Okouzlující Kanárské ostrovy - Poznejte Lanzarote, Fuerteventuru a Tenerife zblízka

č. zájezdu: 491788/105
od47 990,-/osoba
Okouzlující Kanárské ostrovy - Poznejte Lanzarote, Fuerteventuru a Tenerife zblízka

…- Poznejte Lanzarote, Fuerteventuru a Tenerife zblízka

Země: Španělsko

Ubytování: Okouzlující Kanárské ostrovy


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Květen

Délka pobytu: 10 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis zájezdu

Nebývale pestré, exotické a přitom zároveň příjemně evropské, poklidné atmosférou, divoké přírodou a s přátelskými obyvateli. Na našem poznávacím zájezdu s námi objevíte hned 3 Kanárské ostrovy. V poklidném tempu a z mnoha úhlů odkryjete jejich historii, zažijete nečekanou přírodu a vyzkoušíte osobité esence vulkanicky aktivního Lanzarote, plážové Fuerteventury a „kontinentu v malém“ – ostrova Tenerife.

Program1. den:

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Přílet na nejsevernější z Kanárských ostrovů, Lanzarote. Přílet, transfer na hotel, ubytování a odpočinek.2. den:

2. den: ZA ARCHITEKTONICKÝMI SKVOSTY SEVERNÍ ČÁSTI LANZAROTE

Vaše první seznámení s nádherným ostrovem Lanzarote začne v jeho severní částí. Zde je více než kde jinde vidět spojení člověka s okolím – přírodních krás, které místní umělci originálně dotvořili. Hned na prvním místě musíme zmínit architekta Césara Manriqueho, který vtiskl Lanzarote neopakovatelnou tvář. Při pozorování jeho děl se až tají dech. Jako první navštívíte sopečný tunel Jameos del Agua, kam Manrique umístil koncertní síň, restauraci či solné jezero. Poté vyrazíte k unikátní jeskyni Cueva de los Verdes, vytvořené lávovou činností a ještě „vylepšené“ rukama umělce Jesúse Sota.

Po procházce hlubinami budete naopak pozorovat okolní krajinu z výšky. Čekají vás nádherné výhledy z Mirador del Río – vyhlídky, kterou Marique dovedně zasadil na okraj srázu. S tvorbou tohoto architekta se pak rozloučíte v muzeu Casa LagOmar, kterému se přezdívá „dům Omara Sharifa“.

Hluboké dojmy z navštívených míst pak necháte doznít během příjemné procházky po Arrecife, hlavním městě ostrova. Projdete se historickým centrem, a ještě zbyde čas na procházku kolem laguny s přístavištěm Charco de San Gines.3. den:

3. den: MAGICKÁ KRAJINU NA JIHU LANZAROTE

Další poznávání Lanzarote se odehraje v jižní části ostrova. Vydáte se do jeho nejzajímavější části – národního parku Timanfaya s naprosto fascinující krajinou plnou vulkánů, lávových polí a drsné, a přitom nádherné přírody.

Krajina zde vypadá nehostinně, ale opak je pravdou. Lávová půda je nesmírně úrodná a místní unikátní „jámové“ vinice, kdy jsou keře vinné révy umístěné pod úrovní okolního terénu, produkují výborná vína. Určitě ochutnáte některá z nich a prohlédnete si jedno ze zdejších vinařství.4. den:

4. den: RÁJ NEKONEČNÝCH PLÁŽÍ NA Fuerteventuře

Dopoledne se vydáte trajektem na další z Kanárských ostrovů. Fuerteventura je známá svými krásnými dlouhými plážemi a častými větry, dujícími od Afriky. Zbytek dne si pak můžete na jedné z těchto pověstných pláží dokonale užít.5. den:

5. den: Fuerteventura a její gastronomické poklady

Poznávání Fuerteventury zahájíte okruhem centrální částí ostrova s typickými větrnými mlýny.

Navštívíte krásné historické městečko Betancuria, dále budete pokračovat do přístavního městečka Ajuy, kde vás čeká nenáročná krásná procházka po zdejším rozeklaném pobřeží. Nevynecháte ani výrobny soli z mořské vody v Las Salinas a chuť tohoto ostrova vám doplní degustace sýrů, kterými je Fuerteventura vyhlášená. Při dobrém počasí a dostatku času den zakončíte volnem na krásné pláži u El Cotillo.6. den:

6. den: Plážový den

Neužít si dosyta koupání a odpočinek na nekonečných plážích Fuerteventury by byl hřích. Oddejte se relaxu a načerpejte energii na další pokračování této unikátní poznávací cesty.7. den:

7. den: Tenerife, největší z kanárských ostrovů

Po snídani se vydáte na letiště, odkud s místní leteckou společností Binter Canarias přeletíte na třetí a v rámci tohoto zájezdu poslední ostrov, Tenerife.8. den:

8. den: Pico del Teide, nejvyšší vrchol Španělska a dračí stromy v Icod de los Vinos

Objevování Tenerife nelze zahájit jinde než v sopečném centru ostrova s nádhernou vulkanickou krajinou a majestátním vrcholem hory Pico del Teide (3718). K vrcholu se přiblížíte lanovkou až na vyhlídkovou plošinu (pouze při dobrém počasí). Teide je nejvyšší horou Španělska a třetí nejvyšší sopkou světa; její velká část se skrývá pod hladinou moře. Zároveň je Teide horou s nejdelším stínem na světě, jež při východu slunce sahá až 200 km daleko.

Poté se přesunete do krásného historického městečka Icod de los Vinos, které je známé vynikajícími bílými víny, barokní architekturou a také unikátními prastarými dračími stromy.9. den:

9. den: volný den

Volný den s možností odpočinku, vychutnávání atmosféry a místní výborné kuchyně. Pro zájemce jsou připraveny aktivity ve formě fakultativních výletů. Můžete se vydat do ptačího parku Loro Parque, jednoho z nejlepších zooparků na světě. Vedle nesčetných druhů ptactva jsou místními obyvateli i delfíni a kosatky. Další z možností k návštěvě jsou také obrovské útesy Los Gigantes, svažující se z výšky mnoha set metrů do moře.10. den:

10 den: návrat do Prahy

Poslední okamžiky v tomto fascinujícím koutu světa jsou zde. Po dopoledním volnu následuje přesun na letiště. Cestou zastávka u unikátních pyramid u Güímaru připomínajících stavby v Latinské Americe.11. den:

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

Nebývale pestré, exotické a přitom zároveň příjemně evropské, poklidné atmosférou, divoké přírodou a s přátelskými obyvateli. Na našem poznávacím zájezdu s námi objevíte hned 3 Kanárské ostrovy. V poklidném tempu a z mnoha úhlů odkryjete jejich historii, zažijete nečekanou přírodu a vyzkoušíte osobité esence vulkanicky aktivního Lanzarote, plážové Fuerteventury a „kontinentu v malém“ – ostrova Tenerife.

Okouzlující Kanárské ostrovy - Poznejte Lanzarote, Fuerteventuru a Tenerife zblízkaOkouzlující Kanárské ostrovy - Poznejte Lanzarote, Fuerteventuru a Tenerife zblízkaOkouzlující Kanárské ostrovy - Poznejte Lanzarote, Fuerteventuru a Tenerife zblízkaOkouzlující Kanárské ostrovy - Poznejte Lanzarote, Fuerteventuru a Tenerife zblízkaOkouzlující Kanárské ostrovy - Poznejte Lanzarote, Fuerteventuru a Tenerife zblízkaOkouzlující Kanárské ostrovy - Poznejte Lanzarote, Fuerteventuru a Tenerife zblízkaOkouzlující Kanárské ostrovy - Poznejte Lanzarote, Fuerteventuru a Tenerife zblízkaOkouzlující Kanárské ostrovy - Poznejte Lanzarote, Fuerteventuru a Tenerife zblízkaOkouzlující Kanárské ostrovy - Poznejte Lanzarote, Fuerteventuru a Tenerife zblízkaOkouzlující Kanárské ostrovy - Poznejte Lanzarote, Fuerteventuru a Tenerife zblízka

Podobné zájezdy

Pohodový týden - Údolí a horské monumenty Gran Canaria

Pohodový týden - Údolí a horské monumenty Gran Canaria

Země: Španělsko

Destinace: Kanárské ostrovy

Středisko: Kanárské ostrovy, Gran Canaria

Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

Termíny: Květen

Délka pobytu: 8 dnů

Osob: 1, 1-2, 1-3 osoba

č. zájezdu: 348738/1
polopenze
letecky
od39 490,-/osoba
  Hotel Ida Ines

  Hotel Ida Ines

  Země: Španělsko

  Destinace: Kanárské ostrovy

  Středisko: Gran Canaria, Tenerife

  Hotel: Ida Ines

  Typ: Pobytové zájezdy

  Termíny: Srpen - Duben

  Délka pobytu: 8 až 15 dnů

  Osob: 1-3 osoba

  č. zájezdu: 337696/74
  bez stravování
  letecky
  od27 900,-/osoba
   First minute
   -8%sleva
   Pohodový týden - La Palma a Gran Canaria - La Isla Verde a duny „miniaturního kontinentu“

   Pohodový týden - La Palma a Gran Canaria - La Isla Verde a duny…

   Země: Španělsko

   Destinace: Gran Canaria, La Palma

   Středisko: Kanárské ostrovy, ZANZA, EL…

   Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

   Termíny: Říjen

   Délka pobytu: 9 dnů

   Osob: 1-2, 1, 1-3 osoba

   č. zájezdu: 487436/1
   polopenze
   letecky
   od47 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Dovolená na Kanárských ostrovech 2024

    Kanárské ostrovy, španělsky Las Islas Canarias – španělské souostroví v Atlantském oceánu při severozápadním pobřeží Afriky.

    Poznávací zájezdy Azorské ostrovy

    Objevte Azory a odneste si zážitky na celý život

    Poznávací zájezdy na Menorcu

    Objevte Menorcu, menšího bratra Mallorcy

    Aktuálně

    16.7.2024

    First minute poznávací zájezdy

    Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2024-2025

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit