Poznávací zájezd Norské fjordy s odletem z Vídně

Letecký poznávací zájezd do Norska na 6 dní

č. zájezdu: 284434/34
od27 900,-/osoba
-7%sleva
Last minute
Poznávací zájezd Norské fjordy s odletem z Vídně

Poznávací zájezd Norské fjordy s odletem z Vídně

Země: Norsko

Ubytování: hotel


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen, Září

Délka pobytu: 6 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Program zájezdu je sestaven tak, aby umožnil vidět ty největší highlighty jako jsou: Geirangerfjord (UNESCO), Bergen a jeho dřevěné domy na nábřeží Bryggen (UNESCO) a hlavní město Norska Oslo. Též uvidíte olympijské město Lillehammer a mnohé krásné přírodní úkazy a scenérie.

Podobný zájezd

Norsko nejn pro 55+

Popis

Klasický poznávací zájezd, jehož program je sestaven tak, aby zahrnul nejznámější místa Norska, která si většina lidí přeje vidět: hluboký Geirangerfjord zařazený v UNESCO, Bergen a jeho dřevěné domy na nábřeží Bryggen (UNESCO) a zelené hlavní město Norska Oslo s moderní architekturou a skvělými muzei. Též spatříte olympijské město Lillehammer a mnohé krásné přírodní scenerie.

 
Předností zájezdu jsou tyto služby zahrnuté v ceně zájezdu:

vyhlídková plavba po Geirangerfjordu

4× večeře


Program

1. den:  Svoz z Bratislavy na letiště do Vídně, odpoledne odlet z Vídně do Osla. Hlavní město Norska Oslo nabízí mnoho atraktivních míst, která můžete navštívit díky světlu až do pozdního večera. Projdeme se v parku Frogner, kde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda. Z legendárního sportoviště Hollmenkollen s novým skokanským můstkem uvidíme celé město a vody Oslofjordu. Odjezd na ubytování. U termínu od 23.7.2019 odlet večer a odjezd na ubytování. Program u tohoto termínu v Oslo bude následovat 2. den ráno.

2. den:  V centru Osla budeme obdivovat světoznámou radnici i architektonický skvost – bělostnou budovu Opery na břehu Oslofjordu. Na poloostrově muzeí Bygdřy nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout i vor Kon Tiki a papyrovou loď Ra II. Thora Heyerdahla. Na ubytování se navečer přesuneme dlouhým údolím Hallingsdalen. Večeře je v ceně zájezdu.

3. den:  Po průjezdu okrajem náhorní plošiny Hardangervidda (je největší v Evropě) se zastavíme u vodopádů Voringfossen. Pak sjedeme k malebnému fjordu Hardangerfjorden, nad kterým pojedeme po více než kilometrovém mostě Hardangerbrua. Dojedeme do města Bergen. Prohlídka centra druhého největšího města Norska, jehož neopakovatelnou atmosféru tvoří rybí trh, hansovní domy na nábřeží Bryggen (UNESCO) a stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen. Pak se ještě vydáme na vyhlídku Flřyen, kam lze, podobně jako na pražský Petřín, vystoupat pěšky nebo se svézt pozemní lanovou dráhou. Odjezd na ubytování mimo Bergen. Večeře je v ceně zájezdu.

4. den:  Trajektem přeplujeme druhý nejdelší fjord světa Sognefjorden. Pokračujeme malebnými sceneriemi norské přírody, kolem fjordů, údolími i přes hory. Cestou zastávka, při které si dojdeme za pohledy na jeden ze splazů největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. V podvečer vyplujeme na fjord Geirangerfjord (UNESCO). Uvidíme mj. vodopády Sedm sester. Ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.

5. den:  Ráno ještě využijeme poslední trajekt přes fjord a pak údolím plným jahodových a malinových plantáží vystoupáme na vrchol Trolí stezky. Zde se projdeme po moderních vyhlídkách na údolí Isterdalen a okolní hory Biskup, Král a Královna. Úchvatné zážitky nás pak čekají při sjíždění 11 zatáček proslulé silnice Trollstigen (v překladu Trolí žebřík) z nadmořské výšky 900 m téměř na nulu. Od nejvyšší kolmé stěny Evropy – Trollveggen (v překladu Trolí stěna) se vydáme podél mnoha peřejí a vodopádů divoké řeky Rauma údolím Romsdalen do města Dombĺs. Navečer přijedeme do olympijského města Lillehammeru a pozdě večer ještě dále na ubytování. Večeře, která je v ceně zájezdu, bude poskytnuta během odpoledne nebo navečer. 6. den: Po snídani odjedeme na letiště, odkud před polednem (termín od 3. 7. 2019) nebo po poledni (termín od 28. 8. 2019) odletíme do Vídně. U termínu od 23.7. 2019 a se můžeme dopoledne projít podél jezera Hurdalssjřen. Odpoledne odlet do Vídně. Svoz do Brna a Bratislavy.

6. den:  Po snídani odjedeme na letiště, odkud před polednem (termín od 3. 7. 2019) nebo po poledni (termín od 28. 8. 2019) odletíme do Vídně. U termínu od 23.7. 2019 a se můžeme dopoledne projít podél jezera Hurdalssjřen. Odpoledne odlet do Vídně. Svoz do Brna a Bratislavy.

Klasický poznávací zájezd, jehož program je sestaven tak, aby zahrnul nejznámější místa Norska, která si většina lidí přeje vidět: hluboký Geirangerfjord zařazený v UNESCO, Bergen a jeho dřevěné domy na nábřeží Bryggen (UNESCO) a zelené hlavní město Norska Oslo s moderní architekturou a skvělými muzei. Též spatříte olympijské město Lillehammer a mnohé krásné přírodní scenerie.

 
Předností zájezdu jsou tyto služby zahrnuté v ceně zájezdu:

vyhlídková plavba po Geirangerfjordu

4× večeře


Minimální počet účastníků

25

Cena zahrnuje:

 • letenku Vídeň – Oslo a zpět vč. let. tax
 • dopravu autobusem nebo mikrobusem dle velikosti skupiny
 • vnitrostátní trajekty
 • vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu
 • 5× ubytování v turistických hotelech (2lůžkové pokoje s WV a sprchou)
 • 5× snídaně 
 • 4× večeře 
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K7C včetně storna a pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje:

 • vstupné, lanovku v Bergenu, přibližně 500 NOK (včetně muzeí, lanovky v Bergenu)
 • další výše neuvedené služby

Slevy:

 • 748 CZK – děti a mládež do 25 let – nelze sčítat s dalšími slevami
 • 748 CZK – osoby starší 65 let – nelze sčítat s dalšími slevami
Poznávací zájezd Norské fjordy s odletem z VídněPoznávací zájezd Norské fjordy s odletem z VídněPoznávací zájezd Norské fjordy s odletem z VídněPoznávací zájezd Norské fjordy s odletem z VídněPoznávací zájezd Norské fjordy s odletem z VídněPoznávací zájezd Norské fjordy s odletem z VídněPoznávací zájezd Norské fjordy s odletem z VídněPoznávací zájezd Norské fjordy s odletem z VídněPoznávací zájezd Norské fjordy s odletem z VídněPoznávací zájezd Norské fjordy s odletem z Vídně

Náročnost

Nejlehčí turistická náročnost. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Tento zájezd je vhodný i pro osoby s omezenou schopností pohybu, pokud ovšem omezení není takového rozsahu, aby činilo potíže při nastupování a vystupování z dopravního prostředku, a nezpůsobovalo potíže s běžnou chůzí o intenzitě, která se dá očekávat při prohlídkách měst, zajímavých míst a při procházkách v přírodě.

Ubytování

Jelikož zajišťujeme ubytování na zájezdech tak, aby co nejlépe vyhovovalo charakteru zájezdu umístěním v přírodě nebo ve městech a přijatelným vybavením pokojů za příznivou cenu, může být v některých zájezdech ubytování více kategorií. V popisu ceny zájezdu a zde je uveden typ ubytování, který je v zájezdu nejčastěji používán. Níže uvedený popis vystihuje přibližnou charakteristiku ubytovací kategorie. Rozměry, vybavení a další náležitosti se mohou místně lišit.

HOTELY, které pro naše zájezdy využíváme jsou jak rodinné a stylově zařízené hotely na venkově, tak i moderní nebo zrenovované historické hotely ve městech. Standard odpovídá nejméně 2–3*** v evropském pojetí, je však dobré vědět, že ve Skandinávii se označení hotelů hvězdičkami nepoužívá.

Severské ubytování má svá specifika: v některých budovách nejsou výtahy, na pokojích nemusí být TV, minibar nebo vysoušeč vlasů. Některé hotely mohou být plně nekuřácké nebo není dovolena konzumace alkoholu v celém hotelu. Vybavení pokojů se v jednotlivých hotelech liší. K běžnému zařízení skandinávského hotelového ubytování patří: postele, skříň, noční stolky, pracovní stůl se židlí, případně křeslo se stolkem, telefon. Pokoje mají vždy vlastní WC a sprchu a většinou wi-fi připojení.

773 647 900
774 418 009

(po-pá: 8:00 - 17:00)

všechny kontakty

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

4.4.2019

Garantované termíny poznávacích zájezdů

Aktuální last minute nabídky na poznávací zájezdy s garancí odjezdu.

10.3.2019

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů