Norsko - turistika ve fjordech

č. zájezdu: 283478/34
od27 166,-/osoba
-6%sleva
First minute
Norsko - turistika ve fjordech - Poznávací zájezdy

Norsko - turistika ve fjordech

Země: Norsko

Ubytování: chaty lux, hostel


Stravování: bez stravování
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 8 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • bez stravování

Popis

Turistické atrakce jížního Norska, jako jsou město Bergen, fjord Hardangerfjord  a skalní převis Kazatelna, poznáme nejen z autobusu, ale hlavně pěšky při 3–8 hodinových výšlapech a výstupech.

Zájezd do Norska určený všem, kteří jsou rádi na čerstvém vzduchu a baví je turistika. Je vhodný pro nováčky v Norsku i pro ty, kdo s námi byli napřiklad na zájezdu Vodopády a ledovce Norska a chtějí se znovu vydat do lůna norské přírody. Navštívíme mj. známá místa z propagačních fotografií: skalní výběžek Trolltunga („Trolí jazyk“) a skalní plošinau nad fjordem Preikestolen („Kazatelna“). Dostat se např. na Trolltungu vyžaduje celodenní úsilí a dosahuje úrovně černé botičky.

Norsko – čerstvý vzduch, krásná příroda a výhledy na hory, fjordy, lesy a jezera. To vše si mohou užít i méně zdatní - podle své výkonnosti mohou vystoupat do nižších poloh a pak se vrátit zpět k autobusu podle svých sil a fyzických možností. 

Turistická náročnost

Střídání programu poznávání, lehkých (modrých) vycházek a delších, případně celodenních túr v horském (nerovném) terénu. Doporučujeme pevné kotníkové boty s voděvzdornou membránou. Trasy jsou většinou vedeny stejnou cestou tam i zpět, nemusíte tedy nutně ujít celou trasu. Předpokládáme však zvyklost na pohyb

Program

1. den:  Odlet do druhého největší města Norska Bergenu. Přílet nad oblastí fjordů patří k nejkrásnějším na světě (přímý let Praha – Bergen).

2. den:  Ráno si krátce prohlédneme centrum Bergenu (UNESCO) a pak si, překvapivě blízko na dosah velkého města, vyšlápneme na horu Ulriken, odkud jsou pěkné výhledy na město, průlivy a ostrovy, které jej obklopují. Délka túry cca 2 hodiny. V podvečer přesun na ubytování v oblasti obce Kinsarvik (3 noci). 

3. den:  Dnes si užijeme okolí krásného fjordu Hardangerfjord a ještě úchvatnějšího údolí Husedalen se čtyřmi nádhernými vodopády na řece Kinso. Délka túry cca 5 hodin.

4. den:  Ráno se vydáme na náročný celodenní výstup s cílem na skalním výběžku Trolltunga. Z obrázků známý „trolí jazyk“ se nachází nad jezerem Ringedalsvatnet u městečka Tyssedal. Pro mnoho Norů, ale také zahraničních návštěvníků, je jednou z největších přírodních atrakcí Norského království. Délka túry téměř 10 hodin. 

5. den:  Dnes se vydáme pohodlnou cestou k jezeru Bondhusvatnet, od kterého budeme stoupat až do míst, odkud se nám otevře nádherný pohled na burácející řeku a masy ledu ledovcového splazu Bondhusbreen. Délka túry cca 4 hodiny. Navečer pokračujeme na další ubytování (2 noci), cestou zastavíme u mohutných vodopádů Lĺtefossen. 

6. den:  Přesun oblastí fjordu Lysefjorden k nástupu pro dosažení jednoho z hlavních cílů zájezdu, slavné skalní plošiny „Kazatelna“ – Preikestolen. Na konci stezky nás čeká ohromující pohled z výšky 600 m do hlubin a prostoru Lysefjordu. Výlet nám zabere přibližně 4–5 hodin. Návrat na ubytování.

7. den:  Poslední výlet uskutečníme na pomezí krajů Rogaland a Telemark, jen kousek od jižního okraje NP Hardangervidda. Čeká nás lehčí túra v ledovcem ohlazené oblasti Haukelifjell (cca 4 hodiny). Navečer přesun na poslední ubytování. 8. den: Během dne přesun na letiště u Bergenu a odlet do Prahy (přímý let). 

8. den:  Během dne přesun na letiště u Bergenu a odlet do Prahy (přímý let). 

Minimální počet účastníků

15

Poznámky k zájezdu

Je třeba mít vlastní povlečení a prostěradlo.

Cena zahrnuje:

 • letenku z Prahy do Norska a zpět vč. let. tax ve výši 5 500 Kč (přímý let Praha – Bergen)
 • dopravu mikrobusem nebo autobusem
 • vnitrostátní trajekty
 • 6× ubytování ve  čtyřlůžkových pokojích chat LUX (2–3 ložnice, WC, sprcha, kuchyňka) a 1× v hostelu 
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje:

 • vstupné (téměř žádné)
 • stravu
 • další výše neuvedené služby.

Slevy:

 • 688 CZK – děti a mládež do 25 let – nelze sčítat s dalšími slevami
 • 688 CZK – osoby starší 65 let – nelze sčítat s dalšími slevami
Norsko - turistika ve fjordech - Poznávací zájezdyNorsko - turistika ve fjordech - Poznávací zájezdyNorsko - turistika ve fjordech - Poznávací zájezdyNorsko - turistika ve fjordech - Poznávací zájezdyNorsko - turistika ve fjordech - Poznávací zájezdyNorsko - turistika ve fjordech - Poznávací zájezdyNorsko - turistika ve fjordech - Poznávací zájezdyNorsko - turistika ve fjordech - Poznávací zájezdyNorsko - turistika ve fjordech - Poznávací zájezdyNorsko - turistika ve fjordech - Poznávací zájezdy

Ubytování

Ubytováni budete na dosah přírody jak v pěkných apartmánech a chatkách LUX s WC a sprchou, tak 1× v hostelu.

APARTMÁNY, MOTELY nebo CHATY LUX jsou dřevěné, tepelně izolované chaty a bungalovy nebo pokoje a apartmány ve větších budovách, 25–50 m2, určené k dlouhodobému pobytu. Ktg. LUX je pro 2–6 osob, spaní je převážně ve dvou ložnicích, buď na palandách (patrových postelích) nebo na samostatných postelích, nebo na dvoulůžku s třetím lůžkem výše (ve formě jakési palandy).

Negarantujeme ubytování osob stejného pohlaví v jednom pokoji/chatě.

Ktg. LUX má elektrické topení, dvou až čtyřplotýnkový elektrický vařič, ledničku, teplou a studenou vodu, WC a sprchu, deky a polštáře. Je třeba vzít si s sebou povlečení. Některé chaty LUX mají oddělený jídelní kout, TV, krb nebo jiné nadstandardní vybavení (saunu).

HOSTELY (ubytovny): většinou jde o typické severské dřevěné domy (ve větších městech domy zděné nebo panelové), přízemní i vícepatrové. Pokoje jsou převážně pro 4 osoby, které spí na dvou palandách (patrových postelích). Některé hostely mají pokoje pro 6 osob (3 palandy), jsou však též ubytovny s dvoulůžkovými pokoji. Pro dosažení standardu dvoulůžkového pokoje mohou být používány i pokoje, které mají jinak běžný větší počet lůžek. Jen občas mají hostely studenou vodu zavedenou na pokoji, nejméně je hostelů s pokoji včetně WC a sprchy. Hostely mají deky a polštáře, je však třeba vzít s sebou povlečení. Některé hostely sice mají povlečení v ceně, není však možné sestavit okruh s hostely, které všechny mají povlečení.

773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

17.9.2018

Slevy 13% na exotické poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy 2019 plné zážitků do 125 zemí světa v doprovodu českých průvodců se slevou 11%. First minute trvá jenom do 30.11 za podmínky složení zálohy 50%.

24.8.2018

Aktuální zlevněné poznávací zájezdy

Kam vyrazit v září? .-)

7.6.2018

Tip dne - akční nabídka

Mallorca 2 osoby za cenu 1 - let z Prahy

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů