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2024-2025

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit