OSTROV ELBA NA KOLE

č. zájezdu: 331967/118
od11 690,-/osoba
OSTROV ELBA NA KOLE - Aktivní dovolená

OSTROV ELBA NA KOLE

Země: Itálie

Ubytování: OSTROV ELBA NA KOLE


Stravování: snídaně
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Září

Délka pobytu: 10 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • snídaně

Popis

137 OSTROV ELBA NA KOLE: https://www.bikemap.net/en/r/4282724/

Program

1. – 2. den: Žďár n.S. – Pisa – Lacona. Přes Rakousko do Itálie, ke světoznámé Pise – baptisterium, Šikmá věž, volný program. Trajektem na ostrov Elba. Busem na místo ubytování.

3. den: Okruh srdcem ostrova. Na kole ve stínu piniových stromů přes letovisko s písčitými plážemi Procchio a srdcem národního parku Elby k letní rezidenci císaře Napoleona – vile sv. Martina. Vinařskou vesničkou Acquabona s nádhernými výhledy na rozsáhlé vinice až do Lacony, kde se pěstují hrozny k výrobě prémiových toskánských vín.

4. den: Marciana – Fetovaia – Marina di Campo. Busem do Marciany. Vysoko položená vesnička, nejstarší osídlení na ostrově. Západním pobřežím přes Chiessi, na spodních svazích mysu San Bartolomeo k nejpůvabnějšímu letovisku Fetovaia. Okouzlující pláže a málo osídlená krajina, velice oblíbená oblast pro potápěče. Přes Marina di Campo zpět.

5. den: Magazzini – Rio nell´Elba – Porto Azzurro. Autobusem do rybářské vesničky Magazzini, na kolech malebným pobřežím přes Bagnaia, Nisporto do nejstaršího městečka Elby – Rio nell´Elba (UNESCO). Prohlídka historického centra a cestou kolem archeologického muzea, směrem k sirnému jezírku Laghetto di Terra Nera, kostelík Madonna di Monserrato, do Porto Azzurro – kouzelné městečko se středověkým přístavem.

6. den: Volný den s koupáním. Volitelně na kolech do akvária s více než 150 druhy středomořských živočichů.

7. den: Sant´llario – Poggio – Monte Capanne. Přejezd do malebného Poggia – svahové město s úzkými uličkami. Napoleonův pramen s léčebnými účinky. Monte Capanne – nejvyšší bod ostrova (1019 m). Lanovkou na vrchol. Úchvatné výhledy na celý ostrov. Nejstarší poutní kostel Madonna del Monte s vyobrazením Panny Marie v žulovém kameni.

8. den: Capoliveri – Monte Calamita – Porto Azzurro. Poklidnou cestou do Capoliveri – bývalá hornická osada, Mořské muzeum. Relax na pláži zamilovaných, poklidný výjezd na Monte Calamita (413 m). Busem do Porto Azzurro k dolu těžby minerálů, projížďka důlním vláčkem.

9. – 10. den: Lacona – Portoferraio – Žďár n.S. Přejezd do hlavního města. Přístav, malebné uličky, Napoleonova rezidence. Trajektem zpět na Apeninský poloostrov, přes Rakousko domů.

Obtížnost:

2–3, doporučujeme cross Délka tras: autobusem 3200 km, na kole 0–200 km Počasí: vzduch 23–29 °C, voda 21–25 °C Odjezdy: Praha, Žďár nad Sázavou, Brno, Bratislava

V ceně je:

Doprava autobusem, přeprava kol, trajekt Piombino – Portoferraio a zpět, 7× snídaně, 7× ubytování v kempu (4-lůžkové bungalovy u moře s příslušenstvím a vybavenou kuchyňkou, posuvnou stěnou oddělené ložnice, závěrečný úklid), průvodce, zdravotní připojištění, inf. materiály a DPH. Možnost dokoupit 7× večeře za 2890 Kč.

137 OSTROV ELBA NA KOLE: https://www.bikemap.net/en/r/4282724/

OSTROV ELBA NA KOLE - Aktivní dovolená
773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů